Dziś jest:
Czwartek, 15 kwietnia 2021

Każda biblioteka mieści w sobie wszechświat.
Mathias Énard, Busola

Zdjęcie Dnia
CODZIENNIE NOWE ZDJĘCIE

1 2 3 4 50 100 122


#1477 INTRYGUJĄCE ZJAWISKO NA NIEBIE NAD KOŁOBRZEGIEM - 19.02.2021

komentarze: 1 oglądane: 4368x

20 lutego dostaliśmy na pocztę FN bardzo ciekawe zgłoszenie i zdjęcie czegoś, co nazywa się smugą kondensacyjną po przelocie samolotu. Dlaczego jednak ta smuga jest warta uwagi? Powód jest prosty: wygląda rzeczywiście tak intrygująco, że jej zdjęcie jest naszym dzisiejszym "zdjęciem dnia".

 

From: [...]
Sent: Saturday, February 20, 2021 9:48 PM
To: Fundacja NAUTILUS
Subject:

Witam serdecznie.

Chcialbym podzielic sie z Panstwem zdjeciem jakie zostalo zrobione dzisiejszego dnia tj.19.02.21 na plazy w Kolobrzegu na wydokosci Kamirnnego szanca o ok godz.15.
Dowiedzialem sie o tym od pracujacego ze mna kolegi ktprego znajoma zrobila to zdjecie i udostepnila na Fb.

Serdeczne pozdrowienia.
Dziekuje ze jestescie. 

Z najnowszej poczty do FN - dostaliśmy ciekawe zdjęcia do projektu ATLAS CHMUR. Na początek piękna chmura soczewkowa nad Tatrami.


Chmury soczewkowate powstają, gdy wilgotne powietrze przechodzi nad szczytami górskimi. Po zawietrznej stronie (czyli tej, gdzie wiatr bezpośrednio nie uderza) tworzyć się mogą kręgi stojących, pionowych mas powietrza. W zależności od panujących warunków atmosferycznych chmury mogą być płaskie i szerokie lub grube (wysokie) i mocno skondensowane.

 

From: [...]
Sent: Friday, February 26, 2021 11:10 PM
To: FN
Subject: Zdjęcie Irlandia

Witam serdeczne.

W załączniku przesyłam zdjęcie ciekawej chmury. Wygląda bardzo intrygująco. Zdjęcie zrobiłem dziś rano w drodze do pracy około godziny 8.15am w irlandii Południowej.


Pozdrawiam

[...]


 

Jest zjawisko optyczne, które nazywamy blikiem. Powstaje ono wtedy, kiedy skierujemy obiektyw na silne źródło światła, na przykład Słońce. Powstają wtedy przeróżne świetlne kształty, najczęściej zielone kule. Poniżej film, który dobrze pokazuje naturę blików.

 

Poniżej przykłady bardzo efektownych blików z ostatnich godzin.

From: [...]
Sent: Monday, February 22, 2021 9:35 AM
To: FN
Subject:  [...]  Norymberga ...zdjecie wykonane w marcu 2020 roku.

Witam Państwa serdecznie.

Nazywam się [...] , mieszkam od 6 lat w Niemczech , miasto Norymberga.
W marcu 2020 roku dokonałem kilku zdjęć na spacerze w parku. Jakimś trafem podczas usuwania
zdjęć z telefonu jedno przegrałem do komputera i dopiero po 2 miesiącach zobaczyłem coś ciekawego na tym zdjęciu i n ie wiem co to jest.Miałem tych zdjęć z parku kilka ale tylko to jedno zostawiłem...pewnie to intuicyjnie.Proszę Państwa o przyjrzenie się temu zjawisku. Oświadczam że to zdjęcie nie zostało poddane jakiejkolwiek obróbce graficznej.Sam jestem bardzo zdziwiony co na nim odkryłem.

Z wyrazami szacunku

[...]


From: [...]
Sent: Sunday, February 21, 2021 12:25 PM
To: nautilus@nautilus.org.pl
Subject: Niezidentyfikowany obiekt na zdjęciu

Dzień dobry,

Byłem wczoraj (20 lutego) w Dolinie Bolechowickiej koło Krakowa. Ok. 14:30 zrobiłem telefonem zdjęcie. Na zdjęciu widać wyraźnie żółtą kropkę nad horyzontem. Czy jesteście Państwo stwierdzić, co to za obiekt? Oryginalne zdjęcie załączyłem do tego maila.

Pozdrawiam,
[...]


 

Na koniec jeszcze jeden e-mail od naszego stałego załoganta Oriona_1957, którego dobrze znają wszyscy odwiedzający nasz serwis. Jest to jeden z tych czytelników, który wykonuje dużo zdjęć, a następnie je przegląda i praktycznie zawsze dostrzega coś na niebie. Zdjęć od osób regularnie fotografujących "puste teoretycznie niebo" jest tyle, że praktycznie codziennie moglibyśmy publikować te fotografie w ilościach dowolnych, nawet po kilkadziesiąt sztuk każdego dnia... O takich osobach (wykonujących fotografie pustego nieba, a potem znajdujących różne rzeczy po uważnym obejrzeniu całej ekspozycji fotografii) powstanie oddzielny tekst.

-----Original Message-----
From: [...]
Sent: Friday, February 19, 2021 10:30 AM
To: FN
Subject: Dziwne obiekty nad Warszawą

Witam serdecznie Fundację Nautilus !
W dniu 18.02.2021 r. w godzinach 10.27 - 11.11 wykonałem serię zdjęć nad Warszawą. Podczas sprawdzania ich na komputerze okazało się że udało się zarejestrować dziwne obiekty na naszym niebie. W załączeniu przesyłam pięć zdjęć w kilku odsłonach by bardziej pokazać te niesamowite obiekty których oczywiście nie widziałem podczas sesji fotograficznej.
Pozdrawiam Pana Kapitana wraz całym zespołem Fundacji Nautilus.
( Orion_1957 )


From: [...]
Sent: Tuesday, February 23, 2021 10:17 AM
To: nautilus@nautilus.org.pl
Subject: Obiekty nad Warszawą

Witam serdecznie Fundację Nautilus !
Ostatnio wysłałem do Państwa zdjęcia które zrobiłem w dniu 18.02.2021 r na których mogliśmy zaobserwować dziwne obiekty które pojawiły się nad Warszawą. Czym są trudno na to pytanie odpowiedzieć. W dniu 21.02.2021 r. ponownie wykonałem serię zdjęć na których zarejestrowałem podobne obiekty do tych z dnia 18.02.2021 r. Może Fundacja Nautilus już kiedyś spotkała się z takimi obiektami. Ciekawy jestem co może powiedzieć w tej sprawie.
W załączeniu przesyłam kilka zdjęć z dnia 21.02.2021 r.
 
Pozdrawiam ( Orion_1957 )


Nasz stały załogant Orion_1957 jest jednocześnie w projekcie FOTO LAB FN. Na koniec jako ciekawostkę prezentujemy sprawę filmu prezentującego fotografie, który w postaci linku został do nas przysłany. Są na nim zdjęcia, które autor przedstawia jako UFO, choć... zanim oceni się tę sprawę, trzeba skontaktować się z autorem i poprosić o same zdjęcia, a także dokładny opis okoliczności ich wykonania. Mamy nadzieję, że to się uda i zdjęcia nie są tylko próbą "imitacji Zdanów". W każdym razie musimy chwilę poczekać na kontakt z autorem zdjęć.

From: {...]
Sent: Saturday, February 20, 2021 11:36 PM
To: FN
Subject: [PYTANIA DO FN] Kontakt z formularza na stronie WWW FN
 

Witam serdecznie Fundację.

Wysyłam link do ciekawych zdjęć w formie prezentacji na serwisie youtube, mały spodek w kształce dysku bardzo przypominający ten słynny obiekt ze Zdanów. Co szanowna fundacja o tym sądzi?
Filmik znalazłem przypadkowo na youtube, nie jestem jego autorem.

[...]

Dziękujemy za wiadomość. I link.
 Proszę pamiętać, że po Zdanach wśród ludzi interesujących się UFO była przemożna,  ogromna ochota na wykonanie zdjęć podobnych i oczywiście w odróżnieniu do Zdanów  - fałszywych. Nauczyliśmy się postępować z takimi ludźmi. Co nie oznacza, że akurat te zdjęcia są fałszywe, ale zawsze trzeba mieć tę myśl z tyłu głowy, że ktoś mógł poświęcić swoją energię i czas, aby taki żart zrobić. Na szczęście zdarza się to bardzo rzadko i robi to bardzo szczególny typ ludzi, których przeważnie dobrze znamy od lat...
Szkoda, że autor dodał ten męczący podkład dźwiękowy. Ale to inna sprawa
Mamy pytanie.
Znalazł Pan ten materiał. Może zechciałby Pan skontaktować się z autorem zdjęć? Warto zobaczyć, co odpisze, czy prześle oryginały zdjęć.  Proszę zastanowić się nad naszą propozycją i dać nam znać, jaka jest Pana decyzja. To pozwoli dokonać pierwszej weryfikacji, czy zdjęcia są prawdziwe. Potem wystarczy 20 sekund rozmowy z autorem fotografii i proszę nam wierzyć - błyskawicznie jest jasne, czy zdjęcia są oszustwem, czy są prawdziwe. 30 lat doświadczenia w tego typu rozmowach są bezcennym kapitałem.
Pozdrawiamy
FN
 
Ta wiadomość została wysłana przez Fundację Nautilus.
Copyright © 1999-2021 FN. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Dziękuje za odp.

Tak, zadałem pytanie autorowi tych zdjęć odnośnie prawdziwości tych zdjęć w komentarzu pod tym filmem, mój nick z youtube to EMBART, odpisał że jest prawdziwy i nic więcej. Zastanawiająca jest dla mnie dziwna mgiełka w 1:34 minucie tego materiału w lewym dolnym rogu, kiedyś sfotografowałem takie coś akurat nad jeziorkiem Czerniakowskim w Warszawie. Być może przypadek. Pozdrawiam serdecznie FN.


Komentarze (1)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.

Śr, 3 mar 2021 13:18 | brak oceny

Iwona31 | Załogant

hej hej :) Szanowni, ależ nad Warszawą oraz w jej okolicach lata coś non stop. Prawie codziennie mam nowe obiekty do kolekcji. Poniżej niewielki ułamek tego co w pełnym archiwum:)))
Serdeczności dla Wszystkich Ufo-fanów ;-)

https://imgur.com/a/Pur7yAf
https://imgur.com/a/D82abR2

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
Nowsze Nowsze
Strona 1 / 122


komentarze: brak oglądane: 324x
#1494
DWA OBIEKTY UFO OBOK TĘCZY - Czechy, kwiecień 2021

Jedna z naszych czytelniczek z Czech przesłała bardzo ciekawą fotografię, na której widać dwa niezwykłe obiekty w pobliżu tęczy na niebie. To nasze dzisiejsze "zdjęcie dnia" - pod zdjęciem opis.Cześć,Przesyłam zdjęcie UFO, zrobione telefonem komórkowym...

czytaj dalej


komentarze: brak oglądane: 958x
#1493
BARWNY POKAZ NAD PACYFIKIEM - 25 marca 2021 godz. 21.00

Meteor? Zepsuty satelita? Płonące szczątki rakiety Falcon? Może UFO? Tak intrygujący obiekt był obserwowany nad północno-zachodnim Pacyfikiem ok. 21.00 25 marca 2021. Zdjęcie tego zjawiska to nasze dzisiejsze zdjęcie dnia.Osoby, które widziały dziwne...

czytaj dalej


komentarze: 1 oglądane: 662x
#1492
UFO NAD PASADENĄ (KALIFORNIA, USA) sfotrografowane 17 marca 2021

Obiekt przypominał czarny trójkąt. Zdjęcia i film wykonano w Kalifornii w miejscowości Pasadena. Obserwacja miała miejsce 17 marca 2021. Poniżej film pokazujący przelot tego UFO.​

czytaj dalej


komentarze: brak oglądane: 1075x
#1491
OBIEKT UFO CZY... BLIK? - zagadkowe zdjęcie wykonane nad Kościanem 27 marca 2021

 Blik to zjawisko optyczne powstające wtedy, kiedy skierujemy obiektyw na silne źródło światła. Jednak tak dziwnego bliku z wyraźnym otworem w środku trudno znaleźć w Archiwum FN, gdzie zdjęć blików są setki. To nasze dzisiejsze zdjęcie dnia.[...] ...

czytaj dalej


komentarze: brak oglądane: 1990x
#1490
NIEZWYKŁY KSIĘŻYC - 28 marca 2021, godz. 21.55 (Miejscowość RYN NA MAZURACH)

[...] Witam!  Mieszkam w małym miasteczku Ryn na mazurach. Wieczorem w niedzielę tj.28.03.2021r.o godz.21.55 ,coś mnie tknęło aby popatrzeć na księżyc. Niebo było bez chmurne, piękny widok księżyca w pełni.   Wziełam małą lunetę i rozpoczęłam...

czytaj dalej


komentarze: brak oglądane: 1089x
#1489
FORMACJA UFO (USA) - Archiwum FN

 Dla naszych południowych sąsiadów czyli Czechów przygotowujemy prezentację o zdjęciach i filmach pokazujących tzw. formacje UFO. Naszym dzisiejszym zdjęciem dnia jest jedna z fotografii niezwykłej manifestacji UFO, która miała miejsce w Stanach...

czytaj dalej


komentarze: brak oglądane: 1776x
#1488
ZAGADKOWE PUNKTY NA... KSIĘŻYCU! - Holandia 27.03.2021

[....] Witam, Chciałbym zaczerpnąć informacji na temat fotografii księżyca. W dniu wczorajszym czyli 27.03.2021 podczas imprezy 2 osobowej mój kolega pożyczył mój telefon Samsung s20 ultra i chciał przetestować jakoś zdjęć. Jego celem było zrobienie ...

czytaj dalej


komentarze: 1 oglądane: 1493x
#1487
DZIWNE 'COŚ' OBOK WIIEŻY KOŚCIOŁA - FN 2013

[...] Witam , Przepraszam, że dopiero dzisiaj odpowiadam na Państwa wiadomość.  Przez ostatnie dni nie zaglądałam do skrzynki pocztowej. Przyrodę fotografuję od kilkunastu lat. Zdjęcia aparatem cyfrowym robię od  siedmiu lat. Po raz pierwszy...

czytaj dalej


komentarze: brak oglądane: 1579x
#1486
ZAGADKOWE 'COŚ' NA NIEBIE - marzec 2021

 Zdjęcie dostaliśmy 26 marca 2021. Autorka fotografii dziwny obiekt zaznaczyła na zdjęciu, choć dostrzegła go z pewnością (jak to zwykle w takich przypadkach) podczas przeglądania fotografii na ekranie komputera. Opis do zdjęcia był bardzo krótki...

czytaj dalej


komentarze: 2 oglądane: 1127x
#1485
TAK WYGLĄDA 'WNĘTRZE CZARNEJ DZIURY' W CENTRUM GALAKTYKI M87

 W 2019 roku pierwszym obrazem czarnej dziury było mgliste, pomarańczowe światło. Ale teraz ten sam zespół naukowców stworzył nowy obraz czarnej dziury, która przedstawia wirujące łuki pól magnetycznych tworzące niezwykły obraz. To nasze dzisiejsze...

czytaj dalej


komentarze: 2 oglądane: 2636x
#1484
CIEKAWE 'COŚ' NA MAPIE GOOGLE - marzec 2021

[...] Witam redakcje Nautilus. chciałbym podzielić się moim spostrzeżeniem przeglądając z ciekawości google earth którego nigdy wcześniej nie oglądałem.Ostatnio długo mi w głowie zeby zobaczyc googl earth. Postanowiłem zobaczyc swoją miejscowość w Polsce...

czytaj dalej


komentarze: 3 oglądane: 2049x
#1483
ZDUMIEWAJĄCE CHMURY NAD SZCZYTEM EIGER (ALPY, SZWAJCARIA) - 10 marca 2021

Nasze zdjęcie dnia to jedna z fotografii, która trafia do naszego projektu ATLAS CHMUR. To zdumiewająca, okrągła formacja z chmur, która pojawiła się 10 marca 2021 nad szwajcarskim szczytem Eiger w Alpach. Ich widok wprawił w bezgraniczne zdumienie meteorologów...

czytaj dalej

STRONA
1 2 3 4 50 100 122
Nowsze Nowsze
Strona 1 / 122

szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

Smutna wiadomość - nie żyje Leszek Żądło. Polski psychotronik, autor poradników rozwoju duchowego oraz książek z dziedziny psychotroniki, Huny, ...

UFO24

więcej na: emilcin.com

Wczoraj, 08:51 | Białoruś oskarżyła Polskę o naruszenie jej przestrzeni powietrznej przez niezidentyfikowany obiekt latający. Do incydentu miało dojść w poniedziałek. W odpowiedzi polski resort obrony narodowej oświadczył, że tego dnia wieczorem wojskowe statki powietrzne nie wykonywały lotów w pobliżu granicy z Białorusią. „12 kwietnia 2021 r. o godz. 20:45 (19:45 w Polsce) odnotowano fakt naruszenia granicy państwowej Białorusi w przestrzeni powietrznej od strony Polski, przez niezidentyfikowany obiekt latający...

Dziennik Pokładowy

Poniedziałek, 22 marca 2021 | Każdy dzień pandemii koronawirusa przekonuje mnie, że jest to największy dar dla ludzkości. Świat już nigdy nie będzie taki sam, choć te zmiany na razie są ledwo dostrzegalne. Ale właśnie rozpoczął się proces przebudzenia ludzkości z paskudnego, egoistycznego i szkodliwego snu. Myślicie, że za chwilę wszystko powróci do tego, jak było? No cóż… Radzę wszystkim - obserwujcie spokojnie to, co się będzie...

czytaj dalej

FILM FN

OBIEKT UFO NAD KIEŁCZÓWEM - 11 kwietnia 2021

archiwum filmów

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.