Dziś jest:
Wtorek, 17 styczeń 2017

Kiedy w Ziemię uderzy asteroida i zakończy ten bajzel? Prawdę mówiąc codziennie pijąc poranną kawę myślę, czy to przypadkiem nie jest ten dzień.
/Peter Diamandis, znawca makrokosmosu/

Komentarze: 11
Wyświetleń: 9969x | Ocen: 1

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 1/5
Pt, 30 maj 2014 09:50   
Autor: FN, źródło: http://news.oneindia.in/, gazeta.pl   

MARTWY CZY W GŁĘBOKIEJ MEDYTACJI? - CIEKAWY PRZYPADEK SPORU WOKÓŁ HINDUSKIEGO GURU

 

Ci, którzy byli kiedykolwiek w Indiach wiedzą, że są tam tysiące ruchów religijnych czy grup religijnych mających własnych przywódców, czasami wręcz uważanych za duchowego guru. Taką właśnie osobą był Ashutosh Ji Maharaj, który w 1983 roku stworzył własną grupę Divya Jyoti Jagrati Sansthan (DJJS), jedną z wielu indyjskich szkół religijnych, by promować "samoprzebudzenie do światowego pokoju" i stworzyć świat w którym "każdy człowiek staje się uosobieniem prawdy, braterstwa i sprawiedliwości". Zyskał natychmiast ogromną popularność, a w masowych medytacjach na głównym placu w Pendżabie uczestniczyły tysiące osób.

Ashutosh Ji Maharaj miał jednak podobno szczególne umiejętności medytacji w bardzo niskich temperaturach, co wielokrotnie mieli okazję na własne oczy zobaczyć jego wyznawcy. W Nepalu w Himalajach wchodził w stan głębokiej medytacji i mimo trzaskającego mrozu był w stanie pozostawać nieruchomy nawet przez kilkanaście dni. Każdy normalny człowiek wystawiony na działanie takiego mrozu zmarłby po kilkudziesięciu minutach, tymczasem Ashutosh Ji Maharaj nie doznawał nawet najmniejszego uszczerbku na swoim zdrowiu.

29 stycznia 2014 roku Ashutosh Ji Maharaj zmarł. Lekarze orzekli śmierć kliniczną, która nastąpiła po tym, gdy pacjent skarżył się na silny ból w klatce piersiowej.

- Jego serce przestało bić, nie miał pulsu - oświadczył miejscowy lekarz dr Harpal. To jednak nie przekonało jego wyznawców, którzy tłumaczyli, że wielokrotnie widzieli swojego mistrza w takim stanie i była to jedynie głęboka medytacja.

 Członkowie sekty przez pięć dni czekali aż mistrz otworzy oczy. Nie otworzył. Gdy ciało guru zrobiła się szare i pojawiły się pierwsze ślady rozkładu, wyznawcy zamknęli je w zamrażarce. Jak tłumaczyli, chcieli odwzorować warunki himalajskie.

- Mistrz przez wiele lat medytował w Himalajach w temperaturze poniżej zera. Takie warunki są dla niego normalne. Powróci do życia, gdy uzna to za stosowne. Do tego czasu będziemy dbać o jego ciało - mówili.

 

"Jego Świątobliwość Shri Ashutosh Maharaj od 29 stycznia 2014 roku przebywa w stanie głębokiej medytacji. Dziękujemy ludziom, którzy od tego czasu nas wspierają, dzwonią, piszą, odwiedzają nas. Doceniamy wasze zaangażowanie" - ogłoszenie tej treści można przeczytać na stronie Divya Jyoti Jagrati Sansthan (DJJS).

 

- Ashutosh Maharaj nie żyje. Zmarł pod koniec stycznia na atak serca - przekonuje rodzina guru cytowana przez indyjskie media. Żona i syn twórcy sekty domagają się od wyznawców wydania ciała i zamierzają je skremować. Jednak według wyznawców mistrz ma się dobrze i szkoła nie zamierza wydać ciała.

 

Rodzina już pod koniec stycznia zwróciła się do policji, a ta początkowo potwierdziła śmierć mężczyzny. Jednak później Sąd Najwyższy na wniosek wyznawców oddalił raport policyjny. Uznał, że to sprawa duchowa i nie może zmusić wyznawców, aby uwierzyli, że ich guru nie żyje.

 Teraz rodzina sama wystąpiła do sądu i domaga się śledztwa w sprawie śmierci mężczyzny.

 

 

 

 

Spór wokół osoby Ashutosh Ji Maharaj to także spór o duże pieniądze. Ruch zwolenników mistrza posiada bowiem ponad sto ośrodków w Indiach i za granicą, a zgromadzony w nieruchomościach majątek grupy jest warty 170 mln dol. Najciekawsza jest jednak istota sporu. W tej części świata, w której przyszło nam żyć, pojęcie medytacji praktycznie nie istnieje i jest uważane co najwyżej za „wschodnio-sekciarskie dziwactwo”. W Indiach medytujący mistrzowie, którzy potrafią w tej samej pozycji przebywać tygodniami, to część tamtej rzeczywistości.

Poza sporem jest także to, że istnieją sposoby bardzo głębokiej medytacji, która pozwala przebywać przez nieprawdopodobnie długi czas w ekstremalnie niskich temperaturach. Tutaj naprawdę nauka jest bezradna, a ludziom sceptycznie nastawionym do tego, co „widzą ich oczy” pozostawało zawsze szukanie ukrytych rurek doprowadzających ciepłe powietrze do medytującego mnicha itp.

Warto tutaj przypomnieć historię Dharma Sangha (wcześniej Palden Dorje, a urodzony jako Ram Bahadur Bomjan), który medytował nieruchomy w Nepalu pod drzewem przez wiele miesięcy. Jego przypadek opisywaliśmy w serwisie FN, a o słynnym "Budda Boy" powstał nawet dokument zrealizowany przez kanał Discovery Channel. Film mamy w naszym archiwum.

 

Komentarze: 11
Wyświetleń: 9969x | Ocen: 1

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 1/5
Pt, 30 maj 2014 09:50   
Autor: FN, źródło: http://news.oneindia.in/, gazeta.pl   

Komentarze (11)
1 2

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco


Śr, 4 cze 2014 16:26 | brak oceny

destroyer | Gość

W świecie buddyzmu tybetańskiego jest mnóstwo mistrzów o niesamowitych zdolnościach. Nie wiem czemu akurat sensacje budzi jakiś hinduski jogin, którego "osiągnięcie" wypada blado przy wyżej wspomnianych mistrzach.

Dziękujemy za ocenę.

Nie, 1 cze 2014 16:06 | brak oceny

a Jedi Knight | Gość

,,nemandi'',po pierwsze:Jezus Chrystus nie był Katolikiem i Jego pierwsi wyznawcy też nie byli Katolikami,ale Chrześcijanami...Po drugie,zdecyduj się w końcu,kto jest,,panem tego marnego świata''...Jezus Chrystus czy szatan...o czym DOBITNIE(!)Biblia mówi?!Chrystus ma największą władzę we Wszech

Rozwiń odpowiedzi (3) Dziękujemy za ocenę.

Śr, 4 cze 2014 11:28 | brak oceny

nemandi | Gość

MASZ RACJĘ! "A JEDI KNIGHT", MOŻE W TYM ŚWIECIE KTÓRYM TERAZ ŻYJEMY PANUJE SZATAN, ALE I TAK JEST Z GÓRY NA PRZEGRANEJ POZYCJI, BO JEZUS CHRYSTUS MA NAJWIĘKSZĄ WŁADZĘ!

Dziękujemy za ocenę.

Pon, 2 cze 2014 19:28 | brak oceny

mandarin | Załogant

Jedi tu masz antysekciarskie informacje: http://watchtower.org.pl/bednarski.php

Dziękujemy za ocenę.

Pon, 2 cze 2014 11:27 | brak oceny

dziad_Jag | Gość

Co za bzdury! Jezus i jego apostołowie to była sekta (jedna z wielu!) w ramach judaizmu. To dopiero Paweł zaczął coś w kierunku chrześcijaństwa.

Dziękujemy za ocenę.

Sob, 31 maj 2014 21:56 | brak oceny

de press | Gość

dobrze ,że na początku nowej ery nie mieli zamrażarek ,co by KK i reszta powiedzieli ł na mrożonego Jesusa? z wariatami jednakowoż należy się obchodzić ostrożnie

Dziękujemy za ocenę.

Sob, 31 maj 2014 09:46 | brak oceny

dziad_Jag | Gość

Ludzie uwielbiają mieć żywych bogów, i tyle. Jakiś feler mózgu rzekomo inteligentnych istot.

Dziękujemy za ocenę.

Pt, 30 maj 2014 19:58 | brak oceny

dziad_Jag | Gość

W przeciwieństwie do wszechświata głupota ludzka nie ma granic!!

Dziękujemy za ocenę.

Pt, 30 maj 2014 16:44 | brak oceny

a Jedi Knight | Gość

Od lat 70-tych XX w.OKULTYZM w nowym opakowaniu spowodował,że spirytyści nie ubierali się już w ciemne ubranie i nie przebywali w mrocznych pomieszczeniach.MODNE stało się komunikowanie z duchami poprzez,a jakże,techniki medytacyjne Wschodu.Rezultat:m.in.taka oto Fundacja Nautilus...

Dziękujemy za ocenę.

Pt, 30 maj 2014 16:38 | brak oceny

a Jedi Knight | Gość

Od lat 70-tych XX w.wielu przywódców NEW AGE wyjeżdżało do Azji,aby uczyć się od INDYJSKICH i tybetańskich nauczycieli światopoglądów i RELIGII.Nagle SPIRYTYZM z ciemności wyszedł na światło dzienne odnajdując się w starożytnej sztuce i filozofii wschodnich religii.Był to stary OKULTYZM...

Dziękujemy za ocenę.

Pt, 30 maj 2014 16:26 | brak oceny

a Jedi Knight | Gość

Światem rządzi doskonale zorganizowany i UKRYTY(!)SATANIZM,którego integralną częścią jest HINDUIZM.Jest to grupa Iluminatów-,,Synagoga Szatana'',którzy posiadają okultystyczną czyli UKRYTĄ przed nami wiedzę.Ukrywają się przed nami a ich wiedza to starożytna wiedza tajemna pochodząca od szatana.

Dziękujemy za ocenę.

Pt, 30 maj 2014 14:35 | brak oceny

a Jedi Knight | Gość

Ileż było już artykułów o hinduskich guru...?Oto i jeszcze jeden z tego gatunki i z ducha,,jak nie kijem go to pałą''...HINDIUZM,buddyzm,taoizm,szintoizm,NEW AGE,satanizm i wszystkie inne religie WIELBIĄ szatana oraz upadłe anioły i demony.Umarły rzekomy,,bóg''przecież to PRZEKOMICZNE...

Rozwiń odpowiedzi (4) Dziękujemy za ocenę.

Sob, 31 maj 2014 17:00 | brak oceny

nemandi | Gość

oj! ludzie ludzie i ludziska. Być prawdziwym Katolikiem, wy tego nie znacie, bo nie ma wzorów we współczesnym świecie, ale był jeden jedyny Jezus Chrystus, i to on jest Panem tego marnego świata. Jak nie teraz, to po śmierci się przekonacie. Panie łaski dla nich wszystkich, proszę

Dziękujemy za ocenę.

Pt, 30 maj 2014 22:12 | brak oceny

de press | Gość

musisz się umówić na długą szczerą rozmowę z biskupem Wesołowskim i może Petzem ,jak oni co do bańki nie przemówią ,to może do innej części ciała ,bo ty smatrisz w knigu i widzisz figu

Dziękujemy za ocenę.

Pt, 30 maj 2014 15:53 | brak oceny

elmo | Gość

a które religie nie wielbią szatana??

Dziękujemy za ocenę.

Pt, 30 maj 2014 15:51 | brak oceny

sumer wciaz trwa | Gość

Nie zapominaj o religiach mezopotamskich: judaizm chrzesciajnstwo oraz islam - czyste poklony do demonow !!!

Dziękujemy za ocenę.

Pt, 30 maj 2014 13:28 | brak oceny

mandarin | Załogant

Jakiej średnicy jest ta rura ze zdjęcia dnia? Jeśli to nie fałszywka, postać wygląda na typowego skrzata.

Dziękujemy za ocenę.

1 2

* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

+ Dodaj nowy komentarz

dsdsdsdsdsd

ZREZYGNUJ Z ODPOWIEDZI NA KOMENTARZ

Nick / imię i nazwisko

Email

Treść komentarza:

Zabezpieczenie przeciw-spamowe

Ilość UFO na obrazie
* Publikując komentarz oświadczasz, iż zapoznałeś się oraz akceptujesz regulamin naszej strony.

Brak jeszcze postów w tym temacie.


wejdź na forum, aby dołączyć do dyskusji...
szukaj:  

Najbliższy czat z FN

29 stycznia 2017 w niedzielę o 21.00 zapraszamy na multimedialny (obraz i dźwięk!) czat o reinkarnacji, czyli o wędrówce dusz. Na pokładzie okrętu Nautilus ten temat uważany jest za najważniejszy do tego, aby zrozumieć świat i odkryć sens - cel wszystkiego wokół nas. Do zobaczenia na pokładzie!

Wejście na pokład

Wiadomość z okrętu Nautilus

W 2017 roku ludzie opracują nową metodę zapisywania danych lub "coś w tym stylu"... to zmieni świat! - zapowiada Krzysztof Jackowski, choć do końca sam nie wie, co się kryje za swoją wizją tego wydarzenia.

UFO24

więcej na: emilcin.com

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Brak zainteresowanych Załogantów.

Dziennik Pokładowy

Sobota, 14 styczeń 2017 | Bardzo długo rozmawiałem z Krzysztofem Jackowskim. O życiu, o Bogu, o przeznaczeniu. Czasami żałuję, że te nasze rozmowy nie są nagrywane, gdyż wiele osób zrozumiałoby, dlaczego nasza zachodnia cywilizacja tkwi w wielkim błędzie negując istnienie niewidzialnego świata duszy.

czytaj dalej

Informacje z Hydepark "N"2 listopad :: Hipoteza symulacji - czy żyjemy w Matrixie? Naukowe i filozoficzne argumenty na temat możliwości życia w symulowanej rzeczywistości. Czy to możliwe i co na ten temat twierdzą naukowcy? Dyskusja na ten temat na forum Hydepark: viewtopic.php?f=33&t=4621
2 listopad :: Cybernetyka, SI i etyka maszyn - do czego zaprowadzi nas przyszłość? Dyskusja o kierunku rozwoju świata i możliwych scenariuszach. Sztuczna inteligencja, technologie i wynalazki, które zaważą na naszym gatunku: viewtopic.php?f=28&t=4291
9 maj :: Czy liczby to "boski" kod Wszechświata? Czy matematyka to coś więcej, niż może się nam wydawać? Dyskutujemy o tajemnicach liczb, zagadkach, paradoksach, tajemnicach matematyki oraz o...informatyce. Zapraszamy: viewtopic.php?p=62550#p62550

wejdź na forum i dołącz do dyskusji

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę


Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.