Dziś jest:
Czwartek, 23 luty 2017

Nasze położenie na tej Ziemi wygląda osob­li­wie, każdy z nas pojawia się mimowolnie i bez zaproszenia, na krótki pobyt bez uświadomionego celu. Nie mogę nadziwić się tej tajemnicy...  /Albert Einstein/

Komentarze: 2
Wyświetleń: 2702x | Ocen: 4

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Wt, 24 maj 2016 09:53   
Autor: FN, źródło: FN   

METALICZNY OBIEKT NAD WARSZAWĄ LECĄCY W POBLIŻU PTAKA

Ostatnie zmiany w serwisie FN i uruchomienie nowego silnika okrętu Nautilus sprawiło, że nareszcie możemy powoli oczyszczać nasze katalogi ze zdjęciami, filmami czy relacjami o pojawieniu się UFO, które spokojnie czekają „na publikację”. Dostaliśmy właśnie zdjęcie, które chcemy pokazać w tej publikacji, a przy okazji pokażemy także jeszcze inne, które… także nas trochę zaintrygowało. Łączy je jedno – obie fotografie zostały wykonane w Warszawie. Autor pierwszej fotografii nie widział obiektu UFO gołym okiem, lecz dostrzegł go dopiero po uważnym obejrzeniu zdjęcia na ekranie komputera.

Ten e-mail trafił na pokład okrętu Nautilus w ostatnich godzinach. Zdjęcie przedstawia banalny widok: wysokie budynki, niebo, na niebie ptaki. Zostało wykonane 10 maja 2016 roku o godz. 18:06.

Autor zdjęcia zaczął jednak robić powiększenie fragmentu, na którym widać lecącego ptaka. Ku swojemu zdumieniu dostrzegł, że jest tam „coś jeszcze”.

From: [dane do wiadomości FN]

Sent: Monday, May 23, 2016 3:28 PM

To: nautilus@nautilus.org.pl

Subject: Metaliczny obiekt nad warszawą raw+jpg

 

Drogi Nautilusie,

Od niedawna zajmuje się fotografią, ostatni artykuł o superszybkich przelotach obiektów przypomniał mi o jednym filmiku który nagrałem nic szczególnego pałac kultury i maksymalny zoom (60x) na nim w tle przelatuje super szybko jaki obiekt, nie jest ptakiem bo ptak jest w kadrze i widać ze to ptak. Fakt ten zelektryzował mnie do dokładnego przejrzenia swoich fotografii... i proszę coś się pojawiło, dużo ciekawszego kula, dysk ciężko powiedzieć.

Kilka faktów

- obiekt nie jest ptakiem bo ptaki są w kadrze i doskonale widać że to ptak

- obiekt doskonale odbija światło podobnie jak budynek ta sama tonacja co sugeruje że jest metaliczny, szklany coś podobnego.

- cieniowanie jest podobne jak na budynkach po lewej stronie zachodzące słońce po prawej cień

- wykonałem w ciągu minuty 4 zdjęcia co prawda z różnym kadrowaniem ale odstępy to było kolo 10s, odpadają balony i podobne bo tylko na tej jednej fotografii jest coś.

- kolejna sprawa staram się dość dokładnie oglądać moje zdjęcia a tego nie widziałem.. zupełnie nie widziałem, chociaż to prawda mogłem przeoczyć.

- owad raczej też odpada, przeważnie są dobrze widoczne, a fotografowałem w miejsacach gdzie jest dużo więcej owadów i po prostu zupełnie inaczej to wygląda, ciemne sylwetki owadzie, albo podobnie jak z ptakami widać że to owad czy ptak.

Moim zdaniem to zdjęcie jest o tyle ciekawe że widać sporo obiektów które są jakimiś tam punktami odniesienia  takich jak ptaki, budynki czy padanie światła. Być może przy użyciu tych punktów odniesienia jesteście w stanie określić jego rozmiar czy odległość.

Bardzo proszę o odpowiedź czy można coś z powyższych ustalić.

email do wiadomości redakcji, chętnie korespondencyjnie udzielę informacji a także zgadzam się na publikację i retusz w przypadku badania fotografii.

Pozdrawiam S. [dane do wiad. FN]

 

Oto powiększenie interesującego fragmentu zdjęcia.

 

Zdjęcie pokazuje wyraźnie dyskoidalny kształt czegoś metalicznego, co znajduje się w pobliżu lecącego ptaka. Czy może to być dron? Wątpliwe (nie wygląda jak dron). Czy balon w tym kształcie? Tak, każde zdjęcie można „opluskwić” sugerując, że ktoś akurat miał balon w kształcie dysku, który mu się „zerwał ze sznurka” i stworzył taki obraz, ale… sami możecie ocenić prawdopodobieństwo takiego wydarzenia. Czy może to być ptak? Tak, zawsze ptaki mogą się ułożyć w locie w kształty "dysków i spodków". Obiekt w takim oddaleniu zawsze będzie niejednoznaczny, a wszelkie mierzenie odległości w przypadku takich fotografii mija się z celem. Mówiąc najbardziej dosadnie: mimo wszystko „nie warta skórka wyprawki”, co nie zmienia faktu, że zdjęcie jest jak najbardziej ciekawe. I trafia do naszego katalogu „FOTOGRAFIE UFO POLSKA”. Ile mamy w tym katalogu zdjęć? W tej chwili to już są dziesiątki tysięcy.

Do tego katalogu trafi także kolejne zdjęcie, które zostało przysłane na pokład okrętu Nautilus. Tym razem prawdopodobieństwo balonu jest o niebo większe, choć jest… małe „ale” – tym razem świadek widział obiekt, który po chwili znikł! Ale najpierw opis do zdjęcia.

-----Original Message-----

From: [dane do wiad. FN]

Sent: Monday, September 28, 2015 4:44 PM

To: FN

Subject: UFO

 

Witam. Zdjęcia zrobiłem dzisiaj 22.09.2015r  zrobione z tarasu Pałacu Kultury o godz. 11.10. Obiekt jest z lewej strony nad kominem. Świecił dosyć jasnym światłem, ale widać go było tylko przez aparat. Aparat FinePix HS50EXR. Zdjęcie z kominem: F 68mm, przysłona 5,7 iso 100, czas 1/750s. Zdjęcie bez komina: F 185mm, przysłona 7,2  , iso 100, czas 1/850s. Trzeciego zdjęcia nie zdążyłem zrobić. Obiekt znikł.                                                              

Pozdrawiam.  Leszek

 

Sytuacja jest więc ciekawa, gdyż obiekt – jak opisuje autor zdjęcia – był widoczny tylko i wyłącznie w cyfrowym aparacie fotograficznym, a także – co chyba najważniejsze – nagle po prostu zniknął.  Zobaczmy te zdjęcia.

 

 

 

Drugie zdjęcie jest ciekawsze, gdyż zawiera ważny element w postaci komina. Dzięki temu można w przybliżeniu oszacować ten „balonik, który rozpłynął się w powietrzu”. Jaki był? Bardzo duży.

 

 

 

Autor zdjęcia po obserwacji dziwnego obiektu zwrócił się z pytaniem do warszawskiej stacji Meteo. Uzyskał jasną odpowiedź: nie wypuszczają żadnych balonów.

 

> > IMGW-PIB

> > Centrum Monitoringu Klimatu Polski

> > Sekcja Aerologii

> > ul. Podleśna 61

> > 01-673 Warszawa

> > tel. (22) 56 94 365

 

Nasz kolega spróbował policzyć, jak duży był „balonik”. Wyszło mu nawet ciekawie.

 

[…] W sumie z tej odległości zdjęcie wyszło nad wyraz dobrze. Zmierzyłem odległość, od elektrociepłowni Żerań (widocznej na zdjęciu) do pałacu kultury jest 6970 metrów czyli prawie 7 kilometrów.  Znalazłem w specyfikacji elektrociepłowni, że komin ma 200 metrów wysokości. Założyłem, że obiekt był w okolicach elektrociepłowni, nie w jednej linii z kominem ale minimalnie dalej za nim.

Z moich obliczeń wynika, że gdyby obiekt był w jednej linii z kominem - miałby 7 metrów 24 centymetry wysokości (łącznie  z tym co się ciągnie pod nim). Zakładając, że był dalej oznacza to, że był większy - ok 10 metrów (im bliżej pałacu kultury rzeczywista wielkość zmniejszała by się, a im dalej tym większa).  Moim zdaniem obiekt był wielkości od 7 do 10 metrów. Na drona to nie wygląda, ale możliwe, ze to balon. Możliwe, że ktoś próbował coś nagrywać z balonu np. panoramę miasta, a elektrociepłownia jest bardzo wdzięcznym obiektem. […]

 

Potężny balon z podwieszaną kamerą do „oglądania komina”? Brzmi nawet ciekawie, gdyby nie ten drobny szczegół: dlaczego ten obiekt – jak twierdzi autor zdjęć – po prostu zniknął?!

Balony nie mają napędu odrzutowego i raczej nie są w stanie w ułamku sekundy zmieniać położenie. Zdjęcia stanowią prawdziwą zagadkę.

 

Na koniec tego tekstu jeszcze jedna sprawa związana z e-mailem, który trafił na pokład okrętu Nautilus „w ostatnich godzinach”. W naszym serwisie ukazał się tekst jednego z naszych kolegów o dziwnym stworze przypominającego gigantycznego „człowieka-nietoperza”, który na świecie jest znany jako „Mothman”.

 

http://www.nautilus.org.pl/artykuly,3167,mothman---dziwna-obserwacja-mit-czy-fakt.html

 

I właśnie w tej sprawie dostaliśmy ciekawego e-maila ze zdjęciem.

 

-----Original Message-----

From: [dane do wiad. FN]

Sent: Monday, May 23, 2016 12:04 PM

To: nautilus@nautilus.org.pl

Subject: mothman odnośnie ostatniego artykułu

Importance: High

 

Witam Redakcje  Nautilusa

zdjęcie w załączniku zostało zrobione na parkingu w Austrii lub Słowenii okolice stacji benzynowej dawno chciałem je przesłać ale ostatni artykuł mnie dopiero zmotywował podobne to do ptaka jednak z proporcjami coś jest nie tak  pozdrawiam oczywiście plik foty jest oryginalny

 

 

 

Na koniec „nasza odpowiedź”.

 

Witamy,

Dziękujemy za e-mail i zdjęcie. Oczywiście jest bardzo ciekawe, choć nigdy nie można wykluczyć, że tak właśnie ułożył się ptak, na przykład nietoperz. Te małe "latające bestie" potrafią w powietrzu tworzyć nie tylko "latającego batmana" na zdjęciach, ale także czasami przybierają postać latających, idealnych dysków... mamy w tym względzie duże doświadczenie. Ale zdjęcie jak najbardziej pokażemy w serwisie.

Pzdr

FN

 

Komentarze: 2
Wyświetleń: 2702x | Ocen: 4

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Wt, 24 maj 2016 09:53   
Autor: FN, źródło: FN   

Komentarze (2)

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

Wt, 24 maj 2016 18:38 | ocena: + 1

Damian Szklarzewski | Gość

O, widzę ze nie tylko jak widziałem ten dziwny obiekt nad stolica. Dobrze go widziałem byłem wtedy w ogrodzie Krasińskich, i odrazu go zobaczylem katem oka, nie widawal absolutnie zadnych dzwięków i ten niesamowity kształ :)

Dziękujemy za ocenę.

Wt, 24 maj 2016 16:27 | ocena: + 2

brodacz | Załogant

Przy ostatniej fotce przydałby się ornitolog. Ten ptak oddalający się od miejsca zrobienia zdjęcia chyba ma coś w dziobie bo po prawej stronie jest lekkie rozmazanie.

Dziękujemy za ocenę.

* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Nick / imię i nazwisko

Email

Treść komentarza:

Zabezpieczenie przeciw-spamowe

Ilość UFO na obrazie
* Publikując komentarz oświadczasz, iż zapoznałeś się oraz akceptujesz regulamin naszej strony.

szukaj:  

Najbliższy czat z FN

Zebrany przez FN materiał z Polski i ze świata mówi wyraźnie - zbliża się moment oficjalnego "Kontaktu". Wiadomo, że obce cywilizacje nas dyskretnie obserwują, prowadzą badania, monitorują. Będzie jednak moment, kiedy ich obecność stanie się informacją równie oczywistą jak to, że... istnieje Antarktyda. Jak będzie wyglądał ten kontakt? Co wie na ten temat FN? O tym podczas multimedialnego czatu - jego data zostanie podana wkrótce!

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

Historyczna konferencja NASA. Ogłoszone w środę odkrycie jest wyjątkowe z kilku powodów. Nigdy wcześniej nie znaleziono gwiazdy, wokół której krążyłoby tyle planet podobnych do Ziemi, ani takiego, w którym aż trzy planety znajdowały się w tzw. "ekosferze", czy też "strefie życia". - To wielki krok w stronę odpowiedzi na pytanie "czy jesteśmy sami we wszechświecie" - mówił Thomas Zurbuchen z NASA. Więcej w dziale FN24 ....

UFO24

więcej na: emilcin.com

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Brak zainteresowanych Załogantów.

Dziennik Pokładowy

Środa, 22 luty 2017 | Jak to jest: zabić drugiego człowieka? W grach komputerowych i filmach sensacyjnych to prosta sprawa: strzelasz, tamten pada, uśmiechasz się i idziesz dalej. W życiu jest to trudne: ludzie mimo wielu śmiertelnych pozornie ran potrafią dalej żyć... a to dopiero początek problemów dla potencjalnego mordercy. Ta pozornie drobna kwestia stanowi śmiertelny cios dla tzw. teorii spiskowych 11 września 2001...

czytaj dalej

Informacje z Hydepark "N"2 listopad :: Hipoteza symulacji - czy żyjemy w Matrixie? Naukowe i filozoficzne argumenty na temat możliwości życia w symulowanej rzeczywistości. Czy to możliwe i co na ten temat twierdzą naukowcy? Dyskusja na ten temat na forum Hydepark: viewtopic.php?f=33&t=4621


2 listopad :: Cybernetyka, SI i etyka maszyn - do czego zaprowadzi nas przyszłość? Dyskusja o kierunku rozwoju świata i możliwych scenariuszach. Sztuczna inteligencja, technologie i wynalazki, które zaważą na naszym gatunku: viewtopic.php?f=28&t=4291
9 maj :: Czy liczby to "boski" kod Wszechświata? Czy matematyka to coś więcej, niż może się nam wydawać? Dyskutujemy o tajemnicach liczb, zagadkach, paradoksach, tajemnicach matematyki oraz o...informatyce. Zapraszamy: viewtopic.php?p=62550#p62550

wejdź na forum i dołącz do dyskusji

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.