Dziś jest:
Wtorek, 17 styczeń 2017

Kiedy w Ziemię uderzy asteroida i zakończy ten bajzel? Prawdę mówiąc codziennie pijąc poranną kawę myślę, czy to przypadkiem nie jest ten dzień.
/Peter Diamandis, znawca makrokosmosu/

Komentarze: 9
Wyświetleń: 7191x | Ocen: 18

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5
Nie, 29 maj 2016 22:05   
Autor: Rafał Gabryś, źródło: FN   

DZIWNE RZECZY NA POWIERZCHNI ZNANYCH OBIEKTÓW W UKŁADZIE SŁONECZNYM

To się powtarza praktycznie co rok - kolejne marsjańskie sondy przesyłają zdjęcia "czerwonej planety", na których potem wnikliwi obserwatorzy dostrzegają coś dziwnego, co nie wydaje się być "po prostu przypadkowym kształtem utworzonym przez naturę".

Są to często dziwne anomalie terenu, bardzo symetryczne struktury czy jakieś kształty skał przypominające bardziej wytwór sztucznej inteligencji, niż naturalne twory geologiczne. Jedną z ciekawszych fotografii przedstawiające takie anomalie jest słynny Marsjański monolit.

 

Trudno się oprzeć wrażeniu, że jest to sztuczny obiekt, gdyż zachowuje prawie doskonałe proporcje. Jeszcze lepiej wygląda z dużej wysokości. Pojawiają się wtedy nie jeden, ale trzy wyróżniające się obiekty tworzące trójkąt równoramienny.

 

 (źródło: Google Images)

Oto kilka kolejnych zdjęć powierzchni Marsa spośród tych, które zainteresowały badaczy śladów cywilizacji pozaziemskiej na "czerwonej planecie".
Równie ciekawe rzeczy można znaleźć na jednym z dwóch księżyców Marsa, czyli Fobosie. Fobos został odkryty przez amerykańskiego astronoma Asapha Halla 18 sierpnia 1877 w obserwatorium marynarki wojennej USA (United States Naval Observatory) około godziny 9:14 UTC. Kilka dni wcześniej (12 sierpnia) Asaph Hall odkrył również drugi księżyc Marsa, Deimosa.

Księżyc ten został sfotografowany z bliska przez sondy Mariner 9 (1971 r.), Viking 1 (1977 r.), Fobos 2 (1988 r.), Mars Global Surveyor (1998 i 2003 r.), Mars Express (od 2004 r.) oraz Mars Reconnaissance Orbiter (od 2006 r.).księżyców Fobos. Trudno określić czym on jest i jak znalazł się na orbicie tej planety. Z kształtu przypomina bardziej ziemniaka niż znane nam księżyce (22,2 km. Średnicy).

 

 (źródło: Google Images)

Interesujące, że Fobos tak jak nasz księżyc jest ciągle zwrócony jedną stroną do planety. Krąży na bardzo niskiej orbicie wokół Marsa, która wynosi ok. 10000 km,.  Josif Samujłowicz Szkłowskij rosyjski astrofizyk w 1959 roku stwierdził że prawdopodobnie pochodzenie Fobosa jest sztuczne, a on sam jest w środku pusty. Co ciekawe nie zachowuje się on jak naturalny satelita, ale cyklicznie jego orbita staje się mniejsza.  Przewiduje się że za około 50 milionów lat on sam spadnie na planetę lub zostanie rozerwany tworząc pierścień wokół planety.  Jeśli miałby to być sztuczny twór, to powstaje pytanie: kto  i po co umieścił go na orbicie Marsa? Fobos ma jeszcze jedną anomalię, która została dostrzeżona na zdjęciach tego księżyca. To kamienny monolit, który ma ponad 100 metrów wysokości.

 

 (źródło: Google Images)

Z góry przypomina sześcian, a jego bryła jest wyjątkowo symetryczna jak na obiekt naturalny. Księżyc był celem rosyjskiej sondy kosmicznej Phobos-II. Misja się nie powiodła i utracono kontakt z nią w dziwnych okolicznościach. Wyglądało to tak, jakby... sonda została zniszczona tuż przed osiągnięciem powierzchni Fobosa! Zanim utracono kontakt z sondą, wykonała kilka zdjęć powierzchni księżyca Marsa, które zdołała wysłać na ziemię. Na jednym ze zdjęć zauważono obiekt w kształcie dysku, który zbliżał się do powierzchni Fobosa.

 

 (źródło: Google Images)


 (źródło: Google Images)

 Na koniec tej publikacji tylko jedno zdjęcie naszego satelity, czyli Księżyca. W tym serwisie prezentowano wielokrotnie dziwne formacje znajdujące się na jego powierzchni. Jedna z najsłynniejszych to wieża, która ma mieć rzekomo wysokość 1,6 kilometra! Oto zdjęcie tego obiektu wykonane podczas misji Apollo 12.

 

 (źródło: Google Images)

Komentarze: 9
Wyświetleń: 7191x | Ocen: 18

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5
Nie, 29 maj 2016 22:05   
Autor: Rafał Gabryś, źródło: FN   

Komentarze (9)

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco


Czw, 2 cze 2016 21:45 | ocena: + 1

rorky | Załogant

Ciekawe rzeczy na temat tego typu budowli i UFO ogolnie, publikuje na YouTube Secureteam10. Polecam :)

Dziękujemy za ocenę.

Pon, 30 maj 2016 22:06 | brak oceny

promagna | Gość

Droga FN

A od kiedy to wiadomo, że żyjemy w układzie planetarnym hmm (...)? Myślicie, że jak Kopernik to powiedział tzn., że ma rację? Otóż obawiam się, że to bajka na resorach zgodnie z najnowszymi obserwacjami astronomicznymi. Nawet Słońce nie jest centralnym punktem heliocentryzmu tylko ośmiościan foremny. Zdjęcie z portalu Uniwersytetu wydziału fizyki i astronomi w Kanadzie

http://meteor.uwo.ca/images/cmor/spor-rad.jpg

Wg dr fizyki Zbigniewa Osiaka miejsce w ktorym przyszło nam egzystować to sam środek gigantycznej czarnej dziury (sic). a w czarnej dziurze niema czegoś takiego, jak układ planetarny, tylko warstwy gęstości. Wyliczenia do tej teorii są oparte na przekszałceniach teorii względności Alberta Einsteina. Czy to nie jest zbyt dziwne?

A z tymi artefaktami to jest bardzo ciekawa sprawa. Jest ciekawy artykuł z usuniętym filmem z youtube przez kogoś z NASA. Grenlandia Panowie, Grenlandia to Mars.

https://wirtualnapolonia.com/2016/03/14/zdjecia-z-marsa-byly-robione-przez-pracownikow-nasa-na-grenlandii-wideo/comment-page-1/

pozdrawiam sceptyków

Rozwiń odpowiedzi (1) Dziękujemy za ocenę.

Wt, 31 maj 2016 20:43 | ocena: + 1

dziad_Jag | Gość

Ale strzał! Pancernik Yamato to licha pukawka.

Rozwiń odpowiedzi (1) Dziękujemy za ocenę.

Wt, 31 maj 2016 23:25 | ocena: + 1

promagna | Gość

https://www.youtube.com/watch?v=VZ_qE_1Hv7U

Może nie wszystko jest cacy w tym filmie, ale pokazuje politykę NASA. Część zdjęć pochodzi z filmu, ktory został usunięty z youtube o którym wspomniałem powyżej. Ktoś kogoś próbuje nabrać na iluzję.

https://www.youtube.com/watch?v=rvDqoxMUroA

A tu następna prywatna rakietka, ktróra odbiła się od przeszkody na wysokości ponad 100 km tzw. linii Karmana wydając metaliczny dzwięk i zmieniając stabilizację obrazu z kamery. Świat rzeczywisty jest całkiem inny, niż nas uczono w szkołach i to, co jest w podręcznikach.

Dziękujemy za ocenę.

Pon, 30 maj 2016 14:58 | ocena: + 9

Jamajka | Załogant

Przydałą by się kolejna ekkspedycja na księżyc fobosa. Ktos cos takiego planuje ?

Rozwiń odpowiedzi (2) Dziękujemy za ocenę.

Pt, 10 cze 2016 10:26 | ocena: -1

dziad_Jag | Gość

Sądząc z ilości plusów mamy wysyp miłośników UFO które na pewno siedzą na Fobosie. Jak wam tak zależy zróbcie zrzutkę i zamówcie ekspedycję. Myślę,że miliard dolców starczy.

Dziękujemy za ocenę.

Pon, 30 maj 2016 19:59 | ocena: -6

dziad_Jag | Gość

Komentarz poniżej poziomu, lub oznaczony jako SPAM. Kliknij, aby rozwinąć.

Pon, 30 maj 2016 13:21 | ocena: -1

Jamajka | Załogant

Mega stary artykuł, jeśli Hilary Clinton dorwie się do prezydenckiego stołka, może poznamy prawdę.

Rozwiń odpowiedzi (1) Dziękujemy za ocenę.

Pon, 30 maj 2016 18:16 | ocena: + 1

Teresa z Torunia | Gość

Już zapomniałeś/aś, jak to samo obiecywał jej mąż ?....

Dziękujemy za ocenę.

* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

+ Dodaj nowy komentarz

dsdsdsdsdsd

ZREZYGNUJ Z ODPOWIEDZI NA KOMENTARZ

Nick / imię i nazwisko

Email

Treść komentarza:

Zabezpieczenie przeciw-spamowe

Ilość UFO na obrazie
* Publikując komentarz oświadczasz, iż zapoznałeś się oraz akceptujesz regulamin naszej strony.

najnowsze posty w tym temacie:
Storm | Piątek, 3 czerwiec 2016 22:53:53 :: Jedna z niewielu rzeczy, w które mogę uwierzyć. Czytałem niegdyś pewną teorie o tym iż w układzie słonecznym była jeszcze jedna planeta. Owa planeta została zniszczona przez wojnę nuklearną,albo coś więcej. Rasa, która doprowadziła do wojny nuklearnej pozostawiła owe budowle na wielu planetach, oraz zaimplementowała życie na ziemi....czytaj dalej >>

wejdź na forum, aby dołączyć do dyskusji...
szukaj:  

Najbliższy czat z FN

29 stycznia 2017 w niedzielę o 21.00 zapraszamy na multimedialny (obraz i dźwięk!) czat o reinkarnacji, czyli o wędrówce dusz. Na pokładzie okrętu Nautilus ten temat uważany jest za najważniejszy do tego, aby zrozumieć świat i odkryć sens - cel wszystkiego wokół nas. Do zobaczenia na pokładzie!

Wejście na pokład

Wiadomość z okrętu Nautilus

O północy szła "procesja duchów"... Polecamy wizytę w naszym dziale XXI PIĘTRO.

UFO24

więcej na: emilcin.com

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Dziennik Pokładowy

Sobota, 14 styczeń 2017 | Bardzo długo rozmawiałem z Krzysztofem Jackowskim. O życiu, o Bogu, o przeznaczeniu. Czasami żałuję, że te nasze rozmowy nie są nagrywane, gdyż wiele osób zrozumiałoby, dlaczego nasza zachodnia cywilizacja tkwi w wielkim błędzie negując istnienie niewidzialnego świata duszy.

czytaj dalej

Informacje z Hydepark "N"2 listopad :: Hipoteza symulacji - czy żyjemy w Matrixie? Naukowe i filozoficzne argumenty na temat możliwości życia w symulowanej rzeczywistości. Czy to możliwe i co na ten temat twierdzą naukowcy? Dyskusja na ten temat na forum Hydepark: viewtopic.php?f=33&t=4621
2 listopad :: Cybernetyka, SI i etyka maszyn - do czego zaprowadzi nas przyszłość? Dyskusja o kierunku rozwoju świata i możliwych scenariuszach. Sztuczna inteligencja, technologie i wynalazki, które zaważą na naszym gatunku: viewtopic.php?f=28&t=4291
9 maj :: Czy liczby to "boski" kod Wszechświata? Czy matematyka to coś więcej, niż może się nam wydawać? Dyskutujemy o tajemnicach liczb, zagadkach, paradoksach, tajemnicach matematyki oraz o...informatyce. Zapraszamy: viewtopic.php?p=62550#p62550

wejdź na forum i dołącz do dyskusji

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę


Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.