Dziś jest:
Wtorek, 17 lutego 2026

Śmierć wygląda gorzko, ale przy tym tak mocarnie i dobrotliwie jak troskliwy ojciec, który zabiera zbłąkane dziecko do domu.
/Hermann Hesse/

Komentarze: 0
Wyświetleń: 7240x | Ocen: 0

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 0/5


Wt, 3 cze 2008 00:00   
Autor: FN, źródło: FN   

Czy znaleziono nowy sposób na nawiązanie dialogu z Obcymi?

Według naukowców, poszukiwanie sygnałów od inteligencji pozaziemskiej oraz przekazanie informacji o naszej cywilizacji może zostać przeprowadzone w sposób bardziej skuteczny niż do tej pory, jeśli w charakterze nośnika informacji zostaną wykorzystane cząstki elementarne zwane neutrinami. Wszelkie dotychczasowe projekty poszukiwania sygnałów od obcych istot rozumnych, jak na przykład najbardziej znany Search for ExtraTerrestrial Intelligence (SETI) do tej pory nie spełniły swego zadania. Być może jest to związane z tym, że ziemscy naukowcy skupili się na poszukiwaniu radiosygnałów od Obcych i absolutnie nie zwracali uwagi na możliwości , jakie niesie ze sobą wykorzystanie neutrin. W spektrum elektromagnetycznym występuje cała masa szumów, które skutecznie zakłócają odbiór sygnałów, a fotony podczas przemieszczania się z jednego rejonu galaktyki do drugiego będą w znacznej mierze pochłonięte.Neutrina, jako nośniki informacji nie mają takich wad. Powstały już pierwsze prace naukowe dotyczące sposobu przekazu oraz odbioru sygnałów za pośrednictwem neutrin oraz ich odpowiedników w antymaterii – antyneutrin. Informacje można zakodować analogicznie jak w kodzie Morse’a, to jest za pomocą systemu sygnałów różnej długości przeplatanych przerwaniami oraz połączeniem potoków neutrin i antyneutrin. Odbiór sygnałów od Obcych (jeśli tylko nadadzą taki sygnał) będzie możliwy po wprowadzeniu do eksploatacji budowanych już w instytutach badawczych odbiornikach sygnałów neutronowych. .

Komentarze: 0
Wyświetleń: 7240x | Ocen: 0

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 0/5


Wt, 3 cze 2008 00:00   
Autor: FN, źródło: FN   


Komentarze (0)
Nie ma jeszcze komentarzy do tej treści.
* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.

Wejście na pokład

Wiadomość z okrętu Nautilus

Barack Obama sprostował swoją wypowiedź o istnieniu kosmitów. Były prezydent USA wyjaśnił, że miał na myśli statystyczne prawdopodobieństwo istnienia życia pozaziemskiego, a nie dowody na kontakt z kosmitami podczas swojej prezydentury. Obama podkreślił, że nigdy nie widział takich dowodów.

UFO24

więcej na: emilcin.com

Dziś, 04:50 | Obiekt obserwowałam/em 21 listopada 2025 r. w godzinach 23:45–23:55. Lokalizacja obserwacji: 53.8418°N, 20.5040°E (okolice Dągi – Warmia i Mazury) Patrzyłam/em w kierunku rejonu konstelacji Wielkiej Niedźwiedzicy (okolice 'Dużego Wozu'). Zaobserwowałam/em bardzo jasny obiekt poruszający się wyraźnie z lewej strony na prawą. Obiekt pozostawiał świetlistą smugę i zniknął w sposób przypominający spalenie/rozpad, po kilku do kilkunastu sekund.

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Brak zainteresowanych Załogantów.

Dziennik Pokładowy

Środa, 27 sierpnia 2025 | 86-letni mężczyzna był gotowy poddać się operacji w gabinecie chirurgicznym. Chciał poznać tajemnicę związaną z objawieniem maryjnym, którego był świadkiem jako kilkuletni chłopiec.

czytaj dalej

FILM FN

Barack Obama o UFO

archiwum filmów

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę




Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.