Dziś jest:
Poniedziałek, 2 lutego 2026

W Meksyku mamy taką sytuację, że ludzie widząc UFO na niebie reagują obojętnie. "O, znowu nas obserwują..." - nie ma żadnych emocji.
/Jaime Maussan, meksykański dziennikarz zajmujący się UFO/

Komentarze: 0
Wyświetleń: 6862x | Ocen: 0

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 0/5


Nie, 21 lis 2004 00:00   
Autor: FN, źródło: FN   

International Committee for UFO Research (ICUR)

Tym artykułem rozpoczynamy cykl poświęcony funkcjonującym na świecie organizacjom ufologicznym. Ich ilość jest naprawdę imponująca. W czasie wstępnej selekcji mieliśmy duży problem, które z nich powinny zostać zaprezentowane. Wybraliśmy ze względów praktycznych tylko niektóre z nich. Osobom, które zainteresują się tym tematem, polecamy studiowanie witryn internetowych. Znajdują się tam setki stron należących do organizacji z całego świata. Na początek przedstawiamy International Committee for UFO Research (ICUR) – Międzynarodowy Komitet ds. Badań UFO – instytucję skupiającą 13 znanych organizacji ufologicznych. ICUR został uformowany w 1979 roku. Celem jego istnienia jest promowanie wymiany danych ufologicznych. Członkowie ICUR zmierzają do wprowadzenia i stosowania w badawczej działalności ufologicznej powszechnie przyjętych standardów postępowania, metod i definicji, jakimi posługują się grupy ufologiczne na całym świecie. ICUR można określić jako organizację organizacji. Członkiem można zostać tylko z zaproszenia. Jednym z najsłynniejszych członków ICUR był J. Allen Hynek, który do swej śmierci w 1986 r. był Honorowym Przewodniczącym tej organizacji. Spotkania ICUR odbywają się rzadko, gdyż większość informacji jest przekazywana i uzgadniana w drodze elektronicznej. Całością steruje mały komitet wykonawczy o zmiennej cyrkulacji członkowskiej wśród członków organizacji. Przez kilka lat egzekutywa organizacji mieściła się w Szwecji. Obecnie zaś znajduje się w Wielkiej Brytanii. Szefem ICUR jest Bob Digby z BUFORA. Członkami ICUR są: - Britsih UFO Research Organisation (BUFORA), - Cambridge UFO Group (CUFOG), - J. Allen Hynek Center for UFO Studies (CUFOS), - Centro Italiano Studi Ufologici (CISU), - ICUR New Zealand Representative, - Mutual UFO Network (MUFON), - Northamptonshire UFO Research Club (NUFORC), - Parnet (USA), - Project UNICAT – USA, - Project URD – Sweden, - SUFOI - Dania, - UFOnet – W. Brytania, - Victorian UFO Research Society (VUFORS) – Australia.

Komentarze: 0
Wyświetleń: 6862x | Ocen: 0

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 0/5


Nie, 21 lis 2004 00:00   
Autor: FN, źródło: FN   



* Komentarze są chwilowo wyłączone.

Wejście na pokład

Wiadomość z okrętu Nautilus

Spotkanie z autorami książki 'Jestem z Gwiazd', Warszawa 4 lutego godz. 18.00. EMPiK Marszałkowska 9

UFO24

więcej na: emilcin.com

Czw, 22 sty 2026 08:46 | Witam serdecznie, piszę by opisać sytuację jaką miałam wraz z moją mamą w dniu 16.01.2026 r. Wieczór godzina 20:00 wyszłam wraz z moja mama na balkon żeby zapalić papierosa. Zainteresowała nad bardzo jasna gwiazda na niebie ( codziennie obserwuję niebo i tej gwiazdy dotąd nie zauważyłam) - była ona nieruchoma, nagle zaczęła się poruszać niczym samolot, leciała wolno jednostajnie bardzo mocno święciła, gdy pokazałam ją mojej mamie, nagle ta gwiazda gwałtownie przyspieszyła i zniknęła.

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Brak zainteresowanych Załogantów.

Dziennik Pokładowy

Środa, 27 sierpnia 2025 | 86-letni mężczyzna był gotowy poddać się operacji w gabinecie chirurgicznym. Chciał poznać tajemnicę związaną z objawieniem maryjnym, którego był świadkiem jako kilkuletni chłopiec.

czytaj dalej

FILM FN

WIZYTA SAI BABY W LONDYNIE W ROKU 1993

archiwum filmów

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę




Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.