Dziś jest:
Piątek, 5 grudnia 2025

Życie niemal na pewno ma sens.
/A. Einstein/

Komentarze: 0
Wyświetleń: 7745x | Ocen: 0

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 0/5


Nie, 10 paź 2004 00:00   
Autor: FN, źródło: FN   

Piktogram w Szczecinie

Jak dowiedzieliśmy się od anonimowego informatora ze Szczecina - w sobotę, tj.19 czerwca został tam odkryty kolejny w tym sezonie piktogram. Według wstępnych ustaleń, jakich dokonaliśmy po krótkiej wizycie - znak został wykonany w pszenicy i ma kształt koła o średnicy ok. 20 m.Piktogram charakteryzuje się lewoskrętnym ułożeniem zboża i jest dość starannie wykonanym symbolem (zważywszy na twardość materiału, w jakim powstał).Zboże ułożone jest równo i stojąc w centrum okręgu nie ma się uczucia chaosu w układzie źdźbeł. Tak samo jest po oględzinach ścian kręgu, które sprawiają wrażenie równych, choć zauważa się w kilku miejscach nisze i załamania; może to być spowodowane odwiedzinami pobliskiej ludności, jak i dowodzić fałszerstwa. Jedna z nisz (widoczna na pierwszym zdjęciu: po prawej stronie u góry) zdaje się być elementem związanym z głównym okręgiem; ma formę pierścienia (choć niewielkiego, bo ok. 2-metrowej średnicy) przedzielonego "poprzeczką". Okrąg wykonano m.in. na "trakcie" maszynowym, a po przybyciu na miejsce zauważyliśmy także wydeptane ścieżki.Znak położony jest ok. 50 m od ulicy Zachodniej i nie jest prawie wcale widoczny z jezdni. Podczas oględzin samego zboża (wysokości ok. 1 metra) zauważa się zarówno wiele źdźbeł położonych tuż przy gruncie, jak i zboże z charakterystycznymi zniekształceniami w kolankach. Położone zboże jest ze sobą splecione.Pytani mieszkańcy nie zauważyli zjawisk świetlnych ani dźwiękowych, które mogłyby mieć związek z powstaniem symbolu. Dowiedzieliśmy się też od osób mieszkających tu od wielu lat, że jest to pierwszy przykład wystąpienia fenomenu kręgów zbożowych na tym terenie.

Komentarze: 0
Wyświetleń: 7745x | Ocen: 0

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 0/5


Nie, 10 paź 2004 00:00   
Autor: FN, źródło: FN   



* Komentarze są chwilowo wyłączone.

Wejście na pokład

Wiadomość z okrętu Nautilus

Czy w książce Misja jest ukryty kod? Jedna z internautek twierdzi, że tak. Przekaz odczytany w ten sposób jest poruszający i nie jest na pewno przypadkiem. Rzecz jest fascynująca - szczegóły wkrótce.

UFO24

więcej na: emilcin.com

Czw, 24 lip 2025 08:46 | 22 lipca 2025: Dwóch mężczyzn w miejscowości Giby (wieś o charakterze letniskowym w Polsce położona w województwie podlaskim, w powiecie sejneńskim) widziało przelot trzech jasno świecących obiektów, które tworzyły na niebie formację trójkąta. Obiekty poruszały się bardzo szybko, świadkowie wykluczają drony. Przelot był w całkowitej ciszy. Dwóch z nich zarejestrowało przelot telefonami komórkowymi. [...]

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Brak zainteresowanych Załogantów.

Dziennik Pokładowy

Środa, 27 sierpnia 2025 | 86-letni mężczyzna był gotowy poddać się operacji w gabinecie chirurgicznym. Chciał poznać tajemnicę związaną z objawieniem maryjnym, którego był świadkiem jako kilkuletni chłopiec.

czytaj dalej

FILM FN

To może być statek obcych. Co naprawdę leci przez Układ Słoneczny?

archiwum filmów

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę




Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.