Dziś jest:
Wtorek, 26 maja 2026

Nie biegnij za szybko przez życie, bo najlepsze rzeczy zdarzają się nam wtedy, gdy najmniej się ich spodziewamy.
/Gabriel Garcia Marquez/

Komentarze: 0
Wyświetleń: 27330x | Ocen: 5

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Czw, 4 luty 2010 08:28   
Autor: FN, PAP, źródło: PAP   

Naukowiec z UK: wszyscy jesteśmy kosmitami

Oto depesza Polskiej Agencji Prasowej z 3 lutego 2010.

PAP

 

- Wszyscy ludzie mieszkający na Ziemi są obcymi, którzy przybyli na naszą planetę z przestrzeni kosmicznej – przekonuje prof. Chandra Wickramasinghe brytyjski naukowiec wykładający matematykę stosowaną i astronomię na uniwersytecie Cardiff w Walii - informuje "Daily Telegraph".

Zdaniem naukowca, przeprowadzone przez niego badania zdecydowanie poparły pogląd, iż życie ludzkie swoimi korzeniami sięga poza Ziemią.

 Astrobiolog twierdzi, że pierwsze "nasiona życia" zostały zdeponowane na naszej planecie prawie cztery miliardy lat temu. Przekonuje także, że mikroby z kosmosu trafiły na Ziemię dzięki kometom. Mikroby następnie zostały "pomnożone i zasiane" w postaci ludzkiego życia. Tezy naukowca zostały opublikowane w Journal International Cambridge University of Astrobiology - donosi "Daily Telegraph".

 

- Tak, wszyscy jesteśmy kosmitami, dzielimy swoje kosmiczne pochodzenie – mówi prof. Wickramasinghe.

 Badacz uważa, że życie jest przekazywane z planety na planetę już od wielu miliardów lat. Model profesora nie wyjaśnia jednak, w jaki sposób i gdzie życie miało swój początek.

 

Warto napisać kilka słów komentarza. Sprawa jest oczywiście ciekawa, gdyż teoria o „pozaziemskim pochodzeniu rasy ludzkiej” jest jedną z najbardziej przekonujących i logicznych. Prof. Chandra Wickramasinghe ma jednak na myśli wariant „asteroidowy”.

Pomysł jest prosty: oto w Ziemię uderza asteroida, na której są jakieś „aminokwasy i proste związki chemiczne”, które zaczynają ewoluować i tak powstaje życie. Można jednak pójść „krok dalej”.

 

Kiedy w Polsce przebywał Erich vov Daniken, ten temat pojawiał się wielokrotnie. Mówił on wprost, że wszystkie wielkie religie światowe opowiadają „ten samą historię człowieka na Ziemi”, choć różnymi słowami. Według Danikena jeśli zdejmie się owe „alegorie i przenośnie”, obraz jest bardzo prosty. Kiedyś, przed tysiącami (a nie milionami!) lat na Ziemi doszło do ważnego wydarzenia. Jakaś zaawansowana technicznie cywilizacja przyłożyła rękę do tego, aby powstał „homo sapiens”. Jak oni to zrobili, co zrobili, dlaczego – te wszystkie pytania są ciekawe, ale niejako wtórne. Najważniejsze, że była ingerencja.

Daniken mówił nam tak: jak to możliwe, że patrząc na dzieje ludzkości jest etap, kiedy ludzie ganiają za dzikimi zwierzętami rzucając w nich kamieniami, a chwilę, dosłownie sekundę potem piszą piękne poematy, Iliadę czy Odyseję, powstaje teatr, demokracja i gigantyczna Kultura starożytnej Grecji czy Rzymu? To jest niemożliwe. A to jedynie jeden z wielu „etapów” powstawania naszej cywilizacji. Te wcześniejsze były może nawet jeszcze ciekawsze.

 

Jest dla nas (stać nas w tej sprawie na subiektywizm) oczywiste, że UFO jest zjawiskiem, za którym stoją wyższe cywilizacje. Oczywiście są ludzie przekonani, że jest to jakaś „supertechnika amerykańskiego trepiarstwa”, albo że UFO są to „latające wynalazki wielkiego Kim Dzon Ila z Korei Północnej”, że to wreszcie „gaz bagienny czy Wenus”, ale opierając się o nasze archiwum FN nie mamy wątpliwości – na Ziemię przylatują zaawansowane technicznie obce rasy.

I jest także pewne, że nie przylatują tutaj od „1947 roku”, ale przy ich poziomie technicznym muszą obserwować nas od setek tysięcy lat. Trudno w to uwierzyć, że wcześniej nie zdecydowali się na owo „przyłożenie ręki”, o którym mówił nam Daniken.

 

Swoją drogą warto pomyśleć, aby autor „Wspomnień z Przyszłości” ponownie zawitał do Polski. Ta sprawa będzie poruszona na najbliższym naszym spotkaniu w Bazie FN.



* Komentarze są chwilowo wyłączone.

Wejście na pokład

Wiadomość z okrętu Nautilus

[KONTAKT] Dzień dobry. Piszę po obejrzeniu kilku podcastów z Panem Bernatowiczem w roli głównej. Czuję, że muszę lub że może po prostu warto. Widziałem w swoim 48-letnim życiu ufo, światła na niebie, duchy, wierzę w reinkarnację i domyślam się kilku swoich poprzednich wcieleń, miałem też prorocze sny. Niosę tą wiedzę praktycznie od dziecka i dziele się nią od zawsze ze wszystkimi napotkanymi w życiu ludźmi (często narażając się na śmieszność). To czego doświadczyłem poukładało w mi w głowie pewien...

UFO24

więcej na: emilcin.com

Wt, 12 maj 2026 11:26 | [KONTAKT] 10.05.2026: godz ok 22:30. Poszliśmy obserwować niebo i fotografować telefonem bo słyszeliśmy za ma być widoczna stacja kosmiczna stacji nie widzieliśmy, ale podczas wielu nastu zdjęć po obejrzeniu na jednym zobaczyliśmy zielone kręgi na niebie, a na poprzednich zobaczyliśmy sos ala (UFO) niezidentyfikowane i syn zobaczył rozbłysk na niebie.

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Brak zainteresowanych Załogantów.

Dziennik Pokładowy

Sobota, 7 marca 2026 | To Bliskie Spotkanie Trzeciego Stopnia z UFO miało mieć naprawdę szokujący przebieg. Obce istoty doskonale wiedziały, że mają do czynienia z małym chłopcem, który z ciekawością rozglądał się po pomieszczeniu pojazdu UFO. Po chwili milczenia z wyraźnym rozbawieniem jedna z humanoidalnych istot złożyła mu niezwykłą propozycję.

czytaj dalej

FILM FN

Zobacz najbardziej zagadkowe obserwacje UFO z 2026 roku

archiwum filmów

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę




Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.