Dziś jest:
Wtorek, 27 czerwca 2017

Każdy powienien być świadomy, że to się po prostu dzieje. Przylatują, widzą je ekrany radarów, kieruje nimi inteligentna siła.
/Richard Hall, The UFO Evidence/

Komentarze: 49
Wyświetleń: 23709x | Ocen: 5

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Czw, 4 luty 2010 08:28   
Autor: FN, PAP, źródło: PAP   

Naukowiec z UK: wszyscy jesteśmy kosmitami

Oto depesza Polskiej Agencji Prasowej z 3 lutego 2010.

PAP

 

- Wszyscy ludzie mieszkający na Ziemi są obcymi, którzy przybyli na naszą planetę z przestrzeni kosmicznej – przekonuje prof. Chandra Wickramasinghe brytyjski naukowiec wykładający matematykę stosowaną i astronomię na uniwersytecie Cardiff w Walii - informuje "Daily Telegraph".

Zdaniem naukowca, przeprowadzone przez niego badania zdecydowanie poparły pogląd, iż życie ludzkie swoimi korzeniami sięga poza Ziemią.

 Astrobiolog twierdzi, że pierwsze "nasiona życia" zostały zdeponowane na naszej planecie prawie cztery miliardy lat temu. Przekonuje także, że mikroby z kosmosu trafiły na Ziemię dzięki kometom. Mikroby następnie zostały "pomnożone i zasiane" w postaci ludzkiego życia. Tezy naukowca zostały opublikowane w Journal International Cambridge University of Astrobiology - donosi "Daily Telegraph".

 

- Tak, wszyscy jesteśmy kosmitami, dzielimy swoje kosmiczne pochodzenie – mówi prof. Wickramasinghe.

 Badacz uważa, że życie jest przekazywane z planety na planetę już od wielu miliardów lat. Model profesora nie wyjaśnia jednak, w jaki sposób i gdzie życie miało swój początek.

 

Warto napisać kilka słów komentarza. Sprawa jest oczywiście ciekawa, gdyż teoria o „pozaziemskim pochodzeniu rasy ludzkiej” jest jedną z najbardziej przekonujących i logicznych. Prof. Chandra Wickramasinghe ma jednak na myśli wariant „asteroidowy”.

Pomysł jest prosty: oto w Ziemię uderza asteroida, na której są jakieś „aminokwasy i proste związki chemiczne”, które zaczynają ewoluować i tak powstaje życie. Można jednak pójść „krok dalej”.

 

Kiedy w Polsce przebywał Erich vov Daniken, ten temat pojawiał się wielokrotnie. Mówił on wprost, że wszystkie wielkie religie światowe opowiadają „ten samą historię człowieka na Ziemi”, choć różnymi słowami. Według Danikena jeśli zdejmie się owe „alegorie i przenośnie”, obraz jest bardzo prosty. Kiedyś, przed tysiącami (a nie milionami!) lat na Ziemi doszło do ważnego wydarzenia. Jakaś zaawansowana technicznie cywilizacja przyłożyła rękę do tego, aby powstał „homo sapiens”. Jak oni to zrobili, co zrobili, dlaczego – te wszystkie pytania są ciekawe, ale niejako wtórne. Najważniejsze, że była ingerencja.

Daniken mówił nam tak: jak to możliwe, że patrząc na dzieje ludzkości jest etap, kiedy ludzie ganiają za dzikimi zwierzętami rzucając w nich kamieniami, a chwilę, dosłownie sekundę potem piszą piękne poematy, Iliadę czy Odyseję, powstaje teatr, demokracja i gigantyczna Kultura starożytnej Grecji czy Rzymu? To jest niemożliwe. A to jedynie jeden z wielu „etapów” powstawania naszej cywilizacji. Te wcześniejsze były może nawet jeszcze ciekawsze.

 

Jest dla nas (stać nas w tej sprawie na subiektywizm) oczywiste, że UFO jest zjawiskiem, za którym stoją wyższe cywilizacje. Oczywiście są ludzie przekonani, że jest to jakaś „supertechnika amerykańskiego trepiarstwa”, albo że UFO są to „latające wynalazki wielkiego Kim Dzon Ila z Korei Północnej”, że to wreszcie „gaz bagienny czy Wenus”, ale opierając się o nasze archiwum FN nie mamy wątpliwości – na Ziemię przylatują zaawansowane technicznie obce rasy.

I jest także pewne, że nie przylatują tutaj od „1947 roku”, ale przy ich poziomie technicznym muszą obserwować nas od setek tysięcy lat. Trudno w to uwierzyć, że wcześniej nie zdecydowali się na owo „przyłożenie ręki”, o którym mówił nam Daniken.

 

Swoją drogą warto pomyśleć, aby autor „Wspomnień z Przyszłości” ponownie zawitał do Polski. Ta sprawa będzie poruszona na najbliższym naszym spotkaniu w Bazie FN.

Komentarze: 49
Wyświetleń: 23709x | Ocen: 5

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Czw, 4 luty 2010 08:28   
Autor: FN, PAP, źródło: PAP   


Komentarze (49)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.
1 2 3 4 5

Sob, 27 luty 2010 23:08 | brak oceny

| Gość

Wiem że napewno ktoś będzie mnie chciał skomentować ale my ludzie jesteśmy inteligentnymi istotami a to bredzenie Danikena to totalna bzdura według jego wywodów powiedzmy pojawienie się budowli na palach w róznych lasach tropikalnych na świecie jest sprawką małych szarych ludzików przecież to jest śmieszne albo wynalezienie łuku w różnych rejonach świata czy bumerangu w polsce i australii, to nie kosmici stoją za naszym sukcesem ewolucyjnym a nasze mózgi i potrzeba będąca matką wynalazków. a co do kwestii życia z kosmosu to sie nawet nie kłóci z prezkazmi biblijnymi tam jest tylko napisane że Bóg to zrobił ale nie ma żadnej wzmianki o tym jak to zrobił nie wiadomo też jak długo dla Boga trawło 6 dni i 7 przerzwy

Dziękujemy za ocenę.

Śr, 10 luty 2010 08:35 | brak oceny

Zoorg | Załogant

Ech autor trochę przypomina kosmitę ;D

Dziękujemy za ocenę.

Śr, 10 luty 2010 04:07 | brak oceny

| Gość

Problemem nie jest to, czy w Kosmosie jest życie, ale jak daleko stamtąd do centrum i do której otwarte.

Dziękujemy za ocenę.

Pon, 8 luty 2010 19:40 | brak oceny

| Gość

Przecież żyjemy w kosmosie było by głupoto myśleć że z niego nie pochodzimy to tak jak wyrzec się własnej matki pozdrawiam F.N

Dziękujemy za ocenę.

Nie, 7 luty 2010 13:44 | brak oceny

| Gość

Jezus powiedział moje królestwo nie jest z tego świata.Amen.

Dziękujemy za ocenę.

Nie, 7 luty 2010 10:51 | brak oceny

| Gość

Czy ktos widział to co ja??
27.stycznia tego roku pomiędzy 22.30 a 23.00 zaobserwowałem przelot kilkunastu świateł (UFO?). Byc może było ich więcej bo gdy spojrzałem w niebo przed pójściem spać obiekty te już przelatywały. Leciały w szyku, w równych odległościach od siebie. Próbowałem patrzeć na nie przez lornetke i aparat cyfrowy z dużym zoomem. Na nie wiele to się zdało. Oprócz owalnych świateł nie było widać nic innego. Tego wieczoru była pełnia księzyca a rzadkie białe chmury bardzo szybko przelatywały z zachodu na wschód. Natomiast owe światła poruszały się ze wschodu na zachód ponad chmurami. Początkowo myślałem że to tzw chińskie lampiony, ale to raczej nie możliwe zeby poruszały się pod wiatr w równym szyku. To już 3 przypadek kiedy zaobserwowałem tego typu światła. Poprzednia obserwacja miała miejsce w noc sylwestrową kilkanaście minut po pólnocy. Wtedy widoczne były 3 światła lecące z południa na północ i znowu odwrotnie do kierunku wiatru. Po kilku minutach znikneły w chmurach. One równiez zachowywały względem siębie stałą odległość i trzymały szyk.

Dziękujemy za ocenę.

Sob, 6 luty 2010 12:57 | brak oceny

| Gość

Dlaczego mieli byśmy nie być dzieckiem obcej cywilizacji? Oczywiście że jesteśmy, czy byśmy tego chcieli czy nie. Nie wiemy czy dosłownie czy może właśnie za pomocą komet, pyłu itp. Generalnie początek istnienia naszej formy jako takiej musiał mieć swój początek.

Dziękujemy za ocenę.

Sob, 6 luty 2010 11:29 | brak oceny

| Gość

człowiek to brzmi dumnie -jak już zniszczymy tą planetę to zasiedlimy inną o podobnych walorach klimatycznych i będziemy się zastanawiać skąd się wzięliśmy

Dziękujemy za ocenę.

Sob, 6 luty 2010 02:56 | brak oceny

| Gość

Nie to nie jest pewne... :)
Pewne to by było gdyby były na to dowody, a takie nie istnieją. Równie dobrze możecie twierdzić, że ziemia jest płaska bo z niej nie spadamy, a tłumaczenie naukowców jest nieprawdziwe bo to tumany. Śmieszne i żałosne są takie stwierdzenia. Jeżeli macie dowód przedstawcie go światu, jeżeli nie to jesteście mitomanami. Nie róbcie z siebie głupców i tak zajmujecie się śliskimi tematami. Nikt was poważnie nie potraktuje jeżeli będziecie traktować swoje teorie jako pewnik. Ani wy ani Pan (godny pożałowania) Daniken nie macie monopolu na teorie. Popełniacie podstawowy błąd, nam w rozwoju pomogły obce cywilizacje? A kto pomógł im? Gdzieś to się zaczęło. Wy naprawdę tworzycie nową religię, uznajecie UFO za synonim Stwórcy. Ja to trochę rozumiem, trudno jest personifikować byt absolutny, lepiej powołać się na szare ludziki. Szkoda tylko, że pomijacie fakty nie pasujące do waszych teorii. Tak czy siak pozdrawiam, każdy dorasta w innym czasie.

Dziękujemy za ocenę.

Sob, 6 luty 2010 02:08 | brak oceny

| Gość

_X_

I to ma być jakaś wielka "nowinka"? Chyba tylko świadczy o niedouczeniu niektórych osób piszących artykuły hahaha.
Teoria panspermii to nic nowego a już na pewno nie stworzył jej ten dziadek z głupim uśmieszkiem na zdjęciu powyżej.
Teorię panspermii wysunął już na początku XX wieku Svante August Arrhenius choć i on wcale ameryki w tym względzie nie odkrył ponieważ o teorii panspermii mówił już grecki filozof Anaksagoras żyjący pół tysiąca lat przed naszą erą. Aborygeni również od tysięcy lat wierzą że życie spadło z "nieba".

"Wszyscy jesteśmy kosmitami" - też mi kolejna "nowinka" hahaha .
Chyba logiczne że skoro żyjemy we Wszechświecie czy jak kto woli - przestrzeni kosmicznej to jesteśmy mieszkańcami kosmosu czyli kosmitami - czy ktoś jeszcze tego nie wiedział o_O? Myślałem że średniowiecze i dwuwymiarowe postrzeganie rzeczywistości skończyło się już dawno ale widać nie dla wszystkich.

Dziękujemy za ocenę.

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

STRONA
1 2 3 4 5
* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Nick / imię i nazwisko

Email

Treść komentarza:

Zabezpieczenie przeciw-spamowe

Ilość UFO na obrazie
* Publikując komentarz oświadczasz, iż zapoznałeś się oraz akceptujesz regulamin naszej strony.

szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

To jedno z największych odkryć w historii astronomii. Teleskop Keplera namierzył 219 planet pozasłonecznych, w tym 10 skalistych podobnych do Ziemi. Położone są w gwiazdozbiorze Łabędzia. O wszystkim poinformował w poniedziałek Mario Perez, jeden z naukowców biorących udział w poszukiwaniach w Centrum Badawczym imienia Josepha Amesa w Kalifornii.

UFO24

więcej na: emilcin.com

Czw, 22 cze 2017 08:46 | Przez kilka dni na początku czerwca rodzina w Inowrocławiu obserwowała dziwne zjawiska na niebie. Kumulacja wydarzyła się 2 czerwca 2017, kiedy ok. 22.00 po przelotach UFO pojawiły się... wojskowe śmigłowce. Opis i relacja jest w naszym serwisie o UFO, czyli www.emilcin.com w dziale POLSKA. .. zapraszamy! ...

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Brak zainteresowanych Załogantów.

Dziennik Pokładowy

Wtorek, 16 maja 2017 | Wczoraj zadzwonił do mnie Krzysztof Jackowski. Długo rozmawialiśmy o historii śmierci Magdaleny Żuk w Egipcie. Jasnowidz podzielił się ze mną swoimi obserwacjami w tej sprawie i był zaskoczony, że wcześniej doszedłem do tych samych wniosków.

czytaj dalej

FILM FN

Patron Śmierci

archiwum filmów

Informacje z Hydepark "N"2 listopada :: Hipoteza symulacji - czy żyjemy w Matrixie? Naukowe i filozoficzne argumenty na temat możliwości życia w symulowanej rzeczywistości. Czy to możliwe i co na ten temat twierdzą naukowcy? Dyskusja na ten temat na forum Hydepark: viewtopic.php?f=33&t=4621
2 listopada :: Cybernetyka, SI i etyka maszyn - do czego zaprowadzi nas przyszłość? Dyskusja o kierunku rozwoju świata i możliwych scenariuszach. Sztuczna inteligencja, technologie i wynalazki, które zaważą na naszym gatunku: viewtopic.php?f=28&t=4291
9 maja :: Czy liczby to "boski" kod Wszechświata? Czy matematyka to coś więcej, niż może się nam wydawać? Dyskutujemy o tajemnicach liczb, zagadkach, paradoksach, tajemnicach matematyki oraz o...informatyce. Zapraszamy: viewtopic.php?p=62550#p62550

wejdź na forum i dołącz do dyskusji

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.