Dziś jest:
Wtorek, 27 września 2022

Ich dowódca zdecydował, że wszystkie te wydarzenia zostaną wymazane z naszej pamięci. Pomyślałam wtedy - przecież to niemożliwe... ja to wszystko zapamiętam! Ale myliłam się. /fragment wywiadu z Betty Hill po seansie hipnozy, CE III miało miejsce 19 września 1961/

Komentarze: 35
Wyświetleń: 57886x | Ocen: 5

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Czw, 18 luty 2010 14:38   
Autor: Tomasz Czerka FN, źródło: www.altrogiornale.org   

Podziemne bazy UFO we Włoszech?

Strona: 1 2

O sprawie poinformował pokład Nautilusa nasz oficer Tomasz Czerka, który w składzie załogi okrętu specjalizuje się w tłumaczeniach z języka włoskiego. Wyszukując ciekawe teksty na portalach włoskich dla naszych czytelników znalazł bowiem ciekawą recenzję książki, która stawia zaskakującą tezę.

Witajcie,

Przesyłam Wam przede wszystkim ciekawą recenzję książki na temat kontaktu z obcymi, która ukazała się w j. włoskim, a potem angielskim. Nie wiem, czy znacie tematykę "Przyjaźni" i książkę Brecci, oraz na ile poważnie można podejść do opisanych tam rewelacji. W krótkim czasie mogę przetłumaczyć wywiad z autorem znajdujący się na stronie Paoli Harris (www.paolaharris.com) - nie znam tej Pani i chętnie poznam Waszą opinię na jej temat.

 Pozdrawiam serdecznie

 Tomasz Czerka

 

 Sprawa jest bardzo ciekawa, więc jak najbardziej publikujemy ten tekst.

 Recenzja książki “Mass Contacts”

 Nowa książka opisuje szczegółowo historię tajemniczej grupy istot pozaziemskich o ludzkim wyglądzie, którzy założyli podziemne bazy we Włoszech i skontaktowali się z miejscową ludnością w latach 1956 – 1978. Autor Contanttismi di Massa ( „Mass Contacts”), Stefan Breccia, jest szanowanym ufologiem włoskim z dużym doświadczeniem w inżynierii elektrotechnicznej, który był wykładowcą na wielu uczelniach włoskich i zagranicznych.

Autor badał przypadek „Przyjaźni” (wł. Amicizia) przez wiele dekad, kontaktując się bezpośrednio ze świadkami opisywanych wydarzeń. Do swojej książki Breccia włączył świadectwo Bruna Sammaciccia, szanowanego włoskiego naukowca, psychiatry i psychologa, autora ponad 160 książek. W swoim świadectwie Sammaciccia twierdzi, że miał bezpośredni, fizyczny kontakt z kosmitami przez kilka dekad.


Dr Roberto Pinotti, znany ufolog włoski, napisał wstęp do książki Brecci, w której twierdzi, że od początku wiedział o przypadku “Przyjaźń”, oraz licznych dowodach, które go potwierdzają. Niektóre zdjęcia UFO oraz istot pozaziemskich związanych z “Przyjaźnią” są niezwykłej jakości i można spokojnie stwierdzić, że ze względu na wagę, liczbę świadków i przedstawione dowody, “Kontakty Masowe” przedstawiają najbardziej zdumiewający przypadek kontaktu ludzi i przybyszy z kosmosu w historii nowożytnej. We wstępie dr Pinotti opisuje swoje zdumienie, gdy na uniwersytecie we Florencji, w 1969 roku, profesor, z którym chciał omówić egzamin, przed uzyskaniem doktoratu, zaczął mówić o istotach pozaziemskich. Kiedy  Pinotti wyjawił profesorowi swoje zainteresowanie fenomenem UFO, ten zapytał go: „Czy wie pan o istnieniu bazy obcych niedaleko Pescary i czy zna pan jej cechy charakterystyczne?” Pinotti twierdzi, że natychmiast zrozumiał, iż profesor należy do tajnej grupy, która „została stworzona aby pomagać obcym w ich działalności na naszej planecie”.  


Pinotti potwierdził, że “grupa obcych o ludzkim wyglądzie, pochodzących z planet krążących wokół odległych gwiazd, stworzyła ogromną, podziemną strukturę ciągnącą się pod wybrzeżami morza Adriatyckiego”. Dopiero po śmierci Bruna Sammacicci, która miała miejsce w 2003 roku, Pinotti postanowił wyjawić również swoją osobistą wiedzę na ten temat, „ponieważ w jego testamencie wyrażona była wola, aby upowszechnić wiedzę na ten temat, a zatem, zważywszy, że nikomu to już nie zagrozi, uznałem za swój obowiązek przyczynienie się w możliwie jak najlepszy sposób do rozpowszechnienia prawdy”.

Historia, o której mowa w „Kontaktach Masowych”, rozpoczęła się w 1956 roku, kiedy to Bruno Sammaciccia i jego dwaj przyjaciele nawiązali kontakt w dwoma tajemniczymi postaciami, które określiły się jako przybysze z kosmosu. Jedna z nich mierzyła około trzy metry, druga jedynie metr.

Sammaciccia i jego przyjaciele, początkowo sceptyczni, zostali zabrani do ogromnej bazy podziemnej, gdzie spotkali innych kosmitów. Widzieli również ich „młode”, które były uczone obsługi wyrafinowanej techniki, w tym pilotażu statków kosmicznych. Gdy Sammaciccia i jego przyjaciele przekonali się, iż rzeczywiście mają do czynienia z prawdziwymi obcymi, zaczęli im pomagać w różnych sprawach. Zaczęli od dostarczania przybyszom wsparcia materialnego, oraz organizowania transportu owoców, pożywienia i innych towarów, za pomocą ciężarówek, które musiały dotrzeć do bazy i zostawić tam towary, nie wzbudzając przy tym podejrzeń kierowców. Średnio, każdego miesiąca do baz znajdujących się w różnych regionach Włoch, do których przemieszczali się Sammaciccia i jego pomocnicy, docierały z zaopatrzeniem dwie ciężarówki.


W książce Sammaciccia opisuje w pierwszej osobie ludzi, którzy byli zaangażowani w ten projekt i mieli bezpośredni kontakt z przybyszami z kosmosu. Ich liczba szybko wzrosła i zadanie Sammacicci polegało na przygotowaniu ludzkości do odkrycia, że na Ziemi żyją istoty podobne do człowieka, które przybyły z innych planet. Autor książki, Stefano Breccia, twierdzi, że osobiście spotkał i przeprowadził wywiad przynajmniej z 80 osobami, które spotkały obcych i pracowały z nimi. Większość z nich była Włochami, chociaż w innych krajach mieszkali ludzie, którzy kontaktowali się z tą samą grupą kosmitów. Wielu obcych mogło łatwo przeniknąć do społeczności ludzkiej i, w razie potrzeby, pracować w różnych zawodach wśród nas. Przypadek „Przyjaźni” potwierdza w ten sposób twierdzenia wielu amerykańskich badaczy, którzy mówią o przybyszach z kosmosu wyglądających jak ludzie, którzy doskonale wtopili się w nasze społeczeństwo i są wśród nas.

  
Na końcu Sammaciccia opisuje dramatyczny konflikt między dwoma grupami obcych, którzy próbowali wpłynąć na rozwój ludzkości i jej przyszłość. Grupa „Przyjaźń”, której on sam pomagał, promowała unię kosmiczną i rozwój bazujący na moralności, druga grupa zajmowała się jedynie rozwojem technologicznym. Prowadziło to do okresowych, pełnych przemocy starć między obiema grupami. Ostatecznie podziemne bazy Przyjaciół Sammacicci zostały zniszczone w 1978 roku. Ci, którzy przeżyli, musieli opuścić Ziemię, obiecując, że wrócą w przyszłości, kiedy ludzkość wyewoluuje etycznie i będzie gotowa do współpracy z obcymi. Niezwykła historia Sammacicci zdaje się być scenariuszem jednego z odcinków serialu Star Trek, lecz jej prawdziwość poparta jest solidnymi, udokumentowanymi dowodami, zaufaniem najlepszych włoskich ufologów i świadectwami z pierwszej ręki licznych, żyjących jeszcze świadków. Niektórzy z nich to ważni ludzie polityki i kultury, oraz wpływowe osobistości włoskie i europejskie. W swojej książce Breccia zawarł liczne wstępy i oświadczenia świadków, które potwierdzają dużą liczbę osób zaangażowanych w sprawę „Przyjaźni”.  


Niestety, angielska wersja książki nosi piętno jakościowo słabego tłumaczenia, zbyt długo i bez potrzeby zatrzymuje się na analizie innych przypadków, oraz brak w niej streszczenia i spisu treści. Również okładka nie oddaje wagi zawartego w książce materiału. Tym niemniej, „Mass Contacts” jest książką, którą bezwzględnie należy przeczytać: doskonale streszcza bowiem liczne dowody potwierdzające fakt, że przez ponad dwadzieścia lat, we Włoszech, przybysze z kosmosu w tajemnicy żyli i kontaktowali się z ludźmi. W świetle coraz liczniejszych dowodów i świadectw, które pojawiły się we Włoszech i w innych krajach, przypadek „Przyjaźni” mógłby okazać się ostatecznym dowodem na istnienie życia poza Ziemią.

 Paola Harris

 Źródło: www.altrogiornale.org

 Sprawa jest interesująca, ale wątków mówiących o tego typu incydentach jest więcej. Hipoteza, że obcy o ludzkim wyglądzie wielokrotnie kontaktowali się z ludźmi, ma naprawdę bardzo mocne przesłanki (warto polecić uważną lekturę książki „Baza UFO”). Skoro powyżej jest recenzja książki, to może jeszcze jedna recenzja, ale tym razem filmu.

Sprawił on, że tematyka Bliskich Spotkań z załogami UFO znowu trafiła na czołówki gazet. Ekipa FN na pewno wcześniej czy później zobaczy ten film, ale już teraz warto przeczytać recenzję naszego czytelnika.

 

 To: nautilus@nautilus.org.pl

Subject: Film „Fourth kind”

 

Witam, droga Fundacjo,

 

Jestem świeżo po obejrzeniu filmu „Fourth kind”, o którym pisaliście w artykule z pobytu w Londynie. Czy Fundacja miała już okazję go zobaczyć? Zrobił on na mnie spore wrażenie pod względem ilości zjawisk niewyjaśnionych w nim występujących.

 

Da się w nim zauważyć obcą inteligencję, która w miasteczku Nome w Alasce przeprowadza masowe uprowadzenia. Ludzie odbierają to jako widok sowy w oknie i myślą, że to na nią patrzeli całą noc. Jednak podczas seansu hipnozy okazuje się, iż dochodzi do jakiegoś bardzo okrutnego spotkania z obcymi (tytułowy czwarty stopień). Jeżeli hipnoza nie zostaje przerwana, z wnętrza człowieka odzywają się właśnie oni. Używają języka sumeryjskiego. Podczas tego przekazu człowiek poddany hipnozie lewituje, a nagrania są zakłócone.

 

Chciałbym szczególnie zwrócić uwagę na stosunek obcych do naszej cywilizacji. Ponieważ używają języka sumeryjskiego, podają się za boga i zbawiciela, narzucają swoją wolę, wynika z tego, jakby rzeczywiście kiedyś odwiedzali cywilizację Sumerów. Co dziwne, myślą o nas właśnie jak o Sumerach. Nie uwzględnili postępu kulturowego. Łudzą się, że nadal uważamy ich za bogów. Nawet nie spostrzegli, że używamy już innego języka. Jakby nic się nie zmieniło i wszystko to powinno być dla nas oczywiste...

 W filmie da się także dostrzec fragmenty dowodów na obecność obcej inteligencji w cywilizacji Sumerów. W samym zakończeniu podczas napisów końcowych znajdują się niezwiązane z filmem relacje o zobaczeniu UFO. Warto w nich zwrócić uwagę na: relacje pilotów, obecność obiektów nad wodą i czarne (negatywne) światło promieniujące z UFO.

 Mam nadzieję, że wzbudziłem w Fundacji zainteresowanie owym filmem.

Pozdrawiam

Z.

 

Oto zapowiedź tego filmu:

 

 

Strona: 1 2

Komentarze: 35
Wyświetleń: 57886x | Ocen: 5

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Czw, 18 luty 2010 14:38   
Autor: Tomasz Czerka FN, źródło: www.altrogiornale.org   


Komentarze (35)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.
1 2 3 4

Nie, 10 cze 2012 22:55 | brak oceny

nikt | Gość

sory ze troche z innej beczki - ostatnio ogladalem na google map plaskowyz w Nazca Peru i moze to zludzenie ale zauwazylem na mapie na lewo od plaskowyzu cos jakby ksztalt papugi - tylko trzeba patrzec nie na pelnym zblizeniu - jest to na lewo od miejscowosci PALPA - ale to nie koniec bo jezeli na takim samym zblizeniu przesuniemy troche w lewo do gory to kolo miejscowosci ICA latwo zauwazymy gigantyczna twaz ludzka i nie wiem ale wyglada na indianina!!!!!!!!!!!!!!!!!!! CO O TYM SADZICIE.

Nie, 12 cze 2011 18:42 | brak oceny

gizmo | Gość

To co nie ma racjonalnego wyjaśnienia jest już zagatką godną pochodzenia człowieka.Jeżeli wymyślił bym postać do której przekonana jest większość czytelników lub kinomanów chodzi tu pewien stereotyp który jest już przyjęty za ikonę OBCEGO to mam szanse powodzenia.Sam osobiście nie miałem doświadczeń z obcymi ani z dziwnymi zjawiskami powodującymi gęsią skórke ale wiem jedno,gdy dopuszczę swoje myśli w obieg po moich układach strachu przerodzą się w obsesje,stany lekowe kończąc na depresji.Zawsze staram się to blokować i stłumić to rada dla tych co zaczynają dziwnie spoglądać na zachowanie żony.....................

Nie, 4 lip 2010 23:19 | ocena: + 1

Dozey | Gość

Wiele ludzi robi sobie zgryw z UFO i potem jak w takim świecie mamy wierzyć w coś co jest wyśmiewane i uznawane za halucynacje.

Pon, 1 mar 2010 11:09 | ocena: + 1

| Gość

Co za totalna bzdura. Podstawowa luka w całej historii dlaczego ufolodzy nie wskażą miejsca gdzie te bazy istniały? Dlaczego nie odkopia chociaż jakiejś ich częśći? Nawet po ich zniszczeniu musiały pozostać jakies ślady. Na stanowiskach archeologicznych odkrywano slady palenisk i znajdujące sie przy nich odciski ludzkich kolan, ktore mają po parę tysięcy lat, a niby nie można było odnaleźć śladów gigantycznych podziemnych baz sprzed 50 lat? Przecież to jest śmieszne. Co do zeznań świadków myślę że działa tutaj zasada "mówcie o mnie cokolwiek byle głosno i dużo". Wisoka w której ludzie pomagali UFO - niezła atrakcja turystyczna. Na koniec powiem tyle że istnienie UFO może udowodnić ktoś kto w nie nie wierzy. I potrzebne do tego będzie coś więcej niż bajania wieśniaków, czy zdjęcie na którym byle pyłek ufoldzy biorą za niezidentyfikowany obiekt latający.

Pt, 26 luty 2010 14:19 | brak oceny

| Gość

to byłoby wydarzenie i sensacja na skalę kosmiczną! wszyscy w konfederacji cywilizacji by o tym mówili. a tu cisza. kamuflado.

Śr, 24 luty 2010 18:38 | brak oceny

| Gość

Ludzie piszą książki dla pieniędzy i wymyślają bzdury.

Śr, 24 luty 2010 16:30 | brak oceny

| Gość

ciekawe-wiem ze oni są wiem ze boją sie nas i to strasznie sie boją cos o tym wiem pamietajcie oni boją sie nas

Śr, 24 luty 2010 13:27 | brak oceny

| Gość

Filmik na pewno będzie MEGA natomiast autentyczność historii niewątpliwie z DU*Y.
Film wyreżyserowany jak widzę w stylu 2012 więc może pogadamy czy i to jest 100% autentyczne...

Wt, 23 luty 2010 09:45 | brak oceny

| Gość

Mi wystarczy to co w linku ... I jeszcze jedno -kiedy uwierzycie że tu są -możecie ich wieczorami widzieć ,uciekają od ludzi modlacych się ;
you tube; chupacabra slow motion 2

Pon, 22 luty 2010 22:01 | brak oceny

| Gość

To tylko film z wymyśloną historią. Wiele osób nabrało się na osobliwą kampanię reklamową wytwórni - fabrykowali newsy internetowe. Wytwornia Uniwersal Pictures zostala ukarana za wklejanie do filmu falszywych "prawdziwych historii" grzywną 20 tys dolarow. A zarobili na tym oszustwie grube miliony! Oto link http://ontheredcarpet.typepad.com/ontheredcarpet/2009/11/universal-pictures-caught-using-fake-news-stories.html

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

STRONA
1 2 3 4
* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

Barney i Betty Hill byli amerykańską parą, która twierdziła, że ​​zostali uprowadzeni przez istoty pozaziemskie w wiejskiej części stanu New Hampshire Stało się top 19 września 1961 roku. Do dziś ich historia jest uważana za jedną z najbardziej wiarygodnych w historii.

UFO24

więcej na: emilcin.com

Pt, 16 wrz 2022 19:45 | 20.07.2022 w środę około godz. 22.00 wyszedłem na ogród przez domem i zauważyłem świetlny punkt jasny obiekt przypominający samolot lecący w nocy.Obiekt przelatywał bezpośrednio nad moim domemw zupełnej ciszy nie wydając żadnych dźwięków.Zacząłem ten obiekt obserwować i wydawało mi się że zauważył mnie że jego obserwuję . Obiekt świetlny próbował zawrócić w przeciwległym kierunkujak znajdował się bezpośrednio nad moim domem.Na pewno nie był to samolot ponieważ...

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Brak zainteresowanych Załogantów.

Dziennik Pokładowy

Niedziela, 18 września 2022 | Mamy najciekawszy moment w historii ludzkości– powiedzmy – ostatniego tysiąca lat. Czeka nas całkowita zmiana naszego sposobu życia. I przyszedł czas płacenia rachunku życia ponad stan. Łatwiej to wszystko znieść, kiedy spojrzy się na rzeczywistość wokół jak na przepiękną mandalę z piasku tworzoną przez tybetańskich mnichów. Jest piękna także dlatego, że na końcu znika...

czytaj dalej

FILM FN

Na wyższych piętrach... - opowieścć z pokładu okretu Nautilus wrzesień 2022

archiwum filmów

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.