Dziś jest:
Poniedziałek, 20 września 2021

'Nie bój się. Nie masz powodu, żeby się bać. Nie zamierzamy was skrzywdzić. Chcemy przeprowadzić tylko kilka testów. Kiedy je skończymy, odprowadzimy cię z Barneyem do waszego samochodu. Wkrótce będziecie z powrotem w drodze do domu.'
Słowa, który powiedziała jedna z obcych istot podczas CE III z UFO Betty i Barneya Hillów 19 września 1961 roku

Komentarze: 21
Wyświetleń: 30941x | Ocen: 3

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Nie, 14 mar 2010 16:49   
Autor: FN, źródło: PAP, FN   

Pozew w sprawie Zderzacza Hadronów odrzucony

 

Oto depesza Polskiej Agencji Prasowej:

 Nie ma związku między eksperymentami a groźbą apokalipsy - uznał niemiecki trybunał konstytucyjny i oddalił pozew kobiety, która domagała się od swego kraju doprowadzenia do przerwania eksperymentów z Wielkim Zderzaczem Hadronów koło Genewy. Kobieta twierdzi, że zniszczą one Ziemię.

 Powódka nie zdołała wykazać związku między eksperymentami w ośrodku CERN (Europejskie Laboratorium Fizyki Cząstek) a groźbą apokalipsy - stwierdził trybunał. Podkreślił, że opinie naukowe potwierdzają, iż eksperymenty w CERN nie stanowią żadnego zagrożenia.

 Wielki Zderzacz Hadronów (LHC) to największy na świecie akcelerator, przyspieszający i zderzający wiązki protonów. Powódka obawia się, że w wyniku tych zderzeń powstaną czarne dziury, które wchłoną Ziemię. Trybunał konstytucyjny nie miał żadnych zastrzeżeń do orzeczenia sądu administracyjnego Nadrenii Północnej-Westfalii, gdzie wcześniej owa kobieta bez powodzenia próbowała zmusić rząd Niemiec do wstrzymania eksperymentów w CERN.

 O powódce wiadomo jedynie, że jest Niemką i że mieszka w Szwajcarii.

 PAP

 

 

W ośrodku badawczym CERN w Genewie trwa jeden z najważniejszych eksperymentów naukowych XXI wieku. Akcelerator cząstek może bowiem dostarczyć odpowiedzi na najbardziej palące pytania współczesnej fizyki.

 Podczas eksperymentów w akceleratorze są przyspieszane dwie przeciwbieżne wiązki cząstek, najczęściej protonów. W odpowiednim momencie wiązki zostają nakierowane na siebie i zaczyna dochodzić do zderzeń cząstek. Właśnie te zderzenia są przedmiotem badań fizyków. Ich obserwacja umożliwia lepsze poznanie początków wszechświata i budowy materii.

 Wielki Zderzacz Hadronów

 Niezwykłe urządzenie pod Genewą zwane "Wielkim zderzaczem hadronów" jest najpotężniejszym w historii akceleratorem cząstek.

Ma postać kolistego tunelu o długości 27 kilometrów; wyposażonego w zestaw czułych detektorów. Budowa Zderzacza pochłonęła 10 miliardów dolarów i czternaście lat pracy dziesięciu tysięcy ludzi z 20 krajów, w tym z Polski. Jest tam możliwe odtworzenie warunków, w jakich powstawał nasz wszechświat. Już teraz można mówić o potwierdzeniu słuszności tak zwanego modelu standardowego czyli teorii mówiącej o tym, z jakich cząstek składa się wszechświat. Być może wyjaśni się też sprawa pochodzenia tak zwanej ciemnej energii i ciemnej materii.

 Pojawiają się opinie przysyłane także w korespondencji do FN, że w tunelu mogą pojawić się miniaturowe czarne dziury, a także zjawiska potencjalnie groźne dla naszej materii. Było to powodem oskarżeń, że fizycy tworzą "maszynę sądnego dnia", a w internecie zawisły nawet zegary odmierzające godziny do końca świata. Na szczęście okazało się, że pierwsze zderzenia cząstek nie doprowadziły do niczego poza minibłyskami, które mogły zanotować czułe rejestratory „Wielkiego Zderzacza”.

 

Wiele osób pytało nas o opinię w tej sprawie. Z punktu widzenia tego, co wiemy chociażby z przekazów od „obcych cywilizacji” o wiele groźniejsze są eksplozje atomowe, gdyż uwolniona energia atomu emituje wiele rodzajów promieniowania, które jeszcze są nieznane ziemskiej nauce.

W sposób naturalny tego typu procesy zachodzą w jądrach gwiazd, a masa gwiazdy „powstrzymuje” owe promieniowanie, które ma podobno naruszać tkankę czasoprzestrzeni. Zwykłe rozpędzania cząstek elementarnych w „długiej rurze” nie są groźne (nam przynajmniej nie wiadomo o żadnych ostrzeżeniach z "innych źródeł wiedzy" - tak to roboczo nazwijmy), a nawet dają szansę na rzecz wyjątkową.

Być może naukowcom w Genewie uda się dotrzeć do tzw. energii elementarnej zwanej także energią próżni. Jej odkrycie mogłoby sprawić, że nasza cywilizacja będzie miała do dyspozycji ogromny ocean energii wobec „małej kałuży przy parasolu”, którym dysponuje obecnie.

 Gdyby ktoś koniecznie chciał uzyskać stanowisko FN w tej sprawie, to należałoby napisać mniej więcej tak:

Wielki Zderzacz tak – wybuchy jądrowe nie”. :)

Komentarze: 21
Wyświetleń: 30941x | Ocen: 3

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Nie, 14 mar 2010 16:49   
Autor: FN, źródło: PAP, FN   


Komentarze (21)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.
1 2 3

Śr, 17 mar 2010 23:32 | brak oceny

TEREON | Załogant

Widzę że niektórym osobom mimo tego artykułu roją się nadal w głowach dziwne pomysły, wynikające z kompletnego braku wiedzy z danej dziedziny. To ksenofobiczne podejście jest naprawdę zabawne... o naszej dziwnej mentalności też o ile pamiętam obce cywilizacje dawały przekazy i może bardziej o to powinniśmy się obawiać, bo prędzej wyniszczy nas konflikt atomowy i terroryzm niż eksperymenty grupy ludzi starających się jedynie dociekać prawdy.

Śr, 17 mar 2010 20:50 | brak oceny

| Gość

Lepiej żeby żadnej energii nie odkryli bo zaraz ja opodatkują i będą kazali płacić za nią bo jest darmowa;p

Śr, 17 mar 2010 00:42 | brak oceny

| Gość

Jeśli już mowa o wolnej energii to warto wspomnieć o Irlandzkiej firmie Steorn:
http://www.steorn.com/ która to zainwestowała grubą kasę w projekt urządzenia zwanego Orbo. Prototyp silnika magnetycznego skonstruowanego przez tą firmę, daje więcej energii niż sam pobiera. Filmy z oficjalną prezentacją znajdują się na dole głównej strony. Warto zwrócić uwagę, że konstrukcje o podobnym sposobie działa mozna znaleźć także na YouTubie pod hasłem John Bedini.

Wt, 16 mar 2010 23:23 | brak oceny

| Gość

O ile pamiętam z audycji radiowych "Nocne Spotkania'" to nie tylko wybuchy jądrowe emitują ten szczególny rodzaj szkodliwego promieniowania ale też reaktory jądrowe. Tak więc czy stanowisko szanownej FN nie powinno brzmieć raczej: "Wielki Zderzacz tak

Wt, 16 mar 2010 16:03 | brak oceny

| Gość

Niestety ale żeby zdecydowanie potwierdzić lub zanegować ryzyko powstania zjawisk mogących mieć katastrofalne następstwa musielibyśmy znać fizykę tych energii które badamy, a badamy gdyż jej nie znamy a tylko ekstrapolujemy na podstawie doświadczeń z mniejszymi skalami energii, co nie jest argumentem wykluczającym. To trochę tak jak podróżując autem po Europie jedziemy sobie spokojnie z Polski do Czech, z Czech do Niemiec, z Niemiec do Francji, z Francji Eurotunelem do Wielkiej Brytanii i nagle... okazuje się jedziemy pod prąd.
Podobny dylemat mieli naukowcy budując pierwszą bombę atomową a później wodorową czy wraz z eksplozją nie spłonie cała atmosfera (inaczej czy reakcja jądrowa nie spowoduje rozkładu atomów atmosfery) - istniejące wówczas modele matematyczne (czy bardziej stosowane wzory) wykluczały taką możliwość, ale niepewność pozostawała czy nasz model jest wystarczająco kompletny by był podstawa tak krytycznego eksperymentu.

Pon, 15 mar 2010 20:01 | brak oceny

| Gość

"Być może naukowcom w Genewie uda się dotrzeć do tzw. energii elementarnej zwanej także energią próżni. "

- A JESLI SIE TO UDA TO MY OD RAZU SI EO TYM DOWIEMY... NA PEWNO...

Pon, 15 mar 2010 15:06 | brak oceny

| Gość

LHC jes jak najbardziej niegroźną maszyną, nie ma możliwości by zaszkodzić światu, widzę, że. Dlaczego tyle pieniędzy na niego wydano? CERN jest europejskim ośrodkiem badań, jego roczny budżet wynosi okolo 1mld euro, placą to państwa eurpopejskie ( Polska jeszcze nie ). Wiele osób pyta o korzyści pynące z LHC. CERN nie patentuje swoich wynalazków, czyli są darmowe dla firm i ludzi. Jednym z najbardziej popularnych wynalazków CERN-u jest protokól www. Eksperyment z LHC ma na celu badanie struktury wszechświata, skutkami ubocznymi są nowe technologie potrzebne do budowy maszynerii, a także w skutek lepszego poznania wszechświata zostaną za jakiś czas wynalezione nowe technologie, być może niewyobrażalne dla nas, przyniosą one zapewne poprawę jakości życia ludzi na calym świecie.

Pon, 15 mar 2010 14:56 | brak oceny

Area 51 | Załogant

Zgadzam się z Wami, drodzy Nautilusowcy !

Pon, 15 mar 2010 11:56 | brak oceny

| Gość

TRZEBA ZADAĆ SOBIE PYTANIE.W JAKIM CELU TWORZY SIĘ WIELKI ZDERZACZ HADRONÓW I WYDAJE SIĘ NA TEN CEL MASE PIENIEDZY ? CZEMU LUB KOMU MA TO SŁUŻYC ?

Pon, 15 mar 2010 10:16 | brak oceny

| Gość

Tu macie relację "na żywo" z pierwszego doświadczenia w LHC:
http://www.youtube.com/watch?v=kCwUbWqAv0k

Trochę słaba jakość, ale to kamerki internetowe ;-)

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

STRONA
1 2 3
* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

19 września: [...]  19 września 1961 roku. Małżeństwo Hillów wracało do domu z weekendu spędzonego nad wodospadem Niagara. Wracając uczestniczyli w jednym z najbardziej niezwykłych Bliskich Spotkań Trzeciego Stopnia z UFO - dziś mija 60 lat od tego wydarzenia. [...]

UFO24

więcej na: emilcin.com

Wczoraj, 08:33 | Dzień dobry, W dniu 10.09.2021 około godziny 22 nad miejscowością Klecin nagrałem dziwna kule która poruszała się bardzo nienaturalnie Od strony południowej Klecin 7

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Brak zainteresowanych Załogantów.

Dziennik Pokładowy

Wtorek, 10 sierpnia 2021 | Historia występu tzw. „badaczy UFO” w nieistniejącym od wielu lat programie „Rozmowy w Toku” pokazuje wiele aspektów czegoś, z czym spotykam się od wielu lat, co mnie zaskoczyło i wprawiło w bezgraniczne zdumienie. Z upływem lat przekonuję się, że jest to niestety typowo rodzima przypadłość oparta na wszystkich ciemnych demonach polskiej duszy: zawiści, zazdrości, kompleksach...

czytaj dalej

FILM FN

UFO - KULA MIENIĄCA SIĘ KOLORAMI, 3 września 2021

archiwum filmów

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.