Dziś jest:
Sobota, 18 listopada 2017

The phenomenon of UFOs does exist, and it must be treated seriously. M. Gorbaczow
/tłum. Fenomen UFO istnieje i powinien być traktowany poważnie/

Komentarze: 19
Wyświetleń: 23633x | Ocen: 3

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Nie, 9 sty 2011 08:54   
Autor: FN, źródło: FN   

Spotkanie w Zdanach – powrót do Bazy FN!

Dobiega końca nasz pobyt w Zdanach i już dzisiaj wracamy do Bazy FN, gdzie czeka nas kilka dni pracy. W Zdanach zrealizowany został w pełni zaplanowany wcześniej program i w ciągu najbliższych dni okaże się, czy rozwieszone w okolicy ogłoszenia przyniosą jakiś efekt.

Okazało się przy okazji, że znaleźli się nasi czytelnicy, którzy w oparciu o informacje zamieszczone w serwisie… znaleźli naszą grupę, a nawet wynajęty przez nas hotel. Bardzo ich serdecznie przy okazji pozdrawiamy. Oto kilka zdjęć wykonanych podczas naszego pobytu w Zdanach:

/drogowskaz na Zdany z trasy Siedlce-Terespol/

 

/przygotowanie do pamiątkowego zdjęcia/

 

/Radim prezentuje z dumą nasz obtłuczony rzutami nad polem model.../

/naszą grupę czekającą w Zdanach odnaleźli... czytelnicy serwisu FN na facebook.com/

 

/rzut miską daje większą wiedzę o wydarzeniu w Zdanach niż... cokolwiek innego/

 

/odsunięcie się z modelem obiektu na większą odległość sprawia, że perspektywa... model trzymany w ręku trudno nawet zauważyć na zdjęciu/

 

/w ramach jednego z eksperymentów model obiektu został umieszczony na gałęziach/

 

/nasze ogłoszenia konkurowały z ulotkami z ostatnich wyborów samorządowych/

 

/apel o zgłaszanie się świadków obserwacji UFO został zamieszczony nawet na przystanku autobusowym w Zdanach/

 

/"... jeżli widzieliście Państwo obiekt UFO, prosimy o telefon..." - Radim i Gosia w akcji/

 

/ta reklama piwa wprawiła ekipę FN w rozbawienie... - Zdany, 2011/

 

 

Wiele osób oceniając historię ze Zdanów popełnia diametralny błąd uznając, że najciekawsze są zdjęcia. Tymczasem ta historia to także świadkowie, a może przede wszystkim świadkowie. Przez 5 lat spotykaliśmy się z nimi dziesiątki razy. Mieli nas dość, na nasz widok spuszczali głowy gdyż wiedzieli, że znowu „będziemy ich męczyć”. Ale nawet przez chwilę przez te wszystkie lata żaden z uczestników incydentu w Zdanach nawet przez sekundę nie zakwestionował tego, że był świadek rzeczy, którą nawet trudno opowiedzieć, gdyż brakuje słów.

Wiarygodność świadków obserwowana z perspektywy dziesiątek rozmów przez ostatnie 5 lat wręcz... obezwładnia! Przykładem może być nasze ostatnie spotkanie poświęcone incydentowi w Zdanach, które miało miejsce 8 stycznia 2011. Na spotkaniu mieliśmy gości z zagranicy. Kiedy doszło do prezentacji nagrań z jednym z głównych świadków Maciejem Talachą (którego ponownie odwiedziliśmy), jeden z naszych czeskich przyjaciół długo milczał poruszony wypowiedziami Talachy, po czym powiedział:

- On mówi prawdę… no to widział. Tak po prostu. W ogóle nie ma o czym mówić!

Dokładnie taką samą reakcję ma każdy, kto miał okazję osobiście poznać świadków tego incydentu (część z nich do dziś prosi o zachowanie anonimowości, choć my wiemy o nich naprawdę wszystko). Obserwowanie twarzy Macieja Talachy, jego sposobu mówienia, gestykulacji i w ogóle tego, jakim jest człowiekiem… to wszystko obezwładnia, wręcz jest bardziej szokujące niż nawet same zdjęcia.

Już po pierwszych kilku sekundach obcowania ze świadkiem Maciejem Talachą staje się jasne, że... ten człowiek nie kłamie. Tak po prostu. Uważanie jego za wielkiego "kapłana oszustwa z rzucaniem miskami" jest czymś absurdalnym, kiedy spojrzy się na to, jak wygląda, jak mówi, jak się zachowuje, wreszcie jak żyje. Przez ostatnie lata bywaliśmy u niego w domu, znamy jego rodzinę i znajomych. Wiemy o tym człowieku... wszystko. Poznanie szczegółów historii ze Zdanów zajęło nam 5 lat. Szmat czasu, jak by nie patrzeć!

Oto krótki fragment nagrań archiwalnych z udziałem Macieja Talachy, które zostały zaprezentowane podczas spotkania FN w Zdanach 8 stycznia 2011 roku.

Komentarze: 19
Wyświetleń: 23633x | Ocen: 3

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Nie, 9 sty 2011 08:54   
Autor: FN, źródło: FN   


Komentarze (19)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.
1 2

Pt, 12 sie 2011 20:32 | brak oceny

wordpress | Gość

Zdany to temat długi i skomplikowany. Uznałem go za mistyfikację w której brała udział duża ilość osób. W sprawę zamieszani są zarówno dziennikarze jak i świadkowie.

Obiekt z fotografii to dwie metalowe miski złączone metalową taśmą podobną jak do tej, której używa się w zespalaniu bębnów pralek automatycznych (kryza). Dokonałem szczegółowych analiz zdjęć w wysokiej rozdzielczości przy pomocy profesjonalnego oprogramowania i komputera graficznego firmy Apple.

Analiza zdjęć była jedną z moich specjalności zawodowych.Oszustwo dotyczy:- danych EXIF przedstawionych zdjęć, które nie zgadzają się czasowo i sprzętowo w stosunku do relacji. Próbowano to nieudolnie ukryć.

- jestem przekonany, że obiekt został zwyczajnie podrzucony i sfotografowany wyłącznie jedną kamerą, wykonałem serię zdjęć porównawczych wespół z badaczami z Polski i Rosji, efekty naszej pracy są zbliżone do zdjęć ze Zdanów!

- widoczny obiekt ma niewspółmiernie mniejsze rozmiary w stosunku do opisanych, w analizie wzięto pod uwagę układ punktów odniesienia w terenie.

- brak wiarygodności głównego świadka, który przekazuje sprzeczne informacje.

- szum medialny wokół zdarzenia miał jeden cel

Dziękujemy za ocenę.

Pt, 14 sty 2011 01:12 | brak oceny

arbuz85 | Gość

Dziwne że w aparacie baterie nie siadły. czy nawet sam aparat nie odmówił posłuszeństwa. W końcu jest bardziej zaawansowany (czuły, nie odporny) technologicznie niż stary "poldek"

Dziękujemy za ocenę.

Wt, 11 sty 2011 21:46 | brak oceny

Nieistotne | Gość

Uważanie, że w dobie wszechobecnych programów a często "kombajnów" graficznych jakiś oszust bedzie fabrykował zdjęcia posługując się tylko "2 miskami" jest cokolwiek niepoważne. Takie "miskowe UFO" można "podrzucić" tuż koło kamery, zrobic mu zdjecia wraz z refleksami Słońca na obudowie, wczytać go programu graficznego, lekko zmodyfikować kształt, wielkość, nasycenie barwami i wkleić w prawdziwłą fotografie jakiegos rejonu. A potem tak spreparowane zdjęcie jeszcze raz "sfotografować" by się pozbyć śladów wklejanek. I gotowe. Miskowe UFO jak żywe. Można nim NET śmiecić, za odkrywce uchodzić.

Dziękujemy za ocenę.

Wt, 11 sty 2011 12:44 | brak oceny

Area 51 | Załogant

A na lepszy i nowszy znak "05 Zdany" ich nie było stać??? ;) Ciekawe, czy ten obiekt kiedyś tam powróci??

Dziękujemy za ocenę.

Pon, 10 sty 2011 14:51 | brak oceny

M | Gość

Hipnoza , dla świadków , i wykrywacz ,no wierze Świadkom, ale poprzez sito pośredników zostaje ten 1 procent .

Dziękujemy za ocenę.

Nie, 9 sty 2011 22:13 | brak oceny

jurek | Gość

Zdany sie juz przejadly dajcie co innego:(

Dziękujemy za ocenę.

Nie, 9 sty 2011 21:40 | brak oceny

Virilitas | Gość

...i są w śród nas : http://www.youtube.com/watch?v=6_VmojhxfP8 0.47 min :)

Dziękujemy za ocenę.

Nie, 9 sty 2011 21:22 | brak oceny

loco | Gość

Czytalem, o spotkaniu z Panem Jackowskim w "Zlotych tarasach" w tej sprawie. Zapowiadany byl material wideo i artykul, ktory mial ukazac sie po opracowaniu przez redakcje wizji przekazanej przez jasnowidza. Moglby ktos podeslac linka, bo albo zle szukam na stronie albo nic sie takiego nie ukazalo ??

Dziękujemy za ocenę.

Nie, 9 sty 2011 20:18 | brak oceny

Juana | Gość

Niektore informacje o UFO mowia ,ze tzw."prawdziwe pozaziemskie" UFO ,to struktury miekkie,stanowiace niejako "przedluzenie"istoty pozaziemskiej.Oczywiscie to temat do dalszego rozpoznania i dyskusji.Uwazam ,ze FN ma wiecej informacji na ten temat.

Dziękujemy za ocenę.

Nie, 9 sty 2011 19:41 | brak oceny

Tesla | Gość

Mam pytanie odnośnie tych obiektów latających jeżeli występują unieruchomienia tych dwóch samochodów, to czy występuje ten sam czynnik przy unieruchomieniu samolotów lub śmigłowców często piloci informują o bliskości UFO i jakoś lecą dalej czyżby ten czynnik nie dotyczył samolotów?.

Dziękujemy za ocenę.

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

STRONA
1 2
* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Nick / imię i nazwisko

Email

Treść komentarza:

Zabezpieczenie przeciw-spamowe

Ilość UFO na obrazie
* Publikując komentarz oświadczasz, iż zapoznałeś się oraz akceptujesz regulamin naszej strony.

szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

 Jaką Wigilię i święta Bożego Narodzenia widzi jasnowidz Krzysztof Jackowski? 'Ja mam wrażenie, że zima będzie kapryśna może być okresowo bardzo ciepła, ale momentami będzie bardzo zimna. Z całą pewnością będzie to jednak aura, która będzie dużo zimniejsza od poprzednich zim. Wydaje mi się, że w tym roku święta Bożego Narodzenia będą białe'

UFO24

więcej na: emilcin.com

Wczoraj, 02:03 | 14 listopada 2017 to był ciekawy dzień. Tego dnia nad Niemcami przeleciał jasny bolid, a w Polsce nad Białymstokiem widziano UFO. O wszystkim piszemy w naszym serwisie ufologicznym, czyli www.emilcin.com ...

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Brak zainteresowanych Załogantów.

Dziennik Pokładowy

Poniedziałek, 13 listopada 2017 | Ludzie chyba nie dostrzegli mocy tekstu o zdjęciach w Emilcinie, które zostały wykonane 5 listopada 2017. Ot, kolejny tekst w serwisie FN… o czym tu mówić? Ale to błąd.

czytaj dalej

FILM FN

TRÓJKĄTNE UFO O ŚREDNICY 60 METRÓW TRZY RAZY PRZELATUJE NAD TYM SAMYM ŚWIADKIEM - historia z 2006 roku

archiwum filmów

Informacje z Hydepark "N"25 sierpnia :: Dowód na to, że żyjemy w hologramie? Nauka dochodzi do coraz bardziej zaskakujących wniosków na temat natury naszej rzeczywistości. Czy jest możliwe, że świat to hologram?: viewtopic.php?f=33&t=5532
25 sierpnia :: Paradoks bilardowy - podróże w czasie Dyskusja na temat hipotez dotyczących podróży w czasie od trochę innej strony. Możliwe, czy nie? Oto jest pytanie: viewtopic.php?f=53&t=5626
2 listopada :: Cybernetyka, SI i etyka maszyn - do czego zaprowadzi nas przyszłość? Dyskusja o kierunku rozwoju świata i możliwych scenariuszach. Sztuczna inteligencja, technologie i wynalazki, które zaważą na naszym gatunku: viewtopic.php?f=28&t=4291

wejdź na forum i dołącz do dyskusji

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.