Dziś jest:
Poniedziałek, 20 września 2021

'Nie bój się. Nie masz powodu, żeby się bać. Nie zamierzamy was skrzywdzić. Chcemy przeprowadzić tylko kilka testów. Kiedy je skończymy, odprowadzimy cię z Barneyem do waszego samochodu. Wkrótce będziecie z powrotem w drodze do domu.'
Słowa, który powiedziała jedna z obcych istot podczas CE III z UFO Betty i Barneya Hillów 19 września 1961 roku

Komentarze: 21
Wyświetleń: 33039x | Ocen: 5

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Śr, 20 kwi 2011 10:02   
Autor: FN, źródło: http://uk.news.yahoo.com, wikipedia.org   

Naukowcy bliscy udowodnienia zjawiska teleportacji.

Zacznijmy od definicji. Teleportacja to istniejący na razie teoretycznie proces przenoszenia obiektów z jednego miejsca w inne na dowolne odłegłości, bez zachowania ciągłości istnienia obiektu w przestrzeni.

  Słowo teleportacja użył po raz pierwszy Charles Fort.

Najnowsze informacje z ośrodków naukowych zajmujących się teleportacją są bardzo budujące. Okazuje się bowiem, że pracownik Uniwersytetu Tokijskiego Noriyuki Lee dokonał czegoś, co można nazwać teleleportacją energii na poziomie molekularnym.

Prowadzony przez Noriyuki Lee projekt zakłada stworzenie superkomputerów kwantowych i może zrewolucjonizować przesyłanie informacji na naszej planecie. Jednym z najważniejszych osiągnięć tego zespołu jest teleportowanie pakietów fotonów światła, które zostały zniszczone w jednym miejscu, a odtworzone bezbłędnie w innym. Być może brzmi to trochę skomplikowanie, ale wnioski są naprawdę rewolucyjne. Oznacza bowiem, że energię (a także materię, która jest jedynie „zamrożoną” energią) można teleportować, choć nauka nie zna jeszcze zasad, jakimi kierowałby się taki proces.

W przypadku doświadczeń na Uniwersytecie Tokijskim pojawił się nowy termin, czyliwzajemne „powiązanie” dwóch cząsteczek energii, które są połączone w jakiś sposób mimo tego, że dzielą je duże odległości. Jedna ma wpływ na zachowanie drugiej. Potwierdza to słowa mistyków, którzy od dawna twierdzą, że wszechświat jest jedną wielką „siatką energii”, w której poruszenie dowolnego elementu prowadzi do przekazania informacji do jakiegoś centrum.

Wracając do eksperymentów w Tokio – tam udało się połączyć fotony tworząc „połączone pary”. Każdy foton zawierał informacje o tym, jak po „rozdzieleniu” stworzyć ponownie pierwotną cząstkę. Przy tej okazji powróciła sprawa słynnego „Kota Schrödingera”, gdyż cząstki były jednocześnie „w dwóch różnych stanach”.

"Kot Schrödingera"

 Pierwszy raz pojęcie "kota Schrödingera” pojawiło się w 1935 roku. Sytuacja polega on na następującym założeniu:

Schrödinger, aby wytłumaczyć masom złożoność świata kwantów, wymyślił urządzenie istaniejące na szczęście tylko w teorii, które oddziałuje na kota, zamkniętego w pojemniku z trucizną (np. z trującym gazem). Wyobraźmy sobie, że do szczelnego pojemnika wkładamy: żywego kota, po czym trafia tam także jakieś źródło promieniowania i detektor, czyli na przykład licznik Geigera-Mullera. Jeśli tylko pojawi się promieniowanie w określonej sile, licznik to zarejestruje i natychmiast uwolni trujący gaz – kot zdechnie.

Przy odpowiednim ustawieniu tej upiornej konstrukcji po godzinie możemy mieć 50% szans na to, że kot jest żywy, a 50% szans na to, że kot jest martwy.

Z opisu kwantowo-mechanicznego wynika jednak coś innego – przed otwarciem pojemnika kot jest jednocześnie i martwy, i żywy.

Jako obiekt kwantowy, znajduje się on równocześnie w każdym z możliwych stanów (tzw. superpozycji). Dopiero otwarcie pojemnika i sprawdzenie jego zawartości redukuje układ do jednego stanu – następuje załamanie funkcji falowej kota, i dopiero w momencie poczynienia obserwacji kot przyjmuje jeden, konkretny stan. W tym przypadku mamy tylko dwa możliwe stany - kot jest martwy, lub żywy.

 

Trochę to skomplikowane, ale pokazuje dobrze paradoks świata subatomowego, w którym mogą być cząsteczki znajdujące się równolegle w dwóch różnych stanach.

 

Nasz racjonalny umysł oczywiście się buntuje, gdyż w naszym świecie materii może być „albo tak, albo tak”. Warto sobie jednak przypomnieć sytuacje znane na całym świecie, kiedy wiele kamer jest skierowanych w jedno miejsce, ale „obiekt” rejestruje tylko jedna,

 choć jest to sprzeczne ze zdrowym rozsądkiem. Dotyczy to także ludzi – stoją obok siebie w większej grupie, ale UFO widzi tylko jedna. Co to oznacza? Że te obiekty mogą być albo w innym wymiarze, albo „punktowo” są w stanie kierować swoją wizualizacją w przestrzeni do konkretnych obserwatorów. Przykładów potwierdzających tę hipotezę można by naprawdę mnożyć w nieskończoność.

 

Piszemy o tym eksperymencie na Uniwersytecie Tokijskim dlatego, że widać wyraźnie kierunek prac na świecie zmierzający do stworzenia możliwości przesyłania materii na odległość, gdyż przesyłanie „kwantów” jest pierwszym krokiem do przesłania na przykład całego telefonu komórkowego z USA do Japonii. Wszystko odbyło by się w czasie zero. Jak wyglądałaby sprawa z istotami żywymi? Czy tego typu proces nie doprowadziłby do ich śmierci?

Możemy tu się oprzeć na tym, co mówią obce cywilizacje. Być może wiele osób szokuje takie postawienie sprawy, no bo jak to można powiedzieć „co mówią?”. Toż nikt tego nie wie! No niezupełnie… Są bowiem w historii badania UFO przypadki CE III (pełną dokumentację takich historii mamy w Archiwum FN), kiedy to ludzie mieli okazję zapytać obcych o przeróżne elementy techniczne ich statku, a także ich wiedzy dotyczącej fizyki. Mimo, że informacje pochodzą z różnych części świata jest absolutna zgodność odpowiedzi:

”Teleportacja jest możliwa, a dusza istot żywych jako w sposób naturalny funkcjonująca w innym wymiarze bez najmniejszego problemu ponownie trafia do teleportowanego ciała”.

Czyli można w czasie zero teleportować kogokolwiek z USA do Japonii, jeśli już trzymamy się tego przykładu. Aby jednak to zrobić w sposób bezpieczny, trzeba przejść trudną drogę doskonalenia nauki dotyczącej cząstek elementarnych, która normalnej cywilizacji zajmuje nawet około miliona lat rozwoju technicznego.

Jeśli ktoś zapyta, ile lat „cywilizacyjnego rozwoju” ma nasza planeta, to odpowiedź jest rozbrajająco prosta. Biorąc pod uwagę, że rozwój nauki dotyczącej fizyki teoretycznej tak naprawdę zaczął się w XX wieku (oczywiście był wcześniej i Newton, i Archimedes, ale… mówmy o fizyce subatomowej), to mamy za sobą pierwsze 100 lat na tej drodze do „teleportacji”. Ten przykład niech pokaże także wszystkim skalę i różnicę tego, gdzie jesteśmy my i gdzie są – wiele na to wskazuje – niezwykli podróżnicy, którzy są widywani na pokładach tych zadziwiających statków powietrznych, które są obserwowane także na polskim niebie.

 

Na koniec najnowsza grafika naszego oficera Mirka, którego talent możecie podziwiać wchodząc na pokład naszego okrętu…

Komentarze: 21
Wyświetleń: 33039x | Ocen: 5

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Śr, 20 kwi 2011 10:02   
Autor: FN, źródło: http://uk.news.yahoo.com, wikipedia.org   


Komentarze (21)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.
1 2 3

Pt, 15 mar 2013 01:48 | brak oceny

Martin | Gość

Jeśli więc to jest możliwe trzeba przyjąć, że największą prędkością z jaką może poruszać się fizyczy obiekt jest prędkość równa zero, ponieważ w jednym momencie objekt pokonuje dowolną odległośc. Zwiększanie więc prędkości obiektu powyżej zera powoduje pokonywanie odległości w czasie dłuższym. Powstaje więc zależność - czym większa prędkość tym czas podróży z punktu a do b jest dłuższy.

Pt, 27 maj 2011 08:12 | brak oceny

Weteran | Załogant

Teleportacja w przyszłości może stać się faktem, bowiem nauka wciąż się rozwija co daje niemal nieograniczone mozliwości kształtowania rzeczywistości, nawet po zmianę samych praw fizyki. http://pl.wikipedia.org/wiki/Skala_Kardaszewa .Dziś teleportacja jest jedynie przedmiotem zainteresowania naukowców i scenarzystów filmów s-f, ale ja jestem optymistą jeśli chodzi o tę dziedzinę nauki/fantazji.Pozdrawiam

Śr, 27 kwi 2011 21:48 | brak oceny

Asia1993 | Gość

"MOŻECIE TO PRZECZYTAĆ " - ALE NIE MUSICIE ...
No...Słyszałam w TV,o tej teleportacji. Ale myślałam , że to głupota naukowców.
Jeśli teleportacja ludzi będzie osiągalna , to na pewno my z niej nie skorzystamy !
Przecież byśmy musieli się rozłożyć na cząsteczki naszych atomów i przenieść w inne miejsce.
Coś takiego. :)
Pozdrawiam !

*mnie takie coś nie obchodzi,bo i tak z tego nie skorzystam .... :)

Nie, 24 kwi 2011 13:31 | brak oceny

cynik | Gość

Już oczami wyobraźni widzę jak teleportujemy Tuska i ten cały pożal się Boże rząd daleko, daleko, bardzo dalekoooooo stąd. Miła perspektywa nieprawdaż? ;-)
To taka dygresja.

Pt, 22 kwi 2011 23:34 | brak oceny

ma3x | Gość

Wszystko we wszechświecie jest zbudowane z atomów a te są zbudowane z elektronów,protonów,neutronów i idąc dalej to te cząsteczki są zbudowane z energii więc można spokojnie powiedzieć że wszystko wokół nas jak i my sami jest czystą energia więc idąc dalej można z pełnym przekonaniem powiedzieć że wszystko jest możliwe także teleportacja !!!

A co do tematu Obcych to oni już dawno nas obserwują i to nie jedna a ponad 70 różnych ras. - THE DISCLOSURE PROJECT LINK-http://video.google.com/videoplay?docid=808393514949778004#

Pt, 22 kwi 2011 17:43 | brak oceny

jojo | Gość

Ja rowniez spotkalem sie i to nie jednokrotnie z teleportacja !!. Powaznie !. Rzecz dotyczyla znajdujacych sie w mojej kieszeni pieniedzy !. Byly a potem nagle w niewyjasniony spsob znalazly sie w portmonetce mojej zony . Mialem w zasadzie napisac do jakis naukowcow aby zjawisko wyjasnili ale zrezygnowalem z pomys;y aby mnie nie wysmiali twierdzac , ze "to przeciez nie jest mozliwe "| . A ja i tak wiem swoje .

Pt, 22 kwi 2011 01:17 | brak oceny

Wump | Załogant

Witam
Zawsze gdy czytam materiały poświęcone teleportacji nasuwa mi się jedno pytanie. Zakładamy, że ludzie osiągają taki stopień technologii, że teleportacja jest możliwa. Co stanie się z człowiekiem teleportowanym? Proces rozłożenia go na atomy i złożenia w innym miejscu z "fizycznego" punktu widzenia nie sprawi problemu, to tylko przeniesienie materii. Tylko co stanie się z "duchową" częścią człowieka? Co z pamięcią, ze wspomnieniami, charakterem ... Przecież nie wiemy w jaki sposób dane te są w naszych mózgach zapisane, a tym samym nie wiemy jak je skopiować w nienaruszonym stanie. Wydaje mi się, że dla ludzi teleportowanie kończyło by się całkowitym zresetowaniem świadomości. ;)

Pozdrawiam

Czw, 21 kwi 2011 21:38 | brak oceny

staly czytelnik | Gość

Teleportacja jest faktem tak jak większość jak nie wszystkie pomysły w filmach fantastycznych.Wdrażanie ich w rzeczywistość trwa cały czas.
Dowodem na teleportację jest np.Trójkąt Bermudzki zachodzą tam zjawiska dziwne zaginione samoloty i statki znajdywano po drugiej stronie kuli ziemskiej.
Eksperyment Teleportacji przeprowadzono już bardzo dawno.Użyto do tego statku,który potraktowano silnym ,zmiennym polem magnetycznym o wysokiej częstotliwości.Ku zdumieniu wszystkich w jednej chwili owy żaglowiec porostu znikł.Setki osób to widziało jednak statku nigdy nie odnaleziono być może teleportowano go do innego wymiaru?

Czw, 21 kwi 2011 01:17 | brak oceny

Anatolis | Gość

Wolne żarty. To. Nie nowa teoria, pierwowzór powstał już w latach 90 ale zaniechano prób udowodnienia tezy ze względów politycznych. W skrócie jeśli teoria się potwierdzi a wiem, ze tak to dowodzi na mu tkwi karier wszechświat a wiec i potwierdzi możliwość podróży w czasie oraz wskazanie ścisłe narzędzi. Potwierdzi iż żyjemy w nieskonczonosci i multitaskingu. Potwierdzi tez możliwości wspolistienia rownoleglych cywilizacji tzw. UFO miedzy innymi. Powiem wam tak bedą jaja ;) cieszę się ogromnie a niech się dzieje!! Ogromny krok w nauce ogromny postęp w dziedzinie rozumienia swiata. Czaaad!!!

Śr, 20 kwi 2011 20:38 | brak oceny

gość | Gość

czyli można powiedzieć że my też na co dzień stosujemy "teleportację" w naszych kompach metodą wytnij-wklej ale myślimy o "czymś większym"

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

STRONA
1 2 3
* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

20 września: [...] Ostatnie dni to nieprawdopodobna historia Krzysztofa Jackowskiego zmagającego się z niewidzialnym bytem, który postanowił 'wyrównać rachunki' za sprawy przeszłości. Jasnowidz przez przypadek znalazł się w centrum wydarzeń, choć niczym nie zawinił i nie chciał mieć z tą historią nic wspólnego. Niestety ta opowieść z wielu powodów musi pozostać tylko do wiedzy kilku osób na pokładzie okrętu Nautilus- tak się czasami zdarza.[...]

UFO24

więcej na: emilcin.com

Wczoraj, 08:33 | Dzień dobry, W dniu 10.09.2021 około godziny 22 nad miejscowością Klecin nagrałem dziwna kule która poruszała się bardzo nienaturalnie Od strony południowej Klecin 7

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Dziennik Pokładowy

Wtorek, 10 sierpnia 2021 | Historia występu tzw. „badaczy UFO” w nieistniejącym od wielu lat programie „Rozmowy w Toku” pokazuje wiele aspektów czegoś, z czym spotykam się od wielu lat, co mnie zaskoczyło i wprawiło w bezgraniczne zdumienie. Z upływem lat przekonuję się, że jest to niestety typowo rodzima przypadłość oparta na wszystkich ciemnych demonach polskiej duszy: zawiści, zazdrości, kompleksach...

czytaj dalej

FILM FN

UFO - KULA MIENIĄCA SIĘ KOLORAMI, 3 września 2021

archiwum filmów

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.