Dziś jest:
Wtorek, 20 października 2020

"Człowiek tylko z samym sobą jest w zupełnej harmonii" A. Schopenhauer

Komentarze: 42
Wyświetleń: 34258x | Ocen: 3

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Czw, 30 cze 2011 11:16   
Autor: FN, źródło: FN   

Piktogram z Poirino jako kolejny przykład kodowania informacji za pomocą systemu ASCII

Długie ramiona gwiazdy znajdującej się  wewnątrz wzoru wskazują 7 miejsc, z których wychodzą serie punktów. Każda seria składa się z 8 punktów, z których część jest wykonana ze zboża położonego, a część ze stojącego. Daje to efekt optyczny jasnych i ciemnych punktów, które zostały zinterpretowane jako zapis w kodzie ASCII.

ASCII, czyli American Standard Code for Information Interchange)  jest kodem, który przyporządkowuje liczby literom alfabetu, znakom przystankowym oraz  innym symbolom. Za jego pomocą są też oznaczane polecenia sterujące.

Wykorzystując system znaków kodowania ASCII dokonano próby odczytania ewentualnego przekazu. Przyjęto kierunek odczytywania poszczególnych punktów w ramach jednej serii od wewnątrz do zewnątrz piktogramu, a kolejne serie odczytywano zgodnie z ruchem wskazówek zegara.

W efekcie otrzymano układ, który został przedstawiony za pomocą systemu zerojedynkowego wraz z przyporządkowanym znaczeniem w ASCII:

00100000 - spacja

01000101-  litera E

01100001- litera a

01000101 – litera E

01101110 – litera n

01101011 – litera k

01101001 – litera i

Należy jednak zwrócić uwagę, że na fotografiach przedstawiających piktogram, interpretacja tego ostatniego znaku jako litery „i” jest nieco wątpliwa. Z fotografii wynika, że znak jest identyczny z poprzednim, a więc należałoby go odczytać jako „k”.

Rok wcześniej w tej samej miejscowości także powstał piktogram i był on graficznie zbliżony do znaku z tego roku. Była to sześcioramienna gwiazda, której ramiona zostały wykonane z okrągłych punktów. Wewnątrz każdego ramienia znajdował się okrąg z mocno zaznaczonym punktem w środku. Wewnątrz każdego z tych okręgów znajdowała się pewna liczba punktów, ułożonych za każdym razem w inny wzór. W centrum gwiazdy, podobnie jak w roku bieżącym znajdował się znak, który jednak bardziej przypominał kwiat. Złożony układ punktów z piktogramu został odczytany również za pomocą kodu ASCII i oznaczał E=mc2. Nam niestety nie udało się znaleźć klucza do takiej interpretacji znaków.

Image Hosted by ImageShack.us

Najsłynniejszym piktogramem, w którym odnaleziono kod ASCII jest znak z Crabwood z sierpnia 2002 r. Piktogramy z roku 2010 i tegoroczny nie  są nawet w połowie tak złożone i trudne techniczne do wykonania, jak „pierwowzór” sprzed dziewięciu lat.  W maju br. na stronach Fundacji Nautilus został opublikowany obszerny artykuł dotyczący najnowszej interpretacji informacji ukrytej w tym piktogramie: http://www.nautilus.org.pl/index.php?p=artykul&id=2364&f=ilikethisarticle

 

Osoby, które analizowały tegoroczny piktogram z Poirino zwróciły także uwagę na jego podobieństwo do znaku  powstałego w 2005 roku w Lane End Down na południu Anglii. Dwa lata później uznano ten piktogram za spełnioną zapowiedź wybuchu komety 17P Holmes, która została zniszczona w październiku 2007 r. Fotografie i grafiki z wybuchu komety przypominają swoim wyglądem piktogram z Lane End Down (ilustracja z lewej strony).

Image Hosted by ImageShack.us

Komentarze: 42
Wyświetleń: 34258x | Ocen: 3

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Czw, 30 cze 2011 11:16   
Autor: FN, źródło: FN   


Komentarze (42)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.
1 2 3 4 5

Śr, 6 lip 2011 03:39 | brak oceny

Nieistotne | Gość

Z ciekawostek - kometa Elenin podobno wedle najnowszych obliczeń ma centralnie glebnąć w Ziemię 16 października o godzinie 21:42. Ciekawe co ma złomotać - WiejśLand czy coś bardziej jewropejskiego jak Bruksela, Londyn, NY czy Jerozolima? W które centrum swiatowego złą Elenin ma trafić wymazyjac z powierzchni Ziemii?

Wt, 5 lip 2011 22:29 | brak oceny

agentelimaa | Gość

te piktogramy nic nie znaczą. są rysowane zarówno przez szaraków jak i Plejadan elektromagnetyką. To często kwiaty i po prostu symetryczna logiczna sztuka, fraktale - które lubią. Oni lubią sztukę tak jak ludzie. A ludzie od razu chcą mierzyć linijką , domyślać się ukrytego znaczenia. Szukają korzyści dla siebie. Przecież mogliby to przekazać w najprostszy sposób. Np napisać na kartce :) Potrafią. Osoby będące naukowcami, wynalazcami - im wiedza przekazywana jest "tam". Później mówią że coś się im przyśniło :)
A piktogramy to są tylko kwiatki, 7 płatków, 7 pręcików jeden słupek jak siódmaczek. Jak 7 poziomów, 7 gęstości z których wybiera się część (pręciki) i łączy się w jedno doskonałe istnienie (słupek). To dzieje się przecież obecnie. Niektóre obrazy wprawiają w pewien stan, można namalować równowagę, spokój, zdenerwowanie, chaos, harmonię. I są odbierane "intuicyjnie" przez wszystkie istoty.

Pon, 4 lip 2011 20:26 | brak oceny

Rybka | Gość

Pon, 4 lip 2011 13:18 | brak oceny

rychu | Gość

Enki Ea (Sumeryjski bóg)
patrz -> http://pl.wikipedia.org/wiki/Enki

Pon, 4 lip 2011 08:23 | brak oceny

George | Gość

Nie chcialbym byc zarozumialy ale wydaje mi sie ze piktogram to krzyzowka. Jesli jej nie potrafimy rozwiazac to o czym mieliby z nami rozmawiac? O leku na raka? Prosic o energie abysmy sie szybciej i bez meki wzajemnie pozabijali? Poza tym zastanawiam sie, czy nie warto byloby pokombinowac w 3D, powyginac troche plansze ze wzorem i sprawdzic czy nie pojawia sie jakies inne zaleznosci. A tak apropo 3D, czy ktos zrobil sobie odcisk twarzy w chustce jak zalecalem(dot. calunu tyrynskiego)? Nie? No to uratowalismy slynna relikwie dla pokolen, do czasu gdy ktos sie odwazy na eksperyment z chustka i jakims barwnikiem.

Pon, 4 lip 2011 02:37 | brak oceny

kkkkamil | Gość

EaEnki. :| przeciez to nazwa boga z mitologi sumeryjskiej. http://pl.wikipedia.org/wiki/Enki

Pon, 4 lip 2011 01:28 | brak oceny

Nieistotne | Gość

Na przestrzeni wieków wielu dzielnych "poszukiwaczy artefaktów wiary" zajmowało sie próbami odnalezienia czegoś co sie przyjęło nazywać Święty Grall. Jak mawia całą dostępna papierologia owe cudo ma być KIELICHEM z OSTATNIEJ WIECZERZY (niektórzy jak p Brown posuwali się nawet dalej do twierdzenia, iż to nie wino ale krew mentruacyjna prawdziwej dziewicy była tym smakołykiem jakim za posrednictwem tegoż kielicha się wśród "boskich pasterzy" dzielono (bądź go nią obdarowywano w zamian za fanty dla biesiadników)). Jakoś tak się zawsze dziwnie składało, że na przestrzeni historii zawsze tym "kielichem" przypadkowo okazywał się posążek ?! (a może mumia) Baphometa co powodowało iż aktualny jego /jej posiadacz był żwawo i z wielkim animuszem ścigany po wszelkich krainach, nawet zamorskich przez pozostałych możnych zachodniego świata jako żywo owładniętych chęcią jego posiadania na wyłączność. Ponieważ istnieją udokumentowane wspomnienia osób, którym udało się przeżyć pobyt w Tajnych Podziemnych Obozach w Górach Sowich i nawet nie zostać zamordowanymi przez pilnujących wytrwale tamtych okolic nazistowskich spiochów, o tym, iz niemcom w tychże górach udało się dopaść wzmiankowanego na wstępie Grala a nawet użyć go do tworzenia nowej rasy stworzeń (Werewolf np) nalezy założyć iż jedną z cześci programu Lebensborn tak obecnie zwalczanego przez nasze władze (nalot ABW na mieszkanie p Kwietnia zajmującego sie opisywaniem i dokumentowaniem tamtych wydarzeń) było tworzenie osób poprzez mieszanie (?) (może współżycie jak w Dziecku Rosemary) genotypu jeńców z tymze Gralem. Sposób tej mutacji jest do dziś owiany ścisłą tajemnicą której strzegą nie tylko dziwne stwory pałętające się po tamtejszych podziemiach ale także różne ważne osoby czy służby mające baczenie by nic stamtąd na światło dzienne poprzez postronnych badaczy nie wypłynęło. Ale co najciekawsze w tych wydarzeniach dotyczacych Grala jest to, iz pokolenia osób będących prototypowymi członkami "nowej rasy panów" są co poniektórzy /poniektóre 50-60 latkowie (jak i młodsi) coraz prężniej szturmujący zachodnie struktury władzy zwłaszcza te okreslane jako NWO-friendly. Inną ciekawostką dotyczącą Grala jest to, iż jego wygląd jest podobny do co poniektórych piktogramów z Piramid o odkopanie których tam mocno zabiega niejaki Enki (autor pierwszego z zamieszczonych w artykule piktogramów) z Projektu Cheops czy tez w wersji heraldycznej był zamieszczany na sztandarach Królestwa Jerozolimy.Nie, 3 lip 2011 21:38 | brak oceny

haga | Gość

Nie, 3 lip 2011 18:29 | brak oceny

zxc | Gość

pofatygowałem się o wyjaśnienie tego piktogramu, zaczynam objaśniać od środka
1. widzimy okrąg biały
a. logika, centrum wszechświata
b. okrąg wikipedia- w ujęciu topologicznym okrąg to brzeg koła domkniętego. Okrąg jest szczególnym przypadkiem elipsy o równych półosiach i jako taki jest krzywą stożkową. Pole powierzchni koła ograniczonego okręgiem(sam okrąg ma puste wnętrze, a więc i ZEROWĄ POWIERZCHNIĘ
2. widzimy pierścień ciemny
a. logika, odizolowanie centrum wszechświata od siedmiu światów materialnych
b. pierścień wikipedia- z jedynką bez dzielników zera nazywa się DZIEDZINĄ. Ponieważ własność dzielenia pociąga za sobą brak dzielników zera, to każdy pierścień z dzielnikiem jest pierścieniem bez dzielników zera, a więc DZIEDZINĄ. Pierścień przemienny z dzieleniem nazywa się CIAŁEM.
3. widzimy gwiazdę siedmioramienną
a. logika, liczba 7 - (dane z numerologii) wyznaczenie granic świata materialnego
b. gwiazda siedmioramienna wikipedia, (septagram) jest to gwiazda magów, każdemu jej ramieniu odpowiada jedna z planet Wielkiej Siódemki.
4. duże koło ciemne wraz z łącznikiem
a. logika, świat niewidzialny w którym pokazano możliwość przemieszczania się poprzez tunele czasoprzestrzenne
b. koło wikipedia, pojęcie koła może być uogólnione ma dowolną przestrzeń metryczną. Jest to wówczas zbiór elementów tej przestrzeni odległych od jakiegoś elementu przestrzeni zwanego środkiem koła nie bardziej niż na zadaną odległość(promień) zgodnie z obowiązującą w danej przestrzeni METRYKĄ. Takie uogólnienie nazywamy kulą.
c. łącznik wikipedia, brak danych
5. siedem trójkątów opisanych na kole
a. logika, siedem światów widzialnych z różnymi wymiarami (od trzech do pięciu)
b. trójkąt opisany na kole wikipedia, tu zaczynają się schody, nic z tego nie kumam
6. siedem trójkątów opisanych na kole, posiadają elementy 2 razy po dwanaście
a. logika, liczba 12 jest liczbą doskonałą i skończoną
7. podano kod ASCII na zdjęciu _EaEnki
a. Enki wikipedia - w mitologi sumeryjskiej (Ea w mitologi babilońskiej) bóg słodkich wód, bóg mądrości, stwórca człowieka.
To by było tyle co mam do powiedzenia, oczywiście zaraz ruszy lawina( tylko proszę nie wyzywać)

Nie, 3 lip 2011 15:24 | brak oceny

nestle | Gość

Witam:)Zastanawiam się co wczoraj widziałam? Mianowicie ok 22 (czas UK) Siedząc w pokoju zauważyłam przez okno wielką kule świecącą pomarańczowym światłem(cała była tym blaskiem)leciała w lini prostej z z południa na zachód(odległość o de mnie ok 50 m.okość jak helikopter lecący nisko)wstałam do okna żeby się lepiej przyjżeć a zanią leciała druga w odległości jakieś 100 m.(widok fascynujący:))tak sobie sunęły po niebie cicho bez żadnych dzwięków silnika...Zapomniałam dodać,ze te kule po środku miały czarny pionowy pas...Jak odleciały dosyć daleko to przygasały robiły się czarne i znikały???Nie wiem Co To?? Dodam ,ze już pisałam o podobnych obiektach jak mieszkałam w Polsce,ale te były inne. Pozdrawiam

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

STRONA
1 2 3 4 5
* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

Z POCZTY DO FN: [...] Bardzo proszę o jakieś nowe informacje odnośnie projektu kontakt. W projekcie przewijają się dwie cywilizacje....ta z Thiahona oraz z Aldebarana. Osobiście sądze aby skoncentrować się na cywilizacji z Aldebarana [...] .. Bardzo proszę o Livestream i jakieś artykuły na stronie FN odnośnie tego co się nowego dowiedzieliście o tym fenomenie [...]

UFO24

więcej na: emilcin.com

Nie, 18 paź 2020 09:32 | Mieszkaniec miejscowości Świebodzin (województwo lubuskie) przysłał informację, że 17 października 2020 roku ok. godz. 23.15 wyszedł na papierosa przed swój dom (mieszka w domu jednorodzinnym). Ok. godz. 23.00 jego uwagę zwrócił dziwny, ciemny kształt, który przemieszczał się nad polem na wysokości ok. 10-12 metrów. Była całkowita cisza, obiekt nie był ani helikopterem, ani dronem. Jego wielkość świadek ocenia na 'rozmiary małego samochodu ciężarowego', czyli długość obiektu wynosiła ok. 8 metrów...

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Dziennik Pokładowy

Czwartek, 15 października 2020 | Koronawirus kryje w sobie wiele tajemnic i ukrytych przed nawet najlepszymi laboratoriami na świecie niespodzianek, które właśnie wywracają znany nam świat do góry nogami. Proces wielkiej przemiany zaczął się śmiesznie, wręcz zabawnie – ot, jakiś śmieszny wirus z Chin, co to zabija tylko starców, a resztę traktuje „bezobjawowo”. Ale to nie jest takie proste.

czytaj dalej

FILM FN

UFO NAD ŁODZIĄ - dwie relacje świadków, którzy obserwowali UFO w kształcie dysków w latach 70-tych

archiwum filmów

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.