Dziś jest:
Środa, 30 listopada 2022

Człowiek ma ogromną moc. Medytacja i wewnętrzna siła zwielokrotniają tę moc. Nie zmierzy jej ani nauka, ani żaden przyrząd. Nie ogarnie jej wielkości także ludzki umysł.
/Liao Sifu, chiński mistrz Nei Kungu/

Komentarze: 29
Wyświetleń: 37681x | Ocen: 4

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 4/5


Pon, 11 lip 2011 20:04   
Autor: FN, źródło: newsru.com    

Tragedia na Wołdze. Czy śmierć tych ludzi była zapisana w gwiazdach?

Ta tragedia wstrząsnęła załogą okrętu Nautilus. Rosyjski statek wycieczkowy "Bułgaria" zatonął na Wołdze. Ta tragedia oznacza śmierć ponad stu osób. A jednak jest informacja, która wprawiła w zdumienie całą Rosję. Portal newsru.com podał wiadomość, że 36-cioro dzieci znajdujących się na pokładzie "Bułgarii" urodziło się tego samego dnia!

Oto fragment tej informacji:

Co najmniej 208 osób znajdowało się na pokładzie statku "Bułgaria", który zatonął w niedzielę na Wołdze w Tatarstanie w Federacji Rosyjskiej. Zdziwienie budzi jednak fakt, że aż 36 dzieci, które znajdowały się na jego pokładzie, miało tę samą datę urodzenia - czytamy na newsru.com.

Na pokładzie zatopionego statku znajdowało się 36 dzieci, które urodziły się 30 grudnia 1999 roku. Tę informację potwierdza opublikowana lista pasażerów, którzy znajdowali się na pokładzie "Bułgarii".

Wcześniej poinformowano, że w czasie katastrofy na statku mogło być około 50 dzieci. W tym samym czasie pasażer statku, który zatonął, Nikołaj Czernow powiedział lokalnym mediom, że ok. 30 dzieci zabrano na pokład statku na chwilę przed katastrofą.

Na łodzi było 208 osób, co najmniej 25 z nich przebywało tam nielegalnie. Około 80 osób udało się uratować i jak dotąd wyłowiono ciała 41 pasażerów. Niestety po dokonaniu oględzin statku można powiedzieć, że praktycznie nie ma już nadziei na znalezienie żywych ludzi.

Rosyjskie media informują dzisiaj, że statek wypłynął z portu w Kazaniu z niesprawnym lewym silnikiem. Śledczy dodali, że otwarte iluminatory mogły wpłynąć na szybsze zatonięcie jednostki. Informowano także, że statek był przechylony na prawą burtę - możliwe, że paliwem napełnione zostały tylko zbiorniki po prawej stronie albo że nie opróżniono zbiorników kanalizacyjnych.

 

 

Ta informacja znalazła banalne wyjaśnienie. Któryś z urzędników mechanicznie wpisywał na listę ofiar tę samą datę, czyli właśnie 30 grudnia 1999 roku. Wiadomo, typowy rosyjski bałagan. Mimo tego warto sobie zadać pytanie dotyczace śmierci tych ludzi, zwłaszcza małych dzieci. Czy ta tragiczna śmierć była im pisana? Czy jest tak, że one "musiały znaleźć się na pokładzie Bułgarii", aby mógł się dopełnić ich tragiczny los i mogły się obrócić "koła przeznaczenia"? Takie pytania zawsze pojawiają się w sytuacjach, kiedy dochodzi do takiej tragedii.

 

 

 

Komentarze: 29
Wyświetleń: 37681x | Ocen: 4

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 4/5


Pon, 11 lip 2011 20:04   
Autor: FN, źródło: newsru.com    


Komentarze (29)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.
1 2 3

Pon, 18 lip 2011 23:37 | brak oceny

pseudo | Gość

jak to "nielegalnie", to co oni tam robili?

Sob, 16 lip 2011 00:34 | brak oceny

InLaKesh | Załogant

Dzisiaj na onecie lub wp (nie pamietam dokladnie) zostala jasno i klarownie wyjasniona wpadka z datami urodzenia dzieci znajdujacych sie na statku. Nautilusie - opanuj sie ;-)

Pt, 15 lip 2011 23:09 | brak oceny

taki jeden | Gość

takich incydentów jak ten można było uniknąć, kto MĄDRY puści statek gdy nabiera wody, popsuty silnik z brakiem prądu?? tu się sami prosili o tragedię. to tak jakby puścić autobus pełen dzieci bez hamulców z jednego krańca kontynentu na drugi przez wyboista i pełną kolein drogę..

kontaktowałem się z moimi w tej sprawie i spytałem się conieco i odpowiedź była przerażająca, ludzie bedą gonić za pieniądzem w wielkim pośpiechu, będzie on tracił na wartości, ludzie zaniedbają wiele rzeczy i które prędzej czy później się "odezwą" . skutki finansowego domina dotkną wszystkich . takich wypadków będzie coraz więcej, gdyż zaczną ludzie coraz bardziej oszczędzać na tym co jest bardzo ważne, na bezpieczeństwie a to samo pociągnie sznurek szereg nieszczęść.. tej katastrofy można było łatwo i skutecznie zatrzymać, gdyby nie było nacisku z strony armatora.

tę katastrofę można nazwać rosyjskim titaniciem , niestety na tym się nie skończy będzie tego więcej , niestety nic nie można zrobić ani pomóc komuś komu zalezy tylko na pieniądzach, bo z jednej strony są potrzebne, z drugiej strony niosa zgubę,

wysyłanie energii miłości do osób które pędzą za pieniądzem jest rzutem kulą w płot. takim pomóc nie da się :(

ale są też dobre nowiny w złych nowinach, ludzie pomału bedą ostrożniejsi i zaczną doceniad życie. ale ile krwi musi upłynąć by do tego doszło?

Pt, 15 lip 2011 16:55 | brak oceny

Radek | Gość

Dobre. Miałem 14 lat jak napisałem dla siebie wypracowanie na ten temat. Nie znałem nawet dobrze praw fizyki i tylko z podstawowej wiedzy o atomie sam napisałem swoją prywatnę pracę o tym. Tak ot poprostu dla siebie. Terazm mam 32 lata i ta praca gdzies u mnie lezy.

Pt, 15 lip 2011 10:54 | brak oceny

bluelimone | Gość

Myslę, że to wina ludzkiej głupoty , zaniedbania. Przecież w dzisiejszych czasach ,przy takich możliwościach ze strony technicznej i konstrukcyjnej ludzie mogliby uniknąć tragedii. Druga sprawa jest taka ,że oczywiście brak pieniędzy i oszczędności bądz właśnie kradzież pieniędzy przeznaczonych na te cele - takie jak naprawa. Wydaje mi sie ,źe to było jak z autobusami w Polsce używa się ich tak długo aż nie stanie się tragedia, nawet jeżeli po przeglądzie wiadomo że taki pojazd jest niebezpieczny. Jak zawsze potem jest brak tych odpowiedzialnych za śmierć niewinnych ludzi. Zwala sie winę na zły los. W tym przypadku to uważam,że to ewidentnie wina człowieka, zaniedbania i niezwracania uwagi na alarmujace juz przed tą tragedia sygnały .

Czw, 14 lip 2011 01:00 | brak oceny

anna | Gość

Czy wszyscy jestesmy idiotami, zastanawiam sie, oszukuja nas, okradaja, wpedzaja nastepne pokolenia w biede, a my nic, ogladamy spty , nawiasem mowiac debilne idziemy jak barany do urn "chlewów" i co z tegp mamy??

Śr, 13 lip 2011 23:24 | brak oceny

staly czytelnik | Gość

Niektórzy nie mieli szans na ratunek bo drzwi awaryjne były zaspawane podała telewizja.Tę informację pozostawie bez komentarza.Straszna śmierć współczuję tym ludziom.

Śr, 13 lip 2011 19:34 | brak oceny

Zielonawy | Gość

Zal mi przede wszystkim ludzi którzy przy okazji każdego wypadku snują takie bzdurne teorie.
Równie dobrze moglibyście napisać "Bóg tak chciał "
Istnienie zjawisk niewyjaśnionych wcale nie zwalnia od logicznego myślenia i od odpowiedzialności
A życie mamy takie na jakie się godzimy i nieważne czy to w tym świecie czy w innym.Śr, 13 lip 2011 18:29 | brak oceny

inka | Gość

Ten przypadek skojarzył mi się z podobnymi wypadkami np. w Indiach. Tam też zawsze ginie bardzo dużo osób, bo ładują ludzi tak, że szpilki nie da się wcisnąć, nie mówiąc już o stanie sprzętu. Nie przypuszczałabym jednak, że coś takiego może się zdarzyć na statku wycieczkowym na Wołdze. Daje do myślenia przy wybieraniu kierunku wakacyjnych podróży..

Śr, 13 lip 2011 06:02 | brak oceny

Czelsi | Załogant

Wczoraj media zastanawiały się czy jest możliwy taki wypadek u nas. Porównywano statki i ich stan techniczny, doświadczenie załogi i stwierdzono że jest to nie możliwe. Rzeczywiście może i nie jest możliwe na wodzie ale zobaczcie jak przeładowane jeżdżą nasze pociągi. Każdy z Was na pewno jechał ostatnio pociągiem i wie jak to wszystko wygląda. Ludzie stoją tak blisko siebie że zapałki nie można wcisnąc pomiędzy nich. Wystarczy żeby taki przeładowany pociąg nie daj Boże się wykoleił i dopiero mamy tragedię, płacz i oskarżanie jeden drugiego kto zawinił. Wyobrażacie sobie ewakuacje z takiego przewróconego pociągu jak tam nie można się do WC dostac jeśli ktoś jest w połowie wagonu. Jest problem żeby w ogóle wysiąśc na swojej stacji a dołóżcie do tego jeszcze panikę. To była by dopiero tragedia. WŁĄCZ MYŚLENIE PRZEWOŹNIKU.

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

STRONA
1 2 3
* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

Fundacja NAUTILUS - jedyna w Polsce oficjalnie działająca organizacja pozarządowa zajmująca się zjawiskami niewyjaśnionymi ******* www.nautilus.org.pl ******** Adres korespondencyjny: Fundacja NAUTILUS, skr. 221, 00-950 Warszawa 1.

UFO24

więcej na: emilcin.com

Pt, 16 wrz 2022 19:45 | 20.07.2022 w środę około godz. 22.00 wyszedłem na ogród przez domem i zauważyłem świetlny punkt jasny obiekt przypominający samolot lecący w nocy.Obiekt przelatywał bezpośrednio nad moim domemw zupełnej ciszy nie wydając żadnych dźwięków.Zacząłem ten obiekt obserwować i wydawało mi się że zauważył mnie że jego obserwuję . Obiekt świetlny próbował zawrócić w przeciwległym kierunkujak znajdował się bezpośrednio nad moim domem.Na pewno nie był to samolot ponieważ...

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Dziennik Pokładowy

Niedziela, 18 września 2022 | Mamy najciekawszy moment w historii ludzkości– powiedzmy – ostatniego tysiąca lat. Czeka nas całkowita zmiana naszego sposobu życia. I przyszedł czas płacenia rachunku życia ponad stan. Łatwiej to wszystko znieść, kiedy spojrzy się na rzeczywistość wokół jak na przepiękną mandalę z piasku tworzoną przez tybetańskich mnichów. Jest piękna także dlatego, że na końcu znika...

czytaj dalej

FILM FN

NIEZWYKŁE LOSY PILOTÓW (II WŚ)

archiwum filmów

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.