Dziś jest:
Poniedziałek, 20 września 2021

'Nie bój się. Nie masz powodu, żeby się bać. Nie zamierzamy was skrzywdzić. Chcemy przeprowadzić tylko kilka testów. Kiedy je skończymy, odprowadzimy cię z Barneyem do waszego samochodu. Wkrótce będziecie z powrotem w drodze do domu.'
Słowa, który powiedziała jedna z obcych istot podczas CE III z UFO Betty i Barneya Hillów 19 września 1961 roku

Komentarze: 81
Wyświetleń: 42302x | Ocen: 4

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Czw, 17 lis 2011 09:16   
Autor: FN, źródło: FN   

Profesor z uniwersytetu w Genui zaatakował Ojca Pio i oskarżył go o oszustwo.

Ogromna dyskusja powstała we Włoszech po publikacji najnowszej książki prof. Sergio Luzzatto (48 l.) z uniwersytetu w Genui. Historyk postawił w niej tezę, że święty Ojciec Pio (81 l.) był oszustem. Zdaniem autora książki jego stygmaty nie były oznaką naznaczenia przez Boga, ale efektem działania kwasu karbolowego. Według naukowca, krwawiące przez 50 lat rany na ciele Ojca Pio to bardzo udana mistyfikacja.

Historyk miał podobno dotarzeć do dokumentów z watykańskich archiwów. Jeden z tych dokumentów dotyczy zeznań aptekarki Marii De Vito z San Giovanni Rotondo, od której Ojciec Pio kupował kwas karbolowy. Według aptekarki duchowny wyjaśniał, że środek ten potrzebny mu jest do odkażania igieł i prosił ją, by zachowała to w tajemnicy.

Kwas karbolowy, czyli fenol, w dużym stężeniu jest toksyczny w kontakcie z ludzkim ciałem, powoduje martwicę przenikającą do głębszych warstw skóry.

Według autora książki to właśnie działanie tego kwasu powodowało, że rany Ojca Pio były ciągle świeże i jątrzące się. Luzzatto sugeruje też, że Watykan tak naprawdę nigdy nie chciał ogłosić Pio świętym, ale hierarchowie kościelni zrobili to pod presją wiernych bezgranicznie wierzących w stygmaty i moc uzdrawiania zakonnika, nawet po jego śmierci w 1968 roku.

Sergio Luzzatto znany jest we Włoszech ze swojego sceptycyzmu co do świętości Ojca Pio i już wcześniej przekonywał, że kapucyn nie powinien być kanonizowany.

 

Przy okazji tej publikacji warto wspomnieć o innym problemie związanym ze zjawiskami niewyjaśnionymi. O prawdziwości stygmatów trudno się wypowiedzieć, ale akurat unikalna moc ojca Pio do bilokacji jest poza dyskusją. Nie trzeba do tego robić wywiady z osobami, które pracowały w aptekach wokół klasztoru, ale wystarczy sięgnąć do relacji osób mieszkających w Polsce, które miały okazję zobaczyć jego możliwości na własne oczy. Mamy niezwykle wiarygodne relacje świadków, którzy przeżyli tak zdumiewające historie związane z osobą tego zakonnika, że absolutnie należy uznać jego fenomenalne możliwości za prawdziwe. Ale chodzi o coś innego.

Są bowiem ludzie, którzy starają się na siłę zanegować dowolne zjawisko. A dlaczego? A dlatego. Bo oni tak uważają i już. Wtedy można pokazywać dowolne zdjęcia, dowolne filmy, cytować relację świadków czy cokolwiek innego, a oni i tak wiedzą swoje. Są także ludzie, którzy obsesyjnie postawili przed sobą cel udowodnienie, że coś tam "jest oszustwem". Przez tyle lat istnienia FN wielokrotnie mieliśmy okazję zobaczyć takie osoby w akcji. Kiedyś podejmowaliśmy z nimi dyskusję, ale kiedy okazało się, że jest to zwykła strata czasu, przestaliśmy sobie zawracać nimi głowę. Nawet nie podejmujemy dyskusji i naszym czytelnikom radzimy to samo. Nauczcie się cenić swój czas!

Komentarze: 81
Wyświetleń: 42302x | Ocen: 4

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Czw, 17 lis 2011 09:16   
Autor: FN, źródło: FN   


Komentarze (81)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.
1 2 3 4 5 6 7 8

Pon, 2 paź 2017 13:39 | brak oceny

Gruzol | Gość

kim był Pio?niektórzy twierdzą że awatarem :)

Sob, 29 lip 2017 14:29 | brak oceny

Gruzol | Gość

większym nawet od wojtyły z całym szacunkiem :)

Śr, 31 maj 2017 18:50 | ocena: + 2

Gruzol | Gość

PIO nie był oszustem można powiedzieć ze był największym ze świętych.

Nie, 11 gru 2011 08:15 | brak oceny

iza | Gość

W artykule jest napisane: "Są bowiem ludzie, którzy starają się na siłę zanegować dowolne zjawisko. A dlaczego? A dlatego. Bo oni tak uważają i już. Wtedy można pokazywać dowolne zdjęcia, dowolne filmy, cytować relację świadków czy cokolwiek innego, a oni i tak wiedzą swoje". Sądzę, że problem w czym innym, niestety to osoby pragnące dowieść, że zjawiska paranormalne są prawdziwe, mają własnie takie stanowisko, "wiedzą i juz", dlatego nie szukają prawdziwych dowodów. Szkoda, bo takie Fundacje jak N. własnie po to powinny być powoływane, nie by ślepo wierzyć świadkom, których mała wiarygodność została udowodniona w tysiącach badań, nie ufac legendom, mitom, dziwnym filmikom, czasami wręcz śmiesznym zdjęciom, ale badac, dostarczac twardych dowodów. Jeśli zdjęcie jest pokazywane, powinno być opatrzone komentarzem fachowców, ale nie kolegi autora artykułu, członka fundacji, który i bez dowodów swoje wie, ale rzeczywiście naukowca. Tego nie ma, dlatego pozostaje nieeleganckie i nieprzekonujące obrzucanie błotem ludzi słusznie sceptycznych wobec braku cienia dowodów. Samo nazwanie dowodem czegoś co nim nie jest (bo jest niezbadane i w sumie nie wiadomo co to jest, może żart, może fałszywka, może prawda), nie czyni tego dowodem. Dalej nic o tym nie wiemy, mamy tylko ślepą i naiwną wiarę zapalczywców, takich jak autor cytowanego na początku fragmentu artykułu. A szkoda.

Śr, 7 gru 2011 15:05 | ocena: -1

grambler | Gość

Idea cierpienia/ofiary jest tak bezpardonowo durna ze ludzi ktorzy z tym sie afiszuja powinno sie skierowac na leczenie,zamiast okaleczania sobie dloni,lub nawet czynienia z owego faktu(stygmatow)jakiegos glebokiego podtekstu religijnego,ludzie tacy powinni zajac sie przekazywaniem wiedzy o duszy,i obnazaniem zlego wplywu prostackich fanatykow,zastanowcie sie,tak bez emocji czy jakiemukolwiek katolikowi cos pomogly te tkzw. stygmaty,poglebil wiedze,otoz nie,te tak zwane cuda ktore wedlug kosciola maja czegokolwiek dowodzic sa poprostu dla ''glupcow i fanatykow''ktorzy bezgranicznie i slepo wierza w takie dyrdymaly,natomiast jesli chodzi o wiedze( jestem dusza/nie jestem tym cialem/moje cialo to jedynie maszyna itd)sa ignorantami,ludzie tego typu zwykle zwalczaja inne systemy religijne,traktujac je wrogo,typowy obrazek gdzie widzimy w jednej rece ''swiety dzierzy swieta ksiege a w drugiej MP5:)),osobiscie nie mam nic do chrzescijanstwa czy do jakiegokolwiek systemu religi(ktory jest zgodny z prawem).
Ludzie poprostu oznaczyli sie ronego typu atykietami jak:katolik,hindus,islamista,i zwalczaja siebie nawzajem,a wiedza o duszy ich nie interesuje,coz tak zachowuja sie fanatycy,taka osoba zwykle bedzie wielbic goraco swojego boga(tak przynajmniej jej sie wydaje)natomiast drugi czlowiek ktory prezentuje inna filozofie bedzie traktowany jak wrog wiery/poganin,coz mozna powiedziec poprostu-Prostacy.

Pon, 5 gru 2011 20:28 | brak oceny

Majestic | Gość

Święte słowa ! ! ! co zrobić wszystko to wyroki niebios i już wiem dlaczego"wprowadził do chałupy chyba na kształt ............y", rzeczy święte i natchnione należy kultywować ! ! ! ! ! (kolejne bagno z YT )http://www.youtube.com/watch?v=w7hVS0EnN5o

Nie, 4 gru 2011 14:32 | brak oceny

Majestic | Gość

Kto się przyczynił do wstrzymania dotacji do lateksu , aborcja i cala afera smierci , w rzeczywistosci zwiększyła o miliony zejść śmiertelnych i usuwania obcęgami płodu , kiedyś to, dzisiaj już historia organizacje wszelkiej maści finansowały programy pomocy dla krajów trzeciego świata ale usunięto ta pomoc bo lateks miedzy innymi, to nie po bożemu ! Najbardziej cierpi Afryka wiekszosc nie przeżywa 30 lat wirusy i choroby zrobiły swoje , nie wspominając o aborcji czy też porzucania noworodków http://wyborcza.pl/1,76842,6392792,Benedykt_XVI_w_drodze_do_Afryki__Prezerwatywy_nie.html

Nie, 4 gru 2011 04:48 | brak oceny

bebe | Gość

Do momentu kiedy nauka nie połączy się z "religią'' (nie mam tu na myśli konkretnej religii), to nie zacznie się to zazębiać i zawsze będą dwa kierunki myślenia, a pseudo naukowcy dla zaistnienia będą wypisywać głupoty i na badania marnować publiczną kasę. To, tak samo jakby o tym Panu napisać, że bardzo się starał przy swoich badaniach, ale zabrakło mu wiedzy z zakresu psychotroniki, ale jak on ma mieć tą wiedzę, jak on jest naukowcem i w cuda nie wierzy. Nauka to jedno, a życie to drugie. Przypomniał mi się tu mój prof. który wykładał przedmiot na którym średnio się znał, nie wiele osób go rozumiało, a jeszcze mniej przychodziło na wykłady. podsumowując każdy wykład pytał, czy są osoby na sali które nie rozumieją, więc ja za każdym niemal razem podnosiłam rękę i zadawałam pytanie. Za którymś razem facet nie wytrzymał i powiedział do mnie, że życie jest ciężkie - pewno było dla niego, a ja mu na to, że żyć potrafię, a tego co mówi nie rozumiem.

Sob, 3 gru 2011 11:58 | ocena: -2

Pozdrawiam | Gość

Stygmaty ..Tylko po co? Zeby nimi poszpanować przed ludzmi? Robić sensację wokół siebie? Jakie był prawdziwe intencje? Czy Bóg gdzieś przekazał o stygmatach w Biblii ? Kazał je mieć? Przekazał że pochodza od Niego ? Nic takiego nie znalazłem. O tej bilokacji nawet nie będę sie wypowiadał ,bo nawet Jezus tego nie robił..Chciał być lepszy od Jezusa? Pycha i tyle .

Rozwiń odpowiedzi (1)

Sob, 3 gru 2011 19:09 | brak oceny

green_rose | Gość

W Biblii tez nie ma wzmianki ,że ludzie będą latać w kosmos,to też szatańskie sztuczki? Bóg do człowieka przemawia w różny sposób,nie musi nikogo pytać o zgodę,czy mu wolno! Jezus tego nie robił ,ale chodził po wodzie,ktoś dzisiaj to potrafi? Zjawisko bilokacji jest opisane w ST,poczytaj a znajdziesz.

Nie, 4 gru 2011 13:42 | brak oceny

Majestic | Gość

Jak mieli wspominać że będą latać w kosmos? skoro latali ,przecież to niema sensu .

Nie, 22 lip 2012 12:52 | brak oceny

Barry | Gość

Zastanawiam się tylko, dlaczego toksyczny fenol stosowany przez 50 lat na otwarte rany nie spowodował żadnych spustoszeń w organizmie Ojca Pio? Przecież taki potworny permanentny stan zapalny musiał doprowadzić dość szybko do śmierci, a jeśli nie bezpośrednio, to poprzez nowotwór, który byłby konsekwencją aplikowania do ran fenolu. Cóż za idiotyczna teoria.

Wt, 27 lis 2012 16:38 | brak oceny

Fiuranek | Gość

Lol pio moim zdaniem nie był oszustem,a stygmaty pojawiały się głównie w nocy dlatego do dzisiaj trwają spory i dyskusje czy miał je naprawdę.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Pon, 2 paź 2017 13:32 | brak oceny

Gruzol | Gość

rozmawiałem kiedyś z zakonnikami z san giovani rotondo i mówili że pio nie miał stygmatów, jednak nie zaprzeczyli jego świętości i stanów mistycznych w które wpadał bardzo często :)
dla niego bilokacja to była bułka z masłem.

Czw, 21 wrz 2017 09:00 | brak oceny

Gruzol | Gość

słaba prowokacja bilokacja jest faktem.

Czw, 1 gru 2011 21:01 | ocena: + 2

echo | Gość

Glupota ze stopniem naukowym nadal jest glupota

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

STRONA
1 2 3 4 5 6 7 8
* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

20 września: [...] Ostatnie dni to nieprawdopodobna historia Krzysztofa Jackowskiego zmagającego się z niewidzialnym bytem, który postanowił 'wyrównać rachunki' za sprawy przeszłości. Jasnowidz przez przypadek znalazł się w centrum wydarzeń, choć niczym nie zawinił i nie chciał mieć z tą historią nic wspólnego. Niestety ta opowieść z wielu powodów musi pozostać tylko do wiedzy kilku osób na pokładzie okrętu Nautilus- tak się czasami zdarza.[...]

UFO24

więcej na: emilcin.com

Wczoraj, 08:33 | Dzień dobry, W dniu 10.09.2021 około godziny 22 nad miejscowością Klecin nagrałem dziwna kule która poruszała się bardzo nienaturalnie Od strony południowej Klecin 7

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Brak zainteresowanych Załogantów.

Dziennik Pokładowy

Wtorek, 10 sierpnia 2021 | Historia występu tzw. „badaczy UFO” w nieistniejącym od wielu lat programie „Rozmowy w Toku” pokazuje wiele aspektów czegoś, z czym spotykam się od wielu lat, co mnie zaskoczyło i wprawiło w bezgraniczne zdumienie. Z upływem lat przekonuję się, że jest to niestety typowo rodzima przypadłość oparta na wszystkich ciemnych demonach polskiej duszy: zawiści, zazdrości, kompleksach...

czytaj dalej

FILM FN

UFO - KULA MIENIĄCA SIĘ KOLORAMI, 3 września 2021

archiwum filmów

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.