Dziś jest:
Środa, 28 czerwca 2017

"Zjawisko lub przedmiot może być czasami zbyt blisko, by je dostrzec." G. K. Chesterton

Komentarze: 77
Wyświetleń: 29507x | Ocen: 4

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Czw, 17 lis 2011 09:16   
Autor: FN, źródło: FN   

Profesor z uniwersytetu w Genui zaatakował Ojca Pio i oskarżył go o oszustwo.

Ogromna dyskusja powstała we Włoszech po publikacji najnowszej książki prof. Sergio Luzzatto (48 l.) z uniwersytetu w Genui. Historyk postawił w niej tezę, że święty Ojciec Pio (81 l.) był oszustem. Zdaniem autora książki jego stygmaty nie były oznaką naznaczenia przez Boga, ale efektem działania kwasu karbolowego. Według naukowca, krwawiące przez 50 lat rany na ciele Ojca Pio to bardzo udana mistyfikacja.

Historyk miał podobno dotarzeć do dokumentów z watykańskich archiwów. Jeden z tych dokumentów dotyczy zeznań aptekarki Marii De Vito z San Giovanni Rotondo, od której Ojciec Pio kupował kwas karbolowy. Według aptekarki duchowny wyjaśniał, że środek ten potrzebny mu jest do odkażania igieł i prosił ją, by zachowała to w tajemnicy.

Kwas karbolowy, czyli fenol, w dużym stężeniu jest toksyczny w kontakcie z ludzkim ciałem, powoduje martwicę przenikającą do głębszych warstw skóry.

Według autora książki to właśnie działanie tego kwasu powodowało, że rany Ojca Pio były ciągle świeże i jątrzące się. Luzzatto sugeruje też, że Watykan tak naprawdę nigdy nie chciał ogłosić Pio świętym, ale hierarchowie kościelni zrobili to pod presją wiernych bezgranicznie wierzących w stygmaty i moc uzdrawiania zakonnika, nawet po jego śmierci w 1968 roku.

Sergio Luzzatto znany jest we Włoszech ze swojego sceptycyzmu co do świętości Ojca Pio i już wcześniej przekonywał, że kapucyn nie powinien być kanonizowany.

 

Przy okazji tej publikacji warto wspomnieć o innym problemie związanym ze zjawiskami niewyjaśnionymi. O prawdziwości stygmatów trudno się wypowiedzieć, ale akurat unikalna moc ojca Pio do bilokacji jest poza dyskusją. Nie trzeba do tego robić wywiady z osobami, które pracowały w aptekach wokół klasztoru, ale wystarczy sięgnąć do relacji osób mieszkających w Polsce, które miały okazję zobaczyć jego możliwości na własne oczy. Mamy niezwykle wiarygodne relacje świadków, którzy przeżyli tak zdumiewające historie związane z osobą tego zakonnika, że absolutnie należy uznać jego fenomenalne możliwości za prawdziwe. Ale chodzi o coś innego.

Są bowiem ludzie, którzy starają się na siłę zanegować dowolne zjawisko. A dlaczego? A dlatego. Bo oni tak uważają i już. Wtedy można pokazywać dowolne zdjęcia, dowolne filmy, cytować relację świadków czy cokolwiek innego, a oni i tak wiedzą swoje. Są także ludzie, którzy obsesyjnie postawili przed sobą cel udowodnienie, że coś tam "jest oszustwem". Przez tyle lat istnienia FN wielokrotnie mieliśmy okazję zobaczyć takie osoby w akcji. Kiedyś podejmowaliśmy z nimi dyskusję, ale kiedy okazało się, że jest to zwykła strata czasu, przestaliśmy sobie zawracać nimi głowę. Nawet nie podejmujemy dyskusji i naszym czytelnikom radzimy to samo. Nauczcie się cenić swój czas!

Komentarze: 77
Wyświetleń: 29507x | Ocen: 4

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Czw, 17 lis 2011 09:16   
Autor: FN, źródło: FN   


Komentarze (77)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.
1 2 3 4 5 6 7 8

Śr, 31 maj 2017 18:50 | brak oceny

Gruzol | Gość

PIO nie był oszustem można powiedzieć ze był największym ze świętych.

Dziękujemy za ocenę.

Nie, 11 gru 2011 08:15 | brak oceny

iza | Gość

W artykule jest napisane: "Są bowiem ludzie, którzy starają się na siłę zanegować dowolne zjawisko. A dlaczego? A dlatego. Bo oni tak uważają i już. Wtedy można pokazywać dowolne zdjęcia, dowolne filmy, cytować relację świadków czy cokolwiek innego, a oni i tak wiedzą swoje". Sądzę, że problem w czym innym, niestety to osoby pragnące dowieść, że zjawiska paranormalne są prawdziwe, mają własnie takie stanowisko, "wiedzą i juz", dlatego nie szukają prawdziwych dowodów. Szkoda, bo takie Fundacje jak N. własnie po to powinny być powoływane, nie by ślepo wierzyć świadkom, których mała wiarygodność została udowodniona w tysiącach badań, nie ufac legendom, mitom, dziwnym filmikom, czasami wręcz śmiesznym zdjęciom, ale badac, dostarczac twardych dowodów. Jeśli zdjęcie jest pokazywane, powinno być opatrzone komentarzem fachowców, ale nie kolegi autora artykułu, członka fundacji, który i bez dowodów swoje wie, ale rzeczywiście naukowca. Tego nie ma, dlatego pozostaje nieeleganckie i nieprzekonujące obrzucanie błotem ludzi słusznie sceptycznych wobec braku cienia dowodów. Samo nazwanie dowodem czegoś co nim nie jest (bo jest niezbadane i w sumie nie wiadomo co to jest, może żart, może fałszywka, może prawda), nie czyni tego dowodem. Dalej nic o tym nie wiemy, mamy tylko ślepą i naiwną wiarę zapalczywców, takich jak autor cytowanego na początku fragmentu artykułu. A szkoda.

Dziękujemy za ocenę.

Śr, 7 gru 2011 15:05 | brak oceny

grambler | Gość

Idea cierpienia/ofiary jest tak bezpardonowo durna ze ludzi ktorzy z tym sie afiszuja powinno sie skierowac na leczenie,zamiast okaleczania sobie dloni,lub nawet czynienia z owego faktu(stygmatow)jakiegos glebokiego podtekstu religijnego,ludzie tacy powinni zajac sie przekazywaniem wiedzy o duszy,i obnazaniem zlego wplywu prostackich fanatykow,zastanowcie sie,tak bez emocji czy jakiemukolwiek katolikowi cos pomogly te tkzw. stygmaty,poglebil wiedze,otoz nie,te tak zwane cuda ktore wedlug kosciola maja czegokolwiek dowodzic sa poprostu dla ''glupcow i fanatykow''ktorzy bezgranicznie i slepo wierza w takie dyrdymaly,natomiast jesli chodzi o wiedze( jestem dusza/nie jestem tym cialem/moje cialo to jedynie maszyna itd)sa ignorantami,ludzie tego typu zwykle zwalczaja inne systemy religijne,traktujac je wrogo,typowy obrazek gdzie widzimy w jednej rece ''swiety dzierzy swieta ksiege a w drugiej MP5:)),osobiscie nie mam nic do chrzescijanstwa czy do jakiegokolwiek systemu religi(ktory jest zgodny z prawem).
Ludzie poprostu oznaczyli sie ronego typu atykietami jak:katolik,hindus,islamista,i zwalczaja siebie nawzajem,a wiedza o duszy ich nie interesuje,coz tak zachowuja sie fanatycy,taka osoba zwykle bedzie wielbic goraco swojego boga(tak przynajmniej jej sie wydaje)natomiast drugi czlowiek ktory prezentuje inna filozofie bedzie traktowany jak wrog wiery/poganin,coz mozna powiedziec poprostu-Prostacy.

Dziękujemy za ocenę.

Pon, 5 gru 2011 20:28 | brak oceny

Majestic | Gość

Święte słowa ! ! ! co zrobić wszystko to wyroki niebios i już wiem dlaczego"wprowadził do chałupy chyba na kształt ............y", rzeczy święte i natchnione należy kultywować ! ! ! ! ! (kolejne bagno z YT )http://www.youtube.com/watch?v=w7hVS0EnN5o

Dziękujemy za ocenę.

Nie, 4 gru 2011 14:32 | brak oceny

Majestic | Gość

Kto się przyczynił do wstrzymania dotacji do lateksu , aborcja i cala afera smierci , w rzeczywistosci zwiększyła o miliony zejść śmiertelnych i usuwania obcęgami płodu , kiedyś to, dzisiaj już historia organizacje wszelkiej maści finansowały programy pomocy dla krajów trzeciego świata ale usunięto ta pomoc bo lateks miedzy innymi, to nie po bożemu ! Najbardziej cierpi Afryka wiekszosc nie przeżywa 30 lat wirusy i choroby zrobiły swoje , nie wspominając o aborcji czy też porzucania noworodków http://wyborcza.pl/1,76842,6392792,Benedykt_XVI_w_drodze_do_Afryki__Prezerwatywy_nie.html

Dziękujemy za ocenę.

Nie, 4 gru 2011 04:48 | brak oceny

bebe | Gość

Do momentu kiedy nauka nie połączy się z "religią'' (nie mam tu na myśli konkretnej religii), to nie zacznie się to zazębiać i zawsze będą dwa kierunki myślenia, a pseudo naukowcy dla zaistnienia będą wypisywać głupoty i na badania marnować publiczną kasę. To, tak samo jakby o tym Panu napisać, że bardzo się starał przy swoich badaniach, ale zabrakło mu wiedzy z zakresu psychotroniki, ale jak on ma mieć tą wiedzę, jak on jest naukowcem i w cuda nie wierzy. Nauka to jedno, a życie to drugie. Przypomniał mi się tu mój prof. który wykładał przedmiot na którym średnio się znał, nie wiele osób go rozumiało, a jeszcze mniej przychodziło na wykłady. podsumowując każdy wykład pytał, czy są osoby na sali które nie rozumieją, więc ja za każdym niemal razem podnosiłam rękę i zadawałam pytanie. Za którymś razem facet nie wytrzymał i powiedział do mnie, że życie jest ciężkie - pewno było dla niego, a ja mu na to, że żyć potrafię, a tego co mówi nie rozumiem.

Dziękujemy za ocenę.

Sob, 3 gru 2011 11:58 | brak oceny

Pozdrawiam | Gość

Stygmaty ..Tylko po co? Zeby nimi poszpanować przed ludzmi? Robić sensację wokół siebie? Jakie był prawdziwe intencje? Czy Bóg gdzieś przekazał o stygmatach w Biblii ? Kazał je mieć? Przekazał że pochodza od Niego ? Nic takiego nie znalazłem. O tej bilokacji nawet nie będę sie wypowiadał ,bo nawet Jezus tego nie robił..Chciał być lepszy od Jezusa? Pycha i tyle .

Dziękujemy za ocenę.

Czw, 1 gru 2011 21:01 | brak oceny

echo | Gość

Glupota ze stopniem naukowym nadal jest glupota

Dziękujemy za ocenę.

Czw, 1 gru 2011 15:26 | brak oceny

green_rose | Gość

http://pl.gloria.tv/?media=136675

Dziękujemy za ocenę.

Śr, 30 lis 2011 20:16 | brak oceny

green_rose | Gość

http://gloria.tv/?media=174917

Dziękujemy za ocenę.

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

STRONA
1 2 3 4 5 6 7 8
* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Nick / imię i nazwisko

Email

Treść komentarza:

Zabezpieczenie przeciw-spamowe

Ilość UFO na obrazie
* Publikując komentarz oświadczasz, iż zapoznałeś się oraz akceptujesz regulamin naszej strony.

szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

To jedno z największych odkryć w historii astronomii. Teleskop Keplera namierzył 219 planet pozasłonecznych, w tym 10 skalistych podobnych do Ziemi. Położone są w gwiazdozbiorze Łabędzia. O wszystkim poinformował w poniedziałek Mario Perez, jeden z naukowców biorących udział w poszukiwaniach w Centrum Badawczym imienia Josepha Amesa w Kalifornii.

UFO24

więcej na: emilcin.com

Dziś, 09:10 | W dniu 24 czerwca 2017 r. około godziny 3:35 w nocy (ale było już jasno), w Centrum Warszawy, na niebie pomiędzy Pałacem Kultury, a domami centrum czytelnik serwisu FN obserwował przelot niezwykłej kuli. Szukamy innych świadków tego przelotu! Zapraszamy do działu RELACJE w serwisie www.emilcin.com

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Brak zainteresowanych Załogantów.

Dziennik Pokładowy

Wtorek, 16 maja 2017 | Wczoraj zadzwonił do mnie Krzysztof Jackowski. Długo rozmawialiśmy o historii śmierci Magdaleny Żuk w Egipcie. Jasnowidz podzielił się ze mną swoimi obserwacjami w tej sprawie i był zaskoczony, że wcześniej doszedłem do tych samych wniosków.

czytaj dalej

FILM FN

Patron Śmierci

archiwum filmów

Informacje z Hydepark "N"2 listopada :: Hipoteza symulacji - czy żyjemy w Matrixie? Naukowe i filozoficzne argumenty na temat możliwości życia w symulowanej rzeczywistości. Czy to możliwe i co na ten temat twierdzą naukowcy? Dyskusja na ten temat na forum Hydepark: viewtopic.php?f=33&t=4621
2 listopada :: Cybernetyka, SI i etyka maszyn - do czego zaprowadzi nas przyszłość? Dyskusja o kierunku rozwoju świata i możliwych scenariuszach. Sztuczna inteligencja, technologie i wynalazki, które zaważą na naszym gatunku: viewtopic.php?f=28&t=4291
9 maja :: Czy liczby to "boski" kod Wszechświata? Czy matematyka to coś więcej, niż może się nam wydawać? Dyskutujemy o tajemnicach liczb, zagadkach, paradoksach, tajemnicach matematyki oraz o...informatyce. Zapraszamy: viewtopic.php?p=62550#p62550

wejdź na forum i dołącz do dyskusji

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.