Dziś jest:
Środa, 28 czerwca 2017

"Zjawisko lub przedmiot może być czasami zbyt blisko, by je dostrzec." G. K. Chesterton

Komentarze: 29
Wyświetleń: 23279x | Ocen: 5

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Pon, 9 sty 2012 06:31   
Autor: FN, źródło: FN   

Wynik naszego eksperymentu potwierdził oceny świadków obserwacji UFO w Zdanach!

Dwa modele obiektu, wielokrotne doświadczenia z perspektywą i zdumiewające efekty doświadczeń przeprowadzonych przez ekipę Fundacji Nautilus. Wróciliśmy po całym dniu eksperymentów w Zdanach!

 

/Zdany, 8 stycznia 2012/

Rocznica wykonania zdjęć UFO w Zdanach (miało to miejsce 8 stycznia 2006 roku) była znakomitą okazją do wykonania kilku eksperymentów na miejscu. Na temat całej historii incydentu, który miał miejsce w Zdanach sześć lat temu, okoliczności uzyskania tych zdjęć, losów wszystkich osób które uczestniczyły w tej historii powstanie książka. Chcemy zamieścić w niej zarówno rzeczy, które już były publikowane na stronach, jak i zupełnie nieznane, które dla wielu osób będą zaskoczeniem.

Jak co roku (od sześciu lat) pojawiliśmy się na miejscu, aby uzupełnić dokumentację, po raz kolejny spotkać się ze świadkami, a także wykonać kilka eksperymentów. Ludzie czytający o tej historii na stronach FN i oglądający zdjęcia obiektu UFO nie mają właściwej oceny tego, jak oceniać odległości i wielkość  samego obiektu. Świadkowie od samego początku mówili wyraźnie:

OBIEKT UFO NA ZDJĘCIACH WYKONANYCH W ZDANACH MIAŁ WIELKOŚĆ MAŁEGO SAMOCHODU. JEGO ŚREDNICA WYNOSIŁA OKOŁO DWÓCH METRÓW!

Warto przypomnieć, że podczas incydentu w Zdanach obiekt UFO momentami był prawie tuż nad głowami świadków na wysokości kilku, najwyżej kilkunastu metrów. Świadkowie nie mieli najmniejszych problemów z oceną jego wielkości i zgodnie twierdzili, że UFO miało średnicę około dwóch metrów.

To doświadczenie mieliśmy zrobić już dawno i jego opis bardzo był wskazany jako uzupełnienie do książki o historii zdjęć UFO ze Zdanów. Zauważyliśmy bowiem,  że w momencie, kiedy pojawiamy się na polu z modelami obiektu, dzieje się coś zdumiewającego, co stoi w całkowitej sprzeczności z naszą intuicją. O co chodzi?

Otóż modele obiektu w odległości 5-6 metrów po prostu znikają z powodu perspektywy. To było dla nas ogromnym zaskoczeniem i nie tylko wyklucza wszelkie teorie o „dwóch małych połączonych miskach”, ale także jest ogromną lekcją dla wszystkich, którzy kiedykolwiek staną przed problemem oceny wielkości dowolnego obiektu na zdjęciach. Niestety tylko eksperymenty na miejscu pozwalają wyczuć odległości i proporcje.

Ekipa FN, którą ostatnio tak wspaniale zasilili Mateusz Sońta i Michał Bogucki, mimo trudnych warunków atmosferycznych przeprowadziła eksperyment, który powinien być zrobiony na samym początku badania tego przypadku. Polega on na nałożeniu na siebie dwóch obrazów: obrazu z kamery ustawionej prawie w tym samym miejscu, w którym stał autor zdjęcia, a także samej fotografii. Do eksperymentu wybraliśmy zdjęcie oznaczone u nas numerem trzy. Jest ono idealne, gdyż obiekt jest położony centralnie, a od jego powierzchni odbija się cały horyzont wraz ze znaczną częścią pola, co ponad wszelką wątpliwość pokazuje, że UFO znajduje się w znacznej odległości od fotografującego. Przypomnijmy to zdjęcie:

 

 

 

 

Po powiększeniu obiektu na zdjęciu widać, że od jego powierzchni odbija się całe otoczenie, w tym fragment pola. Analiza tego odbicia pokazała, że obiekt jest w odległości od aparatu fotograficznego minimum 30-40 metrów. Ta fenomenalnie istotna dla badania tych zdjęć informacja pozwoliła na przeprowadzenie unikalnego eksperymentu.

 

Wszyscy uczestnicy naszej operacji w Zdanach w dniu 8 stycznia 2012 roku na podstawie przeprowadzonych doświadczeń i prób z modelami w takiej samej ekspozycji (zgodnej z warunkami wykonania zdjęcia) potwierdzili oceny świadków, że obiekt musiał mieć około dwóch metrów średnicy!

 

 

 

Świadkowie incydentu ze stycznia 2006 roku dokonali właściwej oceny wielkości UFO. To istotny fakt, ktory znalazł kolejne potwierdzenie dzięki naszemu wyjazdowi do Zdanów w 2012, czyli sześć lat później!

A teraz zapraszamy wszystkich na obejrzenie materiału wideo, który jest efektem naszego pobytu w Zdanach 8 stycznia 2012 roku.

 

 

 

 

W Zdanach spędziliśmy wspaniały dzień. Po raz kolejny spotkaliśmy się ze świadkiem tego wydarzenia. Pogoda trochę pokrzyżowała nasze plany, ale i tak zrobiliśmy więcej, niż było planowane. Historia UFO w Zdanach jest czymś, co absolutnie zmieniło nasze wyobrażenie o tym, jak powinno wyglądać dokumentowanie dowolnego zdarzenia. Dziś wiemy, że prawdziwe efekty przynosi dopiero wieloletnie, żmudne śledztwo, które powinno prowadzić kilka jeśli nie kilkanaście osób.

Nie sposób jest tego robić w przypadku każdego zgłoszenia, ale kiedy pojawia się historia na miarę tej z 8 stycznia 2006 roku, należy stosować zasadę „wszystkie ręce na pokład”.

Po sześciu latach ciężkiej pracy, setek doświadczeń, setek rozmów ze świadkami lub osobami, które w ten czy inny sposób zetknęły się z tą historią, wobec planowanej książki o „UFO w Zdanach” dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zebrania dokumentacji. Policzyliśmy, że w sumie zajmowało się tą sprawą… około trzydziestu osób! Wliczyć w to należy nie tylko osoby, które przeprowadzały sesje z modelem na polu, ale także ustalały dalsze losy dziennikarzy tabloidu lub rodziny świadków. Za to wszystko pięknie dziękujemy z pokładu Nautilusa.

Drodzy przyjaciele, to była naprawdę „good job”! /z ang. dobra robota/ ;)

Komentarze: 29
Wyświetleń: 23279x | Ocen: 5

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Pon, 9 sty 2012 06:31   
Autor: FN, źródło: FN   


Komentarze (29)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.
1 2 3

Nie, 22 sty 2012 12:43 | brak oceny

janka | Gość

Na tym filmie widać wyraźnie co to jest i jak to zrobiono...
http://www.youtube.com/watch?v=7v30V87j0ew&feature=youtu.be

Dziękujemy za ocenę.

Sob, 14 sty 2012 04:45 | brak oceny

klamocki | Gość

Do jasnej ciasnej, co wy z tymi miskami? Nie może to być spreparowany balon z folii aluminiowej wypełniony helem??? Przecież takie gadżety można dostać żeby uczcić jakiś jubileusz. To żadna sensacja!!!

Dziękujemy za ocenę.

Pt, 13 sty 2012 22:15 | brak oceny

mandarin | Załogant

No prosze na onecie pisze o zmiennokształtnych wampirach rodzaju zmory min. "indyjskim wampirem był vetala. Wampir ten pojawiał się w różnych formach. Jego najbardziej znaną postacią jest stara wiedźma pijąca krew" Potem są podane inne krainy z wymienionymi krwiopijcami których istnieniu tu mi zaprzeczano. Zatem prosze tych którzy mnie chcieli zbanować za mówienie prawdy, by okazali uczciwość i spróbowali zastosowac podobną taktyke "argumentacji" wobec onetu: http://strefatajemnic.onet.pl/extra/wampiry-istnialy-od-starozytnosci,1,4995834,artykul.html

Dziękujemy za ocenę.

Pt, 13 sty 2012 17:51 | brak oceny

Natenczas Wojski | Gość

8 stycznia koło wsi Zdany Fundacja Nautilus spotkała się na dorocznym Obrzędzie Podrzucania Misek. Zadziwiający ten ryt ma zapewne silne zakorzenienie zarówno w okultyzmie, jak i w obrzędowości pogańskiej Prasłowian, Wenedów a może i Sarmatów. Obcy w "Mothership" obserwujący z orbity owe hołdy na swoją cześc powinni być zachwyceni. Fakt rokrocznego powtarzania tego obrzędu przyczyni się z pewnością do stworzenia Nowej Świeckiej Tradycji, godnej jak najszerszego upowszechnienia. Tak trzymać!

Dziękujemy za ocenę.

Pt, 13 sty 2012 10:55 | brak oceny

Area 51 | Załogant

Ileż można drążyć jeden temat??????????

Dziękujemy za ocenę.

Czw, 12 sty 2012 21:26 | brak oceny

mandarin | Załogant

Jako że temat jest związany z UFO, coś powiem: Wykazywałem w przeszłości związki między UFO a Bigfootami a także wielkimi czarnymi psami wewnątrz tych obiektów albo w związku z miejscami gdzie "lądowały". Gdy spotkania z takimi nietypowymi stworzeniami wypływają z hipnozy, ufolodzy radzi mówią że to "maskujące wspomnienia" tylko dlatego że nie pasują one to teorii pozaziemskiej. Tylko ze fakty są takie że te "maskujące wspomnienia" wcale maskującymi nie muszą być - a zwierzęcopodobni "kosmici" ukazują prawdziwy kierunek rozwiązania tej zagadki. Zdarzenia z ich spotkaniami też nie obejmują hipnozy, i ludzie je opowiadają wprost tak jak je przeżyli i zapamiętali. Poza tymi Czarnymi Psami, Bigfootami i krwiopijcami związanymi z tą zagadką, z UFO też sie wiążą zagadkowe wielkie koty o których też opowiadają dawne podania (tak samo jak o wielkich czarnych psach). W 1989 roku komentując przypadki licznych obserwacji dziwnych i tajemniczych stworzeń w Meksyku, dr Rafael Lara Palmeros stwierdził że ta sprawa jest jedną z rzeczy, które od wielu lat najbardziej go interesują. Jednym ze zdarzeń które badał, miało miejsce w rejonie Ixtlalamanalco. Dotyczyło uśmiercenia lub okaleczenia dużej liczby małych zwierząt, przez duże czarne, podobne do pantery koty, których też ślady zabezpieczono. Dr Palmeros wyznał że miejscowi ludzie często widywali, jak takie pantery wyłaniały się z UFO. Następnie zwierzęta dokonywały mordów i znikały.

Dziękujemy za ocenę.

Śr, 11 sty 2012 23:35 | brak oceny

ddd | Gość

Super film ma wyjść zobaczcie sami ;)
http://www.youtube.com/watch?v=RqCS6qjeLL8&feature=related

Dziękujemy za ocenę.

Śr, 11 sty 2012 23:05 | brak oceny

Goliath | Gość

Na allegro można kupić Etherium Black i Gold, pomaga w otwarciu 3go oka i wtedy wystarczy tylko spojrzec w przyszłość by wiedziec czy to była zwykła miska :)

Dziękujemy za ocenę.

Śr, 11 sty 2012 17:11 | brak oceny

Justynka | Gość

Wy dalej zajmujecie się tymi miskami? Masakra...

Dziękujemy za ocenę.

Śr, 11 sty 2012 01:02 | brak oceny

Mirek | Gość

To niemożliwe,nie ma dwu metrowych misek.Pozdrawiam.;)

Dziękujemy za ocenę.

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

STRONA
1 2 3
* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Nick / imię i nazwisko

Email

Treść komentarza:

Zabezpieczenie przeciw-spamowe

Ilość UFO na obrazie
* Publikując komentarz oświadczasz, iż zapoznałeś się oraz akceptujesz regulamin naszej strony.

szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

To jedno z największych odkryć w historii astronomii. Teleskop Keplera namierzył 219 planet pozasłonecznych, w tym 10 skalistych podobnych do Ziemi. Położone są w gwiazdozbiorze Łabędzia. O wszystkim poinformował w poniedziałek Mario Perez, jeden z naukowców biorących udział w poszukiwaniach w Centrum Badawczym imienia Josepha Amesa w Kalifornii.

UFO24

więcej na: emilcin.com

Czw, 22 cze 2017 08:46 | Przez kilka dni na początku czerwca rodzina w Inowrocławiu obserwowała dziwne zjawiska na niebie. Kumulacja wydarzyła się 2 czerwca 2017, kiedy ok. 22.00 po przelotach UFO pojawiły się... wojskowe śmigłowce. Opis i relacja jest w naszym serwisie o UFO, czyli www.emilcin.com w dziale POLSKA. .. zapraszamy! ...

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Brak zainteresowanych Załogantów.

Dziennik Pokładowy

Wtorek, 16 maja 2017 | Wczoraj zadzwonił do mnie Krzysztof Jackowski. Długo rozmawialiśmy o historii śmierci Magdaleny Żuk w Egipcie. Jasnowidz podzielił się ze mną swoimi obserwacjami w tej sprawie i był zaskoczony, że wcześniej doszedłem do tych samych wniosków.

czytaj dalej

FILM FN

Patron Śmierci

archiwum filmów

Informacje z Hydepark "N"2 listopada :: Hipoteza symulacji - czy żyjemy w Matrixie? Naukowe i filozoficzne argumenty na temat możliwości życia w symulowanej rzeczywistości. Czy to możliwe i co na ten temat twierdzą naukowcy? Dyskusja na ten temat na forum Hydepark: viewtopic.php?f=33&t=4621
2 listopada :: Cybernetyka, SI i etyka maszyn - do czego zaprowadzi nas przyszłość? Dyskusja o kierunku rozwoju świata i możliwych scenariuszach. Sztuczna inteligencja, technologie i wynalazki, które zaważą na naszym gatunku: viewtopic.php?f=28&t=4291
9 maja :: Czy liczby to "boski" kod Wszechświata? Czy matematyka to coś więcej, niż może się nam wydawać? Dyskutujemy o tajemnicach liczb, zagadkach, paradoksach, tajemnicach matematyki oraz o...informatyce. Zapraszamy: viewtopic.php?p=62550#p62550

wejdź na forum i dołącz do dyskusji

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.