Dziś jest:
Niedziela, 29 maja 2022

Komentarze: 29
Wyświetleń: 32680x | Ocen: 7

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 4/5


Pon, 9 sty 2012 06:31   
Autor: FN, źródło: FN   

Wynik naszego eksperymentu potwierdził oceny świadków obserwacji UFO w Zdanach!

Dwa modele obiektu, wielokrotne doświadczenia z perspektywą i zdumiewające efekty doświadczeń przeprowadzonych przez ekipę Fundacji Nautilus. Wróciliśmy po całym dniu eksperymentów w Zdanach!

 

/Zdany, 8 stycznia 2012/

Rocznica wykonania zdjęć UFO w Zdanach (miało to miejsce 8 stycznia 2006 roku) była znakomitą okazją do wykonania kilku eksperymentów na miejscu. Na temat całej historii incydentu, który miał miejsce w Zdanach sześć lat temu, okoliczności uzyskania tych zdjęć, losów wszystkich osób które uczestniczyły w tej historii powstanie książka. Chcemy zamieścić w niej zarówno rzeczy, które już były publikowane na stronach, jak i zupełnie nieznane, które dla wielu osób będą zaskoczeniem.

Jak co roku (od sześciu lat) pojawiliśmy się na miejscu, aby uzupełnić dokumentację, po raz kolejny spotkać się ze świadkami, a także wykonać kilka eksperymentów. Ludzie czytający o tej historii na stronach FN i oglądający zdjęcia obiektu UFO nie mają właściwej oceny tego, jak oceniać odległości i wielkość  samego obiektu. Świadkowie od samego początku mówili wyraźnie:

OBIEKT UFO NA ZDJĘCIACH WYKONANYCH W ZDANACH MIAŁ WIELKOŚĆ MAŁEGO SAMOCHODU. JEGO ŚREDNICA WYNOSIŁA OKOŁO DWÓCH METRÓW!

Warto przypomnieć, że podczas incydentu w Zdanach obiekt UFO momentami był prawie tuż nad głowami świadków na wysokości kilku, najwyżej kilkunastu metrów. Świadkowie nie mieli najmniejszych problemów z oceną jego wielkości i zgodnie twierdzili, że UFO miało średnicę około dwóch metrów.

To doświadczenie mieliśmy zrobić już dawno i jego opis bardzo był wskazany jako uzupełnienie do książki o historii zdjęć UFO ze Zdanów. Zauważyliśmy bowiem,  że w momencie, kiedy pojawiamy się na polu z modelami obiektu, dzieje się coś zdumiewającego, co stoi w całkowitej sprzeczności z naszą intuicją. O co chodzi?

Otóż modele obiektu w odległości 5-6 metrów po prostu znikają z powodu perspektywy. To było dla nas ogromnym zaskoczeniem i nie tylko wyklucza wszelkie teorie o „dwóch małych połączonych miskach”, ale także jest ogromną lekcją dla wszystkich, którzy kiedykolwiek staną przed problemem oceny wielkości dowolnego obiektu na zdjęciach. Niestety tylko eksperymenty na miejscu pozwalają wyczuć odległości i proporcje.

Ekipa FN, którą ostatnio tak wspaniale zasilili Mateusz Sońta i Michał Bogucki, mimo trudnych warunków atmosferycznych przeprowadziła eksperyment, który powinien być zrobiony na samym początku badania tego przypadku. Polega on na nałożeniu na siebie dwóch obrazów: obrazu z kamery ustawionej prawie w tym samym miejscu, w którym stał autor zdjęcia, a także samej fotografii. Do eksperymentu wybraliśmy zdjęcie oznaczone u nas numerem trzy. Jest ono idealne, gdyż obiekt jest położony centralnie, a od jego powierzchni odbija się cały horyzont wraz ze znaczną częścią pola, co ponad wszelką wątpliwość pokazuje, że UFO znajduje się w znacznej odległości od fotografującego. Przypomnijmy to zdjęcie:

 

 

 

 

Po powiększeniu obiektu na zdjęciu widać, że od jego powierzchni odbija się całe otoczenie, w tym fragment pola. Analiza tego odbicia pokazała, że obiekt jest w odległości od aparatu fotograficznego minimum 30-40 metrów. Ta fenomenalnie istotna dla badania tych zdjęć informacja pozwoliła na przeprowadzenie unikalnego eksperymentu.

 

Wszyscy uczestnicy naszej operacji w Zdanach w dniu 8 stycznia 2012 roku na podstawie przeprowadzonych doświadczeń i prób z modelami w takiej samej ekspozycji (zgodnej z warunkami wykonania zdjęcia) potwierdzili oceny świadków, że obiekt musiał mieć około dwóch metrów średnicy!

 

 

 

Świadkowie incydentu ze stycznia 2006 roku dokonali właściwej oceny wielkości UFO. To istotny fakt, ktory znalazł kolejne potwierdzenie dzięki naszemu wyjazdowi do Zdanów w 2012, czyli sześć lat później!

A teraz zapraszamy wszystkich na obejrzenie materiału wideo, który jest efektem naszego pobytu w Zdanach 8 stycznia 2012 roku.

 

 

 

 

W Zdanach spędziliśmy wspaniały dzień. Po raz kolejny spotkaliśmy się ze świadkiem tego wydarzenia. Pogoda trochę pokrzyżowała nasze plany, ale i tak zrobiliśmy więcej, niż było planowane. Historia UFO w Zdanach jest czymś, co absolutnie zmieniło nasze wyobrażenie o tym, jak powinno wyglądać dokumentowanie dowolnego zdarzenia. Dziś wiemy, że prawdziwe efekty przynosi dopiero wieloletnie, żmudne śledztwo, które powinno prowadzić kilka jeśli nie kilkanaście osób.

Nie sposób jest tego robić w przypadku każdego zgłoszenia, ale kiedy pojawia się historia na miarę tej z 8 stycznia 2006 roku, należy stosować zasadę „wszystkie ręce na pokład”.

Po sześciu latach ciężkiej pracy, setek doświadczeń, setek rozmów ze świadkami lub osobami, które w ten czy inny sposób zetknęły się z tą historią, wobec planowanej książki o „UFO w Zdanach” dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zebrania dokumentacji. Policzyliśmy, że w sumie zajmowało się tą sprawą… około trzydziestu osób! Wliczyć w to należy nie tylko osoby, które przeprowadzały sesje z modelem na polu, ale także ustalały dalsze losy dziennikarzy tabloidu lub rodziny świadków. Za to wszystko pięknie dziękujemy z pokładu Nautilusa.

Drodzy przyjaciele, to była naprawdę „good job”! /z ang. dobra robota/ ;)

Komentarze: 29
Wyświetleń: 32680x | Ocen: 7

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 4/5


Pon, 9 sty 2012 06:31   
Autor: FN, źródło: FN   


Komentarze (29)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.
1 2 3

Nie, 22 sty 2012 12:43 | ocena: + 1

janka | Gość

Na tym filmie widać wyraźnie co to jest i jak to zrobiono...
http://www.youtube.com/watch?v=7v30V87j0ew&feature=youtu.be

Sob, 14 sty 2012 04:45 | brak oceny

klamocki | Gość

Do jasnej ciasnej, co wy z tymi miskami? Nie może to być spreparowany balon z folii aluminiowej wypełniony helem??? Przecież takie gadżety można dostać żeby uczcić jakiś jubileusz. To żadna sensacja!!!

Pt, 13 sty 2012 22:15 | brak oceny

mandarin | Załogant

No prosze na onecie pisze o zmiennokształtnych wampirach rodzaju zmory min. "indyjskim wampirem był vetala. Wampir ten pojawiał się w różnych formach. Jego najbardziej znaną postacią jest stara wiedźma pijąca krew" Potem są podane inne krainy z wymienionymi krwiopijcami których istnieniu tu mi zaprzeczano. Zatem prosze tych którzy mnie chcieli zbanować za mówienie prawdy, by okazali uczciwość i spróbowali zastosowac podobną taktyke "argumentacji" wobec onetu: http://strefatajemnic.onet.pl/extra/wampiry-istnialy-od-starozytnosci,1,4995834,artykul.html

Pt, 13 sty 2012 17:51 | ocena: + 1

Natenczas Wojski | Gość

8 stycznia koło wsi Zdany Fundacja Nautilus spotkała się na dorocznym Obrzędzie Podrzucania Misek. Zadziwiający ten ryt ma zapewne silne zakorzenienie zarówno w okultyzmie, jak i w obrzędowości pogańskiej Prasłowian, Wenedów a może i Sarmatów. Obcy w "Mothership" obserwujący z orbity owe hołdy na swoją cześc powinni być zachwyceni. Fakt rokrocznego powtarzania tego obrzędu przyczyni się z pewnością do stworzenia Nowej Świeckiej Tradycji, godnej jak najszerszego upowszechnienia. Tak trzymać!

Pt, 13 sty 2012 10:55 | brak oceny

Area 51 | Załogant

Ileż można drążyć jeden temat??????????

Czw, 12 sty 2012 21:26 | brak oceny

mandarin | Załogant

Jako że temat jest związany z UFO, coś powiem: Wykazywałem w przeszłości związki między UFO a Bigfootami a także wielkimi czarnymi psami wewnątrz tych obiektów albo w związku z miejscami gdzie "lądowały". Gdy spotkania z takimi nietypowymi stworzeniami wypływają z hipnozy, ufolodzy radzi mówią że to "maskujące wspomnienia" tylko dlatego że nie pasują one to teorii pozaziemskiej. Tylko ze fakty są takie że te "maskujące wspomnienia" wcale maskującymi nie muszą być - a zwierzęcopodobni "kosmici" ukazują prawdziwy kierunek rozwiązania tej zagadki. Zdarzenia z ich spotkaniami też nie obejmują hipnozy, i ludzie je opowiadają wprost tak jak je przeżyli i zapamiętali. Poza tymi Czarnymi Psami, Bigfootami i krwiopijcami związanymi z tą zagadką, z UFO też sie wiążą zagadkowe wielkie koty o których też opowiadają dawne podania (tak samo jak o wielkich czarnych psach). W 1989 roku komentując przypadki licznych obserwacji dziwnych i tajemniczych stworzeń w Meksyku, dr Rafael Lara Palmeros stwierdził że ta sprawa jest jedną z rzeczy, które od wielu lat najbardziej go interesują. Jednym ze zdarzeń które badał, miało miejsce w rejonie Ixtlalamanalco. Dotyczyło uśmiercenia lub okaleczenia dużej liczby małych zwierząt, przez duże czarne, podobne do pantery koty, których też ślady zabezpieczono. Dr Palmeros wyznał że miejscowi ludzie często widywali, jak takie pantery wyłaniały się z UFO. Następnie zwierzęta dokonywały mordów i znikały.

Śr, 11 sty 2012 23:35 | brak oceny

ddd | Gość

Super film ma wyjść zobaczcie sami ;)
http://www.youtube.com/watch?v=RqCS6qjeLL8&feature=related

Śr, 11 sty 2012 23:05 | brak oceny

Goliath | Gość

Na allegro można kupić Etherium Black i Gold, pomaga w otwarciu 3go oka i wtedy wystarczy tylko spojrzec w przyszłość by wiedziec czy to była zwykła miska :)

Śr, 11 sty 2012 17:11 | brak oceny

Justynka | Gość

Wy dalej zajmujecie się tymi miskami? Masakra...

Śr, 11 sty 2012 01:02 | brak oceny

Mirek | Gość

To niemożliwe,nie ma dwu metrowych misek.Pozdrawiam.;)

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

STRONA
1 2 3
* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

Fundacja NAUTILUS - jedyna w Polsce oficjalnie działająca organizacja pozarządowa zajmująca się zjawiskami niewyjaśnionymi ******* www.nautilus.org.pl ******** Adres korespondencyjny: Fundacja NAUTILUS, skr. 221, 00-950 Warszawa 1.

UFO24

więcej na: emilcin.com

Wt, 3 maj 2022 08:44 | [...] 2 maja 2022 na zachodnich obrzeżach miasta Olsztyn miedzy godzina 20 a 21 widziane były na niebie świetliste obiekty w kształcie kuli. Na niebie pojawiło sie co najniej dziesięć lub więcej obiektów kulistych. Pierwszy obiekt był nieco większy. Wszystkie obiekty poruszały sie dokładnie w jednej linii i połączone były jakby nitka światła. poruszały sie z zachodu na wschód. kolor światła biały. Wielkość obiektów: pierwszy obiekt. Wszystkie obiekty jarzyły mocnym zimnym światłem. [...]

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Dziennik Pokładowy

Poniedziałek, 18 kwietnia 2022 | Zawsze trochę się śmiałem, kiedy ktoś wspominał o „czasach ostatecznych”, no bo jak? Czy kilka lat temu ktokolwiek sobie wyobrażał, że przyjdzie zaraza, a tuż po niej wielka, światowa wojna? Czy w dobie wszechobecnych sklepów za każdym rogiem ulicy przez myśl komukolwiek przyszło, że będzie apokaliptyczny brak wszystkiego i może nadejść wszechobecny głód? Dzisiaj, czyli 17 kwietnia 2022 ze zdumieniem...

czytaj dalej

FILM FN

PRZESŁUCHANIE W KONGRESIE USA W SPRAWIE UFO - maj 2022

archiwum filmów

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.