Dziś jest:
Niedziela, 19 listopada 2017

The phenomenon of UFOs does exist, and it must be treated seriously. M. Gorbaczow
/tłum. Fenomen UFO istnieje i powinien być traktowany poważnie/

Komentarze: 17
Wyświetleń: 35209x | Ocen: 3

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Nie, 21 paź 2012 21:48   
Autor: FN, źródło: www.ufoartwork.com    

Erich von Däniken: ‘obcy’ byli na Ziemi od samego jej początku. Ktoś, kto umie patrzeć na dzieła artystów i kronikarzy wie, że byli także obserwowani!

Wystarczy chcieć, a ślady ich obecności w historii człowieka na Ziemi zauważy każdy!” – przekonuje Erich von Däniken i trudno nie odmówić mu racji. Dla każdego, kto choć minimalnie interesującego się tematem UFO jest jasne, że Niezidentyfikowane Obiekty Latające nie pojawiły się na Ziemi w roku 1947, kiedy to nad Górą Rainier w masywie gór Stołowych stanu Waszyngton w USA pilot Kenneth Arnold zauważył kilkanaście lśniących dysków…

Spróbujmy posłuchać rady Ericha von Dänikena i uważnie spojrzeć na kilka ciekawych fresków czy obrazów. Na początek zobaczmy malowidło naskalne stworzono tysiące lat temu.

Wykonali je Indianie z południowo-zachodniej części Ameryki Północnej. Zgodnie z legendami opowiadanymi przez Indian wysoko na niebie zderzyć się miały dwa pojazdy, a jeden z nich w wyniku tej kolizji zmuszony był lądować na ziemi w rejonie obecnej Doliny Śmierci w Kalifornii. Potem według legendy Indian pojawił się drugi obiekt, który miał "zreperować" ten pierwszy.

 

Przenieśmy się do Chin, gdzie znaleziono dość osobliwy relief w labiryncie wyspy Jotuo przy jeziorze Toent’ing. Odkryta przez ekspedycję prof. Tsj’i Pen-Lai w 1957 r. (2 lata po trzęsieniu ziemi w tamtym regionie).  Naukowcy oprócz tego natknęli się na wiele innych obrazów ukazujących „ludzi” w dziwnych strojach, zbliżonych do kosmonautycznych skafandów. Odnaleziono także malowidło przedstawiające nasz system słoneczny.

 

 

Wracamy do Europy. W jaskini jaskini Pech Merle w pobliżu Le Cabrerets  (Francja)  znaleziono rysunek, który powstał prawdopodobnie około 17.000-15.000 lat przed narodzeniem Chrystusa. Scena opisuje krajobraz pełen dzikiego życia wraz z pewną liczbą obiektów w kształcie… latających spodków.

 


I jeszcze raz Europa, ale tym razem Włochy. Bardzo słynne malowidło naskalne pochodzące z okresu około 10.000 lat przed Chrystusem. Znajduje się ono w Val Camonica we Włoszech. Ukazuje dwie istoty w ochronnych strojach trzymające dziwne narzędzia lub przedmioty.

 

 

 

I kolejna rzecz z archiwum Ericha von Dänikena. Zdjęcia pochodzą z książki Porucznika Grey’a – Dziennik Dwóch Wypraw Odkrywczych w Północno-zachodniej i Zachodniej Australii 1837, 1838 i 1839”. Grey prowadził ekspedycję w XIX w. do jaskiń w pobliżu Glenelg River (Rzeki Glenelg) w regionie Kimberley w Północnej Australii, gdzie odkrył serię rysunków na ścianach jaskiń. Istoty, które widzimy na tych obrazach są nazywane przez Aborygenów Wandjina. Są źródłem wszelkiej mądrości i wiedzy.

 

 

 

A teraz zdjęcia ukazujące figurki znalezione w Ekwadorze.  Warto zwrócić uwagę , że postacie wydają się nosić kosmiczne skafandry.  Podobieństwo do współczesnych skafandrów kosmicznych jest uderzające.

 

 

 

Następny obraz to dzieło Carlo Crivellego (1430 – 1495) „Zwiastowanie” z roku 1486, wiszący w National Gallery w Londynie. Widać na nim tajemniczy obiekt w kształcie dysku, który znajduje się w powietrzu. Widać wyraźnie jak z tego obiektu w kierunku głowy Marii skierowany jest strumień światła.

 

 

Poniższe reprodukcje pokazują klasyczną parę malarzy renesansu - Madonnę z dzieciątkiem. Obraz nieznanego artysty pochodzi z XV wieku i znajduje się w Palazzo Vecchio. Powyżej ramienia Marii znajduje się latający dysk, któremu z zainteresowaniem przygląda się jakiś człowiek.

 


Następny obraz to dzieło Samuela Cocciusa. Widać na nim słynne pojawienie się obiektu UFO nad Bazyleą w Szwajcarii w roku 1566. Według świadków czarne kule masowo latały po niebie. Obraz znajduje się w Wickiana Collection w Zurychu.

 

 

Kolejnym obrazem jest fresk z XVII wieku , znajdujący się w Svetishoveli Cathedral w Mtskheta w Gruzji. Warto zwrócić uwagę na dziwne obiekty w kształcie dysku w pobliżu postaci Chrystusa.

 


I kolejny obraz, który podczas swoich prezentacji przedstawia Erich von Däniken. To dzieło flamandzkiego malarza Aert De Gelder, które nosi tytuł „Chrzest Chrystusa”. Został on namalowany w 1710 roku i znajduje się w Fitzwilliam Museum w Cambridge. Z unoszącego się nad zgromadzonymi osobami dyskoidalnego obiektu wydobywa się smuga światła w kierunku Jana Chrzciciela i Jezusa.

 

 


Następny obraz przedstawia dwóch krzyżowców, a pochodzi z dwunastowiecznego manuskryptu „Annales Laurissenses” (woluminów opisujących historyczne i religijne wydarzenia). Obserwacja tajemniczych obiektów miała miejsce w 776 roku w czasie oblężenia zamku Sigiburg we Francji. Sasi otoczyli Francuzów w zamkowej twierdzy. Gdy obie strony walczyły ze sobą, nagle grupa dysków pojawiła się nad kopułą kościoła. Sasi uznali, iż Francuzi byli chronieni przez te obiekty i zdecydowali się na ucieczkę.

 

 

 

Następne dzieła to arrasy z XV wieku. Oba przedstawiają życie Marii. Możemy na nich dostrzec obiekty w kształcie dysku widoczne na linii horyzontu w tle. Oba dzieła sztuki znajdują się w bazylice Notre-Dame w Beaune w Burgundii.

 

Pierwszy z trzech poniższych zdjęć jest freskiem zatytułowanym „Ukrzyżowanie” i został namalowany w 1350 roku. Dwa obiekty z osobami w środku są widoczne po lewej i prawej stronie postaci Ukrzyżowanego Chrystuda. Fresk można oglądać w Visoki Decani Monestary w Kosowie (ekipa FN wybiera się w to miejsce).

 

 

 

To mała próbka tego, co kryje się za „ufologicznymi wątkami” w dawnych malowidłach, freskach czy rysunkach. Obiekty UFO są widywane obecnie i były widywane przez wszystkie tysiąclecia pobytu człowieka na Ziemi. Zresztą – ciekawe jest pytanie dotyczące tego, kiedy tak naprawdę pojawił się człowiek na Ziemi… Tym tematem zajmiemy się innym razem i wcale nie jest to takie oczywiste jak odpowiedź, którą uzyskamy po wstukaniu w wyszukiwarkę google haseł „Człowiek ziemia historia cywilizacja”. To nie jest takie proste!


Ostatnio mamy wspaniały czas i sporo podróżujemy po Polsce i świecie, bo tylko w ten sposób można uzyskać ciekawe materiały i zdobyć wiedzę na temat zjawisk niewyjaśnionych. Zawsze warto powtarzać, że bardzo popularna metoda badawcza (zwłaszcza w Polsce), czyli "wielogodzinne ślepienie się w ekran komputera i praca na linkach" jest żartem... Nasza ekipa właśnie wróciła z pobytu w Szwajcarii. Po wylądowaniu w Zurychu wynajęliśmy samochód i pojechaliśmy w kilka miejsc (program pobytu mieliśmy bardzo napięty). Jednym z punktów była miejscowość Interlaken (kanton Berno), gdzie znajduje się centrum poświęcone twórczości Ericha von Danikena znane jako „Mistery Park”. Oto kilka zdjęć wykonanych podczas pobytu Fundacji Nautilus w tym niezwykle urokliwym miejscu.

 

 

 

Ilość tuneli w Szwajcarii stała się powodem dużego rozbawienia naszej ekipy... Dzielni Szwajcarzy przekopali praktycznie każdą większą górę.

 

 

Ogromny parking przed "Mistery Park" jest pusty. Autorzy pomysłu przeliczyli się z siłą Ericha von Danikena - ludzie kupują książki, ale nie chcą jechać na koniec świata, aby zobaczyć "świat paleoastronautyki". 

 

Centralnym punktem "Mistery Parku" jest potężna wieża z miłą kawiarenką na szczycie.

 

Futurystyczne przestrzenie i najwyższej jakości materiały - "Mistery Park" kosztował miliony franków szwajcarskich. Bez najmniejszych szans na zwrot inwestycji.

 

Główną atrakcją są specjalne multimedialne pokazy tematyczne. Wśród nich m.in. "Kalendarz Majów" czy Nazca. Na tablicach są wyświetlane godziny rozpoczęcia pokazów.

 

Wszędzie są elementy znane z twórczości Ericha von Danikena, jak choćby piramidy. Rozmach i skala całego przedsięwzięcia zapierają dech w piersiach... Szkoda, że tak mało ludzi chce jechać do Interlaken. To na pewno musiało być przykrym zaskoczeniem dla autora słynnej książki "Wspomnienia z przyszłości".

 

Cały ośrodek jest zrobiony na terenie w kształcie okręgu. Obok restauracji, gdzie jedliśmy obiad, jest makieta ze wszystkimi budynkami "Mistery Parku".

 

Wewnątrz piramidy dokładnie odtworzono korytarze z piramid Azteków i dobrano oświetlenie. Nie oszczędzano na niczym! Efekt naprawdę znakomity.

 

Trzeba przyznać, że twórcy "Mistery Parku" zwracali uwagę na szczegóły. Wiele figur znanych z książek Danikena jest w skali 1:1.

 

Planujemy wkrótce obejrzeć oryginał słynnej "płyty z Palenke" (konieczna jest wyprawa FN do Ameryki Południowej). Jej wierna kopia jest także w Interlaken.

 

Pokazy są naprawdę imponujące. Wielkie, multimedialne widowiska, podczas których widzowie poznają najważniejsze miejsca opisane przez słynnego pisarza. Oto zdjęcie wykonane w czasie prezentacji "Kalendarz Majów 2012".

 

 

I tu niespodzianka: Erich von Daniken występuje podczas każdego pokazu jako... hologram! Jakość całości jest absolutnie mistrzowska, a efekt naprawdę wprawia w zdumienie. Każdy taki pokaz odbywa się przy prawie pustej sali. Ile kosztowało stworzenie takich multimedialnych prezentacji? Nawet strach liczyć...

 

 

W "Mistery Park" są prezentowane książki Ericha von Danikena we wszystkich językach świata. Wśród nich także te wydane po polsku.

 

Jedną z największych atrakcji pobytu w "Mistery Park" jest... Nautilus! To symulacja podróży łodzią podwodną po morzach i oceanach świata śladem "zatopionych śladów dawnych cywilizacji". Oczywiście cała nasza ekipa zasiadła w Nautilusie. I ruszyliśmy w rejs! 

 

Jednym z celów naszej wizyty w Interlaken były zakupy eksponatów do naszej Bazy FN. Wśród zakupów były eksponaty z wystawy w "Mistery Park". Będziemy ich używać także podczas prezentacji FN w Polsce, które już wkrótce (podamy miejsca prezentacji w serwisie, wstęp oczywiście wolny... jakże inaczej, niż w przypadku Mistery Parku) 

 

Wśród zakupów jest także figurka przedstawiająca tancerza Dogonów. Według legend przybył on na Ziemię w okrągłym obiekcie i był z "innego świata". Zdjęcie wykonane już w Bazie FN.

 

W Szwajcarii byliśmy także w miejscu, gdzie mieszka słynny kontaktowiec z UFO Billy Meier. Na razie sygnalizujemy ten temat, a na szersze omówienie naszych wrażeń z pobytu na farmie Meiera jeszcze przyjdzie czas.

Komentarze: 17
Wyświetleń: 35209x | Ocen: 3

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Nie, 21 paź 2012 21:48   
Autor: FN, źródło: www.ufoartwork.com    


Komentarze (17)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.
1 2

Pon, 16 maj 2016 07:12 | brak oceny

W11 | Gość

Juz na poczatku jest blad,piszac "trudno nie odmówić mu racji" stwierdzasz juz na poczatku artykulu ze nie zgadzasz sie z jego slowami! Trudno Ci nie odmowic wiec Odmawiasz mu racji a zatem, nie wierzysz w jego racje! Mysle ze chciales tam napisac " trudno nie przyznac mu racji" i wtedy bedzie to oznaczalo ze sie z nim zgadzasz.

Dziękujemy za ocenę.

Czw, 6 mar 2014 12:43 | brak oceny

Ju | Gość

???

Dziękujemy za ocenę.

Wt, 30 paź 2012 13:38 | brak oceny

pozdrawiam | Gość

Ten RESET Ziemi opisala SYBILLA w swoim proroctwie / opisala tez upadek chrzescuijanstwa , wielka niesprawiedliwosc na ziemi dla biednych wszytko za pieniadze ,co z niej wyniknie i wiele innych wg. niej ten RESET ma spowodaowac jakas planeta gwiazda bodajze czerwona ,która przybędzie otoczona kilkoma ksiezycami i będzie okrążać Ziemie...,kto spojrzy na nia odrazu ma umrzec wg .niej , a ma ona przybyć za sprawą......Jest ciekawe ,polecam

Dziękujemy za ocenę.

Pon, 29 paź 2012 10:58 | ocena: + 1

pozdrawiam | Gość

/ wtedy ta Ewangelia będzie gloszona po całym świecie i wtedy nadejdzie KONIEC/ ,cytat z Biblli..słowo koniec / chyba nie tłumaczyć..Rzeczywiscie w kartach Illuminati jest tez karta Mesjach , karta Antichrist i karta KONIEC ŚWIATA.. jak to ladnie do siebie pasuje z Biblią..

Dziękujemy za ocenę.

Nie, 28 paź 2012 23:01 | brak oceny

LeonXXI | Gość

http://youtu.be/9d7sO4EMFz0 Zobaczcie ten film!. Wyjaśnia dlaczego ludzie tak pożądają "ZŁOTA"!.2 2=

Dziękujemy za ocenę.

Sob, 27 paź 2012 09:46 | brak oceny

Area 51 | Załogant

ZAZDROSZCZĘ WAM TEJ WYPRAWY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Bardzo lubię książki Danikena. Fajne są te starożytne obrazy z UFO i Obcymi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Dziękujemy za ocenę.

Wt, 23 paź 2012 22:13 | brak oceny

dziad_Jag | Gość

Ta prawa figurka z Ekwadoru to prawdopodobnie tancerz przebrany za indyka. Widać to doskonale! Gdzie tu skafander?! Lewą trudniej zinterpretować. Niektórzy żeby uzasadnić swoje idee fix widzą kosmitów wszędzie.

Dziękujemy za ocenę.

Wt, 23 paź 2012 12:45 | brak oceny

Ares | Załogant

Polecam wszystkim godnym poszukiwaniu prawdy książkę -Misja-francuza któremu istoty opiekujące się takimi jak nasza cywilizacja przekazały historię pochodzenia ludzi,historię naszej planety i sens naszego życia . Nie jesteśmy bezkarni i nie będziemy mogli kroczyć niewłaściwą drogą rozwoju.Ta książka daje również wiedzę o wszystkich budowlach i artefaktach na naszej planecie jak również odpowiedzi na wiele innych nie mniej ważnych zagadnień nas dotyczących.Pan Deniken jest prekursorem w poszukiwaniu i tłumaczeniu pochodzenia artefaktów ale jego interpretacja jest niezupełna. Nie czekajcie aż ktoś ujawni Wam prawdę szukajcie jej sami a znajdziecie.Pozdrawiam załogę !

Dziękujemy za ocenę.

Wt, 23 paź 2012 00:12 | brak oceny

Polecam | Gość

Niektóre z tego typu fotografii można pozytywnie zweryfikować ale większość to po prostu dziadostwo o wartości ruszających się ciapek na filmie z komórki, które udają ufo albo rozostrzony kurz przed fleszem czyli "istoty duchowe". Dla tych, którzy mówią po angielsku polecam film youtube.com/watch?v=j9w-i5oZqaQ - ANCIENT ALIENS DEBUNKED - (full movie) (fixed audio). Warto posłuchać.

Dziękujemy za ocenę.

Pon, 22 paź 2012 22:36 | brak oceny

a Jedi Knight | Gość

Green Rose,ma kobiecą intuicję połaczoną z racjonalnym myśleniem,napisała we właściwym kierunku:,,Niekoniecznie są to tylko istoty duchowe bo i po co im byłyby potrzebne te pojazdy?''.Zielona Różyczko,napiszę Ci tak i wszystkim...jedno nie wyklucza drugiego...my wszyscy czy w naszym kręgu cywilizacyjko-kulturowym,religijnym mamy dość niedojrzałe,imfantylne,wypaczone,niewłaściwe wyobrażenie duchowości w różnych formach egzystencji...życia...Można posiadać ciało duchowe(czyli nie ziemskie,takie jakie my posiadamy tu i teraz w tej fornie życia,tu na ziemi jako ludzie,w ludzkich ziemskich...ciałach)i można jednocześnie posługiwać się,używać pojazdów(np.,,rydwanów ognistych''...).Pisząc ciało duchowe...mam na myśli takie ciało jakie posiadał po zmartwychwstaniu...(choć i przed zmartwychwstaniem posiadał Jezus niezwykłe możliwości,np.podczas swojego przemieniania się...)Jezus Chrystus(Jeszua HaMasziach)oraz takie ciało jakie posiadał patriarcha Henoch...po swoim przemienieniu...bo jak wiadomo(z Ksiąg Henocha...a pośrednio z samej Biblii)musiał on zostać przemieniony...by móc zostać wzięty do nieba i odbywać pózniej po wielu niebach(w ramach nieba jest więcej nieb...jak wiadomo w Nowym Testamencie sam apostoł Paweł pisze w swoim liście,że został zabrany aż to trzeciego nieba...czemu chyba nikt nie zaprzeczy bo jest o tym akurat w Piśmie Świętym...?!)swoje podróże w towarzystwie aniołów...W Księdze Henocha(etiopskiej)czytamy m.in.,,porwał mnie obłok i wicher ziemi''(Cap.39,3)czy inny fragment:,,Potem znowu ujrzalem zastęp wozów,na których jechali ludzi,a ci przybyli na skrzydłach wiatru ze wschodu i z zachodu na południe.Słychać było HAŁAS ICH WOZÓW,i kiedy ta wrzawa powstała zauważyli ją święci z nieba''(Cap.57,1-2).Dokładnie w ten sam sposób jak 7 patriarcha po Adamie musiał być przemieniony prorok Eliasz...by móc zostać,,wzięty w górę''przez,,rydwany ogniste''...?! Aż wreszcie,nareszcie przy powtórnym przyjściu(paruzji)Jeszua HaMasziach...ci,którzy pozostaną przy życiu na świecie(,,Potem my,którzy pozostaniemy przy życiu,razem z nimi porwani będziemy w obłokach w powietrze,na spotkanie Pana;i tak zawsze będziemy z Panem''/1 Tes.4,17/)muszą zostać i zostaną PRZEMIENIENI...(,,W jednej chwili,w oka mgnieniu,na odgłos traby ostatecznej;bo trąba zabrzmi i umarli wzbudzeni zostaną jako nie skażeni,a my ZOSTANIEMY PRZEMIENIENI.Albowiem to,co skażone,musi przyoblec się w to,co nieskażone,A TO CO ŚMIERTELNE,MUSI PRZYOBLEC SIĘ W NIEŚMIERTELNOŚĆ''/1 Kor.15,52-53/)...Mam nadzieję,że wypowiedziałem się jasno.Mądremu dość.Pozdrawiam wszystkich serdecznie na czele z Green Rose!C.d.n.

Dziękujemy za ocenę.

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

STRONA
1 2
* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Nick / imię i nazwisko

Email

Treść komentarza:

Zabezpieczenie przeciw-spamowe

Ilość UFO na obrazie
* Publikując komentarz oświadczasz, iż zapoznałeś się oraz akceptujesz regulamin naszej strony.

szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

 Jaką Wigilię i święta Bożego Narodzenia widzi jasnowidz Krzysztof Jackowski? 'Ja mam wrażenie, że zima będzie kapryśna może być okresowo bardzo ciepła, ale momentami będzie bardzo zimna. Z całą pewnością będzie to jednak aura, która będzie dużo zimniejsza od poprzednich zim. Wydaje mi się, że w tym roku święta Bożego Narodzenia będą białe'

UFO24

więcej na: emilcin.com

Wczoraj, 23:39 | 17 listopada 2017 był obserwowany obiekt UFO, który miał kształt walca - według świadka UFO emanowało jasnym, silnym światłem. Obiekt był widzialny nad autostradą A2 w okolicy miejscowości Jordanów. Czekamy na świadków, którzy także widzieli ten obiekt. Więcej w serwisie www.emilcin.com

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Dziennik Pokładowy

Poniedziałek, 13 listopada 2017 | Ludzie chyba nie dostrzegli mocy tekstu o zdjęciach w Emilcinie, które zostały wykonane 5 listopada 2017. Ot, kolejny tekst w serwisie FN… o czym tu mówić? Ale to błąd.

czytaj dalej

FILM FN

TRÓJKĄTNE UFO O ŚREDNICY 60 METRÓW TRZY RAZY PRZELATUJE NAD TYM SAMYM ŚWIADKIEM - historia z 2006 roku

archiwum filmów

Informacje z Hydepark "N"25 sierpnia :: Dowód na to, że żyjemy w hologramie? Nauka dochodzi do coraz bardziej zaskakujących wniosków na temat natury naszej rzeczywistości. Czy jest możliwe, że świat to hologram?: viewtopic.php?f=33&t=5532
25 sierpnia :: Paradoks bilardowy - podróże w czasie Dyskusja na temat hipotez dotyczących podróży w czasie od trochę innej strony. Możliwe, czy nie? Oto jest pytanie: viewtopic.php?f=53&t=5626
2 listopada :: Cybernetyka, SI i etyka maszyn - do czego zaprowadzi nas przyszłość? Dyskusja o kierunku rozwoju świata i możliwych scenariuszach. Sztuczna inteligencja, technologie i wynalazki, które zaważą na naszym gatunku: viewtopic.php?f=28&t=4291

wejdź na forum i dołącz do dyskusji

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.