Dziś jest:
Środa, 26 lutego 2020

Sytuacja z koronawirusem jest najpoważniejszym zagrożeniem z jakim przyszło się zmierzyć ludzkości od czasu średniowiecznej apokalipsy związanej z czarną ospą. Najważniejsze informacje są ukrywane przez chińskie władze.
Profesor Caitlin Rivers, specjalista od pandemii z 'Johns Hopkins Center for Health Security'

Komentarze: 73
Wyświetleń: 36231x | Ocen: 4

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Śr, 20 mar 2013 07:01   
Autor: FN, źródło: FN   

Wykład jasnowidza na Uniwersytecie wzbudził protest ludzi uważających go za oszusta

Od wielu lat jasnowidz Krzysztof Jackowski jest zapraszany na spotkania ze studentami. Najczęściej są to studenci prawa lub uczelni policyjnych, których jego przypadek zainteresował także z powodów konkretnych spraw kryminalnych.

20 marca na Uniwersytecie Opolskim odbędzie się spotkanie z jasnowidzem zorganizowane przez Koło Naukowe Młodych Kryminologów i Kryminalistyków oraz Koło Naukowe Medycyny Sądowej pod bardzo barwnym tytułem „Ściemnianie czy jasnowidzenie".

 

http://www.kryminalistyka.uni.opole.pl/news.php?id=56&lang=pl&m=1

 

 

 

 

 

Do władz uczelni protest w sprawie spotkania z jasnowidzem napisał prezes Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów, który uważa wszelką działalność jasnowidzów za „manipulację”.

http://www.psr.org.pl/stanowiska/item/510-jasnowidz-na-uniwersytecie-opolskim-nasz-list-do-rektora

 


 

 

 

Jasnowidz zadzwonił „na pokład Nautilusa” i tak doszło do powstania tego ciekawego materiału, który jest zapisem rozmowy telefonicznej z Krzysztofem Jackowskim. Zatytułowaliśmy ją „o sceptykach i nie tylko”, gdyż pojawia się tam wiele ciekawych wątków związanych z ateistyczną wizją świata, jakże modną od kilku stuleci na „trzeciej planecie od Słońca”. Rozmowa została nagrana 19 marca 2013 roku.

 

 

 

 

Jest taki amerykański, znakomity serial dokumentalny emitowany w różnych kanałach telewizyjnych pod tytułem „Psychic witness”, który w Polsce jest znany jako „Świadek Jasnowidz”.

Dla osób nie mających nigdy żadnych osobistych doświadczeń z jasnowidzami obejrzenie choćby jednego odcinka jest szokiem. Dlaczego? Bo bohaterami tego serialu nie są tylko jasnowidze, ale... przede wszystkim policjanci. Przed kamerami występują oni ubrani w mundury policyjne, nie ukrywając swoich twarzy (nie do pomyślenia w Polsce), opowiadając bardzo częstoosobiste  historie zawierające podobne elementy. I tak zaczynają oczywiście od punktu, kiedy „nie wierzą w jakiś tam jasnowidzów”.

Kto to słyszał, żeby człowiek był w stanie skontaktować się ze zmarłym, aby ten wskazał prawidłowo miejsce zakopania swojego ciała materialnego? Oczywiście myślałem, że to bzdury! – opowiadają policjanci.

Ale potem pojawia się sprawa kryminalna, której w żaden sposób rozwikłać się nie udaje. Albo chodzi o zaginięcie, albo o morderstwo. Wtedy zdesperowana rodzina postanawia skontaktować się z jasnowidzem, co bardzo często budzi niechęć takiego policjanta. Wreszcie udaje się doprowadzić do spotkania z jasnowidzem, często na posterunku policji. I tu nagle szok – jasnowidz mówi o szczegółach, które są znane tylko śledczym!

Policjanci opowiadają, że dosłownie „ziemia zakołysała im się pod nogami”, kiedy osoba jasnowidząca zaczynała opisywać miejsce zbrodni i jej przebieg. „Kiedy słuchałem jasnowidza pomyślałem, że albo to on zamordował tę kobietę, albo zna sprawców zbrodni… to niemożliwe, aby wiedział o takich szczegółach” – bardzo często mówią policjanci w serialu „Psychic Witness”.

Kolejne dni pracy z jasnowidzem przekonują ich, że nie są to żadni „nawiedzeńcy, oszuści i hochsztaplerzy”, ale ludzie obdarzeni jakimś nieprawdopodobnym darem, którego wyjaśnić nie sposób przeglądając szkolne podręczniki do fizyki czy biologii. Serial „Psychic Witness” powinien być obowiązkowy dla wszystkich, którzy zechcą kiedyś zabrać głos o jasnowidzeniu. W Stanach Zjednoczonych współpraca jasnowidzów z policją jest czymś absolutnie normalnym. W Polsce też, choć... wiedzą o tym jedynie nieliczni.

Komentarze: 73
Wyświetleń: 36231x | Ocen: 4

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Śr, 20 mar 2013 07:01   
Autor: FN, źródło: FN   


Komentarze (73)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.
1 2 3 4 5 6 7 8

Wt, 7 maj 2013 21:08 | brak oceny

mały budda | Gość

Witam serdecznie.
Widzenie trzecim okiem, jest odczytywaniem różnych częstotliwości energii. Każdy tworzy myślokształty , które wrzuca do eteru. Wystarczy je odczytać po przez trzecie oko.
Żal mi Pana Krzysztofa Jackowskiego, gdyż uwikłanie w ludzkie problemy niszczy umysł. Trzeba dużo medytacji, jogi aby się oczyścić od tych negatywnych myśli. Twarz człowieka ma zapis energetyczny , który mówi mi dużo o człowieku. Pana Krzysztofa praca w cale nie służy jemu.
Ja zrezygnowałem z pomocy ludziom, gdyż porażałem ich, kiedy mówiłem jakie mają myśli.
Na początku miałem problemy, gdy odbierałem częstotliwość drag energii na splocie słonecznym. Doświadczałem to ,na swoim ciele. Więc musiałem pracować na podniesieniem energii w swoim ciele aby mieć wpływ i kontrolę nad niskimi wibracjami ludzi.
Czytanie ludzkich emocji jest widzeniem prawdziwej natury człowieka. Ludzie kierują się, zewnętrznym Ego, które jest podporządkowane aspektowi materialnemu.
Dzisiaj liczy się, dla mnie rozwój wewnętrzny i przy tym poznaje naturę umysłu.
Nadchodzi czas zmian. Ludzie mieli czas aby się przebudzić, bo przecież było i jest mnóstwo znaków na niebie i ziemi.
Pozdrawiam światłem.

Nie, 14 kwi 2013 22:39 | brak oceny

Fornax | Gość

A ja tam nie lubię naukowców. Wystarczy popatrzeć jaką budowę atomu nam zaserwowali: Kulki latające wokół innych kulek. I to jest fizyka ? A gdzie tu miejsce na strukturę kosmosu ? Daleko to my na takiej fizyce nie zajedziemy...

Śr, 10 kwi 2013 23:48 | brak oceny

Raz | Gość

niech najpierw pan jackowski sie przyzna ile jego "przepowiedni" (zgadywanek) zakończyła się niepowodzeniem. To są główne zasady "proroka" (polecam lekturę Randiego - Nostradamus bez maski" )
Główne zasady pomyślnego przepowiadania przyszłości (autor J. Randi):

1. Głoś mnóstwo proroctw w nadziei, że niektóre z nich na pewno się sprawdzą. O tych które się sprawdzą mów z dumą, pozostałe ignoruj.

2. Wyrażaj się mętnie i wieloznacznie. Konkretne stwierdzenia mogą się okazać nietrafne, za to stwierdzenia typu być może dają możliwość wielu interpretacji. Gdzie tylko można używaj Następujących zastrzeżeń: czuję, że [...]

3. Używaj jak najwięcej symboliki: metafory, wyobrażenia zwierząt, imiona i inicjały mogą być dopasowane do wielu sytuacji.

4. Przedstawiaj dwie różne wersje przyszłego wydarzenia. Tę która zwycięży, wskaż jako swe "prawdziwe" zamierzone stwierdzenie.

5. Swoje sukcesy przypisuj Bogu, a za wszelkie złe niepoprawne interpretacje boskiego przesłania wiń siebie.

6. Bez względu na to, jak bardzo się mylisz suń naprzód. Twoi "wierni" nie zauważą twych błędów i nadal będą słuchać każdego twego słowa.

7. Przepowiadaj katastrofy: są bardzo popularne i łatwe do zapamiętania.

8. Kiedy prorokujesz "po fakcie" udając, że proroctwo poprzedziło wydarzenie, musisz wykazać niepewność myląc się nieco z datami. Zbyt trafne proroctwo jest podejrzane.


pozdrawiam ludzi zdrowo myślących

Śr, 10 kwi 2013 21:52 | brak oceny

Czytelnik | Gość

ja tak się zastanawiam i nie neguję żadnych zdolności Pana Krzysztofa i zastanawiam się dlaczego nie zrobił jeszcze wizji na temat Smoleńska dlaczego w tej kwestii nie pomaga nie chce pomóc a może się obawia o swoje zdrowie, może karierę a może nie ma wglądu w te wydarzenia albo nie chce nie wiem co myśleć ale pomógł by w cierpieniu Narodu Polskiego, Bliskich nawet dla zamknięcia sprawy a może coś czuje może czuje te osoby nie koniecznie Pary Prezydenckiej ale na 96 osób jest większa szansa coś wyczuć jasnowidzieć no co kowiek w tej jednej sprawie niż np. w innej sprawie gdzie miał wizje a była jedna osoba. Pozdrawiam Wszystkich

Śr, 10 kwi 2013 21:37 | brak oceny

Fornax | Gość

Kiedy w Nowym Jorku był wypadek samolotu. Ten samolot co wleciał w stado ptaków lądował na wodzie i wszyscy pasażerowie i załoga, uratowali się. Następnego dnia rozmawiałem z kolegą sceptykiem o wizji Krzysztofa dotyczącej katastrofy samolotu na wschodzie. Trochę podśmiewywaliśmy się jak rozpoznać o którą to katastrofę samolotu może chodzić :-) Przecież samoloty spadają cały czas :-) Niestety później okazało się że była taka katastrofa samolotowa, której nie dało pomylić się z żadną inną. Tamtego dnia śnił mi się odlatujący z orbity księżyc. Dopiero w połowie dnia zrozumiałem, co właściwie oznaczał ten sen.

Czw, 4 kwi 2013 01:01 | brak oceny

hrymr | Gość

brawo. po raz pierwszy zgadzam się z R.B. w całej rozciągłości. szkoda, że nie nazwał tych ludzi bardziej dosadnie: "palikociarnia"

Pon, 1 kwi 2013 23:46 | brak oceny

Gajela | Załogant

mój drogi racjonalisto-sceptyku, oświadczenie napisane w imieniu wszystkich, szanujących się sceptyków przeczytałam i zapewniam Cię, że Bóg Cię kocha... Żyj więc sto lat, a jeśli taka jest Twoja WOLNA WOLA, to nawet wiecznie... Jako Anioł (tak, tak mało jasnowidzów, to zdradzę Ci tajemnicę, że i Aniołowie także żyją na Ziemi pośród ludzi, w Polsce też, pewnie żeby było zabawnie) wiem, że sceptycy, to nie "wszelakiej maści ZŁOCZYŃCY", więc mogą się nie bać Boga, bo i za co???. Tymbardziej krasnoludków, czy też jasnowidzów... Ci ostatni przecież w doskonałym życiu sceptyków nie zobaczą żadnego zła... Natomiast jeśli chodzi o łoże śmierci, to nie ma takiego wymogu, aby na nim wzywać Boga i przyjmować komunię... A, w duchu chrześcijańskiej propagandy przypomnę, że wielu chrześcijan, rzuconych lwom na pożarcie ani nie umierało na swoich łożach, ani nie przyjmowało pod żadną postacią komunii. Jeszcze Inni, ginący w bezsensownych wojnach nawet nie zdążyli się przeżegnać... W imieniu wszystkich Aniołów, pozdrawiam racjonalistów-sceptyków, odwiedzających stronę Nautilusa...

Nie, 31 mar 2013 10:53 | brak oceny

nemo | Gość

Jak można CIEMNOWIDZA nazwać w tytule artykułu JASNOWIDZEM ?

Sob, 30 mar 2013 18:59 | brak oceny

hill | Gość

żyjemy w czasach kiedy indywidualnosc i duchowosc sa deptane? chyba ktos sie nacpal. Nie wiem czy indywidualnosc i duchowosc rozkwitala w czasach hitleryzmu, komunizmu, konserwatyzmu katolickego, moze komus bardziej podoba sie roznorodnosc swiatopogladowa panujaca w krajach gdzie wprowadzono prawo islamskie w zycie, moze sredniowieczna europa kwitla indywidualnoscia :-) nie jestem w stanie powiedziec ze wszystko obecnie jest ok, ale chyba wiecej wolnosci jednostki niz obecnie w krajach polkuli pln jeszcze nie bylo i na pewno wiele jest jeszcze do zrobienia, tylko skad ten ciagly negatywizm, katastrofizm, depresja w wywodach pana J.???.... Nie wszyscy radza sobie z samoakceptacja ale nie opowiadajmy takich bzdur, to swiadczy o problemach z postrzeganiem rzeczywistosci autora. Ja czekam az zapadnie sie miasto na slasku, bo taka wizje mial pan jackowski przed dwoma laty :-) Oczywiscie kazdy ma prawo do swojego zdania...

Sob, 30 mar 2013 16:22 | brak oceny

add | Gość

Homofob i prawicowy oszołom mówi o... wnętrzu człowieka...

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

STRONA
1 2 3 4 5 6 7 8
* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

Jasnowidz Krzysztof Jackowski w rozmowie z Superekspressem przewiduje, że w Warszawie dojdzie do groźnego pożaru jakiegoś wieżowca. – Nie mówię, że cały spłonie, ale będzie pożar dużego, wysokiego budynku. Kojarzy mi się, że może dojść do jakiegoś pożaru w wieżowcu – przewiduje słynny jasnowidz z Człuchowa.

UFO24

więcej na: emilcin.com

Wczoraj, 19:27 | Dzień dobry dzis o godz 19.30 w Szczecinie przy ul. Iwaszkiewicza zaobserwowałam coś takiego , wysylam zdjecie bo gwiazdą to raczej nie jest . Jeżeli możecie mi to Państwo wyjaśnić proszę o odpowiedź .Pozdrawiam [...]

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Dziennik Pokładowy

Czwartek, 26 grudnia 2019 | Tragedią naszej planety są religie, gdyż religia opiera się na wierze, a sprawy związane z duchowością są wiedzą. Ale i tak jest gorzej, gdyż dogmaty głównych religii są całkowicie fałszywe i przekonują ludzi, że Ziemia jest tylko przystankiem w drodze do raju.

czytaj dalej

FILM FN

OBIEKT UFO OBOK STACJI ISS - luty 2020

archiwum filmów

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.