Dziś jest:
Środa, 26 lutego 2020

Sytuacja z koronawirusem jest najpoważniejszym zagrożeniem z jakim przyszło się zmierzyć ludzkości od czasu średniowiecznej apokalipsy związanej z czarną ospą. Najważniejsze informacje są ukrywane przez chińskie władze.
Profesor Caitlin Rivers, specjalista od pandemii z 'Johns Hopkins Center for Health Security'

Komentarze: 54
Wyświetleń: 19572x | Ocen: 5

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Czw, 15 maj 2014 10:34   
Autor: FN, źródło: FN, natemat.pl   

W POLSCE POJAWIŁA SIĘ MODA NA DRWINY Z EGZORCYZMÓW JAKO „SYMBOLU CIEMNOGRODU”

Zacznijmy od samego zdarzenia, które miało miejsce w Ostrowcu Świętokrzyskim. Jego opis znamy jedynie z tego, co było publikowane w mediach. Oto jedna z takich relacji, która ukazała się w serwisie natemat.pl:

 

Rodzeństwo z Ostrowca zabiło matkę podczas amatorskich egzorcyzmów. Bo nie chciała wyrzec się szatana.

Domowe sposoby na egzorcyzmy doprowadziły do tragedii, która wydarzyła się w jednej z głęboko religijnych rodzin w Ostrowcu Świętokrzyskim. 38-latka i 39-latek znęcali się nad swoją 75-letnią matką, ponieważ nie chciała ona... wyrzec się szatana. Biciem syn nakłaniał staruszkę tak długo, aż ją zabił. Do tej absurdalnej tragedii doszło w bloku na osiedlu Rosochy w Ostrowcu Świętokrzyskim. W mieszkaniu ozdobionym licznymi krucyfiksami i ołtarzykiem 75-letnia staruszka była katowana przez swoje dzieci, ponieważ te uznały, iż wymaga ona egzorcyzmów. Religijność rodziny nie skłoniła ich jednak do udania się po pomoc w walce z szatanem do duchownych. Syn kobiety postanowił wzorować się na programach telewizyjnych o egzorcyzmach.

Jak donosi kielecka "Gazeta Wyborcza", amatorskie egzorcyzmy wyglądały tak, że 39-latek trzymając krucyfiks przy twarzy swojej matki zmuszał ją do powtarzania, iż wyrzeka się ona szatana. - Gdy nie chciała za nim powtarzać tych słów, bił ją. Bił matkę także, kiedy nie chciała pić wody święconej - relacjonował prokurator Mirosław Cebula.

Ostrowieccy śledczy poinformowali także, iż Sąd Rejonowy w Ostrowcu przychylił się do złożonego przez nich wniosku o tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy nie tylko dla domorosłego egzorcysty, ale także jego siostry, której prokurator zarzuca nieudzielenie kobiecie pomocy i znęcanie się nad nią w porozumieniu z bratem.

 

 

Dostaliśmy kilka e-maili z prośbą o skomentowanie tego wydarzenia. Zacznijmy od tego, że temat egzorcyzmów powrócił z wielką siłą w polskich mediach. Ton komentarzy jest jednoznaczny, a można go streścić w takim oto stwierdzeniu:

„W Polce nasila się ciemnogród, wiara w zabobon i gusła, powraca Średniowiecze. Wiemy wszyscy, że nie ma żadnych duchów. Powszechnie wiadomo, że temat nawiedzonych domów jest wymyślony przez ciemniaków i ludzi żerujących na innych wykorzystując ludzką naiwność i chęć wiary w bzdury. Nie ma żadnych „wejść złych duchów w ludzkie ciała”, a Kościół Katolicki ośmiesza się głosząc jakieś pierdoły o „egzorcyzmach i dużej fali ataków złych duchów na ludzi”. Wszystko to bzdury, czas odrzucić zatęchłe idiotyzmy, a patrzeć na świat postępowo i naukowo itp.”

Z punktu widzenia wielu lat zajmowania się zjawiskiem niewidzialnych bytów atakujących żywych ludzi sprawa jest oczywista – takie rzeczy się zdarzają, a negowanie ich istnienia jest nie tyle dowodem głupoty, co przede wszystkim niewiedzy. Trudno ocenić, jak było w Ostrowcu Świętokrzyskim. Nie można wykluczyć, że doszło tam do zwykłego przestępstwa i owa para ludzi faktycznie znęcała się nad własną matką, ale powiedzmy sobie stanowczo: podczas odprawiania egzorcyzmów zdarzają się śmierci osoby opętanej.

Egzorcyzm może odprawiać jedynie osoba duchowna, która ma święcenia kapłańskie, a także robi to zgodnie z odpowiednimi procedurami i tylko w miejscu poświęconym (świątynia). Wiemy, że wiele osób reaguje śmiechem i drwiną na wszelkie sugestie o „demonach i ich próbach przejęcia kontroli nad ludźmi”. W czasach Iphonów i technologii cyfrowej takie rzeczy brzmią źle, wręcz absurdalnie. Nie zmieni to jednak faktu, że są jak najbardziej prawdziwe. Jeśli ktoś nie widział na własne oczy prawdziwego przypadku ataku niewidzialnej, demonicznej istoty na żywego człowieka, ten po prostu nigdy nie zrozumie, o czym mówimy…

Specjalnie dla naszych czytelników umieściliśmy w naszym serwisie wideo materiał o egzorcyście, który ukazał się w cyklu „Doświadczyć Niezwykłego”. Polecamy jego uważne obejrzenie, gdyż rzeczy podawane przez tego człowieka mieliśmy wielokrotnie okazję zweryfikować empirycznie. On po prostu mówi prawdę.

 

 

 

Uwaga czytelnicy! Wszystkie osoby, które wysłały nam e-maile i jeszcze nie dostali odpowiedzi – prosimy jeszcze o chwilę cierpliwości. Nadrabiamy właśnie zaległości w korespondencji.

/poniżej zdjęcie wykonane 10 maja 2014 w Emilcinie/

Komentarze: 54
Wyświetleń: 19572x | Ocen: 5

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Czw, 15 maj 2014 10:34   
Autor: FN, źródło: FN, natemat.pl   


Komentarze (54)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.
1 2 3 4 5 6

Sob, 24 maj 2014 19:07 | brak oceny

a Jedi Knight | Gość

,,Dziadzie Jagu'',na podstawie BIBLII zniesiony został Zakon obrzędowy popularnie nazywany ceremonialnym,który został przez Jezusa Chrystusa,,przybity do krzyża''....Dlatego,że dotyczył on miejsc,osób,rzeczy,czynności i czasów sakralnych figuralnie wskazujących na Chrystusa i Jego zbawcze dzieło

Sob, 24 maj 2014 19:03 | brak oceny

a Jedi Knight | Gość

,,Dziadzie Jagu'',Zakon moralny(Dekalog)obowiązuje nadal i nie tylko NIE ZOSTAŁ ZNIESIONY(!)przez Chrystusa-Syna Bożego zniesiony(uchylony),ale co więcej-po oczyszczeniu go z naleciałości legalizmu rabinicznego,został wyrażnie rozszerzony na sferę duchową człowieka i jeszcze bardziej umocniony!

Śr, 21 maj 2014 20:10 | brak oceny

grambler | Gość

Mam pytanie,czy fanatyzm jest choroba psychiczna,czy tylko lekkim zdebileniem.?...
Bez wzgledu na to w co wierzysz,usiac wygodnie z kawa,pusc iggy pop-a, i nie przejmuj sie tak tkzw.madrosciami innych.....sam tez w cos tam wierze ,ale to przeciez moja PRYWATNA!sprawa.

Śr, 21 maj 2014 12:13 | brak oceny

Korben | Gość

Myślę, że jakby komukolwiek przykładać krzyż, gwiazdę dawida czy sztucznego fallusa do twarzy i wypowiadać jakieś formułki, to prędzej by takiemu "egzorcyście" w ryło dał, niż spełnił jego oczekiwania. To akurat normalne, ale nawiedzeńców nie brakuje.

Wt, 20 maj 2014 11:25 | brak oceny

a Jedi Knight | Gość

,,Dziadzie Jagu'',że co,,Jezus swą ofiarą zniósł prawo starotestamentowe''...???,,Nie mniemajcie,że przyszedłem rozwiązac zakon albo proroków;NIE PRZYSZEDŁEM ROZWIĄZAĆ lecz WYPEŁNIĆ...ANI JEDNA JOTA,ANI JEDNA KRESKA nie przeminie z ZAKONU,aż wszystko się stanie''./Mat.5,17-18/.Nie ŁŻYJ...!

Wt, 20 maj 2014 10:18 | brak oceny

a Jedi Knight | Gość

Od 2000 lat ap.Paweł ostrzega przed istotami,które teraz skrywają się pod UFO:,,...przed ZASADZKAMI DIABELSKIMI.Gdyż bój toczymy NIE Z KRWIĄ i Z CIAŁEM,lecz z NADZIEMSKIMI władzami,ze zwierzchnościami,z władcami tego świata CIEMNOŚCI,ZE ZŁYMI DUCHAMI w okręgach niebieskich''./Efez.6,11.12/.

Pon, 19 maj 2014 20:46 | brak oceny

marta | Gość

nad Jedim już dawno powinno odprawić się egzorcyzmy...;D

Pon, 19 maj 2014 12:53 | brak oceny

MAHAKALA | Gość

to co nazywacie orbsami to sa własnie złe duchy. Wy jako laikowie bedziecie patrzeć na nie jak na zjawisko UFO, ja natomiast patrze na fotografię z tym zupełnie inaczej. Jeżeli są przy ludziach czy zwierzątkach to wiem który organ jest zaatakowany przez nie i choruje. Posiadam dziesiątki fotografii

Pon, 19 maj 2014 12:40 | brak oceny

MAHAKALA | Gość

Postanowilem dorzucic swoje trzy grosze jako fachowiec, gdyż param się tym tematem od 30 lat.
Media zawsze podłapia nośny temat, zeby sprzedaz gazety czy programu w telewizji sie zwiekszyla. Dziennikarstwo juz dawno zeszło na psy. Rodzina w której doszło do smierci podczas "egzorcyzmów", to co zro

Nie, 18 maj 2014 22:22 | brak oceny

Kontrapunkt | Gość

Jedi

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

STRONA
1 2 3 4 5 6
* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

Nasi przyjaciele z Hong Kongu są mocno zaniepokojeni ekspansją koronawirusa w Chinach. Jak nam się żalą 'coraz więcej osób nie wychodzi wieczorami, restauracje świecą pustkami'. Mieliśmy jechać w tym roku do Hong Kongu, ale odwołaliśmy nasz przyjazd. [...]

UFO24

więcej na: emilcin.com

Wczoraj, 19:27 | Dzień dobry dzis o godz 19.30 w Szczecinie przy ul. Iwaszkiewicza zaobserwowałam coś takiego , wysylam zdjecie bo gwiazdą to raczej nie jest . Jeżeli możecie mi to Państwo wyjaśnić proszę o odpowiedź .Pozdrawiam [...]

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Brak zainteresowanych Załogantów.

Dziennik Pokładowy

Czwartek, 26 grudnia 2019 | Tragedią naszej planety są religie, gdyż religia opiera się na wierze, a sprawy związane z duchowością są wiedzą. Ale i tak jest gorzej, gdyż dogmaty głównych religii są całkowicie fałszywe i przekonują ludzi, że Ziemia jest tylko przystankiem w drodze do raju.

czytaj dalej

FILM FN

OBIEKT UFO OBOK STACJI ISS - luty 2020

archiwum filmów

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.