Dziś jest:
Niedziela, 9 maja 2021

Jeśli są gdzieś inne światy daleko w kosmosie, to na pewno stoją tam piramidy.
/Jon M. Taylor, badacz Egiptu/

Komentarze: 5
Wyświetleń: 10024x | Ocen: 3

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Wt, 27 maj 2014 10:56   
Autor: FN, źródło: FN   

PRZELOT DZIWNEGO OBIEKTU NA NAGRANIU Z MONITORINGU W SKLEPIE

W Polsce w tej chwili praktycznie każdy sklep ma monitoring. Ile kamer w tej chwili rejestruje otoczenie w Polsce? Możemy mówić o milionach. Osoby nadzorujące kamery i monitory mają okazję widzieć w nich wszystko: od ludzi i zwierząt po przelatujące owady. Z tymi ostatnimi jest najciekawiej. Dlaczego? Już tłumaczymy – otóż wokół nas są ich miliardy. Wydawać by się mogło, że widok „owada przelatującego przed kamerą monitoringu” powinien być równie powszechny jak widok chmury na niebie. A jednak tak nie jest! Owad przelatujący przed kamerą – ten obraz jest oczywisty i zdarza się, choć nie jest tak, jak podpowiada nam intuicja, że „co sekundę coś przelatuje”. Oczywiście to się zdarza, ale znacznie rzadziej, niż można by przypuszczać. Wtedy także obraz na monitorze nie pozostawia cienia wątpliwości – oto przed kamerą przeleciał owad.

My mówimy jednak o zupełnie innych nagraniach, kiedy to właściciel monitoringu po raz milionowy spogląda na obraz monitora i nagle widzi, że przez ekran przeleciało coś, co wydało mu się intrygujące. O takim nagraniu poinformował nas p. Kacper Gucma, który jest właścicielem sklepu internetowego „Gustaf”.

 

 

 

 

From: "gustaf" Kacper Gucma

Sent: Wednesday, May 21, 2014 9:04 PM

To: nautilus@nautilus.org.pl

Subject: Przelot dziwnego obiektu na nagraniu z monitoringu w sklepie

 

Witam Fundację!

Nazywam się Kacper Gucma i jestem właścicielem sklepu z bateriami i akumulatorami w Warszawie przy ul.Belgradzkiej 14 lok U11 (obok stacji metra Natolin).

 

Dzisiaj przeglądając (z nudów i ciekawości czy system kamer z czujnikiem ruchu coś zarejestrował-a czasem są to przechodzący wcześnie rano ludzie, ptaki,samochody dostawcze i.t.p) materiał z ostatniej nocy, zupełnie przypadkiem COŚ zauważyłem.

 

Na nagraniu z dwóch (z czterech umieszczonych w sklepie kamer) w różnych odstępach czasowych {1:49 z kamery nr 1 i o 2:40 z kamery nr 4} zauważyłem coś czego nie jestem w stanie wytłumaczyć.

Podkreślam, że jestem Waszym czytelnikiem od wielu lat, śledzę w telewizji programy o sprawach obcych oficjalnej nauce i WIEM, CZUJĘ, że wokół nas jest jeszcze inny świat.

 

Wykluczam raczej odbicie światła, pyłek, kurz i.t.p dodatkowo pliki nie były w żaden sposób modyfikowane, kamery pracują w systemie podczerwieni.

Załączam oryginalne filmy w formacie .AVI

 

Możecie wykorzystać przesłane filmy i podać moje dane w dowolny sposób, prosiłbym jedynie o informację w takim przypadku.

Mam nadzieję, że znacie rozwiązanie tej zagadki,w przypadku dodatkowych pytań proszę o kontakt (dane moje i sklepu w podpisie poniżej).

 Prosiłbym o maila z informacją co o tym sądzicie?

P.S. W wolnej chwili przejrzę wyrywkowo materiał z innych nocy, być może udało się zarejestrować coś jeszcze.

--

 

Pozdrawiam

" gustaf " Kacper Gucma

Warszawa

 

 

 

 

 

 

 

Oto dwa screenów z nagrań z monitoringu, które do FN przysłał pan Kacper:

 

 

 

26 maja 2014 roku z Bazy FN zadzwoniliśmy do autora e-maila i nagraliśmy z nim krótką rozmowę. W materiale zamieściliśmy także fragmenty nagrań zarejestrowanych przez monitoring.

 

 

 

 

Takich nagrań jest bardzo dużo i czekają cierpliwie na publikację w serwisie FN. Ostatnie miesiące przyniosły ogromną ilość materiałów wideo, które czytelnicy serwisu przysłali „na pokład Nautilusa”. Niektóre pokazują tzw. błyskawiczne przeloty na niebie. Czego? To dobre pytanie, ale prosimy o następne…

Oto przykład takiego właśnie zgłoszenia z ostatnich dni:

 

 

 

-----Original Message-----

From: Łukasz [dane do wiad. FN]

Sent: Monday, May 19, 2014 2:00 AM

To: nautilus@nautilus.org.pl

Subject: Dziwny obiekt

 

Droga redakcjo,

Jakiś czas temu kręcąc (w sumie dla zabawy) niebo, zauważyłem podczas oglądania na komputerze dziwny obiekt przelatujący szybko przez kadr. Jestem fotografem-amatorem, ale czasem lubię kręcić krótkie filmiki głównie związane z naturą.

Tym razem nakręciłem 90 sekundowy film, na którym widać ów dziwny obiekt. Całość nakręciłem przyzwoitej rozdzielczości HD (1280x720px). Przelot trwa około sekundę.

Obraz zawiera parę brudów, które ciężko usunąć, bo znajdują się wewnątrz obiektywu. Poniżej dorzucam zrzuty ekranu. Jeśli zaciekawią udostępnię link z filmem. Jestem bardzo ciekawy czy to ptak czy ufo, czy cokolwiek innego. Chętnie udzielę szczegółowych informacji odnośnie nagrania jeśli zaistnieje taka potrzeba z waszej strony. Owady raczej odpadają, ponieważ na moim nagraniu widać kilka z nich ponad chmurami a ich lot jest typowy dla nich.

Z niecierpliwością czekam na jakąkolwiek odpowiedź z waszej strony, a ja chętnie posłużę wszelką pomocą w sprawie.

Czytelnik.

 

 

 

 

Zobaczmy najpierw screeny z filmu:

 

A także sam film, który został zamieszczony przez autora w serwisie youtube.

 

 

 

 

 


Ten dzień jest dzisiaj!  Choć trudno w to uwierzyć, ale dokładnie 18 lat temu czyli 27 maja 1996 roku w sieci www pojawił się "NAUTILUS" początkowo jako "Nautilus Radia Zet". Ten dzień uważamy za początek najwspanialszej przygody, którą mógł nam sprezentować łaskawy los.


Od tego czasu widzieliśmy rzeczy, których zwykły śmiertelnik raczej w życiu nie zobaczy, a nawet bardzo często nie jest świadomy tego, że nawet istnieją. Zwiedziliśmy cały świat, poznaliśmy setki ludzi na wszystkich kontynentach, a przede wszystkim poznaliśmy małą cząstkę prawdy o największych tajemnicach tego świata.

W sobotę zrobimy sobie skromną kolację w Bazie FN (świeżo wyremontowanej) i wpadniemy w małą zadumę nad tym, jak to się czasami dziwnie w życiu układa...

Dziękujemy wszystkim, którzy przez te 18 lat byli i są z nami teraz. Nie zapominajcie o pokładzie Nautilusa!


Komentarze: 5
Wyświetleń: 10024x | Ocen: 3

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Wt, 27 maj 2014 10:56   
Autor: FN, źródło: FN   


Komentarze (5)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.

Śr, 28 maj 2014 16:31 | brak oceny

kastor1977 | Gość

Też mam monitoring zewnętrzny i wieczorem setki takich światełek lata od owadów po pyłki a jak wieje jeszcze wiatr to tysiące orbsów kreci piruety w powietrzu. I wygląda to tak jakby te światełka były inteligentne podlatują do kamery i uciekają bo kamerka jest w rogu budynku i są zawirowania powi

Śr, 28 maj 2014 02:39 | brak oceny

Kontrapunkt | Gość

To elfia wróżka zwana też Dzwoneczkiem - Mandarin Wam to zaraz udowodni. ;)))

Wt, 27 maj 2014 15:17 | brak oceny

cezary_sopot | Gość

Nagranie z monitoringu jest zrealizowane kamerą w trybie nocnym z podświetleniem diodami IR. W takich warunkach każdy pyłek albo ćma przelatująca blisko obiektywu, świecą jakby płonęły i zamazują swoje kontury. Sprawa jest banalna.

Wt, 27 maj 2014 15:12 | brak oceny

jakub | Gość

ćma na 100%

Wt, 27 maj 2014 13:39 | brak oceny

warszawianka | Gość

Ja i moja rodzina jesteśmy z Wami od tej pierwszej audycji w Radiu Zet. Czekaliśmy na nią zawsze z niecierpliwością a nawet nagrywaliśmy by móc odsłuchać ponownie. Gratulacje i wszystkiego co tylko najlepsze dla CAŁEJ ZAŁOGI.

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

9 maja 2021: [...] Wielkie plany w Emilcinie wymagają koordynacji działań także lokalnymi władzami, ale współpraca układa się bardzo dobrze. Już jutro rocznicą lądowania UFO w Emilcinie w 1978 roku - będzie specjalna publikacja... polecamy! [...]

UFO24

więcej na: emilcin.com

Wczoraj, 15:12 | [...] Witam wczoraj [ 7 maja 2021 - przyp. FN] około 19:10 dostrzegłem kilka ciemnych punktów wiszących rozproszonych na niebie. Miejscowość Bełżyce. obserwowałem je z okolic ulicy Przemysłowej na zachód. Zrobiłem nagranie i udało mi się złapać jeden z tych obiektów. Chociaż robiłem to trochę na ślepo, ponieważ lepiej było je widać okiem niż w ekranie telefonu. Nawet myślałem, że nic nie nagrałem. W każdym razie przesyłam nagranie do analizy. Proszę o anonimowość [dane do wiadomości Fundacji ...

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Dziennik Pokładowy

Wtorek, 20 kwietnia 2021 | Kolejne informacje podawane przez Pentagon i armie USA nie pozostawiają wątpliwości – zjawisko Niezidentyfikowanych Obiektów Latających jest równie prawdziwe jak istnienie Antarktydy. Praktycznie nikt z czytających ten tekst nie był na Antarktydzie, ale dobrze wie, że Antarktyda istnieje. Z UFO jest tak samo. I tak pojawił się poważny problem. Z czym? A z tym, co mówią "obcy z UFO...

czytaj dalej

FILM FN

UFO NAD BEŁŻYCAMI - 7 maja 2021, godz. 19:10

archiwum filmów

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.