Dziś jest:
Niedziela, 19 listopada 2017

The phenomenon of UFOs does exist, and it must be treated seriously. M. Gorbaczow
/tłum. Fenomen UFO istnieje i powinien być traktowany poważnie/

Komentarze: 12
Wyświetleń: 9743x | Ocen: 2

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Pt, 29 sty 2016 23:46   
Autor: FN, źródło: FN, CIA   

CIA UJAWNIA DOKUMENTY W SPRAWIE UFO

Centralna Agencja Wywiadowcza ujawniła sporo dokumentów dotyczących "obiektów latających", które w ten czy w inny sposób trafiły do CIA. Materiały pochodzą z lat 40. i 50., dotyczą nie tylko wydarzeń na terenie Stanów Zjednoczonych, ale również Europy i Afryki.

Z dokumentów wynika, że amerykański wywiad po zakończeniu wojny oraz w latach 50. bardzo poważnie podchodził do tematyki związanej z niezidentyfikowanymi obiektami latającymi. Bez wątpienia jest to powiązane z początkami zimnej wojny i obawą przez zaawansowaną bronią, jaką mogli stworzyć naukowcy ze Związku Radzieckiego.

 

Obawiając się najgorszego, wywiad badał dogłębnie każdą sprawę zgłoszenia obserwacji dziwnego obiektu. Warto pamiętać, że zarówno wywiad amerykański, jak i radziecki często wykorzystywał "historię o UFO" po to, aby zataić prawdę o testach nowych myśliwców, bombowców lub satelitów. Łatwiej było sprzedać historię o UFO niż ujawnić prawdę o testach nowych maszyn.

 

KLIKNIJ NA LINK, ABY PRZEJŚĆ DO STRONY CIA!

 

 

Publikacja materiałów nie jest pozbawiona poczucia humoru. I tak dokumenty są podzielone według klucza bliskiego miłośnikom serialu „Archiwum X”. Materiały „dla agenta Muldera” to sprawy niewyjaśnione, związane z rzekomym spotkaniem z UFO. Kolejna grupa materiałów to sprawy dla agentki Scully (materiały naukowe oraz spotkania ekspertów).

 

W kalalogu Muldera znajdziemy takie incydenty jak m.in.:  latające spodki nad Wschodnimi Niemcami, UFO nad Hiszpanią lub obiekty UFO latające nad kopalnią uranu w belgijskim Kongo. Materiały "dla agentki Scully" dotyczą zagadnień znacznie mniej ciekawych jak panel naukowy o badaniach nad UFO z 1953 roku, a także notatki szefów kolejnych departamentów CIA o incydentach z UFO.

"Znajdziecie tu dokumenty, które agent Fox Mulder (bohater serialu "Z archiwum X" - przyp. red.) z chęcią wykorzystałby żeby spróbować przekonać ludzi o istnieniu życia pozaziemskiego. Wyciągnęliśmy także pięć dokumentów, które przydałyby się jego sceptycznej partnerce, Danie Scully do wyjaśnienia w sposób naukowy obserwacji UFO" - czytamy we wstępie do wyboru dokumentów.

 

Oto kilka przykładów z publikacji:

Niezidentyfikowany obiekt latający gdzieś w stanie Minnesota

 

 


Fragmenty z jednego z raportów CIA dotyczącego latającego spodka nad jedną z kopalnii uranu w Kongo Belgijskim

 

Funkcjonariusz policji, który przybył na miejsce spotkania z UFO

 

Od dawna podchodzimy sceptycznie do „wielkiej wiedzy agencji wywiadowczych o UFO”. Ten motyw świetnie się sprawdza w takich serialach jak „X’Files” i rozgrzewa do czerwoności głowy miłośników spisków, ale zupełnie to inaczej wygląda, kiedy rozmawia się o tym z ludźmi pracujących dla wielkich agencji jak CIA. Podchodzą do tego żartobliwie, wręcz kpiarsko, czego przykładem jest choćby owa ostatnia publikacja dla „Muldera i Scally”. Ich wiedza o UFO jest podobna do ludzi, którzy śledzą szpalty brukowców. Interesują się tym, gdyż interesują ich samoloty szpiegowskie.

Wszelkie „UFO” trafiają do akt agencji przy okazji, ale możecie nam wierzyć – interesują ich bardzo umiarkowanie. Oczywiście takie wyjaśnienie nie przekona miłośników spisków, ale po którymś tam pobycie w USA i rozmowach z ludźmi interesującymi się UFO wyłania się dokładnie taki obraz. W Polsce było bardzo podobnie. Wydaje się, że ze wszystkich wielkich mocarstw najbardziej serio do tego zagadnienia podchodził Związek Radziecki.

Nie znajdziecie tam takiego raportu jak nasz o „incydencie w Zdanach”. Są tam wycinki gazet, jakieś niedbałe zdjęcia i luźne notatki, którymi nikt się nie interesował. Tymczasem UFO jest jak bomba atomowa, która kiedyś wybuchnie i zdmuchnie wszelkie wyobrażenia ludzi o otaczającym nam świecie… Ale naszym zdaniem CIA jest ostatnią organizacją, która jest tego świadoma.

Komentarze: 12
Wyświetleń: 9743x | Ocen: 2

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Pt, 29 sty 2016 23:46   
Autor: FN, źródło: FN, CIA   


Komentarze (12)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.
1 2

Nie, 7 luty 2016 11:36 | ocena: + 1

Intek | Gość

Otwarłem dzisiaj lodówkę i wypadło mi z niej coś na podłogę... Patrzę - o matko! - Dziad Jag.... Sztuką wielką jest gdy nie mając nic sensownego/konstruktywnego do powiedzenia wypowiadać się "autorytatywnie" pod każdym postem, na każdy temat i w każdym artykule. Ciekawy przypadek kliniczny megalomanii.

Dziękujemy za ocenę.

Pt, 5 luty 2016 19:19 | brak oceny

a Jedi Knight | Gość

Co do,,dziada jagowego''...wątku,,III wojenno światowego''...,dorzucam polecając wszystkim jego obejrzenie następujący materiał w 3 częściach : https://www.youtube.com/watch?v=F61K0fTxzZU

Dziękujemy za ocenę.

Pt, 5 luty 2016 19:14 | brak oceny

a Jedi Knight | Gość

Tajemnicę i istotę,,globalnego''fenomenu UFO rzetelnie prezentuje i dobitnie wyjaśnia,najlepszy moim skromnym zdaniem,film dokumentalny o UFO w historii,pt.,,Demoniczne UFO''...,który wszystkim polecam z ręką na sercu...: https://www.youtube.com/watch?v=F4ZdjcmOpQI

Dziękujemy za ocenę.

Pt, 5 luty 2016 11:59 | brak oceny

dziad_Jag | Gość

CIA lepiej by " ujawniła " na kiedy spodziewa się / planuje wybuch III wojny światowej. USA wspaniale zarobiła na obu wojnach, i teraz tamtejsze lobby bankowo-przemysłowe aż nóżkami przebiera licząc na trzecią.

Dziękujemy za ocenę.

Wt, 2 luty 2016 23:51 | brak oceny

Christi | Gość

dzis sniłam sen.Znalazłam monetę 1 grosz z datą 2027.Pomyslałam sobie że,(podszywając się pod sceptyka)ktos tę monetę podrobił.Nie może przecież pochodzić z przyszłosci .Dotarła do mnie wiadomosc-w 27 roku grosz będzie siedem razy mniej wart niż obecnie.Może ktos wie ile jest wart dzis?

Dziękujemy za ocenę.

Wt, 2 luty 2016 23:17 | brak oceny

mandarin | Załogant

co to jest? https://www.youtube.com/watch?v=Zf874ZFQmQA

Dziękujemy za ocenę.

Wt, 2 luty 2016 23:02 | brak oceny

admin | Gość

pewnie cała załoga nautilusa zaczytana tera w aktach CIA i nei ma czasu na nowe publikacje

Dziękujemy za ocenę.

Wt, 2 luty 2016 09:08 | brak oceny

Intek | Gość

Myślę, że chyba nic specjalnie nowego nie dzieje się na świecie w kwestii obcych. Wiadomo jedynie, że ci mają nas cały czas "na oku". Jedynie gwałtowny rozwój technologiczny w ostatnich latach stwarza coraz większe możliwości poznawcze jak i interpretacyjne (także normalna sprawa, gdyż każda nowinka techniczno-naukowa implikuje powstawanie kilku kolejnych, itd. w postępie jakby geometrycznym). Medialnie chwytliwe tematy a i spece od marketingu grają na naszych zainteresowaniach, emocjach. Tak się składa, że również sporo oglądam tych odtajnień, relacji naocznych świadków z bliskich spotkań jak i zachowań obcych - robią wrażenie, nie ma co. Na bazie tego można już wysnuć śmiało hipotezę, że Ziemia jest rodzajem laboratorium dla obcych jednej lub kilku ras czy grup obcych. Ciągle modyfikują gatunek ludzki wprowadzają różne zmiany genetyczne, mające na celu wyhodowanie rasy ludzkiej o ściśle określonych predyspozycjach i zapewne do ściśle określonych celów. Być może eksperymenty te mają na celu stworzenie ludzi pozbawionych destruktywnych emocji - agresywności, złości, skłonność do zabijania, oszustw, matactw i kombinacji i stąd w wielu źródłach mówi się o nowej nadchodzącej epoce miłości wszechobecnej, ludzi uduchowionych, pozbawionych w/w cech barbarzyńskich - końcu świata takiego jakiego znamy obecnie. Nie jest to chyba takie proste nawet dla nich "obcych" - naszych bogów i daleka jeszcze droga przed nami, co widać na przykładzie choćby wyniku ostatnich wyborów w Polsce. No cóż, trzeba mieć nadzieję, że będzie dobrze :)

Dziękujemy za ocenę.

Nie, 31 sty 2016 23:14 | brak oceny

maneo | Załogant

Te dane ,które agencje bezpieczeństwa posiadają ,a których nie ujawniają ,to droga Fundacjo nie będziecie zdolni zebrać nawet za następnych 20 lat ,tyle tego posiadają , i to są rzeczy skrupulatnie zbadane .

Dziękujemy za ocenę.

Nie, 31 sty 2016 11:00 | brak oceny

Lut_cyna | Załogant

W XX wieku (i współcześnie) możemy być bardzo sceptyczni wobec doniesień o UFO. Nasze technologie są już na takim poziomie, że nie jest problemem zakup "latającego obiektu" w sklepie z zabawkami (może być wzięty za UFO? Może.). Wojsko też nie chwali się w mediach tym, co ma w swoim arsenale i jest wysoce prawdopodobne, że wiele obserwacji to w gruncie rzeczy wojskowe obiekty latające. Jasne jak słońce. Ale ciekawe co myślą sceptycy o historycznych doniesieniach o ufo? Np. Bitwa nad Norymbergą w roku w 1561 r., czy obiekty w kształcie spodków uwiecznione na obrazach średniowiecznych malarzy. Co wtedy widzieli nasi przodkowie? Czy to jest przypadek, że 600 lat temu malarz uwiecznia na swoim obrazie kształt jako żywo przypominający spodek, który dziś rysują nawet przedszkolaki , gdy rysują UFO?

Dziękujemy za ocenę.

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

STRONA
1 2
* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Nick / imię i nazwisko

Email

Treść komentarza:

Zabezpieczenie przeciw-spamowe

Ilość UFO na obrazie
* Publikując komentarz oświadczasz, iż zapoznałeś się oraz akceptujesz regulamin naszej strony.

szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

 Jaką Wigilię i święta Bożego Narodzenia widzi jasnowidz Krzysztof Jackowski? 'Ja mam wrażenie, że zima będzie kapryśna może być okresowo bardzo ciepła, ale momentami będzie bardzo zimna. Z całą pewnością będzie to jednak aura, która będzie dużo zimniejsza od poprzednich zim. Wydaje mi się, że w tym roku święta Bożego Narodzenia będą białe'

UFO24

więcej na: emilcin.com

Wczoraj, 23:39 | 17 listopada 2017 był obserwowany obiekt UFO, który miał kształt walca - według świadka UFO emanowało jasnym, silnym światłem. Obiekt był widzialny nad autostradą A2 w okolicy miejscowości Jordanów. Czekamy na świadków, którzy także widzieli ten obiekt. Więcej w serwisie www.emilcin.com

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Brak zainteresowanych Załogantów.

Dziennik Pokładowy

Poniedziałek, 13 listopada 2017 | Ludzie chyba nie dostrzegli mocy tekstu o zdjęciach w Emilcinie, które zostały wykonane 5 listopada 2017. Ot, kolejny tekst w serwisie FN… o czym tu mówić? Ale to błąd.

czytaj dalej

FILM FN

TRÓJKĄTNE UFO O ŚREDNICY 60 METRÓW TRZY RAZY PRZELATUJE NAD TYM SAMYM ŚWIADKIEM - historia z 2006 roku

archiwum filmów

Informacje z Hydepark "N"25 sierpnia :: Dowód na to, że żyjemy w hologramie? Nauka dochodzi do coraz bardziej zaskakujących wniosków na temat natury naszej rzeczywistości. Czy jest możliwe, że świat to hologram?: viewtopic.php?f=33&t=5532
25 sierpnia :: Paradoks bilardowy - podróże w czasie Dyskusja na temat hipotez dotyczących podróży w czasie od trochę innej strony. Możliwe, czy nie? Oto jest pytanie: viewtopic.php?f=53&t=5626
2 listopada :: Cybernetyka, SI i etyka maszyn - do czego zaprowadzi nas przyszłość? Dyskusja o kierunku rozwoju świata i możliwych scenariuszach. Sztuczna inteligencja, technologie i wynalazki, które zaważą na naszym gatunku: viewtopic.php?f=28&t=4291

wejdź na forum i dołącz do dyskusji

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.