Dziś jest:
Sobota, 24 czerwca 2017

"Myśleć to co prawdziwe, czuć to co piękne i kochać co dobre - w tym cel rozumnego życia" Platon

Komentarze: 16
Wyświetleń: 4375x | Ocen: 7

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Wt, 10 maj 2016 04:39   
Autor: FN, źródło: FN   

RUSZA PROJEKT FN ‘OBCY W PRZESTRZENI KOSMICZNEJ’

UFO pojawia się w przestrzeni kosmicznej – ta prawda jest nam znakomicie znana, od kiedy tylko zaczęliśmy się na poważnie zajmować zagadką fascynującego i w 100% prawdziwego zjawiska, jakim są Niezidentyfikowane Obiekty Latające. Mamy dziesiątki relacji rosyjskich kosmonautów czy amerykańskich astronautów, którzy opowiadali o nieprawdopodobnych obiektach o pochodzeniu wyraźnie pozaziemskim, które mieli okazję zaobserwować podczas swoich pobytów w kosmosie. Co świadczyło o tym, że nie jest to produkt „konkurencyjnego programu kosmicznego innego państwa”? Odpowiedź jest prosta: możliwości poruszania się UFO! Potrafiły w ułamku sekundy rozpędzić się do prędkości, przy których rozpędzona rakieta Sojuz wydaje się „stać w miejscu”.

10 maja ruszył nowy „okręt Nautilus”, czyli nowe oprogramowanie serwisu. Jedną z najważniejszych zmian, które wprowadziliśmy, jest możliwość obserwowania w streamingu „on-line” obrazu z międzynarodowej stacji kosmicznej. Odpowiednie okienko wraz z możliwością „przypięcia obraz na stałe” w rogu ekranu znajdziecie tutaj.


 

Obserwując przestrzeń kosmiczną dzięki kamerze zainstalowanej w ISS (Międzynarodowej Stacji Kosmicznej) wiele osób na całym świecie dostrzegło obiekty UFO! Nie jest to żart – informacje o tym dostaliśmy od naszych znajomych z NASA, którzy wprost zachęcali nas do tego podczas spotkania z nimi w Los Angeles. To właśnie wtedy zrodził się pomysł projektu „Obcy w przestrzeni kosmicznej”, ale wymagał on przebudowania serwisu FN i zrobienia możliwości streamingu obrazu „on-line”. Zostało to właśnie zrobione i tym samym rozpoczynamy wielki i fascynujący projekt zbierania informacji o obecności UFO w pobliżu naszej planety. Czego oczekujemy od naszej załogi? Bardzo prostej rzeczy. Wystarczy kliknąć na ikonkę „STREAM ON-LINE” na naszej stronie i powiększyć obraz przestrzeni kosmicznej transmitowanej przez NASA. Po przypięciu ikonki z obrazem w lewym, górnym rogu strony powinniście uzyskać taki efekt:

W czasie pracy na komputerze dyskretnie obserwujcie obraz z przestrzeni kosmicznej. Kiedy tylko dostrzeżecie „coś dziwnego w pobliżu stacji ISS”, koniecznie zróbcie tzw. „screen” ekranu. Robi się go naciskając przyciski na klawiaturze CTRL i „PRINT SCREEN”. Zapamiętany obraz możecie wtedy spokojnie przekopiować na przykład do programu PAINT (w komputerach PC), a następnie zrobić z tego plik ze zdjęciem. Jeśli wszystko się uda, zawiadomcie nas o tym wysyłając e-mail na adres:

nautilus@nautilus.org.pl z tytułem „Obcy w przestrzeni kosmicznej”. Oczywiście my potem zaprezentujemy te zdjęcia w naszym serwisie.

Tego typu „obserwacje UFO na obrazie transmitowanym przez ISS” miały miejsce wiele razy. Oto korespondencja z ostatnich tygodni, która trafiła na pokład okrętu Nautilus.

From: [dane do wiad. FN]

Sent: Monday, April 25, 2016 3:03 PM

To: nautilus@nautilus.org.pl

Subject: Dziwny obiekt?

 

Witam załogę Nautilusa.

Proszę przyjrzeć się dziwnemu obiektowi w kształcie torusa, którego zauważyłem przyglądając się ziemi dzięki aplikacji ISS onLive. Zdjęcie z najważniejszym obiektem jest pierwsze, potem obiekt powoli znikał, udało mi się zrobić pięć zdjęć. Przyglądałem się obiektowi do całkowitego zniknięcia.

Trwało to około minuty, od momentu, gdy go zobaczyłem.

Pozdrawiam

[dane do wiad. FN]

 


 

I jeszcze jedno zdjęcie przysłane przez tego samego autora.

 

From: [dane do wiad. FN]

Sent: Thursday, April 28, 2016 7:52 AM

To: nautilus@nautilus.org.pl

Subject: Dziwny obiekt

 

Witam.

Przesyłam Wam kolejne, ale tylko jedno zdjęcie, które zdążyłem zrobić zanim zmieniono podgląd kamery z widoku do tyłu, na widok do przodu - chyba świadomie. (bardzo ciekawe! – przyp. FN)

Stacja przelatywała nad zachodnimi stanami: Kalifornia i Nevada, według wskazań pozycji na mapie. Na zdjęciu mała plamka pomiędzy panelami słonecznymi. Na Księżyc za mała, na planetę za duża

Przy powiększeniu dziwny kształt, stożek, ostrosłup?

Pozdrawiam

[dane do wiad. FN]

 

 

 

 

 

I kolejna wiadomość od czytelnika serwisu, który także zauważył coś ciekawego na obrazie z kamery ISS.

 

Witam,

Chciałbym przesłać do Państwa zdjęcie z przekazu na żywo z międzynarodowej stacji kosmicznej ISS, które zostało zrobione o godzinie 3:44 okolice Meksyku. Obiekt po lewej stronie widoczny był z 1 kamery ok 4 sekund następnie przekaz z kamery został wyłączony - do chwili obecnej.... […] Pozdrawiam Mateusz

  

 

 

Na koniec zachęcamy do obejrzenia bardzo ciekawego filmu „UFO na orbicie” z naszego archiwum filmowego, które umieściliśmy w naszej witrynie na portalu youtube

 

 

Komentarze: 16
Wyświetleń: 4375x | Ocen: 7

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Wt, 10 maj 2016 04:39   
Autor: FN, źródło: FN   


Komentarze (16)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.

Czw, 19 maj 2016 08:47 | brak oceny

obserwator | Gość

Na tych ostatnich dwóch fotkach to przecież Księżyc świeci.

Dziękujemy za ocenę.

Wt, 17 maj 2016 16:06 | brak oceny

Woookkko | Gość

Czemu nie zrobicie po prostu obserwacji nieba nocą? Tam jest najwięcej latających obiektów i dowodów. Obraz ze stacji napewno jest monitorowany przez olbrzymie grono ludzi niekoniecznie powinnismy się w to angażować. Prędzej obserwacja nieba da wiele więcej informacji.

Rozwiń odpowiedzi (1) Dziękujemy za ocenę.

Śr, 18 maj 2016 09:24 | brak oceny

dziad_Jag | Gość

A jak w nocy odróżnić świeczkę od krążownika galaktycznego? Dlatego uważam, że wszystkie nocne obserwacje powinno się wyrzucać do śmietnika!

Dziękujemy za ocenę.

Pt, 13 maj 2016 04:47 | ocena: -1

Alek | Gość

Troszkę żałosne...
W dzieisejszych czasach możecie wykorzystać gotowy software lub zlecić napisanie programu, który będzie analizował obraz i wyłapywał odstępstwa. Tak to bez sensu...

Dziękujemy za ocenę.

Śr, 11 maj 2016 09:02 | ocena: + 2

40i4 | Gość

Ciekawe, że w tekstach z Nag Hammadi jest taki zapis,cytat:"Juda rzekł:"Oto archonci są w niebie nad nami. Czy to oni są tymi, którzy panują nad nami?". Pan powiedział:"To wy będziecie panować nad nimi, ale gdy odrzucicie od siebie zazdrość pośród was,wtedy przywdziejecie na siebie światłość i wejdziecie do komnaty weselnej."(koniec cytatu)

Dziękujemy za ocenę.

Śr, 11 maj 2016 08:05 | ocena: + 1

sluchacz | Gość

Gdzie mozna przeczytac wczorajszy chat? Historia chatow pusta :)

Dziękujemy za ocenę.

Wt, 10 maj 2016 14:50 | ocena: + 1

mandarin | Załogant

Wczorajszy Merkury przez moj aparat: https://youtu.be/vQOm3eUtJUs

Dziękujemy za ocenę.

Wt, 10 maj 2016 14:09 | ocena: + 1

Deus | Załogant

Ten przekaz on-line wcale nie jest w czasie rzeczywistym (na żywo) jest opóźniony i to sporo. Porównajcie sobie to co prezentujecie z tym co jest dostępne tutaj:
http://www.esa.int/Our_Activities/Human_Spaceflight/International_Space_Station/Where_is_the_International_Space_Station
oraz tutaj:
http://www.ustream.tv/channel/iss-hdev-payload/pop-out
Przedstawiane dane są bardziej rzeczywiste.
Po za tym ten drugi link prowadzi do lepszego okna typu "pop-up".
Ale sam pomysł świetny! Oby tak dalej. ;-)

Dziękujemy za ocenę.

Wt, 10 maj 2016 12:46 | brak oceny

mik | Gość

Gdzie zapisuje się screen po wciśnięciu Ctrl Screen?

Rozwiń odpowiedzi (2) Dziękujemy za ocenę.

Wt, 10 maj 2016 14:26 | brak oceny

magdakowalska48 | Załogant

do schowka?

Dziękujemy za ocenę.

Wt, 10 maj 2016 14:50 | brak oceny

szczyglis | Oficer Techniczny

Dokładnie - do schowka.
Potem sobie można takiego screena wkleić gdziekolwiek za pomocą CTRL + V :)

Wt, 10 maj 2016 09:44 | ocena: -2

ziemianin | Gość

Zobaczycie coś na niebie i... co dalej?

Dziękujemy za ocenę.

Wt, 10 maj 2016 09:17 | ocena: + 5

Argon | Załogant

Lata sporo kosmicznych smieci, jak to odroznic, czy to kosmiczny zlom czy obcy pojazd?

Rozwiń odpowiedzi (1) Dziękujemy za ocenę.

Wt, 10 maj 2016 14:27 | ocena: + 1

magdakowalska48 | Załogant

Bardzo łatwo odróżnić kosmiczny śmieć od UFO. Wystarczy spojrzeć na NASA. Jeśli wyłączają kamery znaczy ze to było UFO.

Rozwiń odpowiedzi (1) Dziękujemy za ocenę.

Wt, 10 maj 2016 14:54 | brak oceny

szczyglis | Oficer Techniczny

To już troszkę teoria spiskowa :)
Ten przekaz i tak leci z lekkim opóźnieniem - nie puszczą przecież niczego "bez cenzury" - to jest fakt, ale...no właśnie - w razie czegoś co nie powinno się znaleźć na ekranie po prostu mogliby puścić inny obraz. Wyłączenie przekazu całkowicie to bardziej problemy techniczne, niż ukrywanie czegoś. Przynajmniej na moją logikę.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Wt, 10 maj 2016 15:04 | brak oceny

Deus | Załogant

Zgadzam się z tobą. Na ISS jest kilka kamer (ja się doliczyłem czterech, jedna do przodu, jedna do tyłu, jedna w dół oraz jedna z prawej burty). Zawsze mogą przełączyć na tą, która nie "patrzy" na niezidentyfikowany obiekt.

Dziękujemy za ocenę.

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Nick / imię i nazwisko

Email

Treść komentarza:

Zabezpieczenie przeciw-spamowe

Ilość UFO na obrazie
* Publikując komentarz oświadczasz, iż zapoznałeś się oraz akceptujesz regulamin naszej strony.

szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

To jedno z największych odkryć w historii astronomii. Teleskop Keplera namierzył 219 planet pozasłonecznych, w tym 10 skalistych podobnych do Ziemi. Położone są w gwiazdozbiorze Łabędzia. O wszystkim poinformował w poniedziałek Mario Perez, jeden z naukowców biorących udział w poszukiwaniach w Centrum Badawczym imienia Josepha Amesa w Kalifornii.

UFO24

więcej na: emilcin.com

Czw, 22 cze 2017 08:46 | Przez kilka dni na początku czerwca rodzina w Inowrocławiu obserwowała dziwne zjawiska na niebie. Kumulacja wydarzyła się 2 czerwca 2017, kiedy ok. 22.00 po przelotach UFO pojawiły się... wojskowe śmigłowce. Opis i relacja jest w naszym serwisie o UFO, czyli www.emilcin.com w dziale POLSKA. .. zapraszamy! ...

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Dziennik Pokładowy

Wtorek, 16 maja 2017 | Wczoraj zadzwonił do mnie Krzysztof Jackowski. Długo rozmawialiśmy o historii śmierci Magdaleny Żuk w Egipcie. Jasnowidz podzielił się ze mną swoimi obserwacjami w tej sprawie i był zaskoczony, że wcześniej doszedłem do tych samych wniosków.

czytaj dalej

FILM FN

DUCH NA DRODZE oraz ATAK UFO NA HELIKOPTER

archiwum filmów

Informacje z Hydepark "N"2 listopada :: Hipoteza symulacji - czy żyjemy w Matrixie? Naukowe i filozoficzne argumenty na temat możliwości życia w symulowanej rzeczywistości. Czy to możliwe i co na ten temat twierdzą naukowcy? Dyskusja na ten temat na forum Hydepark: viewtopic.php?f=33&t=4621
2 listopada :: Cybernetyka, SI i etyka maszyn - do czego zaprowadzi nas przyszłość? Dyskusja o kierunku rozwoju świata i możliwych scenariuszach. Sztuczna inteligencja, technologie i wynalazki, które zaważą na naszym gatunku: viewtopic.php?f=28&t=4291
9 maja :: Czy liczby to "boski" kod Wszechświata? Czy matematyka to coś więcej, niż może się nam wydawać? Dyskutujemy o tajemnicach liczb, zagadkach, paradoksach, tajemnicach matematyki oraz o...informatyce. Zapraszamy: viewtopic.php?p=62550#p62550

wejdź na forum i dołącz do dyskusji

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.