Dziś jest:
Niedziela, 25 sierpnia 2019

Matematyka kosmosu wręcz żąda istnienia innych form życia.
/Dan Brown, "Zwodniczy punkt"/

Komentarze: 7
Wyświetleń: 5450x | Ocen: 8

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Sob, 14 maj 2016 08:33   
Autor: FN, źródło: FN   

CZY UFO ZATRZYMAŁO POTĘŻNE ELEKTROWNIE WIATROWE?

O sprawie jesteśmy informowani już od wielu tygodni, gdyż film „UFO NAD MAJDANEM” krąży w polskiej sieci www już od dawna. Ostatnio opublikował tekst o nim popularny serwis informacyjny, a my teraz dostajemy „dziesiątki linków” od naszych czytelników.

[...] Koniecznie zobaczcie to!

http://www.dziennikwschodni.pl/zamosc/tajemniczy-obiekt-przelatuje-po-niebie-a-wiatraki-sie-zatrzymuja-komentarze-ufo-dron,n,1000180479.html

 

 I kolejny e-mail do FN.

Fundacjo,

Czy widzieliście już ten film?!

http://www.kurierlubelski.pl/wiadomosci/tomaszow-lubelski/a/niezidentyfikowany-obiekt-zatrzymuje-wiatraki-w-majdanie-gornym-internauci-ufo,9986713/

 

 Film rzeczywiście wygląda ciekawie. Obiekt (znacznych rozmiarów) przelatuje za elektrowniami wiatrowymi.

 

Warto zobaczyć także film z tego nagrania. Oto opis zamieszczony przez użytkownika youtube o wielce wymownym nicku „GRUPA OBSERWACYJNA” (?)

Film nagrany 17 kwietnia 2016 nieopodal małej miejscowości Majdan Górny w województwie Lubelskim. Według świadków obiekt nadleciał ze wschodu i latał nad okolicą około godziny. Po wykonaniu nagrania obiekt zniknął.

Nasi czytelnicy dostrzegli jednak jeszcze jeden obiekt.

[KONTAKT] Pewnie Fundacja już to widziała ...fakt zamieścił fajny filmik z UFO ...poza kulą w 48 sekundzie szybko przelatuje obiekt ....na samym początku też u dołu kadru. Pozdrawiam. A tu link :

http://www.fakt.pl/polska/ufo-zatrzymuje-wiatraki-w-majdanie-gornym-na-lubelszczyznie-zobacz-film,artykuly,634352.html

 

 I kolejny e-mail:

Witam

Przesyłam wam link do filmiku, który prawdopodobnie już widzieliście, ale na nagraniu w 0,04 - 0,05 sekundzie przelatuje jeszcze jeden obiekt który porusza się bardzo szybko w przeciwnym kierunku do obiektu na którym się wszyscy skupiają. Nie wiem który obiekt zatrzymuje wiatraki przejrzyjcie klatka po klatce i zobaczycie ten drugi obiekt pozdrawiam serdecznie:

http://www.gazetalubuska.pl/polska-i-swiat/a/niezidentyfikowany-obiekt-zatrzymuje-wiatraki-w-majdanie-gornym-internauci-ufo,9986713/

Witam mam kolejny filmik który na pewno juz widzieliscie ale jezeli dobrze pamietam oglądajcie klatka po klatce 0,04 s i 0,05 s tam na filmie przelatuje drugi obiekt ale leci bardzo szybko . nie mam pojecia jednak który z tych obiektów zatrzymuje wiatraki ten co leci pomału czy ten co leci szybko pozdrawiam przesyłam link 

 

 

 

I już na koniec warto wspomnieć, że dziennik FAKT poprosił o opinię w tej sprawie właściciele tzw. farmy wiatrowej.

 Niektórzy wierzą, że to UFO, inni, że po prostu zwykły dron. W internecie krąży film nagrany w Majdanie Górnym (gm. Tomaszów Lubelski). Kiedy niezidentyfikowany obiekt przelatuje obok farmy wiatrowej, wiatraki mają się na chwilę zatrzymać, a potem znowu ruszyć. Firma, która jest właścicielem farmy wiatrowej odniosła się do sprawy

Do zdarzenia miało dojść 17 kwietnia tego roku. Na filmie, który trafił do internetu widać jak obiekt (według wyliczeń niektórych może mieć ok. 2,7 metra wysokości) przelatuje obok farmy wiatrowej. W tym momencie skrzydła wiatraków przestają się kręcić. Kiedy obiekt, (który na filmie jest dużą czarną kropką), oddala się, wiatraki znów zaczynają działać.

- Według świadków obiekt nadleciał ze wschodu i latał nad okolicą około godziny. Po wykonaniu nagrania obiekt zniknął - czytamy w opisie filmu na YouTube, który ma już ok. 37 tys. wyświetleń.

Według przedstawicieli firmy EDP Renewables, która jest właścicielem wiatraków w Majdanie Górnym, nagranie nie jest prawdziwe. Tego dnia, kiedy miało dojść do zdarzenia, wiatraki działały bez przerwy, bo były dobre warunki pogodowe.

- Poza tym wyhamowanie turbin w tak szybkim tempie, jak widać to na filmie, nie jest fizycznie możliwe. Wyłączają się one automatycznie jedynie w przypadku bardzo silnego wiatru, a nie są w stanie wykryć tego typu przeszkody - powiedział nam jeden z pracowników EDP.Na koniec tylko jedna uwaga: obiekty UFO potrafią zatrzymać skomplikowane urządzenia, czego nie wychwytują tzw. mierniki liniowe. Nie wiemy, czy tak było w tym przypadku, ale warto o tym wspomnieć. Jak coś się zatrzymuje, co jest nie do zatrzymania? To efekt działania zaburzenia czasoprzestrzeni, co potrafi wywołać taki obiekt.


I jeszcze jedna sprawa: polecamy zobaczenie tekstu w naszym dziale XXI PIĘTRO, gdyż... zresztą - zobaczcie sami!

http://www.nautilus.org.pl/xxi-pietro,335,16-maj-2016--ufo-nad-majdanem-wylacza-wiatrak-jest-ciekawy-watek.html?year=2016&month=5&day=16

Komentarze: 7
Wyświetleń: 5450x | Ocen: 8

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Sob, 14 maj 2016 08:33   
Autor: FN, źródło: FN   


Komentarze (7)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.

Pon, 16 maj 2016 07:27 | ocena: + 1

brodacz | Załogant

Czytając odpowiedź ludka z elektrowni nieźle się ubawiłem. Albo gość ma IQ krewetki albo nie zrozumiał pytania.

Nie, 15 maj 2016 15:47 | ocena: -2

GTY | Gość

Czy UFO wywołało potężny Majdan na Ukrainie?

Nie, 15 maj 2016 04:55 | ocena: -1

vorb | Gość

Opierając się na prezentowanych nagraniach ,uważam że obiekt jest przynajmniej dwukrotnie większy niż to zostało wyliczone. Wydaje się, że obiekt porusza się miedzy pierwszoplanowym , a drugoplanowym wiatrakiem. A co z trzecioplanowym wiatrakiem. Na zbliżeniach widać że trzeci wiatrak zatrzymuję się w tej samej chwil co pozostałe dwa. Stad wnioskuję, że przelot obiektu odbywa się miedzy drugim, a trzecim wiatrakiem, ale w pobliżu drugiego. Dlatego wszystkie pomiary należałoby przesunąć w kierunku drugoplanowej elektrowni wiatrowej.

Sob, 14 maj 2016 18:16 | ocena: + 1

Rex | Gość

A ja chcę zwrócić uwagę na to ze jak obiekt przelatuje w pobliżu łopaty wirnika idzie ona w kierunku przeciwnym do pracy wirnika. Czyli łopata kręcą się w lewo zatrzymuje się i lekka odbija w prawo stronę potem się zatrzymuje.

Sob, 14 maj 2016 11:48 | ocena: + 1

mrc | Gość

Witam,
Na nagraniu z YT widać trzy szybko przelatujące obiekty (lub ten sam, który zatacza kręgi - może krążył wokół tego większego obiektu).
0:47 - 0:48 - to ten opisany w tekście
0:50 - pomiędzy dolną łopatą wirnika pierwszego wiatraka, a generatorem wiatraka stojącym na drugim planie.
0:51 - 0:52 - dolny, lewy róg ekranu.

Należy jeszcze zwrócić uwagę na to, że "główny" obiekt poruszający się w prawą stronę, widoczny jest przed łopatą wirnika, a następnie za słupem / podstawą wiatraka. Oznaczałoby to, że musiał poruszać się prostopadle do osi wirnika lub wykonywać manewry, co raczej jest wątpliwe, gdyż z punktu widzenia obserwatora jego lot jest niezmiennie prostoliniowy. A więc przyjmując, że film jest prawdziwy obiekt minął wiatrak w niesamowicie bliskiej odległości (w przestrzeni pomiędzy łopatami wirnika, a samym słupem, patrząc prostopadle do osi wirnika).

Sob, 14 maj 2016 11:02 | ocena: + 1

Dominik | Gość

Na filmie zauważyłem coś, co wydaje mi się powinno wymagać dokładniejszej analizy.
"Wiatrak" jest ustawiony w stosunku do obserwatora pod pewnym kątem. Jeżeli obiekt miałby przelecieć idealnie od lewej strony w prawo (bez oddalania się od obserwatora), wówczas nie pasuje mi fakt, iż obiekt przelatuje pierw przed łopatą wirnika, która znajduje się bliżej obserwatora, a następnie za słupem farmy wiatrowej, która jest dalej od obserwatora i dalej od łopaty wirnika, przed którą obiekt w przeleciał wcześniej.
Takie zachowanie wskazuje na ruch poniekąd oddalający obiekt od obserwatora. Jednak i tutaj dostrzegam pewien problem. Obiekt ani nie zmienia swojego rozmiaru, co jest normalne dla obiektów oddalających się, ani też nie zmienia toru lotu, który wciąż jest w poziomie kadru. Obiekt taki, gdyby leciał na mniej więcej stałej wysokości i oddalał się od obserwatora powinien się zmniejszać oraz sprawiać wrażenie obniżania na tle nieba.
W drugim filmie przedstawiona analiza obrazu jest bardzo ciekawa. Brak jednak próby porównania fragmentu obrazu, na którym farmy wiatrowe się zatrzymują z fragmentem, na którym ruch pozostaje niezakłócony.
Pozostaje pytanie, czy udałoby się dotrzeć do oryginalnego nagrania, co umożliwiłoby na podstawie choćby analizy pliku stwierdzić, czy jest on identyczny z tym, jaki by został utworzony przez urządzenie nagrywające.
Można by pisać i pisać, jednak nie zmienia to faktu, iż film jest interesujący, choć na pewno rodzi kilka pytań.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Nie, 15 maj 2016 09:53 | brak oceny

Stalker-87 | Załogant

Według mojej analizy, obiekt nie przelatuję z lewej w prawo, lecz leci od kamery w stronę horyzontu - czyli w perspektywie. Przy takim odaleniu trudno to stwierdzić "na oko", potrzebne są narzędzia do wyliczenia. Pozdrawiam

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

Z POCZTY DO FN [...] Przed zobaczeniem obiektu odebrałam myśl-przekaz 'w taką noc można spotkać UFO' Parę minut później pojawił się na godz.11 Dalszy przebieg był zaskakujący, ponieważ zareagował na moje wycofanie i bardzo szybko i blisko zbliżył się. Byłam bardzo wystraszona i krzyczałam ale widziałam niezależnie obracające się pierścienie i chyba jeden znak z wielu, które tam były. Miałam wrażenie jakbym widziała jakąś projekcję Data:połowa lipca 2009 r,noc z niedzieli/poniedziałek czyli już...

UFO24

więcej na: emilcin.com

Dziś, 05:09 | Witam. Dzisiaj (24 sierpnia 2019) o 22:00 w okolicach Opola zaobserwowałam z mężem dziwne, poruszające się światła na niebie. Było ich sporo i były rozproszone. Ta świecąca równie mocno jak gwiazdy 'konstelacja' poruszała się ze wschodu na zachód. Czy to mogły być satelity SpaceX? Czytałam, że najpierw tworzyły regularny sznur świateł, ale z czasem będą się rozpraszać. A może to było jeszcze coś innego?

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Dziennik Pokładowy

Czwartek, 25 lipca 2019 | 22 lipca 2019 roku odszedł w stronę światła Marek Rymuszko. Twórca i pomysłodawca miesięcznika ‘Nieznany Świat’, który przebudził miliony ludzi ze snu i sprawił, że dostrzegli inny, nieznany świat. Ale odszedł przede wszystkim bliski mi człowiek, którego brak odczuwać będę do końca mojej ziemskiej wędrówki.

czytaj dalej

FILM FN

UFO NAD MŁAWĄ - 15 sierpnia 2019

archiwum filmów

Informacje z Hydepark "N"25 sierpnia :: Dowód na to, że żyjemy w hologramie? Nauka dochodzi do coraz bardziej zaskakujących wniosków na temat natury naszej rzeczywistości. Czy jest możliwe, że świat to hologram?: viewtopic.php?f=33&t=5532
25 sierpnia :: Paradoks bilardowy - podróże w czasie Dyskusja na temat hipotez dotyczących podróży w czasie od trochę innej strony. Możliwe, czy nie? Oto jest pytanie: viewtopic.php?f=53&t=5626
2 listopada :: Cybernetyka, SI i etyka maszyn - do czego zaprowadzi nas przyszłość? Dyskusja o kierunku rozwoju świata i możliwych scenariuszach. Sztuczna inteligencja, technologie i wynalazki, które zaważą na naszym gatunku: viewtopic.php?f=28&t=4291

wejdź na forum i dołącz do dyskusji

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.