Dziś jest:
Piątek, 27 stycznia 2023

Osoby kwestionujące to, że Ziemia jest odwiedzana przez obcych, są albo patologicznymi głupcami, albo wariatami, albo kłamcami, albo nie mają o UFO pojęcia. Innych możliwości nie ma.
/Travis Walton, przeżył Bliskie Spotkanie III Stopnia 5 listopada 1975/

Komentarze: 7
Wyświetleń: 8605x | Ocen: 8

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Sob, 14 maj 2016 08:33   
Autor: FN, źródło: FN   

CZY UFO ZATRZYMAŁO POTĘŻNE ELEKTROWNIE WIATROWE?

O sprawie jesteśmy informowani już od wielu tygodni, gdyż film „UFO NAD MAJDANEM” krąży w polskiej sieci www już od dawna. Ostatnio opublikował tekst o nim popularny serwis informacyjny, a my teraz dostajemy „dziesiątki linków” od naszych czytelników.

[...] Koniecznie zobaczcie to!

http://www.dziennikwschodni.pl/zamosc/tajemniczy-obiekt-przelatuje-po-niebie-a-wiatraki-sie-zatrzymuja-komentarze-ufo-dron,n,1000180479.html

 

 I kolejny e-mail do FN.

Fundacjo,

Czy widzieliście już ten film?!

http://www.kurierlubelski.pl/wiadomosci/tomaszow-lubelski/a/niezidentyfikowany-obiekt-zatrzymuje-wiatraki-w-majdanie-gornym-internauci-ufo,9986713/

 

 Film rzeczywiście wygląda ciekawie. Obiekt (znacznych rozmiarów) przelatuje za elektrowniami wiatrowymi.

 

Warto zobaczyć także film z tego nagrania. Oto opis zamieszczony przez użytkownika youtube o wielce wymownym nicku „GRUPA OBSERWACYJNA” (?)

Film nagrany 17 kwietnia 2016 nieopodal małej miejscowości Majdan Górny w województwie Lubelskim. Według świadków obiekt nadleciał ze wschodu i latał nad okolicą około godziny. Po wykonaniu nagrania obiekt zniknął.

Nasi czytelnicy dostrzegli jednak jeszcze jeden obiekt.

[KONTAKT] Pewnie Fundacja już to widziała ...fakt zamieścił fajny filmik z UFO ...poza kulą w 48 sekundzie szybko przelatuje obiekt ....na samym początku też u dołu kadru. Pozdrawiam. A tu link :

http://www.fakt.pl/polska/ufo-zatrzymuje-wiatraki-w-majdanie-gornym-na-lubelszczyznie-zobacz-film,artykuly,634352.html

 

 I kolejny e-mail:

Witam

Przesyłam wam link do filmiku, który prawdopodobnie już widzieliście, ale na nagraniu w 0,04 - 0,05 sekundzie przelatuje jeszcze jeden obiekt który porusza się bardzo szybko w przeciwnym kierunku do obiektu na którym się wszyscy skupiają. Nie wiem który obiekt zatrzymuje wiatraki przejrzyjcie klatka po klatce i zobaczycie ten drugi obiekt pozdrawiam serdecznie:

http://www.gazetalubuska.pl/polska-i-swiat/a/niezidentyfikowany-obiekt-zatrzymuje-wiatraki-w-majdanie-gornym-internauci-ufo,9986713/

Witam mam kolejny filmik który na pewno juz widzieliscie ale jezeli dobrze pamietam oglądajcie klatka po klatce 0,04 s i 0,05 s tam na filmie przelatuje drugi obiekt ale leci bardzo szybko . nie mam pojecia jednak który z tych obiektów zatrzymuje wiatraki ten co leci pomału czy ten co leci szybko pozdrawiam przesyłam link 

 

 

 

I już na koniec warto wspomnieć, że dziennik FAKT poprosił o opinię w tej sprawie właściciele tzw. farmy wiatrowej.

 Niektórzy wierzą, że to UFO, inni, że po prostu zwykły dron. W internecie krąży film nagrany w Majdanie Górnym (gm. Tomaszów Lubelski). Kiedy niezidentyfikowany obiekt przelatuje obok farmy wiatrowej, wiatraki mają się na chwilę zatrzymać, a potem znowu ruszyć. Firma, która jest właścicielem farmy wiatrowej odniosła się do sprawy

Do zdarzenia miało dojść 17 kwietnia tego roku. Na filmie, który trafił do internetu widać jak obiekt (według wyliczeń niektórych może mieć ok. 2,7 metra wysokości) przelatuje obok farmy wiatrowej. W tym momencie skrzydła wiatraków przestają się kręcić. Kiedy obiekt, (który na filmie jest dużą czarną kropką), oddala się, wiatraki znów zaczynają działać.

- Według świadków obiekt nadleciał ze wschodu i latał nad okolicą około godziny. Po wykonaniu nagrania obiekt zniknął - czytamy w opisie filmu na YouTube, który ma już ok. 37 tys. wyświetleń.

Według przedstawicieli firmy EDP Renewables, która jest właścicielem wiatraków w Majdanie Górnym, nagranie nie jest prawdziwe. Tego dnia, kiedy miało dojść do zdarzenia, wiatraki działały bez przerwy, bo były dobre warunki pogodowe.

- Poza tym wyhamowanie turbin w tak szybkim tempie, jak widać to na filmie, nie jest fizycznie możliwe. Wyłączają się one automatycznie jedynie w przypadku bardzo silnego wiatru, a nie są w stanie wykryć tego typu przeszkody - powiedział nam jeden z pracowników EDP.Na koniec tylko jedna uwaga: obiekty UFO potrafią zatrzymać skomplikowane urządzenia, czego nie wychwytują tzw. mierniki liniowe. Nie wiemy, czy tak było w tym przypadku, ale warto o tym wspomnieć. Jak coś się zatrzymuje, co jest nie do zatrzymania? To efekt działania zaburzenia czasoprzestrzeni, co potrafi wywołać taki obiekt.


I jeszcze jedna sprawa: polecamy zobaczenie tekstu w naszym dziale XXI PIĘTRO, gdyż... zresztą - zobaczcie sami!

http://www.nautilus.org.pl/xxi-pietro,335,16-maj-2016--ufo-nad-majdanem-wylacza-wiatrak-jest-ciekawy-watek.html?year=2016&month=5&day=16

Komentarze: 7
Wyświetleń: 8605x | Ocen: 8

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Sob, 14 maj 2016 08:33   
Autor: FN, źródło: FN   


Komentarze (7)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.

Pon, 16 maj 2016 07:27 | ocena: + 1

brodacz | Załogant

Czytając odpowiedź ludka z elektrowni nieźle się ubawiłem. Albo gość ma IQ krewetki albo nie zrozumiał pytania.

Nie, 15 maj 2016 15:47 | ocena: -2

GTY | Gość

Czy UFO wywołało potężny Majdan na Ukrainie?

Nie, 15 maj 2016 04:55 | ocena: -1

vorb | Gość

Opierając się na prezentowanych nagraniach ,uważam że obiekt jest przynajmniej dwukrotnie większy niż to zostało wyliczone. Wydaje się, że obiekt porusza się miedzy pierwszoplanowym , a drugoplanowym wiatrakiem. A co z trzecioplanowym wiatrakiem. Na zbliżeniach widać że trzeci wiatrak zatrzymuję się w tej samej chwil co pozostałe dwa. Stad wnioskuję, że przelot obiektu odbywa się miedzy drugim, a trzecim wiatrakiem, ale w pobliżu drugiego. Dlatego wszystkie pomiary należałoby przesunąć w kierunku drugoplanowej elektrowni wiatrowej.

Sob, 14 maj 2016 18:16 | ocena: + 1

Rex | Gość

A ja chcę zwrócić uwagę na to ze jak obiekt przelatuje w pobliżu łopaty wirnika idzie ona w kierunku przeciwnym do pracy wirnika. Czyli łopata kręcą się w lewo zatrzymuje się i lekka odbija w prawo stronę potem się zatrzymuje.

Sob, 14 maj 2016 11:48 | ocena: + 1

mrc | Gość

Witam,
Na nagraniu z YT widać trzy szybko przelatujące obiekty (lub ten sam, który zatacza kręgi - może krążył wokół tego większego obiektu).
0:47 - 0:48 - to ten opisany w tekście
0:50 - pomiędzy dolną łopatą wirnika pierwszego wiatraka, a generatorem wiatraka stojącym na drugim planie.
0:51 - 0:52 - dolny, lewy róg ekranu.

Należy jeszcze zwrócić uwagę na to, że "główny" obiekt poruszający się w prawą stronę, widoczny jest przed łopatą wirnika, a następnie za słupem / podstawą wiatraka. Oznaczałoby to, że musiał poruszać się prostopadle do osi wirnika lub wykonywać manewry, co raczej jest wątpliwe, gdyż z punktu widzenia obserwatora jego lot jest niezmiennie prostoliniowy. A więc przyjmując, że film jest prawdziwy obiekt minął wiatrak w niesamowicie bliskiej odległości (w przestrzeni pomiędzy łopatami wirnika, a samym słupem, patrząc prostopadle do osi wirnika).

Sob, 14 maj 2016 11:02 | ocena: + 1

Dominik | Gość

Na filmie zauważyłem coś, co wydaje mi się powinno wymagać dokładniejszej analizy.
"Wiatrak" jest ustawiony w stosunku do obserwatora pod pewnym kątem. Jeżeli obiekt miałby przelecieć idealnie od lewej strony w prawo (bez oddalania się od obserwatora), wówczas nie pasuje mi fakt, iż obiekt przelatuje pierw przed łopatą wirnika, która znajduje się bliżej obserwatora, a następnie za słupem farmy wiatrowej, która jest dalej od obserwatora i dalej od łopaty wirnika, przed którą obiekt w przeleciał wcześniej.
Takie zachowanie wskazuje na ruch poniekąd oddalający obiekt od obserwatora. Jednak i tutaj dostrzegam pewien problem. Obiekt ani nie zmienia swojego rozmiaru, co jest normalne dla obiektów oddalających się, ani też nie zmienia toru lotu, który wciąż jest w poziomie kadru. Obiekt taki, gdyby leciał na mniej więcej stałej wysokości i oddalał się od obserwatora powinien się zmniejszać oraz sprawiać wrażenie obniżania na tle nieba.
W drugim filmie przedstawiona analiza obrazu jest bardzo ciekawa. Brak jednak próby porównania fragmentu obrazu, na którym farmy wiatrowe się zatrzymują z fragmentem, na którym ruch pozostaje niezakłócony.
Pozostaje pytanie, czy udałoby się dotrzeć do oryginalnego nagrania, co umożliwiłoby na podstawie choćby analizy pliku stwierdzić, czy jest on identyczny z tym, jaki by został utworzony przez urządzenie nagrywające.
Można by pisać i pisać, jednak nie zmienia to faktu, iż film jest interesujący, choć na pewno rodzi kilka pytań.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Nie, 15 maj 2016 09:53 | brak oceny

Stalker-87 | Załogant

Według mojej analizy, obiekt nie przelatuję z lewej w prawo, lecz leci od kamery w stronę horyzontu - czyli w perspektywie. Przy takim odaleniu trudno to stwierdzić "na oko", potrzebne są narzędzia do wyliczenia. Pozdrawiam

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

[.] Dzień dobry,  Podzielę się z Wami pewną myślą dotyczącą reinkarnacji oraz obaw o dalszy los Polski.  W latach 90. w jednym z odcinków Nautilusa Zet były wypowiedzi chłopca, który w poprzednim wcieleniu mógł być rycerzem z Malborka. Powiedział, że specjalnie wybrał sobie kolejne wcielenie teraz we współczesnej Polsce bo tu mu się nic nie stanie, bo nie będzie tu wojen, a on już zginął raz w walce i drugi raz tego nie chce. Obecnie boimy się eskalacji wojny z Ukrainy na Polskę. ...

UFO24

więcej na: emilcin.com

Czw, 29 gru 2022 08:34 | 30.10.2022 po godzinie 18 siedzieliśmy z żoną i córką i obserwowaliśmy gwieździste niebo. Zauważyliśmy sporo obiektów przelatujących z różnych kierunków, z północy na południe i odwrotnie, ze wschodu na zachód i odwrotnie. Obiekty te świeciły białym, ciągłym światłem, niczym nie różniły się od tych 'mniejszych' gwiazd. Oczywiście nie wiem na jakiej wysokości leciały, ale ich prędkość na niebie była porównywalna do tej z jaką latają samoloty rejsowe. Obiekty te latały pojedynczo, lub w parach, ...

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Brak zainteresowanych Załogantów.

Dziennik Pokładowy

Niedziela, 15 stycznia 2023 | O 2023 roku, o mnie, Fundacji Nautilus,  zwykłej prozie życia i „szalupach ratunkowych”. Wpis w Dzienniku Pokładowym 15 stycznia 2023

czytaj dalej

FILM FN

PROJEKT KONTAKT - apel do czytelników!

archiwum filmów

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.