Dziś jest:
Wtorek, 24 października 2017

Istnienie obiektów UFO jest dla mnie równie oczywiste jak istnienie samolotów. Paul Hellyer, były Minister Obrony Kanady

Komentarze: 6
Wyświetleń: 2868x | Ocen: 7

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Nie, 22 maj 2016 19:17   
Autor: FN, źródło: FN   

NAZYWAMY TAKIE NAGRANIA WIDEO SUPER-SZYBKIMI PRZELOTAMI UFO

Jak często zdarza się to zjawisko? Wbrew pozorom nie tak często. To zresztą powinno całkowicie zamknąć dyskusję o mitycznych owadach, których przecież miliardy przelatują przed każdym obiektywem kamery praktycznie w każdej chwili. A jednak zdarza się, że kamera jest skierowana w niebo i nie zarejestruje niczego przez całe godziny, co jest zbliżone nawet do tego zjawiska, o którym wspomniał nasz czytelnik. Oto jego wiadomość skierowana na pokład okrętu Nautilus:

 

[KONTAKT] Hello,

I have made this video https://www.youtube.com/watch?v=Dy5UacMJxbM

In second 29 is a very fast object seeable. Can you explain me what could it be?

Regards

Marc

 

[Tłum. FN{

Wykonałem nagranie wideo https://www.youtube.com/watch?v=Dy5UacMJxbM

W 29 sekundzie jest widoczny bardzo szybko obiekt. Czy możecie mi wyjaśnić, co to może być?

Pozdrawiam

Marc

 

Zobaczmy ten film.

 

Rzeczywiście w okolicach 29 sekundy widać na trzech klatkach filmu obiekt, który dosłownie z gigantyczną prędkością przelatuje przez niebo. Oto screeny (czyli klatki) z tego filmu:Obiekt przelatujący niebo wygląda w taki sposób.Na samym początku wyjaśnimy jedno: nie wierzymy w żadne pyłkowo-owadzie wyjaśnienia tego zjawiska, choć na początku tak wyjaśnialiśmy tego typu filmy. Podczas kongresu MUFON w Los Angeles w 2015 była prezentacja jednego z naszych amerykańskich kolegów, na której pokazał on rzeczywiste przeloty owadów i porównywał je z tym „błyskawicznym obiektem”. Efekt tej analizy był bezlitosny dla wszelkich miłośników oplucia takich filmów przez „teorie owadzie” – te obiekty to naprawdę coś zupełnie innego!

W naszym archiwum FN mamy sporo tego typu materiałów, na których zdziwieni autorzy filmów zauważyli coś dziwacznego przemierzające niebo z prędkością zbliżoną do granicy absurdu. Oto trzy przykłady takich filmów.

 

18 listopada 2015 na pokład Nautilusa dostaliśmy e-mail o następującej treści:

From: Przemysław [dane do wiadomości FN]
Sent: Wednesday, November 18, 2015 12:16 PM
To: FN
Subject: Film+ zdjęcia ,,dziwny obiekt''

Witam serdecznie,
W maju bieżącego roku byłem na wyjeździe paralotniowym we Włoszech (Meduno) latając miałem na kasku kamerkę, nagrałem sporo materiału (nie oglądałem go w całości, bardziej urywki) teraz gdy skończył się sezon na latanie postanowiłem pooglądać sobie i powspominać latanie we włoskim Meduno. Na jednym z filmiku zauważyłem coś interesującego. Nie mam pojęcia co to może być... samolot na pewno nie ptak..? ale chyba ptaki nie latają z taką prędkością ( obiekt porusza się bardzo szybko) Kształtem przypomina ,,gwiazdkę''. Latając nic nie zauważyłem dopiero teraz po obejrzeniu filmu dostrzegłem to czym chciałbym się z Państwem podzielić...
Ale co to może być wg Państwa? To coś tak naprawdę pojawia się znikąd i szybko przelatuje...
Pozdrawiam serdecznie
Przemysław.

 

Kolejny film przesłany do FN – zwykła gra w kosza w 2009 roku. Dopiero na ekranie monitora autor filmu zauważył coś dziwnego błyskawicznie przelatujące przez całe niebo.

 

 

Poniżej najciekawszy fragment filmu.

 

I jeszcze jeden film przesłany do FN 17.07.2011

To: nautilus@nautilus.org.pl
Subject: nagranie ufo

Witam
Przesyłam film nakrecony 19 maja 2006 roku w Dobieszowicach 4 km od Piekar Śląskich woj śląskie kamerka cyfrową.
W pierwszej sekundzie filmu nad domami przelatuje obiekt, niestety jego prędkość jest tak ogromna, że widać go tylko na kilku klatkach filmu. Obiekt przelatuje na wysokości słupów.

Pozdrawiam
Dawid

 

Zjawisko jest ciekawe i naprawdę „wbija w ziemię” każdego, kto jak mantrę powtarza idiotyzmy o „owadach i odrzutowych ptakach”, jeśli tylko ustawi kamerę w letni dzień nad polskim jeziorem w letnim miesiącu, kiedy w powietrzu latają miliardy owadów. Szybko się okaże, że owe wyśnione „wyjaśniające wszystko przeloty owadów” mają się tak do tego zjawiska, jak popularna „pięść do oka”.

Naszym zamiarem jest zorganizowanie w Polsce kilku wykładów osób, które mieliśmy okazję poznać podczas kongresów MUFON w USA. Jeden z wykładów powinien wygłosić nasz znajomy, który zajmuje się analizą właśnie takich super-szybkich przelotów UFO.

Na koniec kilka słów do wszystkich czytelników serwisów FN. Jak widzicie przeżywamy małą rewolucję, ale to nie koniec zmian. Już wkrótce zobaczycie, że można „podnieść poprzeczkę” znacznie wyżej. Odwiedzajcie pokład okrętu Nautilus!

 

Komentarze: 6
Wyświetleń: 2868x | Ocen: 7

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Nie, 22 maj 2016 19:17   
Autor: FN, źródło: FN   


Komentarze (6)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.

Śr, 25 maj 2016 20:38 | brak oceny

GrayFox | Gość

Również wam wysyłałem w tamtym roku film z super szybkim przlotem ufo. Moim zdaniem jest o tyle ciekawy ze chwile przed przelotem pojawiaja sie artefakty na filmie, a wczesniej widac przeloty insektów i spadajacych liści. Po zatrzymaniu filmu na 38 sekundzie widac dyskoidalny kształt. Pozdrawiam.

https://drive.google.com/open?id=0B9fHn1AuiZxsa2tsN3paUURqSjg

Dziękujemy za ocenę.

Pon, 23 maj 2016 08:29 | brak oceny

George | Gość

Czasem, kiedy potrafimy poprzez odpowiedni stan umysłu rozluźnić mięśnie soczewki, możemy zarejestrować "podejrzane", błyskawicznie przemieszczanie się "czegoś", czego kszałtu nie można dojrzeć. . Można poćwiczyć na plaży patrząc w niebo. Ja widuję czasem błyskawicznie pojawiające się i znikające białe gwiazdki, czasem jest ich cała masa. Może to jakiś rodzaj halucynacji a może prana. Jak widać możemy przy odpowiednim treningu postrzegać takie obiekty bezpośrednio. Warunkiem jest totalne rozluźnienie wzroku. Nawiasem mówiąc, choć to ciekawe, nie ma nic dziwnego w tym że różne formy współistnieją w tej samej przestrzeni. Aby sobie wzajemnie nie przeszkadzać funkcjonują w odmiennych formach gęstości. Nie wykluczam też, że stworzenia posiadają zróżnicowane zdolności percepcji zjawisk w czasie. Tak jak dla roda (nie rodsa) my ludzie poruszamy się z szybkościa ślimaka a sam ślimak jawi im się jak ciało stałe. Pałeczki (rod) poruszają się dla siebie normalnie a dla nas ludzi z szybkością która nie pozwala na ich rejestrację. Jeśli mam rację - przestrzeń (inteligentna) sprytnie to wykombinowała.

Rozwiń odpowiedzi (1) Dziękujemy za ocenę.

Pt, 27 maj 2016 10:35 | brak oceny

magdakowalska48 | Załogant

Zupelnie nie rozumiem dlaczego dostales minusy. Zupelnie nie rozumiem dlaczego mozna dawac oceny anonimowo. Powinno sie dawac oceny dopiero po zalogowaniu i powinno byc wiadome kto dal. Masz plus ode mnie

Dziękujemy za ocenę.

Pon, 23 maj 2016 07:07 | ocena: + 1

Giova | Gość

No to "wbiliście mnie w ziemię". Ja również byłam święcie przekonana, że na tym filmiku występuje jakiś przelatujący owad. A jak widać - trzeba być uważnym, zrobić porównania i mieć "otwarty umysł". Przyznam się, że zrobiłam już tysiące zdjęć, z owadami w tle. Często fotografuję przyrodę - różne kwiatki itp. w pobliżu których kręcą się owady. No właśnie - owady zachowują się zupełnie inaczej (i właśnie nad tą kwestią należy się pochylić i zrobić porównania). Przyznam się, że po tylu latach nie udało mi się uchwycić takiego zjawiska jak pokazujecie na powyższych zdjęciach czy video. Wszystkie bąki, trzmielie, muchy poroszają się "dostojnie" i raczej przewidywalnie. A my zwykli śmiertelnicy - prawie wszystkie "dziwne zjawiska" chcemy z "automatu" szufladkować jako "a tam - jakiś owad przeleciał, nie ma się czym tak emocjonować".
Oczywiście nikt tutaj nie mówi, że "to może być UFO", co od razu musi oznaczać - "statek kosmiczny przedstawicieli pozaziemskiej cywilizacji". Termin UFO jest pojęciem tak pojemnym, że praktycznie zmieści wszystko. Dlaczego? Bo to oznacza "niezidentyfikowany obiekt latający", czyli coś co lata, tylko my tak naprawdę nie wiemy co. Jednak warto spotrafić to tak różnicować, żeby wszystkiego od razu nie przepisywać "latającym owadom" czy "pyłkom", jednocześnie wyśmiewając się w kułak z osób, które twierdzą, że "to jednak nie był owad - spójrz uważniej". I właśnie za tą uważność i nieszablonowość myślenia należy pochwalić załogę Fundacji Nautilusa.

Dziękujemy za ocenę.

Nie, 22 maj 2016 22:51 | brak oceny

Pablo | Gość

W 16-17 sekundzie też coś przelatuje....

Dziękujemy za ocenę.

Nie, 22 maj 2016 22:02 | ocena: + 6

Marc | Gość

Thank you very much for explanation. In other forums people tellings its an insect. In my eyes this object is too fast. The camcorder has not used zoom. Today I tested it with other insects, no problem to make an normal film. The insects are slower.

Dziękujemy za ocenę.

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Nick / imię i nazwisko

Email

Treść komentarza:

Zabezpieczenie przeciw-spamowe

Ilość UFO na obrazie
* Publikując komentarz oświadczasz, iż zapoznałeś się oraz akceptujesz regulamin naszej strony.

szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

Wiadomość z Projektu Messing - zakończyły sie poszukiwania ciała Iwony Wieczorek. W Parku Reagana w Gdańsku nic nie znaleziono - poszukiwania georadarem trwały od 4 września.... ... 

UFO24

więcej na: emilcin.com

Dziś, 09:26 | Po publikacji zdjęć z lądowania UFO w lesie w Husinach odezwał się nasz czytelnik, który widział identyczne zjawisko w Laskówce w 2010 roku. Publikujemy zdjęcia, które zrobił na miejscu! Zapraszamy do serwisu www.emilcin.com do działu UFO-TEMATY ... ...

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Brak zainteresowanych Załogantów.

Dziennik Pokładowy

Wtorek, 19 września 2017 | Wiele osób myśli, że tak ‘będzie zawsze’. Co roku będą nowe modele samochodów, linie lotnicze będą otwierały nowe połączenia do egzotycznych miejsc, deweloperzy będą stawiali coraz to nowe domy na ostatnich wolnych terenach wokół miast, a życie ludzi przyszłości będzie przypominało to nasze, obecne życie. Ale dramatycznie się mylą – na naszych oczach właśnie kończy się krótki i bezwzględny okres w...

czytaj dalej

FILM FN

POWIERZCHNIA NASZEGO SATELITY W 4K

archiwum filmów

Informacje z Hydepark "N"25 sierpnia :: Dowód na to, że żyjemy w hologramie? Nauka dochodzi do coraz bardziej zaskakujących wniosków na temat natury naszej rzeczywistości. Czy jest możliwe, że świat to hologram?: viewtopic.php?f=33&t=5532
25 sierpnia :: Paradoks bilardowy - podróże w czasie Dyskusja na temat hipotez dotyczących podróży w czasie od trochę innej strony. Możliwe, czy nie? Oto jest pytanie: viewtopic.php?f=53&t=5626
2 listopada :: Cybernetyka, SI i etyka maszyn - do czego zaprowadzi nas przyszłość? Dyskusja o kierunku rozwoju świata i możliwych scenariuszach. Sztuczna inteligencja, technologie i wynalazki, które zaważą na naszym gatunku: viewtopic.php?f=28&t=4291

wejdź na forum i dołącz do dyskusji

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.