Dziś jest:
Wtorek, 17 maja 2022

Ludzkość na Ziemi żyje obecnie w niegodziwym nadmiarze materialnych pragnień i przyjemności.
/Billy Eduard Meier, najsłynniejszy kontaktowiec z UFO na świecie/

Komentarze: 5
Wyświetleń: 19091x | Ocen: 11

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Sob, 26 lis 2016 06:33   
Autor: FN, źródło: FN   

KIEDY WYKONUJE SIĘ ZDJĘCIE, NIE WIDAĆ ŻADNYCH ‘DUCHÓW CZY ZJAW’… SZOK POJAWIA SIĘ W DOMU!

Programy kosztują grosze i są powszechnie dostępne w tzw. wirtualnych sklepach aplikacji na smartfony. Po ściągnięciu aplikacji można w dowolne zdjęcie wprowadzać dowolnego ducha małej dziewczynki, topielca, zjawy itp. Oczywiście mamy takie programy i robiliśmy setki tego typu zdjęć. Oto przykład takiego zdjęcia wykonanego w Bazie FN. Duchy i zjawy zostały przez nas wprowadzone wokół naszego fundacyjnego kota – Czarusia (w zasadzie jest to kot naszych sąsiadów, ale kiedy tylko zobaczy samochody FN natychmiast przybiega się przywitać i spędza z nami bardzo dużo czasu podczas pobytów załogi na terenie Bazy FN).


 

Niektóre zdjęcia przysłane do FN natychmiast podejrzewany o „radosną twórczość” na aplikacjach na smartfonach. Oto przykład takiej fotografii:

From: [dane do wiad. FN]

Sent: Tuesday, September 20, 2016 4:01 PM

To: FN

Subject: pomocy

 

Wysłane z aplikacji Poczta dla Windows 10

Kolezanka zrobila mi to zdjecie w sobote a w niedziele zadzwonila do mnie ze na tym zdjęciu cos za mna stoi , wyslala mi je i wpadłam w szok !! tak się przesttraszylam ze az się poplakalam . nie wiem co mam z tym zrobić . gdyby zdjecie było zrobione w przypadkowym miejscu to bym się tym tak nie przejela ale to moje miejsce pracy! Sprawdzałam już w sieci czy w tym miejscu się cos wyarzylo , był jakiś wypadek samochodowy w którym zginela 24letnia dziewczyna , pytałam tez leśniczego to mi powiedział ze  było kilku wisielcow … boje się ze może mi cos grozic …

 


 

 

Tym razem akurat w tej publikacji w serwisie FN prezentujemy zdjęcia duchów, które mają tzw. zarys sylwetki (obiekty orbs pokażemy na końcu tej publikacji - przyp. red.). Czy za taką sylwetkę można uznać kilka cieni i plamek, które pojawiły się na zdjęciu wykonanym w Barcelonie? Raczej nie bardzo. Tutaj możemy mówić o odbiciu jakiegoś kształtu od… szyby, przez którą była robiona fotografia. Nie o takie zdjęcia nam chodzi, a je zaprezentujemy jako materiał – powiedzmy – instruktażowy.

From: [dane do wiad. FN]

Sent: Wednesday, November 28, 2012 10:17 PM

To: nautilus@nautilus.org.pl

Subject: Zarys sylwetki

 

Witam serdecznie FN!

 Przesyłam Państwu do analizy dość dziwne  zdjęcie, podczas pobytu mojego przyjaciela w Barcelonie. Owa fotografia przedstawia(moim zdaniem) jakby zarys sylwetki ludzkiej, mogę się mylic, lecz są to zbyt naturalne rysy jak na kształt człowieka, a może to tylko czysty przypadek? 

 

Czasami autorzy zdjęć przysyłają nam tzw. zdjęcia poruszane, na których mimo wszystko jakiś element ich zaniepokoił. Z zasady nie analizujemy takich zdjęć, ale także pokażemy tę fotografię jako przykład „zdjęcia poruszonego”, w którym nawet mógł się pojawić efekt tzw. podwójnego odbicia flesza (przynajmniej tak nazywamy ten efekt na pokładzie Nautilusa).

 

From: [dane do wiad. FN]

Sent: Wednesday, July 17, 2013 5:13 PM

To: FN

Subject: Czy na tym zdjęciu faktycznie jest duch?

 

Witam , w załączniku przesyłam zdjęcie mojego siostrzeńca, zrobione zostało w trakcie jego zabawy , (która polegała na skakaniu w górę i w dół).

Chciałem dodać iż w tym momencie bawił się on sam i była obecna tylko jego mama, która robiła zdjęcie. Piszę do Państwa ponieważ wiem że zajmują się państwo tego typu sprawami. Już wyjaśniam co mam konkretnie na myśli:

Na jego brzuchu widoczna jest duża dłoń prawdopodobnie kobieca gdyż sprawia wrażenie że ma pomalowane paznokcie. Rozmaz jego rączek jest widoczny i nie widać na nim żeby trzymał się za brzuch , po za tym jego rączki są dwa razy mniejsze i szczuplejsze od widocznej dłoni na brzuchu.

Zastanawiający jest też obraz jakby postaci z lewej strony zdjęcia która go obejmuje a ręka tej "postaci" jest widoczna tylko na tle dziecka.

Chciałbym aby Państwo zapoznali się z tym zdjęciem i udzielili mi odpowiedzi na pytanie czy to może być faktycznie duch czy tylko wytwór ludzkiej wyobraźni? Z góry dziękuję i oczekuję na odpowiedź od Państwa , z poważaniem Marek z Wrocławia.


 

 

Dlaczego w takim razie uważamy niektóre zdjęcia „zjaw i duchów” za ciekawe i wiarygodne? Powodów jest wiele. Po pierwsze zdjęcia tego typu były przysyłane do FN nawet 25 lat temu, kiedy grafika komputerowa praktycznie nie istniała, a fotografie duchów były robione zwykłymi aparatami na klisze. Po drugie liczą się świadkowie – ich wiarygodność i relacje są naprawdę bardzo ważne w ocenie wiarygodności zdjęcia.

Dzisiaj zaprezentujemy dosłownie kilka zdjęć spośród tego nieprzerwanego potoku fotografii, który każdego dnia płynie na pokład okrętu Nautilus. Na początek bardzo osobliwe zdjęcie wykonane zimą 2014 roku, kiedy to w miejscowości Ciemne została wykonana fotografia podczas „narciarskiego mini-kuligu”. Zdjęcie wygląda tak:


Powiększenie fragmentu zdjęcia.


W serwisie youtube ukazał się materiał będący rozmową z autorką zdjęcia. Oto opis do tego materiału.

Zdjęcie zostało zrobione przez młodą dziewczynę w miejscowości Ciemne podczas wyprawy konno , co ciekawe nie wykryto na nim oznak fałszerstwa zostało poddane detekcji numeracja tez się zgadzała , jeśli ktoś na smartfonie znajdzie apkę z taką matrycą ducha proszę o kontakt to mój profil na fb https://www.facebook.com/maximus.realevp lub proszę napisac na kanał , do filmu dołączyłem inne zdjęcia zrobione w Polsce , dziewczyna twierdzi że nie widziała nic robiąc to zdjęcie dopiero w domu przeglądając na komputerze zdjęcia zauważyła tego ducha kobiety , jeśli zdjęcie nie wykazuje fałszerstwa to można zadać sobie pytanie co na nim jest ?

Oto materiał na youtube:

 

 

Czasami na zdjęciu – jak zapewnia autor lub autorka – pojawia się nawet nie sylwetka, ale wręcz twarz! Przykład? Z ostatniej poczty do FN.

-------- Wiadomość oryginalna --------

Temat: Zdjęcie ducha

Od: Mariusz [dane do wiad. FN}

Do: nautilus@nautlius.org.pl

DW:

 

Witam przesyłam ciekawe zdjęcie podczas zabawy. Przypadkiem zrobiono to zdjęcie to jest twarz bardzo dobry widoczna jakby wysunęła się z mebli zdjęcie jest prawdziwe bo ten kto je zrobił nie ma pojęcia o możliwość retuszu zdjęć pozdrawiamy darek


Poprosiliśmy autora zdjęcia o doprecyzowanie, czy na pewno nie używał aplikacji graficznej w telefonie. Oto jego odpowiedź:

From: [dane do wiad. FN]

Sent: Monday, November 14, 2016 9:24 AM

To: FN

Subject: Odp: RE: Zdjęcie ducha

 

Witam. Zdjęcie jest prawdziwe , bez żadnych kombinacji,. Zdjęcie zrobione przez całkowity przypadek podczas zabawy mojej chrześnicy ze swoim chłopakiem.. Jest to stary poniemiecki dom więc wszystko możliwe.Interesuje sie takimi zjawiskami i sam na początku podszedłem do tego sceptycznie, ale po rozmowach i próbach odtworzenia sytuacji stwierdziłem że to najprawdziwsze zdjęcie ducha. zgoda na publikację. Pozdrawiam

 

 

I czas na kolejną fotografię z materiałów „nadesłanych do FN”. Tym razem czytelnik serwisu zainteresował się odbiciem w szybie, które także wygląda osobliwie.

From: [dane do wiad. FN]

Sent: Monday, November 18, 2013 3:45 PM

To: FN

Subject: Dziwne odbicie na szybie samochodu .

 

Witam

 Jadąc z dziewczyną miesiąc temu samochodem na drodze poza miastem późnym wieczorem  dokładnie rzecz ujmując za Sulejowem - wyjęła aparat i zrobiła sobie zdjęcie z tzw-ręki  po wykonaniu zdjęcia i zgraniu na komputer , okazało się ,iż na szybie zapisało się coś co przypomina kształtem twarz, proszę o analizę ,czekam na odpowiedź , zdjęcie w załączeniu .

 Pozdrawiam.

 [dane do wiad. FN]

 

Po zasłonięciu twarzy zdjęcie wygląda tak.


Kiedy rozjaśnimy ekspozycję – wtedy ukazuje się widok dość wyjątkowy.


 

 

 

 

Kolejne zdjęcie przedstawia banalną scenę – dwóch chłopaków na ławce. Czy można wykluczyć użycie programu graficznego? Nie można, ale… zdjęcie mimo dość podłej rozdzielczości jest ciekawe ze względu na to, że owa zjawa nie wydaje się być sztucznie wprowadzona do ekspozycji (inaczej wtedy wygląda sprawa rozłożenia pikseli zdjęcia).

-----Original Message-----

From: [dane do wiad. FN]

Sent: Thursday, November 28, 2013 1:09 PM

To: FN

Subject: Ciekawa fotka

 

Witam

Koledzy córki zrobili ciekawą fotkę i jest na niej cos dziwnego - zobaczcie sami -lewa strona zdjęcia. Przy robieniu zdjęcia nikogo tam nie było.

Nie wiem i oni też co to jest ale wyglada jak jakąś przeźroczysta osoba, dodam że w okolicach tego miejsca kilka lat temu utopiła sie dziewczynka, niedaleko jest krzyż .

Może to jednak tylko złudzenie. Nie jestem właścicielem fotki wiec jeżelibyście ją gdzieś pokazywali to proszę bez twarzy osób. Proszę też nie ujawniac moich danych.

Pozdrawiam

[dane do wiad. FN]

 


Powiększenie zdjęcia

 

 

I jeszcze jedno zdjęcie ducha tym ciekawsze, że zrobione… w czasie Drugiej Wojny Światowej. Najpierw opis, który trafił do Fundacji Nautilus.

 

-----Original Message-----

From: [dane do wiad. FN]

Sent: Friday, November 25, 2016 2:50 PM

To: FN

Subject: Re:

 

[…]Korzystając z okazji chciałbym pokazać tez dość ciekawe zdjęcie marynarza kriegsmarine wykonane w czasie II wś gdzie widać jak obok niego stoi jeszcze inna osoba w innej pozycji i dużo niższa Zdjęcie znalazłem we Władysławowie gdzie akurat mieszkam w starym domu ( sąsiada ) podczas przeglądania starych zdjeć Czy to wada odbitki czy coś innego chciałbym pozostawić do oceny ale na pewno jest interesujące Zdjęcie oryginalne jest w moim posiadaniu Co do samego " ducha" to jak to zdjęcie znalazłem to w pierwszym momencie wcale tego nie zauważyłem dopiero po jakimś czasie to było widoczne A ze tematyka wszelkich zjawisk paranormalnych  się interesuje to postanowiłem podzielić się tym Być może to jedynie podwójne naświetlenie zdjęcia a może faktycznie coś całkiem innego niż my sobie wyobrażamy Zdjęcie posiadam od około 10 lat i nigdzie nie było publikowane 

 

Na koniec wracamy na chwilę do sprawy bytów, które my nazywamy „orbs”. Nie dajcie się Państwo zwieść wyjaśnieniom, że są to „zwykle komary”, banalne „pyłki przewiewane przez wiatr”, pyciunki kurzu „tak po prostu oświetlone przez flesza”, drobineczki materiałów organicznych, których „pełni fruwa w powietrzu” i tak dalej i tak dalej – moglibyśmy tak zapisać z dziesięć stron tekstu… ;) Są to absolutnie byty duchowe nie widoczne gołym okiem, które wychodzą ludziom na całym świecie i są pogardliwie, prześmiewczo opluwane jako „zwykłe, banalne, zwyczajne błędy fotograficzne”. Dostaliśmy kilka godzin temu (dosłownie) takie właśnie fotografie z miejsca szczególnego, bo z obozu Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu. Autorką jest pani Katarzyna. Dlaczego prezentujemy materiał z Oświęcimia z "orbs"?   Bo spodobało nam się jedno zdjęcie z grupą ludzi, nad którymi unosi się kula... trzeba tylko mocno powiększyć fragment zdjęcia.


Na koniec tej krótkiej publikacji pięknie podziękowania dla wszystkich, którzy przysłali na nasz pokład fotografie, które zostały przez autorów uznane za ciekawe. Każde zdjęcie zostało opisane, sklasyfikowane i trafiło do odpowiedniego katalogu.

Poniżej zdjęcia obiektów „orbs” z Auschwitz-Birkenau przysłane do FN 25 listopada 2016 roku!

 

 

 

Komentarze: 5
Wyświetleń: 19091x | Ocen: 11

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Sob, 26 lis 2016 06:33   
Autor: FN, źródło: FN   


Komentarze (5)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.

Wt, 29 lis 2016 22:02 | ocena: + 19

Prostetnic Vogon Jeltz... | Gość

Zdjęcie z dziewczyną w różowej sukience - wygląda na podróbkę. Zdjęcie z Barcelony - odbicie w szybie autobusu. Bawiący się chłopczyk - wszystko zależy od jednego czynnika: trzeba naprawdę uwierzyć, że w pobliżu faktycznie nie było nikogo dorosłego. Bo ręka robi całkiem normalne wrażenie mamy albo babci, która szybko podstawiła dłoń pod brzuszek rozbrykanego malca. Raczej nie montaż, bo kolorem i kontrastem ręka się nie wyróżnia. Jeśli byśmy mieli dowód, że maluch był sam, to zmieniałoby postać rzeczy. Kulig - wygląda na totalną lipę. Twarz na tle meblościanki - trudno powiedzieć. Albo baaaardzo chamski montaż, albo coś w tym jest, bo jak na fotomontaż jest to zbyt toporne. Dziewczyna w czarnej kurtce - najzwyklejsze odbicie błyszczącej kurtki w oknie. Chłopcy na ławce - hm, nie wygląda na podróbkę, a jeśli już, to zrobioną bardzo sprawnie. Może pareidolia, a może faktycznie coś tam jest. Niemiecki marynarz - nic tu nie ma, najzwyklejszy cień. Tyle że plamki układają się w coś jak oczy i wąsy. I zdjęcie raczej amatorskie, bo fotograf to miałby jednak oświetlenie rozproszone, niedające takiego dominującego cienia. Oświęcim - nic tam nie ma. Orbsy - czyli inna nazwa paprochy - i tyle.

Nie, 27 lis 2016 23:44 | brak oceny

dogon | Gość

Zdjęcie marynarza ? zrobione ładnych kilka lat temu ? mogło się zdarzyć /ale tylko mogło/ że fotograf naświetlał płytę fotograficzną 2 razy ? prze nieuwagę (np. spadł dekiel z aparatu skrzynkowego a model jeszcze nie był ustawiony) lub bardzo krótko i sądził ze nic się nie naświetliło po czym użył ją ponownie już prawidłowo naświetlając. Należy pamiętać że pierwsze fotografii były robione na płytach niespecjalnie czułych i naświetlanie trwało i trwało (we wczesnej fotografii były używane podpórki ? statywy pod części ciała z celu unieruchomienia na czas naświetlania zdjęcia). Jedna fotografia kiedyś kosztowała trochę więcej i mogło powodować to oszczędności. Oczywiście to tylko rozważanie teoretycznie nie poparte żadnymi dowodami. Przeczy temu też założona wcześniejsza kompozycja zdjęcia / gdyby było robione zaplanowane(!) wcześniej/ ale jeśli weźmie się hipotezę nieuwagi ? błędu..
Ciekawe jest zdjęcie twarzy ? ma odblask w oku. Druga część twarzy lekko zniekształcona, nos jakby przylegał do szyby.. Wygląda jakby twarz szeptała drugiemu dziecku /wyciętemu/ coś do ucha lub go całowała. Zdjęcie poruszone /główny obraz ma smugi jaśniejszych przedmiotów/ twarz nie ma tego efektu.. albo pojawiła się na bardzo krótką chwilę ... albo została tam ... pojawiona później :)
Zdjęcie na tle samochodu ? raczej wielokrotne odbicie -> światło od czarnego wypolerowanego samochodu -> od skórzanej kurtki i powtórnie od lakieru samochodu.
Pozdrawiam :)

Nie, 27 lis 2016 15:56 | ocena: -2

Mariusz | Gość

Do fotki marynarza, cień jeśli jest to bynajmniej od pasa w górę znajduje się przed marynarzem szczególnie to widać w okolicy głowy ( cienia ) który ewidentnie jest przed niż za nim

Sob, 26 lis 2016 18:46 | ocena: + 1

Adamhero | Załogant

A za marynarze jest jego cień. Chłopak przy szybie na zdjęciu jest jego odbicie

Sob, 26 lis 2016 14:36 | ocena: + 1

brodacz | Załogant

Fotka z chłopcem na tle okna to zwyczajnie efekt długiego czasu naświetlania. Kolejna fotka z kuligiem to na 99% podróbka (nie będę tu pisał dlaczego by nie ułatwiać na przyszłość innym cwaniakom, ale redakcji mogę wysłać wyjaśnienie na priv). Chłopiec duch na kolejnym zdjęciu jest oparty o szybę, przez którą wykonano fotkę z jego odbiciem. W samochodzie to również odbicie siedzącej w nim dziewczyny. Czarna kurtka i jasny kołnierz. Reszty fotek nie podejmuję się ocenić bo na pierwszy rzyt oka nic im nie dolega. Oczywiście poza pierwszym dymem na moście, który też na 90% jest odbiciem w szybie.

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

Rosyjscy blogerzy zajmujący się wojskowością mają być zszokowani stratami, jakie Rosjanie ponieśli podczas próby forsowania Dońca - twierdzi amerykański Instytut Studiów nad Wojną. Jak czytamy w analizie, 'próba przeprawy przez rzekę wykazała oszałamiający brak zmysłu taktycznego'.

UFO24

więcej na: emilcin.com

Wt, 3 maj 2022 08:44 | [...] 2 maja 2022 na zachodnich obrzeżach miasta Olsztyn miedzy godzina 20 a 21 widziane były na niebie świetliste obiekty w kształcie kuli. Na niebie pojawiło sie co najniej dziesięć lub więcej obiektów kulistych. Pierwszy obiekt był nieco większy. Wszystkie obiekty poruszały sie dokładnie w jednej linii i połączone były jakby nitka światła. poruszały sie z zachodu na wschód. kolor światła biały. Wielkość obiektów: pierwszy obiekt. Wszystkie obiekty jarzyły mocnym zimnym światłem. [...]

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Dziennik Pokładowy

Poniedziałek, 18 kwietnia 2022 | Zawsze trochę się śmiałem, kiedy ktoś wspominał o „czasach ostatecznych”, no bo jak? Czy kilka lat temu ktokolwiek sobie wyobrażał, że przyjdzie zaraza, a tuż po niej wielka, światowa wojna? Czy w dobie wszechobecnych sklepów za każdym rogiem ulicy przez myśl komukolwiek przyszło, że będzie apokaliptyczny brak wszystkiego i może nadejść wszechobecny głód? Dzisiaj, czyli 17 kwietnia 2022 ze zdumieniem...

czytaj dalej

FILM FN

RODZINA WAWRZONKÓW O EMILCINIE

archiwum filmów

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.