Dziś jest:
Poniedziałek, 20 września 2021

'Nie bój się. Nie masz powodu, żeby się bać. Nie zamierzamy was skrzywdzić. Chcemy przeprowadzić tylko kilka testów. Kiedy je skończymy, odprowadzimy cię z Barneyem do waszego samochodu. Wkrótce będziecie z powrotem w drodze do domu.'
Słowa, który powiedziała jedna z obcych istot podczas CE III z UFO Betty i Barneya Hillów 19 września 1961 roku

Komentarze: 6
Wyświetleń: 13419x | Ocen: 18

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Czw, 1 gru 2016 11:33   
Autor: FN, źródło: FN   

TAJEMNICA GRANATU

Jest 1996 rok. Nasza ekipa przebywa z wizytą w Stanach Zjednoczonych, gdzie mamy okazję rozmawiać z naszym rodakiem, którego ojciec miał przeżyć bardzo osobliwe Bliskie Spotkanie Trzeciego Stopnia z UFO. Było to jeszcze przed Drugą Wojną Światową, kiedy to jako młody chłopak pracował na plantacji trzciny cukrowej w Brazylii. Opis tego wydarzenia jest w naszych archiwach i chyba najwyższy czas wreszcie spisać tę relację, ale… jedna rzecz wyjątkowo zapadła nam w pamięć. W pewnym momencie uczestnik spotkania z UFO zapytał ich o jedzenie, które spożywają (rozmowa była prowadzona telepatycznie, ale pytania i odpowiedzi były bardzo precyzyjne). Humanoid z którym rozmawiał uśmiechnął się i powiedział, że są rośliny rosnące na Ziemi, które zostały tutaj przywiezione „przez nich”. Na pytanie:

- Jakie to rośliny?

Padła odpowiedź:

- Na przykład owoc, który wy nazywacie granatem. On nie jest z Ziemi, jest z naszej planety.

 

Wątek „pozaziemskiego pochodzenia granatu” pojawił się podczas jednego z wykładów na kongresie MUFON w Las Vegas w 2013 roku, w którym braliśmy udział. Ta informacja była związana z zupełnie innym wydarzenie niż to, które mieliśmy okazję dokumentować w 1996 roku!

 Warto w tej sytuacji poświęcić temu niezwykłemu owocowi kilka słów.

 

 

Granat jest owocem rośliny o nazwie Granatowiec właściwy – Punica granatum. Od tysięcy lat uważany jest za symbol zdrowia, płodności oraz miłości. Według współczesnej medycyny ma olbrzymi wpływ na nasze zdrowie fizyczne oraz korzystnie wpływa na  samopoczucie i nastrój. Bogactwo witamin i niezwykłe właściwości owoców rekompensują kłopoty ze spożyciem, wywołane twardą skórką i słodkim, lepiącym sokiem z nasion.
Owoc jest bardzo trudny w obieraniu, więc warto zobaczyć, jak robi się to właściwie.

 

Pochodzenie

Krzew w warunkach naturalnych występuje na obszarach dawnej Persji i Mezopotamii. Do Europy owoce dotarły wraz z fenickimi kupcami, później Hiszpanie rozpowszechnili je również w Ameryce. Obecnie roślina uprawiana jest praktycznie na całym świecie, warunkiem jest suchy i gorący klimat.

Hiszpańskie miasto Granada zawdzięcza swoją nazwę owocom granatu, sprowadzonym na półwysep iberyjski przez arabów.

Budowa

Granatowiec właściwy przybiera formę krzewu bądź małego drzewka. W warunkach naturalnych, w zależności od odmiany, osiąga wysokość od 60 centymetrów do 5 metrów. Odmiany doniczkowe, uprawiane w naszym klimacie, osiągają zazwyczaj od 30 centymetrów do dwóch metrów. Roślina jesienią zrzuca liście. W naszych warunkach granat uprawiany jest jako roślina doniczkowa, którą w okresie letnim możemy wystawić do ogrodu.


Kwiaty granatowca osiągają do 3 centymetrów szerokości i są koloru jaskrawoczerwonego. Odmiany ozdobne mogą mieć kwiaty różowe, kremowe, a nawet białe. Cechą charakterystyczną są mięsiste obrzeżnie wzdłuż kielicha. Kwiaty pojedyncze, wyrastają najczęściej na  młodych, tegorocznych pędach w grupach po 3-4 sztuki. W uprawie domowej kwiaty pojawiają się w połowie lata i pozostają na roślinie do końca sezonu.

Liście dość małe, błyszczące o owalnych kształcie i ostrym zakończeniu. Listowie jest wrażliwe na spadki temperatur. Nawet najniższe przymrozki powodują przemarznięcie i natychmiastowe opadniecie liści. Roślina corocznie w okresie jesiennym gubi liście, które zaczynają odrastać już od połowy lutego.


Owoce granatu pojawiają się w okresie jesiennym. Są dość duże i mają charakterystyczną twardą skórkę. W granacie znajduje się mnóstwo nasion otoczonych galaretowatą, soczystą i mięsistą osnówką.  W naszym klimacie roślina bardzo rzadko owocuje, najczęściej w szklarniach i oranżeriach.

Zaskakujące informacje o granacie

Ciekawe wiadomości o granacie znaleźliśmy pod linkiem:

https://notatkiposzukiwacza.wordpress.com/2011/05/14/

Jest tam mowa o tym, że granat może zawierać także specjalne substancje, które pozwalają na podróże „międzywymiarowe”. Jest także powszechnie uznanym „świętym owocem” wielu starożytnych kultur.

Oto fragment:

W granatach kryła się podobni tajemnica urody królowej Kleopatry. Granaty pochodzą z Persji i Mezopotamii. Od wieków uprawiano je także w Indiach i na Kaukazie. Wiedza o nich dotarła do Europy za sprawą wschodnich baśni, bajek i legend.

Do Syrii, Grecji i Hiszpanii przypłynęły wraz z fenickimi kupcami. Według greckiej mitologii, sprowadziła je na Cypr świadoma mocy granatów, bogini miłości – Afrodyta. Doceniło je także Cesarstwo Rzymskie – krzewy granatowca zdobiły ogrody możnych i patrycjuszy, a kuszące owoce dodawano do menu wykwintnych biesiad.

W wiekach średnich granaty odkryto na nowo – sprowadzili je do Hiszpanii Arabowie. Warto tu dodać, że miasto Granada zawdzięcza swoją nazwę właśnie owocom granatu.


Granat czczony był jako roślina święta, odegrał wielką rolę w obrzędach na Bliskim Wschodzie. Uznawano go za symbol odradzania się i płodności, a kwiat uchodził za symbol miłości. W świecie antycznym związany był z kultem Demeter, Persefony, Hery i Afrodyty. Te boginie przedstawiano najczęściej z owocem granatu przy piersi. W Grecji do dzisiaj weselni goście sypią ziarna granatu pod nogi młodej parze, na znak szczęścia i pomyślności.

Granat obecny jest także w symbolice chrześcijańskiej – wielu biblistów uważa, że to nie jabłko, ale właśnie granat był zakazanym w Edenie owocem. Ponadto granat, ze względu na swój kształt, stał się pierwowzorem królewskiego berła oraz korony europejskich władców. W tradycji żydowskiej uważa się, że owoc granatu zawiera 613 nasion na podobieństwo 613 przykazań Tory. Odwołania do owoców znajdują się również w biblii i mitologii.

Komentarze: 6
Wyświetleń: 13419x | Ocen: 18

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Czw, 1 gru 2016 11:33   
Autor: FN, źródło: FN   


Komentarze (6)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.

Śr, 7 gru 2016 19:18 | ocena: + 3

elev | Gość

To ja bardzo poproszę możliwie jak najszybciej o te relację ze spotkania z ufo. Chciałabym wiedzieć jakie jeszcze informacje zostały ujawnione nam jako ludziom przez UFO.
Jeśli chodzi o granat to dodać trzeba ze owoc dzikiej róży również ma podobny kształt a nawet kolor do owocu granatu i tez wewnątrz ma drobne pesteczki.

Nie, 4 gru 2016 12:25 | ocena: + 4

granat | Gość

https://www.youtube.com/watch?v=rnujQquKCQY
tu jest lepszy sposób obierania granatów

Sob, 3 gru 2016 18:33 | ocena: + 5

Gość | Gość

Nie ma ścisłej reguły co do ilości ziarenek w internecie jest wzmianka że granaty liczą od 400?700 nasion. Ja sam liczyłem ilość i było to 428 nasion

Sob, 3 gru 2016 11:28 | ocena: + 2

T | Gość

Ja uważam, że na pewno cytrusy jeszcze. Są bardzo odmienną grupą roślin nie pasującą do innych. Struktura wewnętrzna też składa się z małych okrągłych i podłużnych struktur jak w granacie. I mają super lecznicze właściwości witaminy C

Czw, 1 gru 2016 19:17 | ocena: + 9

thorgy | Załogant

Nasiona granatu przypominaja nieco nasiona kukurydzy, ktora to podobno rowniez jest prezentem od braci starszych, Plejadan.

Czw, 1 gru 2016 16:47 | ocena: + 7

pablo | Gość

A moze to własnie granat jest drzewem zycia z ktorego po wygnaniu z raju Bog zakazał spozywac

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

19 września: [...]  19 września 1961 roku. Małżeństwo Hillów wracało do domu z weekendu spędzonego nad wodospadem Niagara. Wracając uczestniczyli w jednym z najbardziej niezwykłych Bliskich Spotkań Trzeciego Stopnia z UFO - dziś mija 60 lat od tego wydarzenia. [...]

UFO24

więcej na: emilcin.com

Wczoraj, 08:33 | Dzień dobry, W dniu 10.09.2021 około godziny 22 nad miejscowością Klecin nagrałem dziwna kule która poruszała się bardzo nienaturalnie Od strony południowej Klecin 7

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Dziennik Pokładowy

Wtorek, 10 sierpnia 2021 | Historia występu tzw. „badaczy UFO” w nieistniejącym od wielu lat programie „Rozmowy w Toku” pokazuje wiele aspektów czegoś, z czym spotykam się od wielu lat, co mnie zaskoczyło i wprawiło w bezgraniczne zdumienie. Z upływem lat przekonuję się, że jest to niestety typowo rodzima przypadłość oparta na wszystkich ciemnych demonach polskiej duszy: zawiści, zazdrości, kompleksach...

czytaj dalej

FILM FN

UFO - KULA MIENIĄCA SIĘ KOLORAMI, 3 września 2021

archiwum filmów

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.