Dziś jest:
Sobota, 18 listopada 2017

The phenomenon of UFOs does exist, and it must be treated seriously. M. Gorbaczow
/tłum. Fenomen UFO istnieje i powinien być traktowany poważnie/

Komentarze: 16
Wyświetleń: 4835x | Ocen: 7

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Śr, 7 gru 2016 11:04   
Autor: FN, źródło: tvn24.pl   

OGROMNE KULE SĄ ROZRZUCONE PO CAŁYM ŚWIECIE

W lasach górzystej, centralnej Bośni, około 130 km na północ od Sarajewa, na obrzeżach miejscowości Zavidovići znajduje się 15 kamiennych kul różnej wielkości, leżących w starym korycie okolicznej rzeki.

Kamienne kule znalezione nieopodal miasteczka Zavidovići już w latach 30., według miejscowych przekazów ukazały się po wielkiej powodzi w regionie w 1936 r., gdy z terenów wycofała się woda, a wraz z nią osunęła się ziemia. Ludzie myśleli, że w sferach znajdą złoto. Przybyli z narzędziami, chcąc je rozłupywać. Próbowali całymi tygodniami, w wielu grupach, różnymi siłami, ale w środku nie znaleźli niczego. Dziś około 20 kamiennych kul leży rozłupanych w całej okolicy. Nietkniętych przetrwało 15.
 

Samir Osmanagić to archeolog, który na co dzień mieszka w Houston w Teksasie i tam prowadzi prywatne wykłady. Doktorat obronił w Sarajewie i jest uważany za człowieka, który głosi kontrowersyjnie teorie. Na wiosnę tego roku uznał, że to absolutnie niemożliwe, by takie kule dziełami natury. Są tak ciężkie, tak mocno "zbite" i jednorodne w swej budowie, że wyglądają na odlane w formach. Największa z nich ma średnicę ponad 3 m i masę 35 ton.

 

 

Kamienne sfery w Nowej Zelandii / Źródło: MoerakiBoulders/orangsmile

Podobne kamienne sfery odnajdywano już przed wiekami, ale też w poprzednim stuleciu w basenie Morza Śródziemnego. Odkryto je również w Nowej Zelandii i w kilku miejscach Ameryki Środkowej, m.in. w Meksyku i Kostaryce.

 

Na antypodach ukazały się kiedyś ludzkim oczom na jednej z plaż; leżąc obok siebie w piasku, obmywane falami oceanu, wyglądały jak rekwizyty z zapomnianej sztuki. W Kostaryce setki tych obiektów – około 300 – znaleziono od lat 30. do 60. minionego wieku. Pierwsze z nich odkryto w czasie prac polowych w jednym z tradycyjnie rolniczych regionów kraju. Te nowozelandzkie, meksykańskie i np. francuskie (Korsyka) uznano za twory natury. Te z Kostaryki – znalezione na terenach zamieszkałych przez cywilizacje i kultury prekolumbijskie – za twory ludzkich rąk, choć nikt nie potrafi podać ani technologii ich wykonania, ani celu, w jakim zostały zrobione.

 


<iframe width="590" height="332" src="http://launch.newsinc.com/?type=VideoPlayer/Single&widgetId=1&trackingGroup=69016&playlistId=19132&siteSection=nydailynews-news&videoId=28601088" frameborder="no" scrolling="no" noresize marginwidth="0" marginheight="0" allowfullscreen webkitallowfullscreen mozallowfullscreen></iframe>

Komentarze: 16
Wyświetleń: 4835x | Ocen: 7

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Śr, 7 gru 2016 11:04   
Autor: FN, źródło: tvn24.pl   


Komentarze (16)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.

Pon, 12 gru 2016 21:39 | ocena: + 4

Maui | Gość

@promagna, kiedyś już widziałem zdjęcia tych kul, ale ostatnio zapoznałem się z teorią tzw. Silicon Trees i moje pierwsze skojarzenie jest takie samo jak Twoje

Rozwiń odpowiedzi (1) Dziękujemy za ocenę.

Wt, 13 gru 2016 01:01 | brak oceny

promagna | Gość

I gdyby jeszcze geolodzy i biolodzy byli na tyle przytomni i zechcieli łaskawie przyjrzeć się tym obciętym gigantycznym pniom. Może wtedy dla nich bazalt kojarzyłby się z procesem tworzenia pokładów węgla kamiennego, a nie z lawą wulkaniczną :)

Dziękujemy za ocenę.

Czw, 8 gru 2016 21:05 | brak oceny

koma | Gość

ktoś już podaje informacje o kulach i ich przeznaczeniu oraz energii z nimi związanej słowiański przewodnik

http://www.slowianie.org/o-tradycji/slowianski-przewodnik

Dziękujemy za ocenę.

Czw, 8 gru 2016 12:15 | ocena: + 3

promagna | Gość

Te kulki nie są zrobione przez człowieka czy kosmitów. Kiedyś przed potopem istniały tzw. Drzewa Edenu, a kulki są prawdopodobnie nasionami w różnych stadiach ich dojrzewania. Te drzewa były gigantycznymi roślinami lub konstrukcjami, których średnica miała do 60 km i wysokość do kilkunastu km, aż do tzw, szkła nieba. Kulki można znaleźć w kamieniołomach, gdzie występują słupy bazaltów zwane organami. Mają one przekrój sześcioboku foremnego i były kiedyś włóknami tych drzew, ale skamieniały, gdy zalegały pod wodą bez dostępu powietrza.

http://4.bp.blogspot.com/-Sl74vA2o6Q8/VReZ0JrkQcI/AAAAAAAALWc/B1dHzeG3Zpo/s1600/1010396_773603682732973_1566918855500271375_n.jpg

Są też dyski foremne, których duże ilości znaleziono w Chinach. To też prawdopodobnie są elementy tych roślin.

http://www.nieznane.pl/_files/artykuly/208/1.jpg

http://wszechocean.blogspot.com/

Rozwiń odpowiedzi (1) Dziękujemy za ocenę.

Czw, 8 gru 2016 21:12 | ocena: + 1

promagna | Gość

Zastanawia mnie dlaczego np. ludzie z FN, a tym bardziej naukowcy nie chcą próbować sfalsyfikować prostej i dość logicznej wersji wyjaśniającej pochodzenie kamiennych kul. Tą teorią otworzycie bez trudu wiele drzwi do tajemnic tego świata. W przyrodzie występują pozostałości po gigantycznych Drzewach Edenu.

Czy to jest Wasza zwykła bojaźń dla innej skali porównawczej mierzonej w km? Taka wersja tłumaczy w miarę dobrze historię wewnętrznej Ziemi. Na poniższym filmie są zdjęcia gigantycznych pni, które ktoś lub coś dokładnie obciął. Niektóre z tych pni poddały się zwietrzeniu i erozji geologicznej i dlatego coraz mniej mogą przypominać pozostałości roslin.

https://www.youtube.com/watch?v=eUtOWsE_znA
https://www.youtube.com/watch?v=6Xdws6m5I9U

To był czas kiedy ludzie mieli wzrost powyżej 11 metrów. Nie bez powodu w Egipcie - Luksorze wykuto w skałach ludzi o monstrualnych rozmiarach. Rzeźbiarze Starego Egiptu musieli wiedzieć, jakie proporcje mieli bogowie.

http://i.pinger.pl/pgr407/5dd8e4ee001aa7f24c9c43a8/egipt_luxor.jpg

Ziemia nie jest tym, o czym uczą w szkołach. Pozdrawiam Kapitanat :)

Dziękujemy za ocenę.

Śr, 7 gru 2016 22:23 | brak oceny

jurko | Gość

Zapewne wiecie ze kamienie rosną,tak samo jak perły.
wystarczy magnetyczny zalążek,aby materia wokł zaczela przylegać i otaczać taka cząstkę.Byc moze rdzenie pochodza z kosmosu,a że maja dodatni potencjał więc rosna.Oczywiscie czas potrzebny do utworzenia tak dużych średnic mozna liczyc w miliony lat.Swoją drogą fantastycznie to wygląda..Gdyby unieśc te kule w przestrzen kosmiczna to były by to mikro planetki.Może faktycznie te sfery spadły z kosmosu.?.Jeśli pierwotnie ta materia z tórej są one zbudowane była bardzo gorąca i mała podczas wyrzutu
dośc duża rotacje i odpowiednia prędkośc to zanim ostygła to powstała kula.
Swoja drogą ta materia może pochodzić z wyrzutów plazmy słonecznej,lub z innych wymiarów.Zapewne Kosmici mają niezły ubaw widząc nas ludzi jak głowią sie nad tą zagadka.

Jurko

Dziękujemy za ocenę.

Śr, 7 gru 2016 18:30 | ocena: -4

RAMANHAI | Gość

To, że te kamienie pojawiły się po powodzi, świadczy o tym, że w wodzie znalazły się bardzo niebezpieczne dla istot żywych żyjących na Ziemi substancje biochemiczne. Te kamienie to wielofunkcyjne maszyny, których jedną z funkcji jest oczyszczanie ziemi, wody i powietrza z substancji mogących unicestwić życie na Ziemi. Czujnik w jednej z kul wykrył takie substancje i spowodował zdalne włączenie takiej ilości kul, jakie były potrzebne do oczyszczenia ziemi, wody i powietrza z tych substancji. Gdy oczyszczenie zostało zakończone, kule przełączyły się w tryb neutralny, czyli wyglądają jak zwykłe kamienie, prawie zwykłe. Dlaczego kule nie oczyszczą Ziemi z zanieczyszczeń umieszczonych w Ziemi przez człowieka? Bo człowiek ma za zadanie nauczyć się odpowiedzialności za swoje działania. Kule działają wtedy, gdy zagrożenie jest bardzo znaczące i ludzie nie poradzą sobie z nim sami.

Dziękujemy za ocenę.

Śr, 7 gru 2016 18:11 | ocena: + 3

eRwin | Gość

To z pewnoscią dzieło kosmitów.
jestem pewny na 100%.

Dziękujemy za ocenę.

Śr, 7 gru 2016 18:07 | brak oceny

a Jedi Knight | Gość

Jeżeli te ogromne kule są faktem,a są,to pozostaje tylko hipoteza,że jeśli nie mogły być wykonane przy użyciu rąk ludzkich i ludzkiej techniki,to zostały one wykonane...przez nieziemskie byty tj.przez byty anielskie ( w tym upadłych aniołów ) dysponujące nie tylko swoimi paranormalnymi mocami...Proste jak drut i jasne jak Słońce...

Dziękujemy za ocenę.

Śr, 7 gru 2016 17:37 | ocena: + 7

zaciekawiony | Gość

To tak zwana konkrecje kuliste - powstają wewnątrz skał osadowych gdy w roztworze w porach skały zaczynają krystalizować minerały. Powoduje to że ziarna mineralne zostają dodatkowo scemetnowane mocniejszym spoiwem. Jeśli warstwa osadowa jest gruba i jednorodna, tworzy się idealna kula. W innym przypadku tworzą się konkrecje spłaszczone aż do wyglądu płaskich talerzy, mogących mieć nawet kilka metrów średnicy. Największa znana to kulista konkrecja o średnicy 10 metrów znaleziona w iłach na Grenlandii.

Utworzona konkrecja jest twardsza od otaczającej skały i potem podczas wietrzenia zostaje wyseparowana.

Natomiast kamienne kule w Kostaryce zostały wyrzeźbione i nie są zjawiskiem naturalnym.

Rozwiń odpowiedzi (3) Dziękujemy za ocenę.

Śr, 7 gru 2016 19:17 | brak oceny

oskar34 | Załogant

Kamienne sfery w Nowej Zelandii

Rozwiń odpowiedzi (1) Dziękujemy za ocenę.

Czw, 8 gru 2016 01:22 | brak oceny

zaciekawiony | Gość

To znaczy?

Dziękujemy za ocenę.

Czw, 8 gru 2016 07:06 | brak oceny

jabadooha | Załogant

dziękuję :) w tym całym bełkocie, szacun za wiedzę.

Dziękujemy za ocenę.

Sob, 17 gru 2016 17:50 | brak oceny

Geolog | Gość

W końcu ktoś napisał cos mądrego, wszystkie obiekty na tych zdjęciach to konkrecje, część to sferosyderyty, część konkrecje piaskowcowe, najczęsciej spojone związkami Fe, nie ma w tym nic nadzwyczajnego ani pozaziemskiego ;)

Niestety w dzisiejszym świecie wielu archeologów dużo kopie ale nie wie w czym kopie i nie ma zielonego pojęcia o podstawach geologii

Dziękujemy za ocenę.

Śr, 7 gru 2016 14:59 | ocena: -6

KosmicznyPodwieczorek | Załogant

Komentarz poniżej poziomu, lub oznaczony jako SPAM. Kliknij, aby rozwinąć.
Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Nick / imię i nazwisko

Email

Treść komentarza:

Zabezpieczenie przeciw-spamowe

Ilość UFO na obrazie
* Publikując komentarz oświadczasz, iż zapoznałeś się oraz akceptujesz regulamin naszej strony.

szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

 Jaką Wigilię i święta Bożego Narodzenia widzi jasnowidz Krzysztof Jackowski? 'Ja mam wrażenie, że zima będzie kapryśna może być okresowo bardzo ciepła, ale momentami będzie bardzo zimna. Z całą pewnością będzie to jednak aura, która będzie dużo zimniejsza od poprzednich zim. Wydaje mi się, że w tym roku święta Bożego Narodzenia będą białe'

UFO24

więcej na: emilcin.com

Wczoraj, 02:03 | 14 listopada 2017 to był ciekawy dzień. Tego dnia nad Niemcami przeleciał jasny bolid, a w Polsce nad Białymstokiem widziano UFO. O wszystkim piszemy w naszym serwisie ufologicznym, czyli www.emilcin.com ...

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Dziennik Pokładowy

Poniedziałek, 13 listopada 2017 | Ludzie chyba nie dostrzegli mocy tekstu o zdjęciach w Emilcinie, które zostały wykonane 5 listopada 2017. Ot, kolejny tekst w serwisie FN… o czym tu mówić? Ale to błąd.

czytaj dalej

FILM FN

TRÓJKĄTNE UFO O ŚREDNICY 60 METRÓW TRZY RAZY PRZELATUJE NAD TYM SAMYM ŚWIADKIEM - historia z 2006 roku

archiwum filmów

Informacje z Hydepark "N"25 sierpnia :: Dowód na to, że żyjemy w hologramie? Nauka dochodzi do coraz bardziej zaskakujących wniosków na temat natury naszej rzeczywistości. Czy jest możliwe, że świat to hologram?: viewtopic.php?f=33&t=5532
25 sierpnia :: Paradoks bilardowy - podróże w czasie Dyskusja na temat hipotez dotyczących podróży w czasie od trochę innej strony. Możliwe, czy nie? Oto jest pytanie: viewtopic.php?f=53&t=5626
2 listopada :: Cybernetyka, SI i etyka maszyn - do czego zaprowadzi nas przyszłość? Dyskusja o kierunku rozwoju świata i możliwych scenariuszach. Sztuczna inteligencja, technologie i wynalazki, które zaważą na naszym gatunku: viewtopic.php?f=28&t=4291

wejdź na forum i dołącz do dyskusji

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.