Dziś jest:
Sobota, 18 listopada 2017

The phenomenon of UFOs does exist, and it must be treated seriously. M. Gorbaczow
/tłum. Fenomen UFO istnieje i powinien być traktowany poważnie/

Komentarze: 14
Wyświetleń: 6441x | Ocen: 7

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Sob, 10 gru 2016 19:46   
Autor: FN, źródło: FN   

TAJEMNICA KRĘGU KAMIENNEGO STONEHENGE

Na początek kilka faktów. Stonehenge znajduje się w Anglii w hrabstwue Wiltshire, 3 kilometry na zachód od Amesbury. Jest to miejsce bardzo dla nas ważne, gdyż jest to tradycyjne ‘światowe centrum powstawania najbardziej efektownych kręgów zbożowych”, ale do tej sprawy jeszcze wrócimy.

 

Naukowcy szacują, że już około 3100 lat p.n.e. istniał tam okrągły rów z okalającymi go pionowo kamieniami. W środku znajdował się kopiec i tworzące okrąg zagłębienia. Na podstawie badań archeologicznych wewnątrz rowu ustawiono gigantyczne głazy w dwu koncentrycznych kręgach. Później je usunięto i około 2100 p.n.e. miał powstać tak charakterystyczny krąg kamienny, który znamy dziś.

 

Stonehenge zbudowano z olbrzymich boków szarego piaskowca z wieńczącymi je poziomymi głazami. Wewnątrz kręgu ustawiono w podkowę kilka olbrzymich trylitów. Jeśli na poważnie weźmiemy hipotezę zakładającą cel powstania Stonehenge jako obserwatorium astronomicznego, to przeznaczony był prawdopodobnie do obserwacji zaćmień księżyca.

 Stonehenge kojarzone jest często z Druidami, którzy bardzo interesowali się astronomią. Problemem jednak jest to, że Druidowie należeli do Celtów i nawet jeżeli mieli coś wspólnego ze Stonehenge, to na pewno nie wtedy, gdy trwała budowa kręgu.

 

 

Bardzo ciekawe informacje o Stonehenge znajdziemy w księgach zapisanych przez angielskich kronikarzy.

W XII wieku Geoffrey z Monmouth stwierdził, że wielki kamienny kromlech jest dziełem czarnoksiężnika Merlina, wzniesionym dla uczczenia ofiar masakry pod Mount Ambrius. Pod pozorem rozmów pokojowych Sasi przemycili w cholewach sztylety i na znak Hengista podcięli gardła nie przewidującym zasadzki Brytom. Merlin wyruszył z ekspedycją do Irlandii po słynny Krąg Olbrzymów, pochodzący podobno z Afryki, by przewieźć go statkami do Anglii i ustawić na równinie Salisbury. I to dokładnie w miejscu, gdzie Sasi wymordowali 460 emisariuszy. Tyle o Stonehenge napisano w Historii Królów Brytyjskich.

 

 W XIV wieku Stonehenge wymieniano jedynie jako jeden z cudów Brytanii, dopiero w wieku XVII, gdy wzrosło zainteresowanie archeologią, ponownie przypisano budowlę Celtom. Edmund Bolton uważał, że jest to grób Boadicei. Znawca historii, John Aubrey, w latach pięćdziesiątych podawał tę tezę w wątpliwość, ale następne generacje archeologów (m.in. dr William Stuckeley) celtyckie pochodzenie "kamiennego kręgu" przyjmowały jako pewnik i nie zrażały się twierdzeniami konkurentów, że Stonehenge może być dziełem Rzymian, Duńczyków, czy wreszcie Sasów, przy których upierał się Niemiec, Georg Keysler, powołując się na megalityczne groby pozostawione w Szlezwigu.

Teorię, że budowniczymi kamiennej budowli mogli być Fenicjanie, odrzucono od razu. Pogląd Stuckeleya przeważył i w 1740 r. ukazało się dzieło Stonehenge, a Temple Restor`d to the British Druids, w którym autor dowodził, że budowla jest druidyczną świątynią. W czasach panującego już wówczas romantyzmu teoria ta odpowiadała wszystkim, a gdy w 1840 r. Bellini napisał operę Norma, nikt już nie miał wątpliwości, że w Stonehenge druidzi odprawiali swoje tajemnicze ceremonie i składali ofiary z ludzi, na co nie było żadnych dowodów.

 Przed wieloma już laty zauważono, że zawsze, 22 grudnia, słońce wschodząc staje dokładnie pomiędzy jedną z par kamieni budowli w Stonehenge. Zjawiska tego nie umiano sobie wytłumaczyć. I oto astronom brytyjski G. T. Hawkins wysunął interesującą hipotezę, której słuszność udowodnił za pomocą komputera. Zebrał on dokładne dane o najważniejszych zjawiskach astronomicznych, które wystąpiły około 1500 roku p.n.e., takich jak zaćmienie słońca i księżyca, poszczególne fazy księżyca itp. Następnie z konfiguracji kamieni Stonehenge ułożył zwarty kod i całą tę informację, która tworzyła aż 27 060 kombinacji poddał analizie komputera. Komputer podał w odpowiedzi 32 różne sposoby, na jakie mógł być wykorzystany taki układ kamieni. Okazało się na przykład, że można było dzięki niemu przewidywać zaćmienie księżyca, wyznaczać dokładne daty przesilenia dnia z nocą, a nawet mierzyć przesuwanie się słońca względem gwiazd itp.

 Stonehenge – kilka trudnych pytań

Problemem jest m.in. nie tylko to, kto postawił ten tajemniczy krąg, ale także „jak”. Chodzi o bardzo osobliwe kamienie składające się na krąg, których w okolicy Stonehenge po prostu nie ma. "Bluestones" – tak nazywane są te ogromne głazy, których kamieniołom znajduje się w Preseli Mountains, gdzie ponadto odnaleziono ślady wyciosywania głazów z większych bloków. Miejsce to znajduje się 220 km od Stonehenge!    

Według najpopularniejszej teorii spławiano je rzeką Marlborough Downs, a ostatni trzydziestokilometrowy odcinek po lądzie głazy przetaczano po belach drewna.


Osobnym problemem jest technika obróbki kamieni. Podejrzewa się, że robiono to młotkami kamiennymi i rogowymi. Transport najcięższego bloku kamiennego, na założonej trasie długości 30 km, wymagał równoczesnej pracy 600 ludzi, którym cała operacja zajęłaby rok. Do ustawienia największych głazów potrzeba było natomiast pracy minimom 200 ludzi jednocześnie. Co mobilizowało prehistoryczne plemiona do tak gigantycznego wysiłku i to przez kilka pokoleń? Ustawienie głazów w charakterystyczny układ jest trudne nawet dla ludzi współczesnych dysponujących najnowocześniejszą technologią. Problemem jest oczywiście ogromny ciężar głazów. Czytelnik serwisu FN przysłał nam linki prowadzące do dwóch filmów, na których jeden z pasjonatów zajmujących się zagadką Stonehenge pokazał, jak jego zdaniem powstawała ta konstrukcja.

 

Jeśli chodzi o większe bloki, miało to wyglądać tak.

  

 

 

9 grudnia 2016 na pokład Nautilusa dotarł e-mail z ciekawym zdjęciem głazu Stonehenge i intrygującym pytaniem o „dziwny fragment kamienia”, który świadczyłby, że wewnątrz głazów jest „coś więcej”.

 

From: Daniel [dane do wiad. FN]

Sent: Friday, December 9, 2016 10:57 AM

To: nautilus <nautilus@nautilus.org.pl>

Subject: STONE...

 

Witam Fundację, dzisiaj znalazłem w sieci ciekawe zdjęcie, tylko nie wiem czy to fake, czy jakieś wzmocnienie. Albo...? albo w głazach znajdują się jakieś dziwne prostokątne o prostych katach megality może Stonhange to jakieś urządzenie ??? Ale to tylko moja fantazja ale zobaczcie sami trochę to dziwne jednak.

 

 

W 1998 roku robiliśmy dokumentację kręgu w Stonehenge. Sięgnęliśmy do zdjęć i materiału wideo z tamtego wyjazdu na najsłynniejszy krągkamienny na naszej planecie. 

Okazało się, że także na naszym materiale wideo widać wyraźnie, że to „betonowe wypełnienie” jest bardzo dobrze widoczne. Co to jest? Prawdopodobnie w procesie ratowania tego głazu przed rozsypaniem się na skutek działalności czynników naturalnych (wiatr, deszcz, zanieczyszczenia itp.) zdecydowani się wstawić tam taką właśnie podporę. Ale to tylko podejrzenie i nie mamy żadnych informacji w tej sprawie.


 
Wspomnieliśmy o tym, że okolica Stonehenge to od dziesięcioleci światowe „centrum powstawania kręgów zbożowych”. Wiele z nich powstało w bezpośredniej bliskości kręgi, co zostało także docenione w centrum informacji o tym miejscu, które znajduje się w pobliżu Stonehenge. Kręgi zbożowe można podziwiać na ogromnych zdjęciach, które znajdują się na tablicach z informacjami o tym, jaka jest historia Stonehenge.

Z naszych materiałów wideo zarejestrowanych w 1998 roku nagraliśmy krótki materiał wideo, który prezentujemy poniżej.

 


 

 

 

Komentarze: 14
Wyświetleń: 6441x | Ocen: 7

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Sob, 10 gru 2016 19:46   
Autor: FN, źródło: FN   


Komentarze (14)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.

Sob, 24 gru 2016 02:27 | brak oceny

Rambo666 | Gość

Nie, 18 gru 2016 07:23 | brak oceny

Rick | Gość

Najlepsze wyjaśnienie Stonehenge daje pani Renata Engel w tym oto wideo po polsku.
https://www.youtube.com/watch?v=Uj0ih3sEwPE&t=319s
W skrócie powtórzę za panią Engel, ze są to pozostałości po urządzeniu komunikacyjnym i nie budowanym przez ludzi.

Dziękujemy za ocenę.

Pon, 12 gru 2016 08:15 | brak oceny

vimik | Gość

"Zagadka Gunung Padang" - poszukajcie sobie, bo to 10 razy ciekawsze od Stonehenge...

Dziękujemy za ocenę.

Nie, 11 gru 2016 20:40 | ocena: + 1

dziad_jag | Gość

1. Obecny stan Stonehenge to tak zwana zabezpieczona ruina.
2. Stonehenge było budowane przez ponad pół tysiąca lat.
3. To, że dzisiaj nie potrafimy transportować i ustawiać takich kamieni, to nie znaczy że kiedyś też nie potrafiono. Jak się nie ma dźwigu to ma się pomyślunek.
4. UFOki chyba by obrobili te głazy eleganciej. Nie?
5. Merlin to pomysł Celtów. W czasie budowy Stonehenge nikt o Celtach nie słyszał.
6. Kamienny krąg SH to tylko fragment o wiele większego założenia architektonicznego. Były tam jeszcze 2 inne kręgi, i całkiem spora wiocha. Taka Jasna Góra z epoki kamiennej.

Dziękujemy za ocenę.

Nie, 11 gru 2016 17:26 | brak oceny

Ciekaw | Gość

Przecież Stonehenge to lipa. Albo inaczej. Co przedstawiają zdjęcia w necie , które wyglądają na budowę tegoż megalitu ? Gdzie jest, było to, co jest budowane na tych zdjęciach ?

Dziękujemy za ocenę.

Nie, 11 gru 2016 11:44 | ocena: + 1

Gabi | Gość

Annie. Mieszkam niedaleko Salisbury, w Stonehenge byłam kilka razy. To teraz centrum wizyt turystów z restauracją, multimedialnym muzeum i sklepem z pamiątkami. Nikt jeszcze nie zniknął, a jest tam codziennie tysiące ludzi

Rozwiń odpowiedzi (1) Dziękujemy za ocenę.

Nie, 11 gru 2016 21:55 | ocena: -1

Annie | Gość

Hi Gabi, to: http://niewiarygodne.pl/kat,1031991,title,Nad-slynnym-Stonehenge-coraz-czesciej-dochodzi-do-niewytlumaczalnych-zjawisk,wid,15766652,wiadomosc.html#czytajdalej naturalnie niczego nie udowadnia. Ale czy nie sklania do myslenia i zastanawiania sie?! Powtarzam sie, ale : "kto szuka (prawdy), ten (ja) znajduje". Wiec moze warto... szukac?!
Pozdrawiam.A.

Dziękujemy za ocenę.

Nie, 11 gru 2016 09:44 | ocena: -3

mandarin | Załogant

O duchach na zamkach czeskich: http://zmiennoksztaltne.blogspot.com/2016/12/o-duchach-pokutujacych-na-zamkach-i-nie.html

Dziękujemy za ocenę.

Sob, 10 gru 2016 23:18 | ocena: + 1

MaVo | Gość

Stonehenge pełniło to samo zadanie co budowana przez hitlera budowla w Polsce, tzw. Muchołapka.

Rozwiń odpowiedzi (1) Dziękujemy za ocenę.

Nie, 11 gru 2016 03:27 | brak oceny

Natenczas Wojski | Gość

Chyba nie sądzisz, że Stonehenge to pozostałość po starożytnych zakładach chemicznych? Bo tylko przy takiej opcji potrzebna byłaby na łące ogromna chłodnia kominowa. Akurat Muchołapka właśnie jako podstawa takiej chłodni (drewnianej) służyła.

Dziękujemy za ocenę.

Sob, 10 gru 2016 22:43 | ocena: + 2

sonerr | Załogant

Co sądzicie o "stonhegne fake". Są zdjęcia z budowy chyba tej budowli?

Rozwiń odpowiedzi (1) Dziękujemy za ocenę.

Nie, 11 gru 2016 03:42 | brak oceny

Natenczas Wojski | Gość

No właśnie! Ja też te zdjęcia widziałem kiedyś, ale żadnego zdania wyrobionego na tę okoliczność nie mam. Na zdjęciach widać ciężki sprzęt budowlany, chyba dźwigi samochodowe ustawiające bloki. Dokładnie zresztą nie pamiętam. Może jakiś remont, renowację robili? Może to betonowe wypełnienie właśnie wówczas powstało? Zagadka - ale chyba możliwa do wyjaśnienia...
Co prawda muszę też przyznać lojalnie, że widziałem też w sieci podobne zdjęcia Z BUDOWY WODOSPADU NIAGARA (sic!)

Dziękujemy za ocenę.

Sob, 10 gru 2016 22:26 | ocena: -5

Annie | Gość

Zdaje sobie sprawe z faktu, ze w zwiazku z tym co zaraz napisze wiekszosc ludzi wyedukowanych w "normalnych" szkolach bedzie protestowac i na potwierdzenie swych racjii wyysylac "dowody" podobne do filmu z ciagnieciem kamienia (porownaj rowniez teorie budowy piramid). Jednak osmielam sie twierdzic, ze w Stonehenge znajduje sie tajemne wejscie do innych wymiarow, a moze tylko w glab Ziemi ( a stad juz tylko krok do Innoziemcow, czy tez... UFO)...
Prawda o Stonehenge jest faktycznie zupelnie inna, niz podaje tzw. oficjalna "nauka" (choc wszystkie te tzw. naukowe fakty beda niektorym ludziom wydawac sie jak najbardziej logiczne.
Badanie tego miejsca tradycyjnymi "naukowymi" metodami jest wg. mnie zupelnie pozbawione sensu i prowadzi jedynie do mylnych stwierdzen i teorii.
Namacalnych dowodow nie moge tu przedstawic, opieram sie na wiadomosciach przekazywanych w zrodlach zupelnie innych, niz oficjalne... Uwierzcie, ze sa ludzie na tym swiecie, widzacy i wiedzacy wiecej niz my wszyscy razem wzieci. Trudno do nich dotrzec, bo nie rozglaszaja tego co wiedza, albo mowia na temat niewiele i bardzo dyskretnie. Ale, kto szuka ten (ich) znajdzie... Powodzenia!
Gwoli przypomnienia tym, ktorzy zapomnieli: "Czlowiek to nie materia organiczna, tylko Energia w nia ubrana (obleczona inna, gesciejsza energia)", oraz: "Caly nasz Swiat (ten widzialny i ten niewidzialny) zbudowany jest z roznie zageszczonej Energii" (na szczescie takze Nautilus mowi o tym wciaz i wciaz i niezmordowanie. Chwala mu za to!). Naprawde warto nad tym pomyslec (choc zdaje sobie sprawe z faktu, ze tenze fakt nie jest latwy do pojecia naszymi piecioma zmyslam, a tym samym przez wiekszosc ludzi po prostu odrzucanym)....

Rozwiń odpowiedzi (1) Dziękujemy za ocenę.

Nie, 11 gru 2016 11:06 | ocena: + 54

Gereon Szarłat | Gość

Oto problem dzisiejszych czasów, który jeszcze, według mnie, będzie się jeszcze nasilać. Współczesna nauka osiągnęła taki poziom skomplikowania i rozbudowy koncepcji i metodologii, że dla zwykłych ludków ogarnięcie tego jest już zupełnie nieosiągalne. Poznanie naukowe oderwało się już zupełnie od świadomości ludzi upośledzonych edukacyjnie. Stąd zdumiewający na pierwszy rzut oka odpływ w kierunku czarów, pseudowiedzy, ezoteryki i tego typu śmiecia. Stąd szukanie sensu nie we wzorach fizycznych (które są i trudne, i nudne), tylko w czarodziejach, "którzy wiedzą więcej". Stąd wiara w zjawiska udowodnione jedynie niewyraźnym zdjęciem na prywatnej stronie internetowej.

Dziękujemy za ocenę.

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Nick / imię i nazwisko

Email

Treść komentarza:

Zabezpieczenie przeciw-spamowe

Ilość UFO na obrazie
* Publikując komentarz oświadczasz, iż zapoznałeś się oraz akceptujesz regulamin naszej strony.

szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

 Jaką Wigilię i święta Bożego Narodzenia widzi jasnowidz Krzysztof Jackowski? 'Ja mam wrażenie, że zima będzie kapryśna może być okresowo bardzo ciepła, ale momentami będzie bardzo zimna. Z całą pewnością będzie to jednak aura, która będzie dużo zimniejsza od poprzednich zim. Wydaje mi się, że w tym roku święta Bożego Narodzenia będą białe'

UFO24

więcej na: emilcin.com

Wczoraj, 02:03 | 14 listopada 2017 to był ciekawy dzień. Tego dnia nad Niemcami przeleciał jasny bolid, a w Polsce nad Białymstokiem widziano UFO. O wszystkim piszemy w naszym serwisie ufologicznym, czyli www.emilcin.com ...

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Brak zainteresowanych Załogantów.

Dziennik Pokładowy

Poniedziałek, 13 listopada 2017 | Ludzie chyba nie dostrzegli mocy tekstu o zdjęciach w Emilcinie, które zostały wykonane 5 listopada 2017. Ot, kolejny tekst w serwisie FN… o czym tu mówić? Ale to błąd.

czytaj dalej

FILM FN

TRÓJKĄTNE UFO O ŚREDNICY 60 METRÓW TRZY RAZY PRZELATUJE NAD TYM SAMYM ŚWIADKIEM - historia z 2006 roku

archiwum filmów

Informacje z Hydepark "N"25 sierpnia :: Dowód na to, że żyjemy w hologramie? Nauka dochodzi do coraz bardziej zaskakujących wniosków na temat natury naszej rzeczywistości. Czy jest możliwe, że świat to hologram?: viewtopic.php?f=33&t=5532
25 sierpnia :: Paradoks bilardowy - podróże w czasie Dyskusja na temat hipotez dotyczących podróży w czasie od trochę innej strony. Możliwe, czy nie? Oto jest pytanie: viewtopic.php?f=53&t=5626
2 listopada :: Cybernetyka, SI i etyka maszyn - do czego zaprowadzi nas przyszłość? Dyskusja o kierunku rozwoju świata i możliwych scenariuszach. Sztuczna inteligencja, technologie i wynalazki, które zaważą na naszym gatunku: viewtopic.php?f=28&t=4291

wejdź na forum i dołącz do dyskusji

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.