Dziś jest:
Piątek, 27 stycznia 2023

Byłem w ich pojeździe, dotykałem podłogi, stołu. Negowanie istnienia UFO to nawet nie głupota... to zbrodnia na ludzkim rozumie.
Travis Walton (w wywiadzie dla FN, Los Angeles 24 września 2015)

Komentarze: 11
Wyświetleń: 10862x | Ocen: 11

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Czw, 19 sty 2017 10:14   
Autor: FN, źródło: FN, PAP, Reuters , tvn24.pl, wprost.pl   

CIA UDOSTĘPNIŁA WCZEŚNIEJ UTAJNIONE MATERIAŁY O UFO

Dane, które trafiły do internetu pochodzą z lat 1947 - 1990. Jest to część tzw. bazy Crest, która została odtajniona już za czasów prezydentury Billa Clintona. Początkowo dokumenty były dostępne tylko w National Archive w stanie Maryland. Zwolennicy pełnego dostępu do informacji od wielu lat prowadzili kampanię na rzecz udostępnienia zebranych informacji w internecie. Przeciwko CIA skierowano do amerykańskich sądów kilka pozwów. w 2014 roku amerykańska agencja przegrała sprawę w sądzie. W związku z czym musiała udostępnić zgromadzone informacje w internecie. Aby użytkownicy mogli w pełni korzystać z blisko 800 tysięcy plików, stworzono specjalną wyszukiwarkę, za pomocą której każda osoba z dowolnego miejsca na świecie mogła się zapoznać z interesującymi ją informacjami.

CIA wie o istnieniu UFO!

Część odtajnionych dokumentów to analizy polityczne oraz badania naukowe. W bazie znajdują się m.in. rozprawy wykładowców akademickich na temat zbrodni popełnionych przez nazistów, a także informacje o działalności Henry'ego Kissingera czy sytuacji politycznej w Układzie Warszawskim. Jak podaje BBC, znaczna część zgromadzonych danych jest poświęcona sprawom, które nie mają nic wspólnego z polityką czy bezpieczeństwem międzynarodowym. Jednym z dokumentów, z którym możemy zapoznać się w internecie jest pochodzący z lat 60. raport z obserwacji UFO oraz innych zjawisk paranormalnych. Na podstawie relacji osób, które twierdziły, że widziały UFO, agenci CIA stworzyli rysunki m.in. latających spodków. W bazie znajdują się także przepisy na wykonanie niewidzialnego atramentu. Jedną z ciekawszych informacji dostępnych w bazie CIA są dokumenty dotyczące programu Stargate, w ramach którego badano psychiczne zdolności ludzi.

Wśród ciekawszych informacji, które znajdują się ujawnionych dokumentach, są pisma z rzekomych obserwacji UFO. Znajduje się tam zbiór raportów o "latających spodkach". Jest tam m.in. dokument datowany na lata 60. mający przedstawiać konstrukcję tajemniczego obiektu. Sporządzono go na podstawie relacji jednego ze świadków zjawiska.


Wśród dokumentów są bardzo obszerne opisy pojawiania się obiektów UFO, które były obserwowane przez setki świadków, w tym agentów CIA.
 

Akta ujawnione przez CIA zawierają także wycinki z amerykańskich gazet. To teksty o manifestacji obiektów UFO, którymi bardzo interesowała się CIA.


Opublikowane zostały też dane dotyczące programu Stargate, który od lat jest przedmiotem wielu teorii spiskowych. Program miał dotyczyć badania nadzwyczajnych zdolności psychicznych ludzi. Chodziło o "widzenie" rzeczy, osób, zdarzeń znajdujących się daleko od obserwatora, który nie był w stanie zobaczyć, usłyszeć lub odczuć w bezpośrednim kontakcie. Są tam zapisy testów przeprowadzonych w 1973 roku na Urim Gellerze, izraelskim iluzjoniście, który twierdził, że posiada zdolności paranormalne. Według notatek Gellerowi udało się przerysować część obrazków, które znajdowały się w innym pomieszczeniu, do którego wcześniej nie miał dostępu. Rysunki ujawnione przez CIA pokazują, że Uri Geller bezbłędnie odczytywał rysunki, które widział tylko swoim umysłem.
Komentarze: 11
Wyświetleń: 10862x | Ocen: 11

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Czw, 19 sty 2017 10:14   
Autor: FN, źródło: FN, PAP, Reuters , tvn24.pl, wprost.pl   


Komentarze (11)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.

Wt, 31 sty 2017 07:03 | ocena: + 1

Skorupiak | Gość

Tak jak juz tu ktos wspomnial. Wywalili smieci, zeby czyms ludzi zajac i tyle. Przez tyle lat mieli czas na przygotowanie tego, co udostepnia.

To tak jak Dr Steeven Greer i David Icke. Od lat tylko bla bla bla bla, sprzedaja ksiazki, kasa leci, a dowodow konkretnych jak nie ma tak nie ma. Ciagle to samo zuja godzinami na wykladach.

Śr, 25 sty 2017 03:51 | ocena: + 2

kolejar | Załogant

Mam uwagi do opisu programu "Stargate". Wg mojej wiedzy program ten miał daleko większy zasięg niż ściśle laboratoryjne badanie zdolności telepatycznych tego, czy innego extrasensa.
W ramach "Stargate" zaangażowano grupę telepatów, którzy deklarowali swoje zdolności do bilokacji. Ludzie ci zostali umieszczeni w sterylnym informacyjnie laboratorium CIA i zlecono im zdalną obserwację ściśle wskazanych miejsc, a następnie sporządzenie raportów z tych obserwacji - także rysunkowych. Miejsca obserwacji nie były dobrane przypadkowo...
Wyniki były zrazu wstrząsające - badani opisywali i rysowali miejsca ogrodzone liniami płotów z drutu kolczastego, bronione wieżami strażniczymi, gdzie wewnątrz nie było zrazu nic oprócz lasu - jak wszędzie wokół. Podobno przynajmniej część z badanych wskazywała na istnienie jakichś struktur podziemnych...
Może to jeszcze nic, ale wskazane badanym miejsca zostały wyselekcjonowane wcześniej przez wywiad jako prawdopodobne lokalizacje silosów z sowieckimi rakietami międzykontynentalnymi na Syberii... Podobno doszło też nawet do paranormalnego spenetrowania stoczni, gdzie budowano pierwszy sowiecki lotniskowiec floty i wizje extrasensów dobrze pokrywały się z obrazami teleskopu KH-12 (taki wycel0wany w Ziemię Hubble CIA).
Podobno projekt "Stargate" mimo obiecujących sukcesów został wstrzymany, gdyż uzyskiwane informacje były znacząco mniej dokładne od pochodzących z wywiadu satelitarnego. Ale czy faktycznie zaniechano? Tego oczywiście póki co nie wiemy. Podobnie też nie wiemy prawie nic o projekcie "Aurora", zastąpił wycofane SR-71 "Blackbird" - też przez lata spiskową legendę. :)

Sob, 21 sty 2017 11:02 | ocena: + 3

Wieslaw53 | Gość

Niestety to sa ochlapy dla mas. Uwazam ze zobaczymy ICH po przez postepujaca szybko technologie np okulary jak w filmie oni zyja.Osobiscie widzialem ich z bliska ale to nie zalezalo odemnie , bylem bezwolnym obserwatorem.ONI SA,I TYLE W TEMACIE,POZDRAWIAM WSZYSTKICH O OTWARTYCH UMYSLACH.

Pt, 20 sty 2017 09:41 | ocena: + 4

N | Gość

Proponuję prosty test wyszukiwarki, hasło: Roswell i datę publikacji 1947 i lipa... Widać kluczowe kwestie dalej są blokowane.... link: https://www.cia.gov/library/readingroom/collection/crest-25-year-program-archive

Pt, 20 sty 2017 01:03 | ocena: + 4

Naramsin | Gość

wlasnie obejrzalem w tvn bis relacje o materialach CIA.chyba po raz pierwszy info na temat UFO byly pierwszoplanowe,poswiecili im w materiale ok 60% czasu ant.jak dla mnie kolejny dowod na to,ze proces ujawnienia postepuje i jest(mam nadzieje) juz nie do zatrzymania.

Czw, 19 sty 2017 22:38 | ocena: + 26

dziad_Jag | Gość

CIA opróżniło regały z ton bezwartościowych śmieci. Istotne informacje zostały za pancernymi drzwiami.

Czw, 19 sty 2017 19:36 | ocena: + 16

szczyglis | Gość

Tutaj źródło do strony CIA z wyszukiwarką danych w udostępnionych dokumentach: https://www.cia.gov/news-information/press-releases-statements/2017-press-releases-statements/cia-posts-more-than-12-million-pages-of-crest-records-online.html

Moja ocena tego jest taka: dobre i to, ale niestety - nie zostało udostępnione nic, co nie miałoby ujrzeć światła dziennego, gdyż żadna agencja nigdy nie udostępni kluczowych danych...

Czw, 19 sty 2017 19:31 | ocena: -12

mandarin | Załogant

Sumienie was nie boli tak centralnie dowalić w psychiatryczny system oparty na materialistycznej fanaberii i ateistycznej paranoi? ;) https://www.youtube.com/watch?v=LMoKOU3vIE4

Czw, 19 sty 2017 11:19 | ocena: + 9

|

dobre i to,ale to nie są przecież analizy zjawiska ufo ,a tylko suche dane o jego obserwacji.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Czw, 19 sty 2017 19:59 | ocena: + 3

Robert | Gość

No bo od analizy, to są inni ludzie - np. tacy, jak w FN.
Co niby mieliby ci biedni wojskowi analizować? Że coś na niebie się pojawiło, zaświeciło, mrygnęło i odleciało? No oni tylko japy mogą otworzyć w podziwie!
A ty, gdybyś był pilotem i zobaczył takie CUŚ, to jak to byś zanalizował w raporcie? Pomyśl...

Rozwiń odpowiedzi (1)

Czw, 19 sty 2017 20:15 | ocena: + 3

|

To tylko zbiór obserwacji i to nic nowego.Czymś nowym było by udostępnienie analiz wojskowych,bo nie chce mi się wierzyć aby w USA tego nie robiono.A tak wiemy to cośmy już i tak wiedzieli wcześniej.Czyli Obama wykręcił się sianem jak imć Twardowski,co było zresztą do przewidzenia.

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

[.] Dzień dobry,  Podzielę się z Wami pewną myślą dotyczącą reinkarnacji oraz obaw o dalszy los Polski.  W latach 90. w jednym z odcinków Nautilusa Zet były wypowiedzi chłopca, który w poprzednim wcieleniu mógł być rycerzem z Malborka. Powiedział, że specjalnie wybrał sobie kolejne wcielenie teraz we współczesnej Polsce bo tu mu się nic nie stanie, bo nie będzie tu wojen, a on już zginął raz w walce i drugi raz tego nie chce. Obecnie boimy się eskalacji wojny z Ukrainy na Polskę. ...

UFO24

więcej na: emilcin.com

Czw, 29 gru 2022 08:34 | 30.10.2022 po godzinie 18 siedzieliśmy z żoną i córką i obserwowaliśmy gwieździste niebo. Zauważyliśmy sporo obiektów przelatujących z różnych kierunków, z północy na południe i odwrotnie, ze wschodu na zachód i odwrotnie. Obiekty te świeciły białym, ciągłym światłem, niczym nie różniły się od tych 'mniejszych' gwiazd. Oczywiście nie wiem na jakiej wysokości leciały, ale ich prędkość na niebie była porównywalna do tej z jaką latają samoloty rejsowe. Obiekty te latały pojedynczo, lub w parach, ...

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Dziennik Pokładowy

Niedziela, 15 stycznia 2023 | O 2023 roku, o mnie, Fundacji Nautilus,  zwykłej prozie życia i „szalupach ratunkowych”. Wpis w Dzienniku Pokładowym 15 stycznia 2023

czytaj dalej

FILM FN

PROJEKT KONTAKT - apel do czytelników!

archiwum filmów

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.