Dziś jest:
Poniedziałek, 20 września 2021

'Nie bój się. Nie masz powodu, żeby się bać. Nie zamierzamy was skrzywdzić. Chcemy przeprowadzić tylko kilka testów. Kiedy je skończymy, odprowadzimy cię z Barneyem do waszego samochodu. Wkrótce będziecie z powrotem w drodze do domu.'
Słowa, który powiedziała jedna z obcych istot podczas CE III z UFO Betty i Barneya Hillów 19 września 1961 roku

Komentarze: 18
Wyświetleń: 10344x | Ocen: 8

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Nie, 5 luty 2017 11:09   
Autor: FN, źródło: https://openheartedrebel.com   

PTAKI W LOCIE JAKICH NIE WIDZIAŁ ŚWIAT – ZDUMIEWAJĄCE FOTOGRAFIE XAVI BOU

Jest coś magicznego w tych fotografiach. Jeśli ktoś nie wie, że są to po prostu ptaki w locie to może przypuszczać, że są to jakieś emanacje dziwnej energii. Tymczasem są to po prostu ptaki, których zdjęcia są wykonywane z użyciem specjalnej techniki.

W ramach projektu ”Ornitographies” Xavi Bou postanowił na fotografiach uchwycić rzecz wyjątkową, która jest nie uchwycenia przez ludzkie oko. Okazuje się, że ptaki potrafią torem swojego lotu tworzyć w przestrzeni kształty zapierające dech w piersiach, czego dowodem są te zdjęcia. Obrazy są wręcz hipnotyzujące, praktycznie wpatrywanie się w nie może być rodzajem medytacji. Sam autor zdjęć tak powiedział o swojej pracy:

- Chciałem zobaczyć, jak naprawdę wygląda obraz w przestrzeni, który tworzy lecący ptak. Okazało się, że znacznie odbiega on od tego, co każdy z nas sobie wyobrażał.

Xavi Bou zawsze interesował się ptakami. Bardzo często spacerował po brzegu rzeki Llobregat ze swoim dziadkiem i wtedy razem obserwowali stada ptaków, które potrafiły wykonywać w powietrzu niezwykłe akrobacje. To było początkiem jego pasji.

Nazwa projektu „Ornitographies” pochodzi od greckich słów "Ornis" i "Graphia", czyli „ptaki” i „zapis”. Xavi Bou uważa swoją pracę za połączenie sztuki i nauki. Twierdzi, że wzory powstające na jego zdjęciach pokazują prawdę o harmonii w naszym tak bardzo stechnicyzowanym świecie. Patrząc na te fotografie trudno nie przyznać mu racji – pokład okrętu Nautililus zachwyciły te zdjęcia… ;)

/poniżej kilka przykładów fotografii z projektu „Ornitographies”/ 

 


Czy te zdjęcia mają w sobie coś więcej niż tylko ciekawą technikę wykonania? Naszym zdaniem jest w nich ukryta mistyka, subtelna prawda o niezwykłej harmonii i pięknie, które są ukryte w tak pozornie banalnym wydarzeniu jak „ptaki poruszające się po niebie”.

Na koniec jeszcze coś, co może mieć związek z projektem „Ornitographies”, a może… nie mieć żadnego związku. Wśród różnych dziwnych fotografii dostaliśmy także taką, którą prezentujemy poniżej. Mieliśmy ją pokazać w naszym okienku „zdjęcie dnia”, ale skoro pojawił się tekst o twórczości Xavi Bou, to… dlaczego nie skorzystać z tej okazji?

Poniżej prezentujemy zdjęcia z miejsca, gdzie wyraźnie przeprowadzany jest remont. Widać na nich coś... hmm...  w rodzaju metalowej listwy, która jest zawieszona pod sufitem i jest widoczna na fotografiach. Na czym więc polega problem? Otóż autor zdjęć zaklina się, że tam... nie było niczego takiego! Oto fragment naszej korespondencji:

robiłem telefonem w domu te kreski co przecinają zdjęcie. ..ich nie ma w realu
te niby to film, niby jakaś listwa aluminiowa
[dane do wiadomości FN]

 


I już zupełnie na koniec – od trzech lat prowadzimy mały eksperyment związany z pewnym miejscem w lesie w pobliżu naszej Bazy FN, które to miejsce… uważnie monitorujemy także przy pomocy specjalistycznego sprzętu. W sobotę 4 lutego 2017 byliśmy tam ponownie przy okazji odbywając uroczy spacer po lesie zimą. To miejsce dla osób postronnych niczym się szczególnym nie wyróżnia. Ot, kolejne drzewa i kolejny fragment ściółki, jakich pełno wokół. A jednak tam jest coś, o czym ludzie nie wiedzą… W naszym „punkcie X” postawiliśmy małą figurkę wziętą specjalnie na tę okazję z Bazy FN. Tam pod tym śniegiem i pod warstwą ziemi jest coś więcej…Komentarze: 18
Wyświetleń: 10344x | Ocen: 8

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Nie, 5 luty 2017 11:09   
Autor: FN, źródło: https://openheartedrebel.com   


Komentarze (18)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.

Wt, 7 luty 2017 11:31 | ocena: + 2

Yedyny | Gość

No i perfekcyjnie widac na niektorych zdjeciach podobienstwo do RODS, czyli tych nieuchwytnych stworzen.... ktore NIE istnieja.

Pon, 6 luty 2017 21:42 | brak oceny

dziad_Jag | Gość

Zdjęcia rewelacyjne! Tylko co to ma wspólnego ze zjawiskami nie wyjaśnionymi?

Pon, 6 luty 2017 09:00 | ocena: + 3

k | Gość

jest to kabel dwu żyłowy zwisający z sufitu! Ot i cała zagadka! A że blisko obiektywu to fotografujący go nie widział- tak jak się nie widzi pracujących wycieraczek w samochodzie.

Nie, 5 luty 2017 22:23 | brak oceny

Infinite_Waters | Załogant

Piękne fotografie. Niektóre z tych zdjęć przypominają mi niewyjaśnione zjawisko dotyczące pałeczek RODs, które rzadko bo rzadko ale czasem udaje się uchwycić przez kamerę bądź aparat fotograficzny.

Nie, 5 luty 2017 21:57 | ocena: + 1

Beata | Gość

Na tej listwie widac jakby twarz kobiety....

Rozwiń odpowiedzi (1)

Pt, 24 luty 2017 13:05 | brak oceny

Sam | Gość

To pewnie twarz matki boskiej jest...

Nie, 5 luty 2017 19:39 | brak oceny

L23 | Gość

Zwróćcie uwagę na pierwsze zdjęcia wykapany kształt rodsa, czyli to mogą być bardzo szybkie organizmy posiadające jedną parę skrzydeł, teraz się zastanawiam czy rodsy to nie ważki po prostu czy inne zwykłe robale.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Pon, 6 luty 2017 08:32 | ocena: -1

human | Gość

Dokładnie, pierwsza myśl jaka mi się nasunęła to RODS.

Nie, 5 luty 2017 16:08 | ocena: + 1

szczyglis | Gość

Kapitalne te zdjęcia.
Przypomnę jeszcze ten film (był tu już zamieszczany, jest w dziale "HD") - też robi wrażenie: https://www.youtube.com/watch?v=eakKfY5aHmY

Nie, 5 luty 2017 12:27 | ocena: + 11

Korben | Załogant

Nie wiem czy ten pan Xavi Bou zdaje sobie sprawę z tego, że prawdopodobnie rozwiązał zagadkę tzw. Rods UFO - czyli latających spiralnych stworzeń, które ludzie mieli okazję uchwycić na zdjęciach (poszukajcie w google -> Rods Ufo) [ POLECAM TEŻ TEN FILM WYJAŚNIAJĄCY: https://www.youtube.com/watch?v=sjm2PlbQcW4 ] Natomiast co do remontu, to wydaje mi się, że to nie jest listwa, ani taśma filmowa, tylko... kawałek żyłki i to w dodatku bardzo blisko obiektywu, ew. jakiś "włos" z klejopistoletu. Świadek mówi prawdę, bo najpewniej tam nic nie było, a że nie pamięta czy coś mu się osadziło na telefonie/ręce w trakcie wykonania zdjęć, to już inna sprawa.

Rozwiń odpowiedzi (4)

Nie, 5 luty 2017 13:59 | brak oceny

Sławek t. | Gość

to nie może być zyłka blisko obiektywu bo są dwa zdjęcia . gdyby była to zyłka blisko obietywu na drugim zdjęciu była by w tym samym miejscu zdjęcia a nie jest . Gdyby natomiast była zaczepiona do biektywu to te takie ślady na tej niby listwie też były by w stosunku do framugiw inncyh miejscach ze względu na inna perspektywe.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Nie, 5 luty 2017 21:06 | brak oceny

Korben | Załogant

Może być nawet zwykły włos (jeśli autor zdjęcia ma już siwe włosy) Zobacz na zdjęcia 3 i 4, gdzie ta "listwa" ma "zgięcia" w tych samych miejscach, pomimo tego, że perspektywa się zmieniła. Ewidentnie wskazuje to na "coś na obiektywie". Zresztą... bardzo łatwo sobie to sprawdzić na własną rękę, każdy pod ręką ma komórkę i... włos. ;-)

Nie, 5 luty 2017 14:32 | ocena: + 3

yarekmonter | Załogant

Jak tylko zobaczyłem te zdjęcia to miałem natychmiastowe skojarzenia z RODS.
Zakładam więc gdyby udało się je fotografować kamerą wysokiej prędkości zobaczylibyśmy co tak szybko macha skrzydełkami.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Nie, 5 luty 2017 21:03 | brak oceny

Korben | Załogant

Na filmiku wyjaśniającym z YT coś takiego ma właśnie miejsce, widać wtedy ptaki lub owady machające skrzydełkami. Dokładnie jest to tutaj pokazane: [ https://youtu.be/sjm2PlbQcW4?t=37m44s ] czas: 37m 44s

Nie, 5 luty 2017 17:11 | brak oceny

anna kuertycz | Gość

po obejrzeniu zdjęć pomyślałam tak samo zagadka Rods rozwiązana. Kto by pomyślał.

Śr, 15 luty 2017 01:22 | brak oceny

Konfi | Gość

Zjawisko Rods wcale nie jest rozwiązane - wystarczy przypomnieć sobie filmik z dziećmi bawiącymi się z pociągiem - tam zamiast czerwonej plamy na ścianie i pod spodem martwego ptaka nie było nic.
Nic się nie rozbiło tylko ,,przeskoczyło" gdzies indziej.

Nie, 5 luty 2017 12:17 | ocena: -2

Wojtek | Gość

To jest brzeszczot, który ktoś przesuwa na długim czasie naświetlania.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Nie, 5 luty 2017 14:37 | ocena: + 1

Daniello30 | Gość

Mi przypomina coś co jest blisko mnie gdzie mieszkam i jest to na kominie a zowie się piorunochronem

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

19 września: [...]  19 września 1961 roku. Małżeństwo Hillów wracało do domu z weekendu spędzonego nad wodospadem Niagara. Wracając uczestniczyli w jednym z najbardziej niezwykłych Bliskich Spotkań Trzeciego Stopnia z UFO - dziś mija 60 lat od tego wydarzenia. [...]

UFO24

więcej na: emilcin.com

Wczoraj, 08:33 | Dzień dobry, W dniu 10.09.2021 około godziny 22 nad miejscowością Klecin nagrałem dziwna kule która poruszała się bardzo nienaturalnie Od strony południowej Klecin 7

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Dziennik Pokładowy

Wtorek, 10 sierpnia 2021 | Historia występu tzw. „badaczy UFO” w nieistniejącym od wielu lat programie „Rozmowy w Toku” pokazuje wiele aspektów czegoś, z czym spotykam się od wielu lat, co mnie zaskoczyło i wprawiło w bezgraniczne zdumienie. Z upływem lat przekonuję się, że jest to niestety typowo rodzima przypadłość oparta na wszystkich ciemnych demonach polskiej duszy: zawiści, zazdrości, kompleksach...

czytaj dalej

FILM FN

UFO - KULA MIENIĄCA SIĘ KOLORAMI, 3 września 2021

archiwum filmów

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.