Dziś jest:
Niedziela, 26 stycznia 2020

Twierdzenie, że Ziemia to jedyny zaludniony świat w nieskończonej przestrzeni jest równie absurdalne jak przekonanie, iż na całym polu prosa wyrośnie tylko jedno ziarenko.
/Metrodor, filozof grecki z IV wieku p.n.e./

Komentarze: 15
Wyświetleń: 7503x | Ocen: 8

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Czw, 16 luty 2017 08:16   
Autor: FN, źródło: FN   

NAUKOWCY POSZUKUJĄC CIEMNEJ MATERII ZAMIAST ZJEŻDŻAĆ DO KOPALNI POWINNI UWAŻNIEJ OGLĄDAĆ… ZDJĘCIA I FILMY FN!

W serwisie FN od początku publikujemy zdjęcia, na których autorzy dostrzegli coś, czego nie widzieli gołym okiem. Ile takich zdjęć pokazaliśmy przez ostatnie lata? Dziesiątki tysięcy. Na wszystkich fotografiach widać albo kuliste, albo o innych kształtach obiekty, całkowicie nieprzezroczyste lub prawie przezroczyste, które wyraźnie się przemieszczają i czasami zachowują się w sposób wyraźnie świadczący o inteligencji.

Przykładem może być film zarejestrowany w naszej Bazie FN w 2009 roku, kiedy jeden z takich właśnie obiektów zbliżył się do naszego kolegi, a nawet… to zresztą trzeba zobaczyć.

Praktycznie codziennie otrzymujemy zdjęcia od naszych czytelników, na których oni także dostrzegli coś, czego tam być nie powinno. Oto najnowszy przykład z naszej poczty.

 

From: [dane do wiad. FN]

Sent: Wednesday, January 25, 2017 6:25 PM

To: nautilus@nautilus.org.pl

Subject: Przemieszczająca się energia lub światło.

 

Serdecznie witam redakcje Nautilusa.

Podczas moich codziennych prawie spacerów z aparatem sfotografowałem coś dziwnego,coś czego nie widziałem w trakcie robienia zdjęcia zrobiłem serią jedno ujęcie",polowałem" w tym dniu na ptaki, być może skierowałem na przelatującego jakiegoś ptaka, choć jak widzę w kadrze się nie znalazł. Może będziecie w stanie wyjaśnić co to takiego przemieszczało się z dużą szybkością. To zdjęcie robiłem latem i nie chciałem Wam drobnostką zabierać czasu, którego pewnie nie macie zbyt wiele, ale nie daje mi to spokoju, stąd moja prośba o wyjaśnienie. Jestem załogantem od niedawna, ale jestem z Wami od początku zwodowania Nautilusa.

Zdjęcia można upublicznić.

Pozdrawiam.

Daniel [dane do wiad. FN]... poniżej powiększenie obiektu.


 

Takich zdjęć można by tutaj publikować w nieskończoność. Przygotowujemy dużą publikację do naszego serwisu, kiedy zaprezentujemy najciekawsze filmy (od dawna zdjęcia „orbs” przestały interesować świat, od kiedy stały się tak powszechne małe kamery robiące filmy!), a także niezwykle ciekawe doświadczenia załogi N z rozpylaniem przed obiektywem kurzu, małych drobin materii organicznej, wszelkich pyłów (w tym pyłu węglowego), wody itp. itd. – naprawdę warto na ten materiał zaczekać, bo pokazuje on w sposób jednoznaczny – obiekty zwane „orbs” nie mają z tymi naturalnymi obiektami nic wspólnego. Dosłownie nic!


Pracujemy nad prezentacją potrzebną do wyjazdu zagranicznego, gdzie będziemy uczestniczyli w spotkaniu zorganizowanym przez ośrodek działający w ramach grantu (dotacji) jednego z uniwersytetów, a którego celem jest badanie właśnie takich obiektów. O dacie i miejscu naszego wykładu poinformujemy w serwisie, ale… już teraz przedstawimy naszą główną tezę. A jest ona dość ciekawa.

Naszym zdaniem owa „niewidzialna gołym okiem rzeczywistość”, którą od lat zajmuje się Fundacja Nautilus i której istnienia jesteśmy równie pewni jak powietrza którym oddychamy, otóż ta materia stanowi prawdziwą „górę lodową wszechrzeczy”, a świat widzialny i materialny to ledwie wierzchołek góry lodowej. To dlatego naukowcom nie zgadzają się rachunki, kiedy liczą masę wszechświata. Brakuje im ok. 90 procent!


Nazwali tę brakującą część „ciemną materią” i szukają jej uparcie wśród powszechnie znanych cząstek elementarnych. Swoje urządzenia ustawiają na dnie kopalni licząc, że tam może uda im się je złapać, zważyć i ocenić. Tymczasem efekty są zerowe.

Teza, jaką będziemy się starali bronić w naszym wykładzie jest prosta:

- Ciemną materią są światy duchowe, spajające materię wszechrzeczy, które sprawiają, że komórki węgla, tlenu i kilku innych pierwiastków tworzą związki organiczne, które stanowią budulec bliskiej naszemu sercu istoty zwanej psem. To właśnie ta „zagadkowa materia duchowa” stanowiąca budulec wszelkiego życia i kryjąca się za innymi światami równoległymi jest poszukiwaną „ciemną materią”. Rację mają wielcy mistrzowie duchowi, a także wszystkie główne religie tego świata – energia duchową stanowi „większość” – materialna i widoczna „zdecydowaną mniejszość”.

Taka teza o „ciemnej materii” już pojawiła się na łamach serwisu FN. Teraz jednak w związku z zaproszeniem naszej ekipy do uczestniczenia w tym kongresie postanowiliśmy sprawę usystematyzować i uporządkować.

W naszej bibliotece jest sporo książek o naturze i budowie wszechświata, gdzie jest dokładnie opisana historia gigantycznego zaskoczenia w świecie nauki, kiedy okazało się, że „rachunek masy się nie zgadza”. Szukają, szukają, szukają i szukają… na orbicie okołoziemskiej i wiele kilometrów pod Ziemią. Zawsze z tym samym rezultatem: zero efektów.

Poniżej ciekawy film dokumentalny pokazujący kierunek myślenia naukowców poszukujących ciemnej materii. Nasze zdanie w sprawie tego kierunku – znacie… ;)

 

I już zupełnie na koniec: do poszukiwań ciemnej materii w światach duchowych zainspirowały nas materiały związane z filozofią buddyzmu. O tym także powiemy podczas naszego wykładu.


 

... jesteśmy więc "Poszukiwaczami Zaginionej Materii" - i taki będzie właśnie tytuł naszej prezentacji, którą przygotowujemy na kongres.Zachęcamy do wzięcia udziału w naszej ECHO-SONDZIE dostępnej już na głównej stronie serwisu.

Pytanie jest proste:

Podczas zagranicznego kongresu FN chce postawić tezę: POSZUKIWANA CIEMNA MATERIA TO ŚWIATY DUCHOWE. Czy Twoim zdaniem mamy rację?


/wyniki po kliknięciu na link/

http://www.nautilus.org.pl/echosonda,362,podczas-zagranicznego-kongresu-fn-chce-postawic-teze-poszukiwana.html


Komentarze: 15
Wyświetleń: 7503x | Ocen: 8

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Czw, 16 luty 2017 08:16   
Autor: FN, źródło: FN   


Komentarze (15)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.
1 2

Nie, 19 luty 2017 23:07 | ocena: + 1

George | Gość

Po co zjeżdżać do kopalni? Wystarczy włączyć pilota a ciemna materia wbija w kanapę.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Śr, 22 luty 2017 18:10 | ocena: + 1

kidrock | Gość

Dobre :) No i ten ciemny przekaz co pierze nam mózgi

Nie, 19 luty 2017 21:40 | ocena: + 1

dziad_Jag | Gość

Zdziwiony....Przecież nawołujesz do dyskryminacji tego zarośniętego osobnika. Co to szkodzi że sp...y wyniki! Ważne ze wszyscy widzą, iż świat nauki jest w czołówce walki o równość i braterstwo. A ciemna materia i tak jest rodzajem kleju na problemy z dziurą w fizyce.
krak...Może byś tak zajrzał do psychiatry? Co? Ot tak na wszelki wypadek...

Nie, 19 luty 2017 09:12 | ocena: + 1

Zdziwiony | Gość

Na filmie podkreśla się jak ważna jest sterylnosc laboratorium do wykrywania ciemnej materii,specjalne kombinezony,rękawiczki,czepek na głowie przykrywając włosy żeby tylko nie wnieść kurzu,pyłu i obcej materii z zewnątrz...tylko zapomnieli zatrudnić cywilizowany personel,bo facet niby super zabezpieczony z obowiązkowym czepkiem na głowie ładuje się codziennie do środka zarośnięty jak małpa na twarzy,wnosząc do laboratorium tryliony obcych atom?w kurzu oraz pyłu i licho wie czego jeszcze....jak widać dużo jeszcze czasu upłynie zanim mentalnie dorośniemy do odkryć innych niż opartych na zasadzie szkiełka i oka,co przytoczony przykład "Brody" pokazuje bardzo wyraźnie

Sob, 18 luty 2017 14:51 | ocena: -1

krak | Gość

Miałem swego czasu spotkanie z istotami z ciemnej materii , które mieszkają na ciemnych planetach , które są rozmieszczone ... nie powiem gdzie aby nikogo nie straszyć , dodam tylko że są niewidoczne można je tylko wykryć przez dużą grawitację itp.

Pt, 17 luty 2017 20:11 | ocena: + 2

infinity_ | Gość

Pomyślcie logicznie... gdyby te orbsy inne na fotkach były z ciemnej materii , byłoby tego tyle, że naukowcy już dawno zarejestrowaliby ciemną materię w swoich detektorach w kopalniach :-) a tak nie jest ...

Rozwiń odpowiedzi (1)

Nie, 19 luty 2017 13:15 | brak oceny

logic | Gość

Moze za bardzo nie chcą jej zarejestrować buzyło by to ich swiatopoglad ze swiata duchowego nie ma a czlowek to zwierze.

Pt, 17 luty 2017 10:34 | ocena: + 3

dziad_Jag | Gość

Promagna...Naukowo rzecz biorąc, próżnia to "stężenie" materii mniejsze niż założona wartość. Ta założona wartość ma coś wspólnego ze średnią droga swobodną cząstki. Nie pamiętam już dokładnie. Jeśli uważasz że próżnia to miejsce gdzie nie ma nic - to oczywiście takiego miejsca nie znajdziesz w całym wszechświecie. Ciemną materię wykombinowano, ponieważ galaktyki nie obracają się tak jak by wynikało z praw Newtona. Więc dorzucono im masy żeby wszystko się zgadzało. 300 000 km/s to prędkość światła w próżni; masz recht. W szkle to cos koło 270 000 km/s. W normalnym świecie ta prędkość nie ma żadnego znaczenia, nabiera ważności dopiero na poziomie zjawisk kwantowych.
Co do tytułu artykułu... Po co płacić profesorom, utrzymywać uniwersytety... Zatrudnić wróżkę Aleksandrę ze szklana kulą, i wszystko wam powie. Czasem mam wrażenie, że ta ciemna materia skondensowała się na forum FN.

Pt, 17 luty 2017 09:18 | ocena: -3

mandarin | Załogant

Dziwny jest ten świat: http://zmiennoksztaltne.blogspot.com/2017/02/duchy-na-slasku-xvi.html

Czw, 16 luty 2017 23:09 | ocena: + 1

gravity | Gość

Ciekawi mnie jak naukowcy obliczyli, ze brakuje im 90% wagi w stosunku do widzialnej materii wszechswiata. Jezeli jest cos niewidzialnego to jak to zwazyc lub to cos oszacowac?

Rozwiń odpowiedzi (1)

Pt, 17 luty 2017 08:50 | brak oceny

George | Gość

Obejrzyj uważnie cały film.

Czw, 16 luty 2017 20:36 | ocena: + 5

Wojciech | Gość

Czy ktoś nie powiedział że ten świat to Matrix.Czujemy że coś jest co niepojmujemy.Ten rzeczywisty świat chyba jest wierzchołkiem czegoś niepojętego.Kto dał siłę roślinie żeby z nasionka rosła na wysokość kilkudziesięciu metrów kto tworzy geny ..Jak to jest że z komórki powstaje człowiek ze swoimi zmysłami itd pytań takich można mnożyć a i tak za tym kryje się Siłą Wyższa Bóg

Czw, 16 luty 2017 09:55 | ocena: + 5

Giova | Gość

O! Bardzo ciekawa sprawa. Powodzenia na prezentacji na kongresie! I napiszcie później coś więcej o tym, gdy już wrócicie do Polski.

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

STRONA
1 2
* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

Po intensywnych pożarach w Australii w stanie Victoria odkryto rozległe kanały wodne zbudowane przez rdzenny lud Gunditjmara.

UFO24

więcej na: emilcin.com

Śr, 22 sty 2020 14:05 | Witam serdecznie, w dniu dzisiejszym 21.01.20 wraz z rodziną zaobserwowaliśmy dziwne światła na zachodnim niebie. Była godz 18,30-18,40, wychodząc na taras spostrzegłem ciąg punktów świetlnych na zachodniej części nieba. Zdziwiony zawołałem syna i żonę, aby też to potwierdzili. Początkowo myślałem, że są to gwiazdy ułożone w takim ciągu, ale nie pasowała mi ich ilość ok 7-10 szt. Punkty pojawiły się tuż nad horyzontem zachodniego nieba i ciągnęły się w kierunku zenitu nieba (obecnie w kierunku...

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Dziennik Pokładowy

Czwartek, 26 grudnia 2019 | Tragedią naszej planety są religie, gdyż religia opiera się na wierze, a sprawy związane z duchowością są wiedzą. Ale i tak jest gorzej, gdyż dogmaty głównych religii są całkowicie fałszywe i przekonują ludzi, że Ziemia jest tylko przystankiem w drodze do raju.

czytaj dalej

FILM FN

Obraz 'Diabła' dostrzeżony w płomieniach jednego z pożarów w Australii

archiwum filmów

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.