Dziś jest:
Poniedziałek, 20 września 2021

'Nie bój się. Nie masz powodu, żeby się bać. Nie zamierzamy was skrzywdzić. Chcemy przeprowadzić tylko kilka testów. Kiedy je skończymy, odprowadzimy cię z Barneyem do waszego samochodu. Wkrótce będziecie z powrotem w drodze do domu.'
Słowa, który powiedziała jedna z obcych istot podczas CE III z UFO Betty i Barneya Hillów 19 września 1961 roku

Komentarze: 77
Wyświetleń: 16595x | Ocen: 14

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 4/5


Nie, 12 mar 2017 13:28   
Autor: FN, źródło: FN   

MAŁY PROBLEM MATEMATYCZNY Z TEORIĄ EWOLUCJI

Jest kilka rzeczy na tym świecie uznanych za absolutnie pewne. Przykład? Prawo Powszechnego Ciążenia Izaaka Newtona. Z doświadczenia bowiem wiemy, że przedmiot upuszczony przez nas nie lata swobodnie w powietrzu, ale upada na podłogę. Doświadczenie weryfikuje i potwierdza teorię – Prawo Powszechnego Ciążenia jest faktem bezspornym. Okazało się jednak, że na tej samej półce postawiono coś innego, co także uznawane jest za absolutny pewnik, którego weryfikować nie ma sensu, bo zostało to zrobione sto tysięcy razy. O co chodzi? O tzw. Teorię Ewolucji.


Co zakłada Teoria Ewolucji?

Założenia teorii ewolucji zostały przestawione przez Alfreda Wallace’a i Karola Darwina w roku 1858 na zebraniu Towarzystwa Linneuszowego.  Obaj naukowcy uznali, że o tym, jak wyglądamy lub jak wyglądają inne gatunki decyduje tzw. dobór naturalny. Szczegóły teorii Darwin przedstawił w dziele O powstawaniu gatunków, którego pierwsze wydanie ukazało się w roku 1859.


Co to jest dobór naturalny?

Inaczej można to nazwać „walką o byt”. Darwin, jak i Wallace zastrzegali delikatnie, aby sformułowania tego nie traktować dosłownie, lecz metaforycznie, ale tak naprawdę ludzie rozumieją to wprost – jeden gatunek walczy z innym i wraz z kolejnymi pokoleniami słabsi giną, a zostają ci silniejsi. Walka o byt polega więc na ciągłym współzawodnictwie osobników jednego gatunku albo osobnikami różnych gatunków lub też jest to walka z fizycznymi warunkami środowiska. Darwin podtrzymał też koncepcję Lamarcka o ciągłych i stopniowych zmianach organizmów ,odrzucając możliwość cudownej interwencji w ich powstaniu, czyli całkowicie wykluczają tzw. boski pierwiastek życia. Powstawanie gatunków uznał za efekt istniejących praw przyrody.


Jak Teorię Ewolucji traktuje świat nauki?

Na świecie kwestionowanie tzw. Teorii Ewolucji traktowane jest albo jako szaleństwo, albo uleganie wpływom religijnym, które na siłę próbują widzieć Boga w naturalnym procesie doskonalenia się gatunków. Według nauki akademickiej tzw. teoria doboru naturalnego zyskała potwierdzenie dzięki badaniom ekologicznym i biogeograficznym. Kluczowych dowodów na potwierdzenie monofiletyczności życia na Ziemi miała dostarczyć tzw. biologia molekularna. Czy w tej sytuacji jest w ogóle sens podejmować temat? Absolutnie jest, gdyż kiedy zaczynamy szukać owych dowodów (o których istnieniu praktycznie wszyscy są przekonani), to wtedy spotka nas małe zaskoczenie, o czym za chwilę.

Największy wróg Teorii Ewolucji?

Bez wątpienia kalkulator! 


Kiedy uświadomimy sobie, jakie jest prawdopodobieństwo powstania prostej komórki z chaosu atomów, wtedy naprawdę robi się ciekawie. Jak najlepiej to zrozumieć? Pokazuje to przykład, który podał prof. Fred Hoyle.

 

 Sir Fred Hoyle (urodzony 24 czerwca 1915 roku w Yorkshire, Anglia - zm. 20 sierpnia 2001 roku w Bournemouth) to brytyjski astronom, kosmolog, matematyk i astrofizyk teoretyczny. Kiedyś zdecydował się policzyć, jakie jest prawdopodobieństwo samoczynnego powstania życia…

Kilka słów o profesorze Hoyle i jego prostych wyliczeniach

Studiował matematykę w Emmanuel College Uniwersytetu w Cambridge. W latach 1945-1958 wykładowca uniwersytecki matematyki w Cambridge. W latach 1958–1972 profesor Uniwersytetu w Cambridge, 1969–1972 profesor astronomii w Królewskim Instytucie Astronomicznym. W latach 1971-1973 prezes Królewskiego Towarzystwa Astronomicznego. Członek zespołu w obserwatoriach astronomicznych w Mount Wilson i Palomar w latach 1957-1962, wizytujący profesor astronomii w California Institute of Technology w latach 1953-1956 i profesor w katedrze Andrew D.White'a w Uniwersytecie Cornella w latach 1972-1978.

Oto jego słynny wywód logiczny dotyczący powstania życia.

 

 […] Na złomowisku są wszystkie części i fragmenty Boeinga-747, porozkręcane i chaotycznie porozrzucane.
Trąba powietrzna przypadkowo przechodzi przez złomowisko.


I pytanie: jakie jest prawdopodobieństwo tego, że po jej przejściu znajdziemy tam w pełni złożony 747, gotowy do lotu?


 "Prawdopodobieństwo powstania choćby jednego z polimerów żywych organizmów przez przypadek jest takie samo jak prawdopodobieństwo, że całkowicie wypełniający przestrzeń Układu Słonecznego niewidomi, obracający w rękach kostkę Rubika, ułożą ją prawidłowo i równocześnie."

"Nieważne jak olbrzymie środowisko jest brane pod uwagę, życie nie mogło mieć przypadkowego początku. Stada małp bębniące na chybił trafił na maszynach do pisania nie mogłyby wyprodukować dzieł Szekspira z tej praktycznej przyczyny, że cały dostępny obserwacjom wszechświat nie jest wystarczająco olbrzymi by pomieścić niezbędne hordy małp, niezbędne maszyny do pisania i, z pewnością, niezbędne śmietniki, do których wyrzucano by nieudane próby. Tak samo rzecz ma się z żywą materią. Prawdopodobieństwo przypadkowego powstania pierwszej komórki jest równie małe jak narodziny Boeinga 747 wskutek tornada wirującego na złomowisku."

 

Te wyliczenia są trochę pociskiem samosterującym o potężnej sile rażenia, który ktoś wysłał w teorie zakładającą, że "życie po prostu wyłoniło się z chaosu dzięki temu, że ten chaos jeszcze się zwiększył"...

 

W naszym Archiwum Wideo FN jest film, który postanowiliśmy pokazać w nieco okrojonej wersji, ale zawierającej bardzo ciekawe wyliczenia związane z rachunkiem prawdopodobieństwa. Warto go obejrzeć, gdyż to pozwoli trochę inaczej spojrzeć na tzw. przypadkowy proces powstawania życia. Mówiąc krótko: coś nigdy nie powstanie z niczego, a z chaosu może powstać tylko… chaos!

Specjalnie na potrzeby tej publikacji zamieściliśmy ten film  w naszej witrynie w serwisie vimeo.com

Na pokładzie okrętu Nautilus mówimy od zawsze o tzw. potędze Kreacji, czyli inteligentnej siły odpowiadającej za powstanie wszechświata, człowieka i życia. O istnieniu „boskiej kreacji” mówią także obce istoty przybywające na Ziemię. Czy można tę siłę zwaną przez nas „Kreacją” nazwać Bogiem czy tzw. „duchem pierwotnym”? Oczywiście, że tak. Nie ma wątpliwości, że wszystkie religie tego świata mówią o Bogu w różny sposób, ale mają na myśli to samo – pierwotną moc, która sama mają w sobie pierwiastek życia jest w stanie tchnąć go w zbiory atomów przeróżnych metali połączone w bardzo zmyślny sposób, które nagle w postaci istot „ożywają”.

Ten rachunek nigdy nie będzie się zgadzał, jeśli nie włożymy w rozważania owej „boskiej cząstki”, o czym mówiliśmy tysiące razy na łamach tego portalu. Nie ma to żadnego związku z takim czy siakim myśleniem religijnym, ale jest oparte tylko i wyłącznie na wiedzy. Teoria Ewolucji? Być może gatunki przystosowują się do nowych warunków, ale ich różnorodność, a zwłaszcza istota ludzka… w każdym razie mamy nadzieję, że po obejrzeniu filmu z NET FN VIMEO rozumiecie, o co nam chodzi.

Na koniec zapraszamy do wzięcia udziału w naszej ECHO-SONDZIE, a w niej prowokacyjne pytanie:

CZY WIERZYSZ, ŻE TEORIA EWOLUCJI WYJAŚNIA POCHODZENIE CZŁOWIEKA NA ZIEMI?


... wyniki ECHO-SONDY po kliknięciu na link poniżej ...

https://www.nautilus.org.pl/echosonda,368.html

Komentarze: 77
Wyświetleń: 16595x | Ocen: 14

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 4/5


Nie, 12 mar 2017 13:28   
Autor: FN, źródło: FN   


Komentarze (77)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.
1 2 3 4

Nie, 29 paź 2017 20:15 | ocena: + 1

racjonalista | Gość

Skoro mówimy o prawdopodobieństwie to zapraszam do policzenia sobie jakie jest prawdopodobieństwo że zasady azotowe ułożą się tak jak ułożyły się w twoim DNA. Podpowiem że zasady są cztery (A, T, C, G) a ich ilość w łańcuchu DNA to 3 mld. Kombinacji mamy więc 4^3mld a prawdopodobieństwo to 1 / 4^3mld czyli w przybliżeniu 0
Gratulacje, właśnie udowodniłem że nie istniejesz (czy dokładniej że prawdopodobieństwo twojego istnienia jest zerowe z dokładnością do mw miliarda miejsc po przecinku)

Wt, 18 kwi 2017 23:33 | ocena: + 1

wielkimis | Załogant

Czy można negować ewolucje według mnie nie.Jest to naukowo udowodnione.Jak prawo ciążenia
Trzeba się jednak zastanowić kto stworzył takie prawa, że gatunki mogą się doskonalić.Nie więżę że to prawo powstało samoistnie.Jak wcześniej pisaliście jest to bardzo trudne.

Pon, 3 kwi 2017 14:57 | brak oceny

Memfis | Gość

czy istnieje stwórca to jest temat do dyskusji
pewnym jest jednak że gdzieś tam ukryty istnieje niszczyciel
niszczyciel świata (Wielka Pacyficzna Plama Śmieci)
i min. niszczyciel polski jako narodu - z genetycznego punktu widzenia

Nie, 2 kwi 2017 21:34 | ocena: + 2

czytelnik | Gość

Wystarczy spojrzeć na wszystkie organizmy żywe jak przemyślaną mają budowę.Nic nie jest tu bez powodu,każdy nawet najmniejszy szczegół ma znaczenie.Wszystko posiada swój kod DNA,który jest swoistym środowiskiem programistycznym.Za bardzo to wszystko skomplikowane,aby udzielać prostej odpowiedzi i nazwać to wszystko jednym wyrazem.

Nie, 2 kwi 2017 18:17 | ocena: + 2

Sasza | Gość

jeśli ludzie wyewoluowali by z małp to nie było by małp na ziemi, gdyż dawno stały by się ludźmi. Proste.
A jeśli ewolucja miała by miejsce na ziemi to byłby tylko jeden gatunek, a mamy taką różnorodność zwierząt na ziemi.
Ktoś miał fajny pomysł na tą ziemię odpowiedzcie sobie kto?

Rozwiń odpowiedzi (1)

Nie, 2 kwi 2017 21:06 | ocena: + 1

tomek | Gość

@Sasza,

różnorodność gatunkowa następuje min. poprzez kwarantannę genetyczną wywołaną naturalnymi bądź sztucznie stworzonymi czynnikami (np. klimat, odległość).

Daję przykład:
weźmy np Polaków - połowe polaków weźmy na marsa połowe na wenus (uznajmy, że warunki występują typowo ziemskie)
po milionie lat to będą dwa inne gatunki nie tylko rasy

Sob, 25 mar 2017 04:35 | ocena: + 1

Rick | Gość

Niedawno znalazłem wideo na YT które opisuje powstanie homo sapiens na Ziemi. Wiadomości są podane na podstawie tłumaczeń pisma klinowego i opowiadań sumeryjskich przez Zachariasza Sitchin.
Niestety jest po angielsku, ale bardzo ciekawe.
Po wysłuchaniu całej historii, wychodzi na to że nasi przodkowie zostali zmodyfikowani do pracy na Ziemi dla przybyszów z kosmosu.
Również byliśmy obiektem walki między dwoma braćmi przybyłymi z kosmosu, Enki i Enlil. https://www.youtube.com/watch?v=O1f2wce60pQ

Śr, 22 mar 2017 10:06 | ocena: + 1

jann | Gość

https://pl.wikipedia.org/wiki/Eksperyment_Stanleya_Millera

ciekawe czy pan profesor od kalkulatora slyszal o tym experymencie?

Rozwiń odpowiedzi (1)

Czw, 23 mar 2017 18:41 | ocena: + 1

... | Gość

@jann,
jan nowak
czy
W. bo już sie pogubiłam, szczególnie jeżeli ktoś kłamie

Śr, 22 mar 2017 05:41 | brak oceny

jacek_z | Gość

Gdyby sprowadzić wiarę jedynie do sfery społecznej i psychologicznej czyli: pewna grupa ludzi z konsekwencją muru chińskiego twierdzi, że gdy będziemy żyli według kilku niezmiennych zasad to wyjdzie nam to na zdrowie oraz gdy życie nam dokopało i przypadkowo pójdziemy do takiego dziwnego miejsca gdzie ciągle jest zimno i spotkamy tam kilku takich jak my, siedzących (i klęczących) i medytujących nad tajemnicą życia i nabieramy sił do dalszego trwania - to byłoby już dużo. Tymczasem ... wiara wpływa na losy ludzi bardziej. A to oznacza, że świat w świetle wiary jest dużo bardziej "techniczny" niż widzi to nauka... Jakaś świadomość słucha i działa. Słucha naszych słów, myśli, emocji i działa. Jak? Idziesz zamyślony, nagle przychodzi ci do głowy pytanie: "Zabrałem komórkę?". Zatrzymujesz się i sprawdzasz, a... jest. Co by się wydarzyło gdybyś się nie zatrzymał? Zamiast krytykować trzeba dociekać. Czy przekaz religii nie zawiera w sobie zasady akcji i reakcji, którą ezoterycy uznają za podstawową zasadę wszechświata. Twoje działanie krzywdzące kogoś ściągnie na ciebie reakcję i poznasz siłę swojego niszczącego wpływu na innych. Niektórzy nazywają to grzechem. Są tacy, którzy mogą pomóc, poznać skutki ale zmniejszyć siłę uderzenia. Jeden inkarnował raz na Ziemię, zwali go wtedy Jezusem.

Wt, 21 mar 2017 13:09 | ocena: + 4

Pi0tr | Gość

A czy ten pan profesor którego tu przytaczacie posiadał wiedzę na temat KAŻDEGO zjawiska i prawa panującego we wszechświecie, łącznie z tymi których jeszcze nie poznaliśmy? Jeśli nie to jak może tworzyć teorie porównujące coś bazującego na czymś czego (być może) jeszcze nie znamy do przyziemnego Boeinga, złomowiska i tornada.
Co więcej, powstanie pierwszej komórki a ewolucja pierwszej komórki, to mogły być dwa zupełnie inne procesy, więc mówienie że z teorią ewolucji jest coś nie tak bo Boeing nie powstanie na złomowisku jest zupełnie bez sensu.

Pon, 20 mar 2017 15:30 | ocena: + 12

czujne_oko | Gość

a propos jeszcze powstania pierwszej żywej komórki. Żądanie żeby ją naukowcy już dziś stworzyli to tak jak żądanie ode mnie tego żebym dziś trafił szóstkę w totka. Mało prawdopodobne prawda ? Ale nie nierealne jeśli miałbym odpowiednią ilość zakładów i/lub odpowiednią ilość czasu.

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

STRONA
1 2 3 4
* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

20 września: [...] Ostatnie dni to nieprawdopodobna historia Krzysztofa Jackowskiego zmagającego się z niewidzialnym bytem, który postanowił 'wyrównać rachunki' za sprawy przeszłości. Jasnowidz przez przypadek znalazł się w centrum wydarzeń, choć niczym nie zawinił i nie chciał mieć z tą historią nic wspólnego. Niestety ta opowieść z wielu powodów musi pozostać tylko do wiedzy kilku osób na pokładzie okrętu Nautilus- tak się czasami zdarza.[...]

UFO24

więcej na: emilcin.com

Wczoraj, 08:33 | Dzień dobry, W dniu 10.09.2021 około godziny 22 nad miejscowością Klecin nagrałem dziwna kule która poruszała się bardzo nienaturalnie Od strony południowej Klecin 7

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Dziennik Pokładowy

Wtorek, 10 sierpnia 2021 | Historia występu tzw. „badaczy UFO” w nieistniejącym od wielu lat programie „Rozmowy w Toku” pokazuje wiele aspektów czegoś, z czym spotykam się od wielu lat, co mnie zaskoczyło i wprawiło w bezgraniczne zdumienie. Z upływem lat przekonuję się, że jest to niestety typowo rodzima przypadłość oparta na wszystkich ciemnych demonach polskiej duszy: zawiści, zazdrości, kompleksach...

czytaj dalej

FILM FN

UFO - KULA MIENIĄCA SIĘ KOLORAMI, 3 września 2021

archiwum filmów

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.