Dziś jest:
Poniedziałek, 1 maja 2017

"Jeśli zamkniesz drzwi przed wszelkim błędem, prawda zostanie za drzwiami" R. Tagore

Komentarze: 17
Wyświetleń: 4314x | Ocen: 8

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Sob, 18 mar 2017 11:45   
Autor: FN, źródło: FN   

WILKOŁAK CZYLI CZŁOWIEK ZAMIENIAJĄCY SIĘ W BESTIĘ

W naszym archiwum nie mamy żadnych współczesnych relacji z Polski dotyczących wilkołaków, ale już z Europy czy ze Stanów Zjednoczonych takie opisy jak najbardziej posiadamy. Osoby regularnie odwiedzające pokład okrętu Nautilus wiedzą, że nasza filozofia badania zjawisk niewyjaśnionych opiera się na budowaniu opinii o danym zjawisku na podstawie tego materiału, który udało nam się zebrać i jakoś zweryfikować. UFO, reinkarnacja, opętania, duchy – wiemy, że takie zjawiska istnieją i mówimy „wiedza, nie żadna wiara”. W sprawie wilkołaków nie mamy takiej pewności, ale na świecie istnieją tak dziwne rzeczy, że niczego nie można wykluczyć…

Co wiemy o wilkołakach?

Najbardziej obszerne zapisy o tych upiornych bestiach są w mitach germańskich. Zgodnie z nimi człowiek może za pomocą używania czarnej magii przemienić się w bestię, która ma cechy wilka. Przemienia się w niego zawsze wtedy, kiedy jest pełnia Księżyca. Wierzono, że wilkołakiem można stać się za sprawą rzuconego uroku lub po ukąszeniu przez innego wilkołaka. Przemiana w wilka była również możliwa dzięki natarciu się specjalną maścią. Atakował zarówno innych ludzi, jak i zwierzęta domowe. Wilkołak był fizycznie znacznie potężniejszy niż człowiek, wyższy, a także zamiast stóp miał łapy zakończone z tyłu pojedynczym pazurem. Jego wygląd znamy także ze średniowiecznych rycin.

W szesnastym i siedemnastym wieku podania ludowe zawierały informację, że sposobem na stworzenie wilkołaka był kontakt z istotą demoniczną, która zawierała z człowiekiem rodzaj paktu. Częste były procesy o wilkołactwo, bodaj najsłynniejszym z nich był proces niejakiego Gilles'a Garniera, który w roku 1573 zamordował kilkoro dzieci w okolicach burgundzkiego miasta Dole. Schwytany na gorącym uczynku zeznał, że zawarł pakt z diabłem, który pokazał mu, jak stać się wilkiem za pomocą magicznego pasa. Garnier po bardzo długich torturach został spalony na stosie 18 stycznia 1574 roku. Świadkowie opisywali, jak w postaci demonicznej bestii był w stanie w pysku nieść małe dziecko, które wcześniej porwał.


Średniowieczni ludzie wierzyli, że wilkołakiem mógł zostać ktoś, kogo wypełniała chęć zemsty i był gotowy zaprzedać duszę nawet diabłu, aby tylko wypełnić swój plan. Do przemiany w wilkołaka pomocne były także wywary z ziół, a także wygłaszanie specjalnych zaklęć. Jest także kilka stałych elementów związanych z wilkołakami:

 

    Księżyc w pełni – są różne wersje na temat jego wpływu na wilkołaka. Niektóre mówią, że człowiek mógł przemienić się w wilkołaka tylko w czasie pełni księżyca, inne natomiast, że potrafił kontrolować przemianę. Wielu jednak uważa, że podczas pełni wilkołaki stawały się silniejsze i bardziej agresywne (podobno wzrastał też potencjał seksualny). W czasie pełni wilkołaki wybierały się też na polowania. W kulturze wschodniosłowiańskiej wilkołactwo zwano również „Tęsknotą do księżyca”.

    Srebro – według legend srebro nie było w stanie zabić wilkołaka, a jedynie sprawić, że zamieniał się z powrotem w człowieka. Często srebro powodowało u wilkołaków ból, rany, oparzenia. W niektórych źródłach srebro leczyło wilkołaka, a nie raniło.

    Zdolności – wilkołaki posiadały wiele nadnaturalnych cech, jak np. możliwość zmiany wyglądu od człowieka przez pół-człowieka pół-wilka do samego wilka, choć najczęściej mówi się o tej drugiej formie. Posiadały wielką siłę oraz zwinność. Mogły też wspinać się z zawrotną prędkością, a także wskakiwać i zeskakiwać z dużych wysokości, nie robiąc sobie przy tym krzywdy. Miały doskonały węch i słuch, nawet w ludzkiej postaci. Potrafiły również widzieć w ciemnościach. Ważną cechą wilkołaka była też jego nadzwyczajna atrakcyjność, gdy wyglądał jak człowiek.

    Zdjęcie klątwy – zdjęcie klątwy nie zawsze było możliwe. Najczęściej skuteczne było zabicie wilkołaka, który doprowadził do przemiany. Gdyby tak było to po zabiciu bardzo starego wilkołaka, w ludzi zamieniłoby się bardzo wiele wilkołaków, a także prawdopodobnie ci, których potomkowie pozamieniali. Pojawia się twierdzenie, że zabicie pierwszego wilkołaka zdejmie klątwę ze wszystkich pokoleń. Według starożytnych Greków wilkołakiem było się na dziesięć lat, a jeśli w tym czasie powstrzymywało się od jedzenia ludzi, klątwa człowieka opuszczała. Innym sposobem są egzorcyzmy oraz praktyki szamańskie.

    Długość życia – są dwie wersje na temat długości życia wilkołaków. Pierwsza mówi, że wilkołaki były nieśmiertelne i zginąć mogły, podobnie jak wampiry, tylko zabite przez kogoś innego. Druga wersja jest taka, że żyły bardzo długo, ale starzały się i słabły wraz z wiekiem. Mogły dożyć kilku setek lat i wyglądać młodo, ale w końcu umierały ze starości. Jeszcze inne źródła mówiły, że żyją mniej więcej tyle, co zwyczajni ludzie.

    Znak bestii – wedle niektórych wersji wilkołak w ludzkiej formie ma na dłoni pentagram, bądź też pięć znamion, między którymi da się pentagram wytyczyć. Czasem pojawiają się motywy znamion w kształcie księżyca lub połączone brwi.

    Sposób pozbawienia życia – wilkołaki mogą być wrażliwe na srebro (mają jakiś związek z tym metalem, często go gromadzą), czasem też na ogień oraz jemiołę. Wierzono, że wilkołaka można zabić srebrną kulą, o ile się nią trafi w serce. Można go było również przemienić w człowieka poprzez podanie mu antidotum. Dobre są amulety chroniące od dzikich zwierząt lub inkantacje (zaklęcia). Rośliną ułatwiającą rozpoznanie i zabicie wilkołaka jest tojad.


W naszej najnowszej ECHO-SONDZIE poprosiliśmy czytelników o odpowiedź na pytanie: czy wierzysz w istnienie wilkołaków?


ECHO-SONDA

https://nautilus1.home.pl/nowa/echosonda,369,wilkolak-to-czlowiek-zamieniajacy-sie-w-bestie-o-cechach-wilka.html


W czasie najbliższego pobytu ekipy FN w Stanach Zjednoczonych mamy kilka miejsc, które chcemy odwiedzić. Jednym z nich jest mała miejscowość London w stanie Ohio, gdzie w latach 1981-1982 doszło do nieprawdopodobnych wydarzeń związanych właśnie z postacią… wilkołaka.

Historia została bardzo dobrze przedstawiona w jednym z odcinków serii „Paranormal Witness”, który w polskiej wersji miał tytuł „Chatka”. Zanim odrzuci się historie o wilkołakach jako „bujdy na resorach” warto obejrzeć ten materiał. Na potrzeby tej publikacji umieściliśmy ten film w naszej witrynie wimeo.com/NET FN

Takich materiałów mamy więcej - kolejny w następnej publikacji o "ludziach-wilkach".

 

Komentarze: 17
Wyświetleń: 4314x | Ocen: 8

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Sob, 18 mar 2017 11:45   
Autor: FN, źródło: FN   


Komentarze (17)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.

Wt, 21 mar 2017 23:37 | brak oceny

majomir | Załogant

polecam motain monster to elita ekspercka trochę tam znajdziecie a najwięcej wie takelberry chyba dobrze napisałem jego imię oraz ten drugi spec od pułapek i były komandos
film który zamieściliście jest faktowo zbliżony do programu który opisuje warto obejrzeć wszystkie bo to skarbnica wiedzy na różne tematy

Dziękujemy za ocenę.

Wt, 21 mar 2017 15:22 | ocena: + 3

Hellionxxx | Załogant

Kompletnie nie wierzę w bajki na temat wilkołaków, już bardziej przemawia do mnie 'wampiryzm'.

Dziękujemy za ocenę.

Wt, 21 mar 2017 15:16 | ocena: -3

ostatni mohikanin | Gość

?Wytracisz więc wszystkie narody, które twój Bóg, Jahwe, wyda tobie. Nie będziesz znał litości nad nimi.?
.
Powtórzonego prawa 7, 2

Rozwiń odpowiedzi (2) Dziękujemy za ocenę.

Czw, 23 mar 2017 17:03 | ocena: -2

... | Gość

minusy?
za cytat z biblii?
widać jacy z was katolicy
hipokrycimohikanin,

Rozwiń odpowiedzi (1) Dziękujemy za ocenę.

Czw, 23 mar 2017 18:35 | ocena: + 3

promagna | Załogant

Pięcioksiąg to domena ludu wybranego - judaistów, a nie katolików. Faktem również jest, że ST opisuje jak kiedyś został stworzony ten świat i jakie zostały w nim ustalone prawa wobec ludzi i gojów. Do tej pory judaści traktują inne religie, jako podrzędne. Nie raz widzi się, jak papież całuje w rączkę rabina z przyklękiem. To nie jest normalne, bo widać kto tu rządzi.

To prawo ze ST nie jest ani demokracją, ani kapitalizmem, czy komunizmem. Te prawo to jedno prawo, które po cichu trzęsie światem gojów. Reszta tych praw ,które stworzyli sobie goje jest iluzją. Dlatego nie dziwi stawianie minusów, bo goji to wkurza. Prawo ST jest niesprawiedliwe, bo wprowadza system kastowy. A w chrześcijaństwie, ale tym prawdziwym ,a nie państwowym wszyscy są równi wobec BOGA żywego.

Dziękujemy za ocenę.

Wt, 4 kwi 2017 18:22 | brak oceny

dziad_Jag | Gość

@ostatni mohikanin, To że to cytat z biblii nie świadczy o jego świętości. Księga powtórzonego prawa to usankcjonowanie pustynnego bandytyzmu plemion semickich. Ciekawe, ze identyczne podejście niejakiego Adolfa to wielkie beee!

Rozwiń odpowiedzi (1) Dziękujemy za ocenę.

Wt, 4 kwi 2017 23:24 | ocena: + 2

Memfis | Gość

@dziad_Jag,

co cie boli?

Rozwiń odpowiedzi (1) Dziękujemy za ocenę.

Czw, 6 kwi 2017 16:13 | brak oceny

dziad_Jag | Gość

@Memfis, Nic mnie nie boli. Po prostu nie znoszę fałszu i obłudy. Żeby Ci to unaocznić, podam przykład. Ty i ja mieszkamy obok siebie. Ty masz księgę o tym, że gdy mnie zarżniesz i zabierzesz mój dom to będzie to czyn cnotliwy na chwałę jakiegoś bożka. Jak zrewanżuję Ci się tym samym, to będzie czyn potworny i nie do usprawiedliwienia. Rozumiesz już??

Rozwiń odpowiedzi (1) Dziękujemy za ocenę.

Czw, 6 kwi 2017 23:38 | ocena: + 1

relief_z_Abydos | Załogant

@dziad_Jag,

to co napisałeś to jest w talmudzie i taką pasożytniczą " wiare" wyznają żydzi
I właśnie tak uczynili nie tylko z polską ale i całym światem.

Nie, ale nie ze swojej inicjatywy lecz z rozkazu ich PANA ŻYWEGO, którego KRÓLESTWO JEST NIE Z TEGO ŚWIATA

Coś jeszcze??
Bo męczący strasznie jesteś...

Dziękujemy za ocenę.

Wt, 21 mar 2017 15:11 | brak oceny

Penelope | Gość

tak prawdę mówiąc to prawdziwych ludzi jest już coraz mniej już teraz nie wiesz czasem z kim rozmawiasz
ich jest pełno tutaj bo jest walka o planete ziemia , lecz co zrobić ze ludzie śpią , bo sa zmanipulowani i nic na ten temat nie wiedza a ci co wiedza to nawet jak mówia to sie z nich smieja ,
bo prawda jest wysmiewana poniewaz swiat jest na kłamstwie wychowywany a prawda jest bardzo szokująca

Dziękujemy za ocenę.

Pon, 20 mar 2017 12:47 | ocena: -4

mandarin | Załogant

Wilkołaki istnieją, a psychiatrycznych świrusów trzeba wyłapać: http://zmiennoksztaltne.blogspot.com/2012/04/wilkoaki-istnieja-temat-w-budowie.html

Dziękujemy za ocenę.

Nie, 19 mar 2017 17:55 | brak oceny

ostatni mohikanin | Gość

1.
Niezwykłe umiejętności Widzącego
Prawdopodobnie to rabbi Elimelech odkrył wielki dar Widzącego, jakim było czytanie przeszłości, przewidywanie przyszłości, a także ?widzenie? ludzi lub zdarzeń w najodleglejszych miejscach (np. Lubliner widział co działo się na dworze austriackim). Widzący potrafił także odsłonić genealogię duszy, tzn. opowiedzieć o jej wcześniejszych wcieleniach.

http://teatrnn.pl/leksykon/node/2217/widzący_z_lublina_jaakow_icchak_ha_lewi_horowic_szternfeld


2.
m. pawlikowski - dzieciństwo i młodość tadeusza irteńskiego:

"zdawał sie należeć - jak z resztą wszyscy żydzi w tamtych czasach do jakijeś podziemnej agencji pocztowo telegraficznej, która nie znanymi kanałami dostarczała wiadomości znacznie szybciej od poczty"


3.
"maksymy pana zagłoby":
"o żydach: oni zawsze wszystko najpierwsi wiedzą i taka miedzy nimi korespondencja, że jak który rano kichnie w wielkopolsce to już wieczorem
mówią mu na żmudzi i ukrainie na zdrowie"

Dziękujemy za ocenę.

Nie, 19 mar 2017 13:06 | ocena: + 1

dziad_Jag | Gość

Pomyliliście chorobę psychiczną zwaną lykantropią z prawdziwym wilkołactwem, zjawiskiem społecznym zanikłym ok. 2000 lat temu. Pozostały po nim tylko bajki i legendy.

Dziękujemy za ocenę.

Nie, 19 mar 2017 01:55 | brak oceny

emr | Gość

Sob, 18 mar 2017 18:41 | brak oceny

Goliat | Gość

https://youtu.be/ZUlbUzS0tXo
Polecam obejrzenie tego odcinka paranormal witness jeżeli Państwo ie widxieli jeszcze.

Dziękujemy za ocenę.

Sob, 18 mar 2017 12:45 | ocena: + 1

infinity_ | Gość

i w smerfów też nie wierze....

Rozwiń odpowiedzi (1) Dziękujemy za ocenę.

Pon, 10 kwi 2017 21:43 | brak oceny

dziad_Jag | Gość

@infinity_, Ale w UFO wierzysz?

Dziękujemy za ocenę.

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Nick / imię i nazwisko

Email

Treść komentarza:

Zabezpieczenie przeciw-spamowe

Ilość UFO na obrazie
* Publikując komentarz oświadczasz, iż zapoznałeś się oraz akceptujesz regulamin naszej strony.

szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

Zaginionego Kamila Pierzchałę szuka jasnowidz Krzysztof Jackowski. O pomoc poprosiła rodzina. Rodzina 19-latka Kamila Pierzchały z Brzyny w gminie Łącko zdecydowała się na szukanie pomocy u jasnowidza. Akcja trwa od wczoraj a co najważniejsze rodzina nie usłyszała najgorszego. Jackowski nie przesądził o jego losie.

UFO24

więcej na: emilcin.com

Dziś, 05:37 | Była noc z 24 na 25 kwietnia. Jeden z mieszkańców wsi Karsin (obok Chojnic) zauważył szybko przemieszczający się obiekt nad swoim domem. UFO mieniło się światłem w kolorze czerwonym - szczegóły w dziale RELACJE w serwisie www.emilcin.com

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Dziennik Pokładowy

Wtorek, 18 kwietnia 2017 | Robert, muszę ci pomóc porzucić te czary, gusła i mamidła szatańskie… wróć do Chrystusa i ratuj swoje życie! – powiedział mi mój dobry znajomy po tym, jak poznał moją pasję, czyli badanie zjawisk niewyjaśnionych. Próbę odbijania mojej osoby z rąk szatana podjął Świadek Jehowy.

czytaj dalej

FILM FN

Scenarzysta filmu 'Przeminęło z Wiatrem' wraca na Ziemię jako... mały Eric!

archiwum filmów

Informacje z Hydepark "N"2 listopada :: Hipoteza symulacji - czy żyjemy w Matrixie? Naukowe i filozoficzne argumenty na temat możliwości życia w symulowanej rzeczywistości. Czy to możliwe i co na ten temat twierdzą naukowcy? Dyskusja na ten temat na forum Hydepark: viewtopic.php?f=33&t=4621
2 listopada :: Cybernetyka, SI i etyka maszyn - do czego zaprowadzi nas przyszłość? Dyskusja o kierunku rozwoju świata i możliwych scenariuszach. Sztuczna inteligencja, technologie i wynalazki, które zaważą na naszym gatunku: viewtopic.php?f=28&t=4291
9 maja :: Czy liczby to "boski" kod Wszechświata? Czy matematyka to coś więcej, niż może się nam wydawać? Dyskutujemy o tajemnicach liczb, zagadkach, paradoksach, tajemnicach matematyki oraz o...informatyce. Zapraszamy: viewtopic.php?p=62550#p62550

wejdź na forum i dołącz do dyskusji

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.