Dziś jest:
Poniedziałek, 16 grudnia 2019

"Kto raz znalazł sam siebie, nie może stracić nic na tym świecie. A kto raz zrozumiał człowieka w sobie, zrozumie wszystkich ludzi" S. Zweig

Komentarze: 19
Wyświetleń: 10147x | Ocen: 9

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Sob, 18 mar 2017 11:45   
Autor: FN, źródło: FN   

WILKOŁAK CZYLI CZŁOWIEK ZAMIENIAJĄCY SIĘ W BESTIĘ

W naszym archiwum nie mamy żadnych współczesnych relacji z Polski dotyczących wilkołaków, ale już z Europy czy ze Stanów Zjednoczonych takie opisy jak najbardziej posiadamy. Osoby regularnie odwiedzające pokład okrętu Nautilus wiedzą, że nasza filozofia badania zjawisk niewyjaśnionych opiera się na budowaniu opinii o danym zjawisku na podstawie tego materiału, który udało nam się zebrać i jakoś zweryfikować. UFO, reinkarnacja, opętania, duchy – wiemy, że takie zjawiska istnieją i mówimy „wiedza, nie żadna wiara”. W sprawie wilkołaków nie mamy takiej pewności, ale na świecie istnieją tak dziwne rzeczy, że niczego nie można wykluczyć…

Co wiemy o wilkołakach?

Najbardziej obszerne zapisy o tych upiornych bestiach są w mitach germańskich. Zgodnie z nimi człowiek może za pomocą używania czarnej magii przemienić się w bestię, która ma cechy wilka. Przemienia się w niego zawsze wtedy, kiedy jest pełnia Księżyca. Wierzono, że wilkołakiem można stać się za sprawą rzuconego uroku lub po ukąszeniu przez innego wilkołaka. Przemiana w wilka była również możliwa dzięki natarciu się specjalną maścią. Atakował zarówno innych ludzi, jak i zwierzęta domowe. Wilkołak był fizycznie znacznie potężniejszy niż człowiek, wyższy, a także zamiast stóp miał łapy zakończone z tyłu pojedynczym pazurem. Jego wygląd znamy także ze średniowiecznych rycin.

W szesnastym i siedemnastym wieku podania ludowe zawierały informację, że sposobem na stworzenie wilkołaka był kontakt z istotą demoniczną, która zawierała z człowiekiem rodzaj paktu. Częste były procesy o wilkołactwo, bodaj najsłynniejszym z nich był proces niejakiego Gilles'a Garniera, który w roku 1573 zamordował kilkoro dzieci w okolicach burgundzkiego miasta Dole. Schwytany na gorącym uczynku zeznał, że zawarł pakt z diabłem, który pokazał mu, jak stać się wilkiem za pomocą magicznego pasa. Garnier po bardzo długich torturach został spalony na stosie 18 stycznia 1574 roku. Świadkowie opisywali, jak w postaci demonicznej bestii był w stanie w pysku nieść małe dziecko, które wcześniej porwał.


Średniowieczni ludzie wierzyli, że wilkołakiem mógł zostać ktoś, kogo wypełniała chęć zemsty i był gotowy zaprzedać duszę nawet diabłu, aby tylko wypełnić swój plan. Do przemiany w wilkołaka pomocne były także wywary z ziół, a także wygłaszanie specjalnych zaklęć. Jest także kilka stałych elementów związanych z wilkołakami:

 

    Księżyc w pełni – są różne wersje na temat jego wpływu na wilkołaka. Niektóre mówią, że człowiek mógł przemienić się w wilkołaka tylko w czasie pełni księżyca, inne natomiast, że potrafił kontrolować przemianę. Wielu jednak uważa, że podczas pełni wilkołaki stawały się silniejsze i bardziej agresywne (podobno wzrastał też potencjał seksualny). W czasie pełni wilkołaki wybierały się też na polowania. W kulturze wschodniosłowiańskiej wilkołactwo zwano również „Tęsknotą do księżyca”.

    Srebro – według legend srebro nie było w stanie zabić wilkołaka, a jedynie sprawić, że zamieniał się z powrotem w człowieka. Często srebro powodowało u wilkołaków ból, rany, oparzenia. W niektórych źródłach srebro leczyło wilkołaka, a nie raniło.

    Zdolności – wilkołaki posiadały wiele nadnaturalnych cech, jak np. możliwość zmiany wyglądu od człowieka przez pół-człowieka pół-wilka do samego wilka, choć najczęściej mówi się o tej drugiej formie. Posiadały wielką siłę oraz zwinność. Mogły też wspinać się z zawrotną prędkością, a także wskakiwać i zeskakiwać z dużych wysokości, nie robiąc sobie przy tym krzywdy. Miały doskonały węch i słuch, nawet w ludzkiej postaci. Potrafiły również widzieć w ciemnościach. Ważną cechą wilkołaka była też jego nadzwyczajna atrakcyjność, gdy wyglądał jak człowiek.

    Zdjęcie klątwy – zdjęcie klątwy nie zawsze było możliwe. Najczęściej skuteczne było zabicie wilkołaka, który doprowadził do przemiany. Gdyby tak było to po zabiciu bardzo starego wilkołaka, w ludzi zamieniłoby się bardzo wiele wilkołaków, a także prawdopodobnie ci, których potomkowie pozamieniali. Pojawia się twierdzenie, że zabicie pierwszego wilkołaka zdejmie klątwę ze wszystkich pokoleń. Według starożytnych Greków wilkołakiem było się na dziesięć lat, a jeśli w tym czasie powstrzymywało się od jedzenia ludzi, klątwa człowieka opuszczała. Innym sposobem są egzorcyzmy oraz praktyki szamańskie.

    Długość życia – są dwie wersje na temat długości życia wilkołaków. Pierwsza mówi, że wilkołaki były nieśmiertelne i zginąć mogły, podobnie jak wampiry, tylko zabite przez kogoś innego. Druga wersja jest taka, że żyły bardzo długo, ale starzały się i słabły wraz z wiekiem. Mogły dożyć kilku setek lat i wyglądać młodo, ale w końcu umierały ze starości. Jeszcze inne źródła mówiły, że żyją mniej więcej tyle, co zwyczajni ludzie.

    Znak bestii – wedle niektórych wersji wilkołak w ludzkiej formie ma na dłoni pentagram, bądź też pięć znamion, między którymi da się pentagram wytyczyć. Czasem pojawiają się motywy znamion w kształcie księżyca lub połączone brwi.

    Sposób pozbawienia życia – wilkołaki mogą być wrażliwe na srebro (mają jakiś związek z tym metalem, często go gromadzą), czasem też na ogień oraz jemiołę. Wierzono, że wilkołaka można zabić srebrną kulą, o ile się nią trafi w serce. Można go było również przemienić w człowieka poprzez podanie mu antidotum. Dobre są amulety chroniące od dzikich zwierząt lub inkantacje (zaklęcia). Rośliną ułatwiającą rozpoznanie i zabicie wilkołaka jest tojad.


W naszej najnowszej ECHO-SONDZIE poprosiliśmy czytelników o odpowiedź na pytanie: czy wierzysz w istnienie wilkołaków?


ECHO-SONDA

https://nautilus1.home.pl/nowa/echosonda,369,wilkolak-to-czlowiek-zamieniajacy-sie-w-bestie-o-cechach-wilka.html


W czasie najbliższego pobytu ekipy FN w Stanach Zjednoczonych mamy kilka miejsc, które chcemy odwiedzić. Jednym z nich jest mała miejscowość London w stanie Ohio, gdzie w latach 1981-1982 doszło do nieprawdopodobnych wydarzeń związanych właśnie z postacią… wilkołaka.

Historia została bardzo dobrze przedstawiona w jednym z odcinków serii „Paranormal Witness”, który w polskiej wersji miał tytuł „Chatka”. Zanim odrzuci się historie o wilkołakach jako „bujdy na resorach” warto obejrzeć ten materiał. Na potrzeby tej publikacji umieściliśmy ten film w naszej witrynie wimeo.com/NET FN

Takich materiałów mamy więcej - kolejny w następnej publikacji o "ludziach-wilkach".

 

Komentarze: 19
Wyświetleń: 10147x | Ocen: 9

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Sob, 18 mar 2017 11:45   
Autor: FN, źródło: FN   


Komentarze (19)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.
1 2

Nie, 12 lis 2017 09:03 | brak oceny

Psorek | Gość

Ja wam mówie że ich stworzyli naziści 3 rzesza i tym podobne
Dla tego nie jest powiedziane czy istnieją bo nie wszystkie ich wynalazki były udane ale wiecie zlepili ich z żydków pokryli futrem dla niepoznaki i gdyby nawet teoretycznie istnieli to musi im się cholernie piepszyć w głowie ,ale nie ma czego się bać bo gdyby teoretycznie istnieli to i tak już pewnie zdechły wszystkie... .

Pozdrawiam

Śr, 24 maj 2017 09:43 | ocena: + 1

76Helena | Załogant

Super materiał..daje do myślenia..
Wierzę że wilkołaki (jak i wampiry)istnieją..nie przemawia do mnie tłumaczenie, iż to tylko mity powstałe ze strachu,niezrozumienia itp..
Myślę, iż być może są efektem manipulacji genetycznych naszych pozaziemskich "przodków"..jak i nasz gatunek.
Życie ziemskie jest bardzo różnorodne..
W wielu odległych od siebie "odległościowo" kulturach w opowieściach, fizycznych przedstawieniach były hybrydy ludzko-zwierzęce..oraz ludzie mający zdolność przemiany w zwierzęta..

Wt, 21 mar 2017 23:37 | brak oceny

majomir | Załogant

polecam motain monster to elita ekspercka trochę tam znajdziecie a najwięcej wie takelberry chyba dobrze napisałem jego imię oraz ten drugi spec od pułapek i były komandos
film który zamieściliście jest faktowo zbliżony do programu który opisuje warto obejrzeć wszystkie bo to skarbnica wiedzy na różne tematy

Wt, 21 mar 2017 15:22 | ocena: + 3

Hellionxxx | Załogant

Kompletnie nie wierzę w bajki na temat wilkołaków, już bardziej przemawia do mnie 'wampiryzm'.

Wt, 21 mar 2017 15:16 | ocena: -3

ostatni mohikanin | Gość

?Wytracisz więc wszystkie narody, które twój Bóg, Jahwe, wyda tobie. Nie będziesz znał litości nad nimi.?
.
Powtórzonego prawa 7, 2

Rozwiń odpowiedzi (2)

Czw, 23 mar 2017 17:03 | ocena: -2

... | Gość

minusy?
za cytat z biblii?
widać jacy z was katolicy
hipokrycimohikanin,

Wt, 4 kwi 2017 18:22 | brak oceny

dziad_Jag | Gość

@ostatni mohikanin, To że to cytat z biblii nie świadczy o jego świętości. Księga powtórzonego prawa to usankcjonowanie pustynnego bandytyzmu plemion semickich. Ciekawe, ze identyczne podejście niejakiego Adolfa to wielkie beee!

Rozwiń odpowiedzi (1)

Wt, 4 kwi 2017 23:24 | ocena: + 2

Memfis | Gość

@dziad_Jag,

co cie boli?

Rozwiń odpowiedzi (1)

Czw, 6 kwi 2017 16:13 | brak oceny

dziad_Jag | Gość

@Memfis, Nic mnie nie boli. Po prostu nie znoszę fałszu i obłudy. Żeby Ci to unaocznić, podam przykład. Ty i ja mieszkamy obok siebie. Ty masz księgę o tym, że gdy mnie zarżniesz i zabierzesz mój dom to będzie to czyn cnotliwy na chwałę jakiegoś bożka. Jak zrewanżuję Ci się tym samym, to będzie czyn potworny i nie do usprawiedliwienia. Rozumiesz już??

Rozwiń odpowiedzi (1)

Czw, 6 kwi 2017 23:38 | ocena: + 1

relief_z_Abydos | Załogant

@dziad_Jag,

to co napisałeś to jest w talmudzie i taką pasożytniczą " wiare" wyznają żydzi
I właśnie tak uczynili nie tylko z polską ale i całym światem.

Nie, ale nie ze swojej inicjatywy lecz z rozkazu ich PANA ŻYWEGO, którego KRÓLESTWO JEST NIE Z TEGO ŚWIATA

Coś jeszcze??
Bo męczący strasznie jesteś...

Wt, 21 mar 2017 15:11 | ocena: + 1

Penelope | Gość

tak prawdę mówiąc to prawdziwych ludzi jest już coraz mniej już teraz nie wiesz czasem z kim rozmawiasz
ich jest pełno tutaj bo jest walka o planete ziemia , lecz co zrobić ze ludzie śpią , bo sa zmanipulowani i nic na ten temat nie wiedza a ci co wiedza to nawet jak mówia to sie z nich smieja ,
bo prawda jest wysmiewana poniewaz swiat jest na kłamstwie wychowywany a prawda jest bardzo szokująca

Rozwiń odpowiedzi (1)

Nie, 11 luty 2018 22:01 | brak oceny

Pogromcy | Gość

Wilkołaki są niema ich wiele ale trzeba gnidy wytepic.

Pon, 20 mar 2017 12:47 | ocena: -4

mandarin | Załogant

Wilkołaki istnieją, a psychiatrycznych świrusów trzeba wyłapać: http://zmiennoksztaltne.blogspot.com/2012/04/wilkoaki-istnieja-temat-w-budowie.html

Nie, 19 mar 2017 17:55 | brak oceny

ostatni mohikanin | Gość

1.
Niezwykłe umiejętności Widzącego
Prawdopodobnie to rabbi Elimelech odkrył wielki dar Widzącego, jakim było czytanie przeszłości, przewidywanie przyszłości, a także ?widzenie? ludzi lub zdarzeń w najodleglejszych miejscach (np. Lubliner widział co działo się na dworze austriackim). Widzący potrafił także odsłonić genealogię duszy, tzn. opowiedzieć o jej wcześniejszych wcieleniach.

http://teatrnn.pl/leksykon/node/2217/widzący_z_lublina_jaakow_icchak_ha_lewi_horowic_szternfeld


2.
m. pawlikowski - dzieciństwo i młodość tadeusza irteńskiego:

"zdawał sie należeć - jak z resztą wszyscy żydzi w tamtych czasach do jakijeś podziemnej agencji pocztowo telegraficznej, która nie znanymi kanałami dostarczała wiadomości znacznie szybciej od poczty"


3.
"maksymy pana zagłoby":
"o żydach: oni zawsze wszystko najpierwsi wiedzą i taka miedzy nimi korespondencja, że jak który rano kichnie w wielkopolsce to już wieczorem
mówią mu na żmudzi i ukrainie na zdrowie"

Nie, 19 mar 2017 13:06 | ocena: + 1

dziad_Jag | Gość

Pomyliliście chorobę psychiczną zwaną lykantropią z prawdziwym wilkołactwem, zjawiskiem społecznym zanikłym ok. 2000 lat temu. Pozostały po nim tylko bajki i legendy.

Nie, 19 mar 2017 01:55 | brak oceny

emr | Gość

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

STRONA
1 2
* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

Ekipa FN ponownie na pokładzie okrętu Nautilus!

UFO24

więcej na: emilcin.com

Sob, 14 gru 2019 23:04 | Dnia 12.12.2019 (dzisiaj) W Starachowicach został zauważony obiekt przypominający swoim kształtem ufo .Obiekt poruszał się wolno w  dół. Na początku była widoczna tylko biała kula po czym zauważalne było na jej szczycie coś czarnego  . Wykonane zostały tylko 3 zdjęcia bo obiekt nagle zniknął za chmurami . Zdjęcie zostało wykonane w zbliżeniu X8 (telefonem xiaomi redmi note 7 potem jeszcze raz zbliżone )  Co ciekawe dnia 18.08.2019 W Starachowicach kilometr od lotniska został...

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Dziennik Pokładowy

Środa, 2 października 2019 |  Jeden z moich znajomych powiedział, że czytając serwis Fundacji Nautilus wiele lat temu doznał czegoś, co nazwał ‘przebudzeniem’. To był jeden tekst, który zmienił całe jego życie, gdyż przed tym tekstem nie brał pod uwagę, że istnieje reinkarnacja, a po jego lekturze już był pewien, że wędrówka dusz jest prawdą.  Podobnie było z naszą drogą do filozofii Zen.

czytaj dalej

FILM FN

Symulacja zderzenia Ziemi z asteroidą

archiwum filmów

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.