Dziś jest:
Niedziela, 29 maja 2022

Komentarze: 19
Wyświetleń: 16315x | Ocen: 10

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Sob, 18 mar 2017 11:45   
Autor: FN, źródło: FN   

WILKOŁAK CZYLI CZŁOWIEK ZAMIENIAJĄCY SIĘ W BESTIĘ

W naszym archiwum nie mamy żadnych współczesnych relacji z Polski dotyczących wilkołaków, ale już z Europy czy ze Stanów Zjednoczonych takie opisy jak najbardziej posiadamy. Osoby regularnie odwiedzające pokład okrętu Nautilus wiedzą, że nasza filozofia badania zjawisk niewyjaśnionych opiera się na budowaniu opinii o danym zjawisku na podstawie tego materiału, który udało nam się zebrać i jakoś zweryfikować. UFO, reinkarnacja, opętania, duchy – wiemy, że takie zjawiska istnieją i mówimy „wiedza, nie żadna wiara”. W sprawie wilkołaków nie mamy takiej pewności, ale na świecie istnieją tak dziwne rzeczy, że niczego nie można wykluczyć…

Co wiemy o wilkołakach?

Najbardziej obszerne zapisy o tych upiornych bestiach są w mitach germańskich. Zgodnie z nimi człowiek może za pomocą używania czarnej magii przemienić się w bestię, która ma cechy wilka. Przemienia się w niego zawsze wtedy, kiedy jest pełnia Księżyca. Wierzono, że wilkołakiem można stać się za sprawą rzuconego uroku lub po ukąszeniu przez innego wilkołaka. Przemiana w wilka była również możliwa dzięki natarciu się specjalną maścią. Atakował zarówno innych ludzi, jak i zwierzęta domowe. Wilkołak był fizycznie znacznie potężniejszy niż człowiek, wyższy, a także zamiast stóp miał łapy zakończone z tyłu pojedynczym pazurem. Jego wygląd znamy także ze średniowiecznych rycin.

W szesnastym i siedemnastym wieku podania ludowe zawierały informację, że sposobem na stworzenie wilkołaka był kontakt z istotą demoniczną, która zawierała z człowiekiem rodzaj paktu. Częste były procesy o wilkołactwo, bodaj najsłynniejszym z nich był proces niejakiego Gilles'a Garniera, który w roku 1573 zamordował kilkoro dzieci w okolicach burgundzkiego miasta Dole. Schwytany na gorącym uczynku zeznał, że zawarł pakt z diabłem, który pokazał mu, jak stać się wilkiem za pomocą magicznego pasa. Garnier po bardzo długich torturach został spalony na stosie 18 stycznia 1574 roku. Świadkowie opisywali, jak w postaci demonicznej bestii był w stanie w pysku nieść małe dziecko, które wcześniej porwał.


Średniowieczni ludzie wierzyli, że wilkołakiem mógł zostać ktoś, kogo wypełniała chęć zemsty i był gotowy zaprzedać duszę nawet diabłu, aby tylko wypełnić swój plan. Do przemiany w wilkołaka pomocne były także wywary z ziół, a także wygłaszanie specjalnych zaklęć. Jest także kilka stałych elementów związanych z wilkołakami:

 

    Księżyc w pełni – są różne wersje na temat jego wpływu na wilkołaka. Niektóre mówią, że człowiek mógł przemienić się w wilkołaka tylko w czasie pełni księżyca, inne natomiast, że potrafił kontrolować przemianę. Wielu jednak uważa, że podczas pełni wilkołaki stawały się silniejsze i bardziej agresywne (podobno wzrastał też potencjał seksualny). W czasie pełni wilkołaki wybierały się też na polowania. W kulturze wschodniosłowiańskiej wilkołactwo zwano również „Tęsknotą do księżyca”.

    Srebro – według legend srebro nie było w stanie zabić wilkołaka, a jedynie sprawić, że zamieniał się z powrotem w człowieka. Często srebro powodowało u wilkołaków ból, rany, oparzenia. W niektórych źródłach srebro leczyło wilkołaka, a nie raniło.

    Zdolności – wilkołaki posiadały wiele nadnaturalnych cech, jak np. możliwość zmiany wyglądu od człowieka przez pół-człowieka pół-wilka do samego wilka, choć najczęściej mówi się o tej drugiej formie. Posiadały wielką siłę oraz zwinność. Mogły też wspinać się z zawrotną prędkością, a także wskakiwać i zeskakiwać z dużych wysokości, nie robiąc sobie przy tym krzywdy. Miały doskonały węch i słuch, nawet w ludzkiej postaci. Potrafiły również widzieć w ciemnościach. Ważną cechą wilkołaka była też jego nadzwyczajna atrakcyjność, gdy wyglądał jak człowiek.

    Zdjęcie klątwy – zdjęcie klątwy nie zawsze było możliwe. Najczęściej skuteczne było zabicie wilkołaka, który doprowadził do przemiany. Gdyby tak było to po zabiciu bardzo starego wilkołaka, w ludzi zamieniłoby się bardzo wiele wilkołaków, a także prawdopodobnie ci, których potomkowie pozamieniali. Pojawia się twierdzenie, że zabicie pierwszego wilkołaka zdejmie klątwę ze wszystkich pokoleń. Według starożytnych Greków wilkołakiem było się na dziesięć lat, a jeśli w tym czasie powstrzymywało się od jedzenia ludzi, klątwa człowieka opuszczała. Innym sposobem są egzorcyzmy oraz praktyki szamańskie.

    Długość życia – są dwie wersje na temat długości życia wilkołaków. Pierwsza mówi, że wilkołaki były nieśmiertelne i zginąć mogły, podobnie jak wampiry, tylko zabite przez kogoś innego. Druga wersja jest taka, że żyły bardzo długo, ale starzały się i słabły wraz z wiekiem. Mogły dożyć kilku setek lat i wyglądać młodo, ale w końcu umierały ze starości. Jeszcze inne źródła mówiły, że żyją mniej więcej tyle, co zwyczajni ludzie.

    Znak bestii – wedle niektórych wersji wilkołak w ludzkiej formie ma na dłoni pentagram, bądź też pięć znamion, między którymi da się pentagram wytyczyć. Czasem pojawiają się motywy znamion w kształcie księżyca lub połączone brwi.

    Sposób pozbawienia życia – wilkołaki mogą być wrażliwe na srebro (mają jakiś związek z tym metalem, często go gromadzą), czasem też na ogień oraz jemiołę. Wierzono, że wilkołaka można zabić srebrną kulą, o ile się nią trafi w serce. Można go było również przemienić w człowieka poprzez podanie mu antidotum. Dobre są amulety chroniące od dzikich zwierząt lub inkantacje (zaklęcia). Rośliną ułatwiającą rozpoznanie i zabicie wilkołaka jest tojad.


W naszej najnowszej ECHO-SONDZIE poprosiliśmy czytelników o odpowiedź na pytanie: czy wierzysz w istnienie wilkołaków?


ECHO-SONDA

https://nautilus1.home.pl/nowa/echosonda,369,wilkolak-to-czlowiek-zamieniajacy-sie-w-bestie-o-cechach-wilka.html


W czasie najbliższego pobytu ekipy FN w Stanach Zjednoczonych mamy kilka miejsc, które chcemy odwiedzić. Jednym z nich jest mała miejscowość London w stanie Ohio, gdzie w latach 1981-1982 doszło do nieprawdopodobnych wydarzeń związanych właśnie z postacią… wilkołaka.

Historia została bardzo dobrze przedstawiona w jednym z odcinków serii „Paranormal Witness”, który w polskiej wersji miał tytuł „Chatka”. Zanim odrzuci się historie o wilkołakach jako „bujdy na resorach” warto obejrzeć ten materiał. Na potrzeby tej publikacji umieściliśmy ten film w naszej witrynie wimeo.com/NET FN

Takich materiałów mamy więcej - kolejny w następnej publikacji o "ludziach-wilkach".

 

Komentarze: 19
Wyświetleń: 16315x | Ocen: 10

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Sob, 18 mar 2017 11:45   
Autor: FN, źródło: FN   


Komentarze (19)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.
1 2

Nie, 12 lis 2017 09:03 | brak oceny

Psorek | Gość

Ja wam mówie że ich stworzyli naziści 3 rzesza i tym podobne
Dla tego nie jest powiedziane czy istnieją bo nie wszystkie ich wynalazki były udane ale wiecie zlepili ich z żydków pokryli futrem dla niepoznaki i gdyby nawet teoretycznie istnieli to musi im się cholernie piepszyć w głowie ,ale nie ma czego się bać bo gdyby teoretycznie istnieli to i tak już pewnie zdechły wszystkie... .

Pozdrawiam

Śr, 24 maj 2017 09:43 | ocena: + 1

76Helena | Załogant

Super materiał..daje do myślenia..
Wierzę że wilkołaki (jak i wampiry)istnieją..nie przemawia do mnie tłumaczenie, iż to tylko mity powstałe ze strachu,niezrozumienia itp..
Myślę, iż być może są efektem manipulacji genetycznych naszych pozaziemskich "przodków"..jak i nasz gatunek.
Życie ziemskie jest bardzo różnorodne..
W wielu odległych od siebie "odległościowo" kulturach w opowieściach, fizycznych przedstawieniach były hybrydy ludzko-zwierzęce..oraz ludzie mający zdolność przemiany w zwierzęta..

Wt, 21 mar 2017 23:37 | brak oceny

majomir | Załogant

polecam motain monster to elita ekspercka trochę tam znajdziecie a najwięcej wie takelberry chyba dobrze napisałem jego imię oraz ten drugi spec od pułapek i były komandos
film który zamieściliście jest faktowo zbliżony do programu który opisuje warto obejrzeć wszystkie bo to skarbnica wiedzy na różne tematy

Wt, 21 mar 2017 15:22 | ocena: + 3

Hellionxxx | Załogant

Kompletnie nie wierzę w bajki na temat wilkołaków, już bardziej przemawia do mnie 'wampiryzm'.

Wt, 21 mar 2017 15:16 | ocena: -3

ostatni mohikanin | Gość

?Wytracisz więc wszystkie narody, które twój Bóg, Jahwe, wyda tobie. Nie będziesz znał litości nad nimi.?
.
Powtórzonego prawa 7, 2

Rozwiń odpowiedzi (2)

Czw, 23 mar 2017 17:03 | ocena: -2

... | Gość

minusy?
za cytat z biblii?
widać jacy z was katolicy
hipokrycimohikanin,

Wt, 4 kwi 2017 18:22 | brak oceny

dziad_Jag | Gość

@ostatni mohikanin, To że to cytat z biblii nie świadczy o jego świętości. Księga powtórzonego prawa to usankcjonowanie pustynnego bandytyzmu plemion semickich. Ciekawe, ze identyczne podejście niejakiego Adolfa to wielkie beee!

Rozwiń odpowiedzi (1)

Wt, 4 kwi 2017 23:24 | ocena: + 2

Memfis | Gość

@dziad_Jag,

co cie boli?

Rozwiń odpowiedzi (1)

Czw, 6 kwi 2017 16:13 | brak oceny

dziad_Jag | Gość

@Memfis, Nic mnie nie boli. Po prostu nie znoszę fałszu i obłudy. Żeby Ci to unaocznić, podam przykład. Ty i ja mieszkamy obok siebie. Ty masz księgę o tym, że gdy mnie zarżniesz i zabierzesz mój dom to będzie to czyn cnotliwy na chwałę jakiegoś bożka. Jak zrewanżuję Ci się tym samym, to będzie czyn potworny i nie do usprawiedliwienia. Rozumiesz już??

Rozwiń odpowiedzi (1)

Czw, 6 kwi 2017 23:38 | ocena: + 1

relief_z_Abydos | Załogant

@dziad_Jag,

to co napisałeś to jest w talmudzie i taką pasożytniczą " wiare" wyznają żydzi
I właśnie tak uczynili nie tylko z polską ale i całym światem.

Nie, ale nie ze swojej inicjatywy lecz z rozkazu ich PANA ŻYWEGO, którego KRÓLESTWO JEST NIE Z TEGO ŚWIATA

Coś jeszcze??
Bo męczący strasznie jesteś...

Wt, 21 mar 2017 15:11 | ocena: + 1

Penelope | Gość

tak prawdę mówiąc to prawdziwych ludzi jest już coraz mniej już teraz nie wiesz czasem z kim rozmawiasz
ich jest pełno tutaj bo jest walka o planete ziemia , lecz co zrobić ze ludzie śpią , bo sa zmanipulowani i nic na ten temat nie wiedza a ci co wiedza to nawet jak mówia to sie z nich smieja ,
bo prawda jest wysmiewana poniewaz swiat jest na kłamstwie wychowywany a prawda jest bardzo szokująca

Rozwiń odpowiedzi (1)

Nie, 11 luty 2018 22:01 | brak oceny

Pogromcy | Gość

Wilkołaki są niema ich wiele ale trzeba gnidy wytepic.

Pon, 20 mar 2017 12:47 | ocena: -4

mandarin | Załogant

Wilkołaki istnieją, a psychiatrycznych świrusów trzeba wyłapać: http://zmiennoksztaltne.blogspot.com/2012/04/wilkoaki-istnieja-temat-w-budowie.html

Nie, 19 mar 2017 17:55 | brak oceny

ostatni mohikanin | Gość

1.
Niezwykłe umiejętności Widzącego
Prawdopodobnie to rabbi Elimelech odkrył wielki dar Widzącego, jakim było czytanie przeszłości, przewidywanie przyszłości, a także ?widzenie? ludzi lub zdarzeń w najodleglejszych miejscach (np. Lubliner widział co działo się na dworze austriackim). Widzący potrafił także odsłonić genealogię duszy, tzn. opowiedzieć o jej wcześniejszych wcieleniach.

http://teatrnn.pl/leksykon/node/2217/widzący_z_lublina_jaakow_icchak_ha_lewi_horowic_szternfeld


2.
m. pawlikowski - dzieciństwo i młodość tadeusza irteńskiego:

"zdawał sie należeć - jak z resztą wszyscy żydzi w tamtych czasach do jakijeś podziemnej agencji pocztowo telegraficznej, która nie znanymi kanałami dostarczała wiadomości znacznie szybciej od poczty"


3.
"maksymy pana zagłoby":
"o żydach: oni zawsze wszystko najpierwsi wiedzą i taka miedzy nimi korespondencja, że jak który rano kichnie w wielkopolsce to już wieczorem
mówią mu na żmudzi i ukrainie na zdrowie"

Nie, 19 mar 2017 13:06 | ocena: + 1

dziad_Jag | Gość

Pomyliliście chorobę psychiczną zwaną lykantropią z prawdziwym wilkołactwem, zjawiskiem społecznym zanikłym ok. 2000 lat temu. Pozostały po nim tylko bajki i legendy.

Nie, 19 mar 2017 01:55 | brak oceny

emr | Gość

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

STRONA
1 2
* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

Fundacja NAUTILUS - jedyna w Polsce oficjalnie działająca organizacja pozarządowa zajmująca się zjawiskami niewyjaśnionymi ******* www.nautilus.org.pl ******** Adres korespondencyjny: Fundacja NAUTILUS, skr. 221, 00-950 Warszawa 1.

UFO24

więcej na: emilcin.com

Wt, 3 maj 2022 08:44 | [...] 2 maja 2022 na zachodnich obrzeżach miasta Olsztyn miedzy godzina 20 a 21 widziane były na niebie świetliste obiekty w kształcie kuli. Na niebie pojawiło sie co najniej dziesięć lub więcej obiektów kulistych. Pierwszy obiekt był nieco większy. Wszystkie obiekty poruszały sie dokładnie w jednej linii i połączone były jakby nitka światła. poruszały sie z zachodu na wschód. kolor światła biały. Wielkość obiektów: pierwszy obiekt. Wszystkie obiekty jarzyły mocnym zimnym światłem. [...]

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Dziennik Pokładowy

Poniedziałek, 18 kwietnia 2022 | Zawsze trochę się śmiałem, kiedy ktoś wspominał o „czasach ostatecznych”, no bo jak? Czy kilka lat temu ktokolwiek sobie wyobrażał, że przyjdzie zaraza, a tuż po niej wielka, światowa wojna? Czy w dobie wszechobecnych sklepów za każdym rogiem ulicy przez myśl komukolwiek przyszło, że będzie apokaliptyczny brak wszystkiego i może nadejść wszechobecny głód? Dzisiaj, czyli 17 kwietnia 2022 ze zdumieniem...

czytaj dalej

FILM FN

PRZESŁUCHANIE W KONGRESIE USA W SPRAWIE UFO - maj 2022

archiwum filmów

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.