Dziś jest:
Poniedziałek, 28 maja 2018

"Byli bardzo mali ludzie, smukli i nieduże. Ale mili. Jak się żegnałem, to też się pokłonili, takie grzeczne."
/Jan Wolski, fragment jego wypowiedzi o spotkaniu z obcymi w Emilcinie, które miało miejsce 10 maja 1978 roku/

Komentarze: 60
Wyświetleń: 13617x | Ocen: 14

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Czw, 6 kwi 2017 10:59   
Autor: FN, źródło: FN   

TAJEMNICA SUMERÓW

W południowej części Mezopotamii i nad Zatoką Perską istniało państwo Sumer. Do dziś nie wiadomo, kiedy i skąd przybyli jego mieszkańcy, niezwykły lud dysponujący już wówczas wiedzą wyprzedzającą współczesne odkrycia. Cywilizacja ta kwitła przez blisko tysiąc pięćset lat. Gliniane tabliczki odkryte (na przełomie XIX i XX wieku) w Niniwie, stolicy Asyrii i w Nippur, pozwoliły zrekonstruować dzieje tego państwa.Odnaleziono tam bibliotekę króla Asurbanipala, zawierającą całą ówczesną wiedzę Sumerów z co najmniej stu dziedzin nauki, przekazaną im - jak twierdzą - przez dwunastu bogów. Są tu bardzo dokładne informacje o gwiazdach i planetach, ogromna wiedza matematyczna i medyczna, tajniki metalurgii, rolnictwa i sztuki budowania wodociągów.

Atak z otchłani

Najbardziej szokująca jest ich znajomość astronomii. Okazuje się, że sześć tysięcy lat temu Sumerowie wiedzieli, że Ziemia obraca się wokół Słońca i znali budowę Układu Słonecznego. Podzielili niebo na 12 znaków zodiaku. Wiedzieli jak rozmieszczone są wszystkie planety i znali historię ich powstania. A przecież Uran został odkryty w 1782, Neptun w 1846, a Pluton zaledwie w 1930 roku.

Według Sumerów, 4 miliardy lat temu w nasz system słoneczny wdarł się najeźdźca z głębin Kosmosu - Nibiru. Była to planeta wielkości Ziemi i - jak obliczyli naukowcy z NASA - musiała się poruszać się z prędkością 65 tys. km/godz.
Wokół naszego Słońca krążyły wówczas: Merkury, Wenus, Mars, Tiamat ze swym księżycem, Jowisz, Saturn, Uran, Neptun i Pluton. Poruszały się w kierunku przeciwnym do wskazówek zegara.Schemat Układu Słonecznego w/g Sumerów z nieznaną nam
planetą Tiamat, ale bez Ziemi i Księżyca.


Narodziny Ziemi i Księżyca

Gdy Nibiru wynurzył się z oceanu Kosmosu siły grawitacji Neptuna i Urana oraz pozostałych planet Układu Słonecznego zaczęły go wciągać. Nibiru poruszał się na swej orbicie zgodnie z ruchem wskazówek zegara, mimo to nie zderzył się z żadną planetą. Jego pole magnetyczne oddziaływało jednak na nie tak potężnie, że wywołało rozmaite kataklizmy. Najbardziej ucierpiała Tiamat. Pole magnetyczne Nibiru wznieciło w niej ruchy tektoniczne. Na jej powierzchni pojawiły się szerokie szczeliny, a w jedną z nich uderzył jeden z większych satelitów Nibiru powodując pęknięcie planety na dwie części.
Górna część Tiamat razem ze swym księżycem została wyrzucona na nową orbitę. I tak powstała Ziemia z naszym obecnym Księżycem. Reszta Tiamat została rozbita na kawałki i utworzyła pas planetoid między Marsem a Jowiszem.
 
Schemat wędrówki Nibiru.

A Nibiru? Odpłynął z okolic zranionej planety w ocean Kosmosu i stał się 12 planetą Układu Słonecznego. Astronomia potwierdza tę opowieść, chociaż do dzisiaj nie odnalazła Nibiru. Przypuszcza się również, że na planecie tej żyją istoty inteligentne - o takim stopniu rozwoju, że mogły odwiedzać Ziemię raz na 3 600 lat.

Poszukiwacze złota

Sumerowie twierdzą też, że bogowie - nazywali ich Anunnaki - przybyli na Ziemię w poszukiwaniu złota. Doprowadzili bowiem do tego, że życie na ich planecie stawało się niemożliwe. Musieli chronić ginącą atmosferę. Jedynym rozwiązaniem było rozmieszczenie nad nią warstewek złota jako tarczy. Brzmi to logicznie - współczesne statki kosmiczne również pokrywa się cienką warstewką złota, by chronić kosmonautów przed promieniowaniem. Niezbędne im złoto Anunnaki odkryli na Ziemi i dlatego wysłali na nią swą misję. Początkowo szukali kruszcu w Zatoce Perskiej. Bez powodzenia. Zaczęli więc budować szyby górnicze. Pierwsze z nich - o głębokości dochodzącej do 16 metrów - powstały w Południowej Afryce. Archeolodzy znaleźli dowody na to, że były wykorzystywane już 35 tys., 50 tys. a nawet 100 tys. lat przed Chrystusem! Na odnalezionych w Niniwie tabliczkach wyryte są rysunki szybów, a także wizerunki bogów, którzy zajmowali się eksploatacją minerałów. O kopalniach tych wiedział również Salomon. Wymieniona w Biblii kraina Ofir, z której sprowadzał złoto, znajdowała się właśnie w Afryce.

Tak powstał człowiek

Odkrycie to rzuca nowe światło na pochodzenie człowieka. Ostatnio wiele mówi się o tym, że prawdopodobnie Afryka Południowa była miejscem narodzin homo sapiens. W tekstach sumeryjskich czytamy, iż bogowie wydobywali złoto na długo przed pojawieniem się ludzi. A że praca ta była zbyt ciężka, postanowili stworzyć siłę roboczą. I powstał człowiek. Na glinianych tabliczkach zapisana jest historia tego wydarzenia. Otóż najpierw próbowano wykorzystać do tego celu istoty humanoidalne, ale eksperymenty nie powiodły się. Dalsze próby przeprowadzono z małpami człekokształtnymi. Jedna z tabliczek relacjonuje, że jajo samicy małpy zostało zapłodnione przez boga o imieniu Enki i umieszczone w łonie bogini-matki Nimursag. Istoty zrodzone w ten sposób były bezpłodne, miały wady nerek, wątroby, nie mogły utrzymać moczu. Dopiero eksperymenty, które dzisiaj możemy nazwać inżynierią genetyczną, przyniosły sukces. Pierwszą udaną serię ludzi nazwano Adamu!Czy Bóg jest... obcym z UFO?

Według Starego Testamentu "Adam", to nie tylko imię pierwszego mężczyzny, ale pierwszej pary ludzi: "Mężczyznę i niewiastę stworzył je i błogosławił im: i nazwał imię ich Adam..." Na glinianych tabliczkach zachowała się także rycina przedstawiająca boga Enki, całą serię identycznych osobników oraz boginkę Ninki, trzymającą na kolanach pierwszego człowieka. Nie zapominajmy również i o tym, że w oryginalnej wersji Biblii, wyraz "bóg" występuje w liczbie mnogiej. A więc pierwszy wers Starego Testamentu "Na początku stworzył Bóg niebo i ziemię", powinien brzmieć "Na początku bogowie stworzyli niebo i ziemię". O tym, że nie byli ziemskiego pochodzenia świadczą teksty na glinianych tabliczkach.
Bogowie ci mogli pokonywać ogromne odległości w Kosmosie dzięki specjalnym pojazdom. Ich piloci nazywani są przez Sumerów orłami. Potwierdziły to wykopaliska i odkrycie wielu płaskorzeźb przedstawiających istoty człekopodobne w uniformach rzeczywiście upodabniających je do orłów. Kim byli ci, którzy zostawili tak niezwykłą wiedzę? Sumerowie nie uważali ich za bogów, w dosłownym tego słowa znaczeniu. Wiedzieli, że są podobni do ludzi. Nazywali ich din-gir co znaczy "sprawiedliwi ze statku kosmicznego".Uwaga czytelnicy serwisu Nautilus, tu Mostek Kapitański okrętu! Trwają poważne prace na naszym pokładzie, które na pewno dadzą wszystkim o wiele więcej informacji o działaniach naszej organizacji. Wszystko wymaga z naszej strony ogromnej pracy, ale idzie nam dobrze. Już teraz pojawiają się nowe działy jak np. "Najbliższe plany FN" czy inne. Ktoś może zapytać: gdzie to można znaleźć? Odpowiedź jest prosta: tylko po zalogowaniu na pokładzie okrętu Nautilus i kliknięciu na ikonkę KAJUTA ZAŁOGI, która pojawia się po tym, kiedy wpiszemy prawidłowe hasło i login. Tę niepozorną ikonkę znajdziecie tutaj...... albo tutaj.Trwają prace nad "postawieniem znacznie wyżej poprzeczki" niż jest obecnie - naszym marzeniem jest, aby serwis www.nautilus.org.pl był najciekawszym serwisem w sieci, najbardziej pomysłowym, oryginalnym i wciągającym... ever! ;)

Pamiętajcie - zupełnie nowa KAJUTA ZAŁOGI już czeka!... okręt Nautilus powoli (to niestety wymaga czasu) zmienia napęd z konwencjonalnego na atomowy. A to dopiero początek!

Jeśli coś nie działa tak, jak powinno - prosimy o wiadomość na adres: redakcjafn@onet.euKomentarze: 60
Wyświetleń: 13617x | Ocen: 14

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Czw, 6 kwi 2017 10:59   
Autor: FN, źródło: FN   


Komentarze (60)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.
1 2

Nie, 16 kwi 2017 22:38 | ocena: -1

tajsuun | Załogant

Jeżeli FN tak fachowo chce pisać artykuły to lepiej niech ich wcale nie pisze.
Cytat ze Starego Testamentu to cytat "przepraszam za słowo" z dupy.
Rodz 1.26 Na koniec powiedział Bóg: Stwórzmy człowieka na wzór i podobieństwo nasze
Rodz 3,20 Mężczyzna nadał swojej żonie imię Ewa
Tłumaczenie z Biblii Warszawsko - Praskiej. Pozdrawiam "Fachowców"

Rozwiń odpowiedzi (1)

Nie, 27 sie 2017 22:05 | brak oceny

Szymon | Gość

@tajsuun, Nie z dupy, tylko z Biblii Wujka.

Nie, 9 kwi 2017 23:27 | ocena: -3

majomir | Załogant

może się obrażą co mi zaryzykuje
Nie mamy żadnej wiedzy z którego miejsca na tereny wlkp. przybył i co za tym idzie kim był Mieszko I
nie mamy żadnej wiedzy jak długo trwała bitwa pod Grunwaldem dzień pół dnia według symulacji komputerowej około 32 minut
nikt nie wie czy czasami zamach we wilczym szańcu się nie udał a pogrzebano go 2 dni później pod Grunwaldem również znaczy Adolfa są nawet zdjęcia z tej uroczystości oficjalnie chowano generałów
a wy eksperci macie czelność wypowiadania się o zdarzeniach historycznych z przed 12.000 120.000 2.000.000 lat temu i jeszcze jeden z was drugiemu tłumaczy i strofuje jak było
w takim natłoku experdskim można łatwo pod rzucić do tej historii innych bohaterów na przykład że ważną jak nie najważniejsza postacią jest
Zoltan klucznik ....pozdrawiał loże expertów

Rozwiń odpowiedzi (2)

Pon, 10 kwi 2017 15:43 | ocena: + 1

promagna | Załogant

@majomir,

Ale prawa fizyki są niezmienne od prawie samego początku, więc na podstawie historycznych procesów geologicznych w obrębie układu słonecznego można z dużą dozą prawdopodobieństwa określić przebieg zdarzeń, jak to mogło się odbyć. A to świadczyć może o tym, że opisy tajemnic Sumerów mogą być źle interpretowane nawet przez naukowców, nie tylko przez Zacharię Sitchina.

Pon, 10 kwi 2017 20:58 | brak oceny

dziad_Jag | Gość

@majomir, Jakież to wydarzenie historyczne było 2 mln. lat temu? Homo erectus przygrzał australopitekowi w czachę czoperem sferoidalnym?

Rozwiń odpowiedzi (1)

Wt, 11 kwi 2017 00:25 | ocena: + 2

majomir | Załogant

@dziad_Jag, czy posiadłeś wiedze że tak właśnie było

Rozwiń odpowiedzi (1)

Nie, 16 kwi 2017 13:38 | ocena: + 1

dziad_Jag | Gość

@majomir, No to ,jak wolisz, lew zjadł antylopę i się oblizał.

Nie, 9 kwi 2017 11:34 | ocena: + 6

promagna | Załogant

@dziad_Jag,

Prawidłowa odległość z Ziemi do Księżyca.
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/c/c0/Earth-Moon2.jpg

Jak spojrzysz na niebo to jaką średnicę ma Księżyc widziany z ziemi? A szczególnie w tzw. Superksiężycu.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Superksi%C4%99%C5%BCyc

Perygeum 363.104 km (0,0024 au) SuperKsiężyc
Apogeum 405.696 km (0,0027 au)

Sob, 8 kwi 2017 14:03 | brak oceny

promagna | Załogant

@Kaktus,

Znasz język sumeryjski? Czy Zacharia S. znał ten język?

https://pl.wikipedia.org/wiki/Zecharia_Sitchin

Nie umiejszając znajomości Z.S. Jego wiedzy historycznej, mam jednak pewiem problem z interpretacją różnych źródeł wiedzy z zakresu wiedzy o budowie Ziemi i wiedzy archeologicznej. Moje wyobrażenie o poprawności naukowej jest oparte na empirii, a to co jest w obecnie lansowane w nauce stoi w kolizji z tłumaczeniem faktów naukowymi przez naukowców. Wiele artefaktów, które nie są zgodne z oficjalną linią mainstreamu naukowego jest zamiatane pod dywan.

Przykład. Opisałem w artykule o puchnącej Ziemi przypadek korespondecji z dr hab. z Uniwersytetu Warszawskiego, który na trudne dla Niego do zaakceptowania dowody nie raczył wogóle się ustosunkować. Słońce wg moich wyliczeń ma promień równy lub nawet mniejszy od promienia Ziemi. Nie ma dyskusji w tym temacie, bo matematyka jest krółową nauk. A to jest jak kolec w oku dla elit nauki.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Sob, 8 kwi 2017 21:13 | ocena: -2

dziad_Jag | Gość

@promagna, A Księżyc jest z zielonego sera.

Pt, 7 kwi 2017 22:29 | ocena: + 9

Grzes | Gość

Witam
uważam że to wszystko prawda jesteśmy stworzeni za pomocą inżynieri genetycznej-pozdrawiam

Rozwiń odpowiedzi (1)

Nie, 9 kwi 2017 17:54 | ocena: + 1

Rick | Gość

@Grzes, Tylko nasze ciała zostały zmanipulowane inżynierią genetyczną. Nasz ciała zostały zmienione w wyniku podkładania sobie "świń", przez dwóch bogów-kosmitów walczących ze sobą, to jest Enki i Enlil.

Pt, 7 kwi 2017 20:08 | ocena: + 2

promagna | Załogant

Zastanawiające jest to, że wszyscy myślą, że Nibiru to dużych rozmiarów brązowy karzeł, którego nie widać przez teleskopy. Naukowcy właśnie tego spodziewają się po tym obiekcie, który zmienia trajektorię orbit Plutona, Neptuna i innych ciał niebieskich w pasie Kuipera. Nikomu nie przychodzi do głowy, że to nie była żadna planeta tylko sporych rozmiarów statek kosmiczny, który miał kolizję podobno z Tiamat? Niedobitki załogi wylądowały na Ziemi na kapsułach ratunkowych i zaczęli wszystko od początku. Od orki wysokotemperaturowego bazaltu i hodowli zwierząt, których nie było.

Bardzo to dziwnym jest, że wierzy się w kolizję z Tiamat. Z punktu widzenia wiedzy geologicznej, Ziemia ma średnio 4,5 mld lat. W tym czasie na Ziemi nie było jeszcze zupy aminokwasów, a złoto było na samym denku garnka z bazaltem. Słońce ma 4,57 mld lat, a w tym czasie to wiele planet w ogóle nie istniało w takiej formie, jak pokazują na schemacie i to bez Ziemi. To by również znaczyło, że Tiamat było starsze lub tak samo stare, jak Słońce. Ktoś sobie robi z kogoś żarty w kontekście pogranicza archeologii sumeryjskiej i geologii Ziemi, a ludzie łykają jak pelikany różne brednie o Nibiru. Naiwność ludzi nie ma granic, a przecież wystarczy popatrzeć na proste fakty, jakie nauka nam serwuje na tacy.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Sob, 8 kwi 2017 10:48 | brak oceny

Kaktus | Gość

@promagna, Polecam ksiazke ''Zaginiona ksiega Enki''. Be wzgledu na to czy sie w to uwierzy czy tez nie, ksiazka otwiera oczy i umysl.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Sob, 8 kwi 2017 13:27 | ocena: + 3

relief_z_Abydos | Załogant

@Kaktus,

czasami to co z pozoru ma otwierać umysł
później okazuje sie praniem mózgu

Pt, 7 kwi 2017 13:25 | ocena: + 17

relief_z_Abydos | Załogant

Moim zdaniem cywilizacja, która może manipulować czasoprzestrzenią ( na gwiezdnych wrotach jest to świetnie pokazane), posiada niezrozumiałą dla człowieka technologie ( chodzą plotki że nie tylko księżyc ale saturn to jest statek kosmiczny).
Wiadomo że cała dzisiejsza technologia którą posługują się dziś ludzie typu komputery, smartfony osobiście przypuszczam że w to wchodzi również kamera i aparaty ( RELIEF Z ABYDOS TEŻ DAJE DO MYŚLENIA, bo w końcu sie okaże że ludzka technologia kończy sie na pługu)
Projekt blue beam, haarp, hologramy (objawienia maryjne - tu można wspomnieć że niezwykłą technologią jest "żywy" obraz guadalupe który ponoć wg naukowców cały czas zachowuje temperature ludzkiego ciała, a wg okulistów oczy maryi można badać jak zwykłego żyjącego człowieka), czytanie ludzkich myśli lub ich wkładanie (szawle, szawle, czemuś mnie opuścił), telepatia, transportacja, lewitacja, sztuczna inteligencja
Czy taka cywilizacja do czegoś by ludzi potrzebywała?
Albo złota? To już dzisiaj amerykanie posiadają technologie do sztucznej produkcji złota
Ale tego nie robią bo energia zbyt wiele kosztuje i to jest nieopłacalne.
Tutaj wtrące, że kosmici do tej pory nie podzielili sie z ludźmi wynalazkiem "darmowej i ekologicznej" energii

Rozwiń odpowiedzi (1)

Sob, 8 kwi 2017 21:20 | ocena: -3

dziad_Jag | Gość

@relief_z_Abydos, Czy mógłbyś wyjaśnić łopatologicznie co to jest ekologiczna energia?

Rozwiń odpowiedzi (1)

Nie, 9 kwi 2017 12:28 | ocena: + 1

relief_z_Abydos | Załogant

@dziad_Jag,

długo nad tym myślałeś?

Rozwiń odpowiedzi (1)

Pon, 10 kwi 2017 21:04 | ocena: + 1

dziad_Jag | Gość

@relief_z_Abydos, Jak się używa jakiejś formuły to należy dla przyzwoitości podać chociażby przybliżoną definicję. Dla mnie energia jest energetyczna, a wszystkie ekologie to dym i galareta!

Pt, 7 kwi 2017 10:10 | ocena: -4

Bezimienna | Gość

Coraz ciekawsze te dyskusje , miło poczytać, sprawdzić co nam w duszy gra z miłościa a co fałszuje .... kochani wszyscy idziemy jedną ścieżką dla jednych wiedza mija sie z wiarą dla drugich wiara mija sie z wiedzą.
Ale kto wie na jakim rozdrożu stoimy?
Może Ja jestem skrzyżowanie wcześniej od Ciebie a Ty skrzyżowanie dalej ... każdy z nas patrzy przed siebie i cóż.....widzimy co innego
Mój znaleziony kot właśnie wskoczył mi na klolana i chce odrobinę miłości ode mnie nie moge go zawieść, drapanko i mruczanko ...

Pt, 7 kwi 2017 00:30 | ocena: -5

Kruk | Gość

No jasne - czyli super inteligentni "bogowie" posiadający nieziemską technologię, byli zbyt zmęczeni pracą w kopalni więc wyprodukowali człowieka, żeby pracował za nich? No bo przecież po co zbudować maszyny, które mogłyby to robić? Lepiej się pobawić w inżynierię genetyczną i stworzyć człowieka;)
A tak na marginesie - W Biblii rzeczywiście występuje słowo Bóg w liczbie mnogiej gdy jest mowa o stworzeniu człowieka " "Stwórzmy człowieka na nasz obraz, podobnego do nas" - ale nie chodzi tu wcale o "kosmitów" którzy nas stworzyli ale o to, że Bóg jest w Trójcy Świętej. Trochę zdrowego rozsądku drodzy państwo.

Rozwiń odpowiedzi (4)

Pt, 7 kwi 2017 08:21 | ocena: + 2

40i4 | Gość

@Kruk, W ST czytamy miedzy innymi: 1)Gdy zaś mężczyzna i jego żona usłyszeli kroki Pana Boga przechadzającego się po ogrodzie, w porze kiedy był powiew wiatru, skryli się przed Panem Bogiem wśród drzew ogrodu.2)Pan Bóg zawołał na mężczyznę i zapytał go:Gdzie jesteś? 3) Pan Bóg sporządził dla mężczyzny i dla jego żony odzienie ze skór i przyodział ich. 4)Po czym Pan Bóg rzekł:Oto człowiek stał się taki jak My:zna dobro i zło. http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=3
I pytania:AD1)Dlaczego skryli się przed Bogiem, który wszystko widzi i jest wszędzie? Bóg jest wszędzie, ale można go poznać po krokach. AD2)Bóg nie wie gdzie się schowali i musi ich wołać?AD3)Czyli Bóg zabił zwierzynę, aby wykonać z niej odzienie dla nich.AD4)Do kogo mówi Bóg: będzie jak My, czy Bogów jest więcej czy obawiają się człowieka?
A w innym miejscu mamy: :”Przywiodę do zatwardziałości serce faraona i będzie ich ścigał….Lecz Pan przywiódł do zatwardziałości serce faraona, tak iż nie wypuścił synów izraelskich…Potem rzekł Pan do Mojżesza: Idź do faraona, gdyż to Ja sam przywiodłem do zatwardziałości serce jego i serce sług jego..” Gołym okiem widać, że w tym opisie z Bogiem jest coś nie tak, negatywnie manipuluje ludźmi ???
A prawdziwa przyczyna powstania człowieka jest nieco inna i jest ona opisana w Hipostazie Archontów: ". I rzekli: [„Chodźcie], pochwyćmy go w naszym stworzeniu, [aby] gdy (35) zobaczy swój obraz, który mu towarzyszy [zakochał się w nim,]9 (88,1) a my zapanujemy nad nim w naszym stworzeniu”

Rozwiń odpowiedzi (2)

Sob, 8 kwi 2017 23:25 | brak oceny

Kruk | Gość

@40i4, ":AD1)Dlaczego skryli się przed Bogiem, który wszystko widzi i jest wszędzie? Bóg jest wszędzie, ale można go poznać po krokach.
AD2)Bóg nie wie gdzie się schowali i musi ich wołać?

Panie kolego sprawa ma się tak, że Bóg szanuje naszą wolność teraz tak samo jak w ogrodzie Eden. A to oznacza, że nie chodził za Adamem krok w krok i nie odstępował go na sekundę. Z tego samego powodu nie widzimy naszych aniołów stróżów. Wyobraź sobie, że ciągle czujesz na sobie czyjś wzrok, że ciągle ktoś patrzy na to co robisz? Trudno byłoby wtedy mówić o wolnej woli i swobodzie podejmowania decyzji. Bóg doskonale wszystko wiedział, ale dał Adamowi wolną wolę a wolna wola zakłada, że ktoś podejmuje decyzje całkowicie dobrowolnie. Gdyby Bóg ciągle przy nim "siedział", albo przy Ewie, to ta pewnie by nie zgrzeszyła, bo przy Bogu by się nie odważyła. Ukrycie się pierwszych ludzi "w krzakach" było naturalną reakcją wynikającą ze strachu przed tym, że byli nadzy oraz, że zgrzeszyli, dlatego chcieli się ukryć (Rdz: 1,10) Bóg wiedział gdzie są, ale naturalna relacja jaką chce mieć Bóg z człowiekiem, zakłada że będzie to taka relacja jak człowieka z człowiekiem. Jaka by to była relacja gdybyś przyszedł do swojego przyjaciela a on był wszystkowiedzący? Pytasz go co słychać, on ci mówi co słychać ale ciebie nawet nie pyta, bo po co? Przecież doskonale wie co u ciebie słychać? To byście sobie nie pogadali. Co więcej gdyby ktoś się tak zachowywał to nie stworzylibyście przyjacielskiej relacji, bo relacja zakłada kontakt z drugą osobą, słuchanie jej itd.

Sob, 8 kwi 2017 23:49 | brak oceny

Kruk | Gość

@40i4, dodatkowo piszesz:

AD3)Czyli Bóg zabił zwierzynę, aby wykonać z niej odzienie dla nich.

Bóg nie musiał zabijać zwierzyny podobnie jak Jezus nie musiał zasadzać winnicy, żeby dać wino małżonkom na weselu w Kanie;) Po prostu je stworzył już gotowe, podobnie jak Bóg mógł zrobić w Edenie.

AD4)Do kogo mówi Bóg: będzie jak My, czy Bogów jest więcej czy obawiają się człowieka?

Nie, Bóg się nikogo nie obawia, Bóg jest w Trzech osobach, stąd zwrot "my", podobnie jak przy stwarzaniu człowieka.

A w innym miejscu mamy: :”Przywiodę do zatwardziałości serce faraona i będzie ich ścigał….Lecz Pan przywiódł do zatwardziałości serce faraona, tak iż nie wypuścił synów izraelskich…Potem rzekł Pan do Mojżesza: Idź do faraona, gdyż to Ja sam przywiodłem do zatwardziałości serce jego i serce sług jego..” Gołym okiem widać, że w tym opisie z Bogiem jest coś nie tak, negatywnie manipuluje ludźmi ??? "

Faraon i Egipcjanie nieźle sobie nagrabili tym jak traktowali Izraelitów, gdy im dołożyli dodatkowe prace, których nie byli w stanie wykonać oraz wcześniej gdy Faraon kazał zabijać każdego nowonarodzonego, bo bał się że Izraelici za bardzo się rozrosną jako naród. Izrael był ciemiężony i to bardzo. Faraon oraz egipt zasłużyli sobie na karę swoim postępowaniem, dlatego też Bóg postanowił go ukarać. A przywiódł serce Faraona do zatwardziałości żeby (Wj 9,15) pokazać Egipcjanom i Izraelitom całą swoją potęgę, żeby było oczywiste że nie ma na świecie takiego Boga jak Jahwe. Dlatego właśnie Bóg w pewnym sensie "zmierzył się" z czarownikami faraona i ich pokonał bez najmniejszego problemu, żeby potem ktoś nie mówił, że Mojżesz to wszystko uczynił czarami, bo nawet "super magowie" faraona już w pewnym momencie nie byli w stanie dokonać kolejnych cudów. Było to dla nich za wiele. Nie mówiąc już o tym, że Egipt zasłużył na karę, więc Bóg mógł ich tak sprawiedliwie potraktować.

Pt, 7 kwi 2017 09:42 | ocena: + 9

Adam | Gość

@Kruk, Widzę że jesteś fanatykiem katolickim prawda jest taka że Bóg to kreacja potężna siła i nie jest to Bóg katolicki ani żaden jak to sobie wyobrażasz nasze wierzenia i religie ziemskie to jedna wielka ściema. A katolicyzm jak i inne religie to istne mafie ściągające haracz z całego świata.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Sob, 8 kwi 2017 23:55 | brak oceny

Kruk | Gość

@Adam, fanatykiem na pewno nie jestem, ale tego nie mam zamiaru Ci udowadniać. Akurat nie wiem, czy Ty tak dogłębnie przebadałeś wiarę katolicką jak ja, ale z Twojej wypowiedzi wnioskuję że raczej nie. Jakie masz dowody na poparcie swoich tez? Że Bóg to "kreacja potężna siła" a nie taki Bóg w jakiego wierzą Chrześcijanie? Bo akurat ja mam mnóstwo dowodów na to że jest tak jak mówi Biblia oraz dowody na samą Biblię. Jestem otwartym człowiekiem i jeśli jesteś w stanie logicznie i merytorycznie podyskutować na ten temat to zapraszam;) Możesz pisać tutaj pod tym komentarzem albo pisz na: ravenkruk@wp.pl. Pozdrawiam;)

Rozwiń odpowiedzi (1)

Wt, 11 kwi 2017 15:35 | brak oceny

40i4 | Gość

@Kruk, o której wierze katolickiej piszesz czy o tej z wykładu ? Nic tylko pogratulować: https://www.youtube.com/watch?v=xpzZbC2t6N0

Pt, 7 kwi 2017 20:00 | ocena: + 4

brodacz | Załogant

@Kruk,
Dogmat o Trójcy Świętej został stworzony na jednym z soborów. Nie ma o tym mowy ani w Starym ani w Nowym Testamencie. Gdyby katolicy zapoznali się z ustaleniami soborów to zorientowaliby się przed którą fałszywą religią Jezus ich ostrzegał.
PS Nie jestem Świadkiem Jehowy, ale oni przynajmniej czytają co mówią pisma święte a nie tylko bazują na słowach duszpasterzy. Niestety i oni dali się wmanewrować swym "duchownym" we właściwą interpretację niektórych zapisów.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Nie, 9 kwi 2017 00:08 | brak oceny

Kruk | Gość

@brodacz, akurat tak się składa, że o Trójcy Świętej mówi Biblia i nie jest to jakiś wymyślony Dogmat. Chociażby te wersety: Rdz 1:26 ; Rdz 3:22 ; Rdz 18:1-6 ; Mt 28:19 ; J 10:30 Więc szczerze mówiąc to nie wiem na jakiej podstawie mówisz, że nie ma tego w Piśmie Świętym. Wygląda na to że go nie czytałeś. Pozdrawiam.

Pon, 10 kwi 2017 13:36 | ocena: + 1

Fastwalker | Gość

@Kruk, tych przybyszów (bogów) było ok 650;nie przywieźli ze sobą maszyn czy fabryk...uprawiali rolę,kopali kanały,hodowali zwierzęta...zaczynali od zera.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Pon, 10 kwi 2017 15:44 | brak oceny

Kruk | Gość

@Fastwalker, W takim razie jak wyprodukowali człowieka? Do tego jest raczej potrzebna zaawansowana technologia, nie sądzisz?

Rozwiń odpowiedzi (1)

Wt, 11 kwi 2017 10:32 | brak oceny

Fastwalker | Gość

@Kruk, Technologia rozwija się wraz z upływem czasu,tym bardziej że owi przybysze byli na bardzo wysokim stopniu rozwoju.Proponuje zagłębić się w pisma sumeryjskie,chociaż są trudno dostępne w krajach katolickich i tzw. chrześcijańskich. Przytoczę ponownie ważny tekst sumeryjski przetłumaczony chyba przez U.Wrocławski.
(...) kiedy (bogowie) Annuna zostali zrodzeni a boginie zostały poślubione i kiedy one zostały rozdzielone między niebiosa a ziemię,kiedy to boginie zostały zapłodnione i zaszły w ciążę,[ ...] wtedy bogowie byli zmuszeni do pracy pańszczyźnianej, aby (dla siebie)zdobywać pożywienie. Liczni bogowie wzięli się do pracy, ci niższej rangi dźwigali kosze t e r h u m (wyraz nie odczytany),kopali kanały przesypując ziemię do Harali, wywozili glinę ale skarżyli się (na swój los). (...)Wtedy Namma, prarodzicielka, matka wszystkich bogów idąca na ich czele,Przyniosła ich łzy swemu synowi Enki (mówiąc):Ty pozostajesz (w łożu) nie przerywając swego snu,sam powinieneś wstać[...], ponieważ bogowie, których stworzyłam,[...](uskarżają się). (...)Na słowo swej matki Nammy Enki podniósł się z łoża,Bóg uderzył się w zamyśleniu [...] rękami po udach,Wszystkowidzący, mędrzec, światły opiekun niebios i ziemi, twórca wszystkiego, zrobił „matrycę”,[...] którą postawił przed sobą i badał uważnie. Kiedy Enki twórca przygotował projekt (?),(zwrócił się) do swej matki Nammy:„Moja matko, oto istoty, o których myślałaś, zwiąż je pracą pańszczyźnianą(dla) bogów. Kiedy ugnieciesz szczypt żyznej gliny z brzegów Abzu i sporządzisz formę (?) glinianą z matrycy (?), ty sama ukształtujesz naturę (?) (tych istot),(zaś) Ninmah będzie ci towarzyszyć, (...)O moja matko, ustal przeznaczenie (dla tych istot), a Ninmah zwiąże je pracą pańszczyźnianą dla bogów”. (...)
Przypomnę że judaizm wywodzi się z Sumeru i Mezopotamii.

Czw, 6 kwi 2017 23:04 | ocena: -6

Odyseusz A | Załogant

Chyba za dużo już tych bajek stworzono na temat Sumeru ! Zbyt płytkie historie w czasie ! Szczyt bajek tkwi również w historyjkach o stworzeniu człowieka ! Nikt z ludzi nie potrafi nigdy odpowiedzieć na ten problem ! Człowiek nie pochodzi z tej planety i takich jak my jest więcej w kosmosie niż mrówek w mrowisku !

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

STRONA
1 2
* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
szukaj:  

Najbliższy czat z FN

Ostatnie miesiące przyniosły falę fantastycznie ciekawych informacji związanych ze zjawiskiem UFO z terenu Polski. Kilka z nich zaprezentujemy w LIVE-STREAM z pokładu okrętu Nautilus. Rejs rozpocznie się już 2 lipca o godzinie 20.00 Zapraszamy!

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

Krzysztof Jackowski mówi stanowczo: zaginiony nie żyje, jest w wodzie... utopił się w tragicznym wypadku! Więcej szczegółów w KAJUCIE ZAŁOGI w dziale PROJEKT MESSING ON-LINE

UFO24

więcej na: emilcin.com

Śr, 23 maj 2018 06:01 | [...] Witam, w dniu wczorajszym w okolicach godz.22-23 obserwowałem w miejscowości Łazy pod Warszawą ok 6-7 obiektów oddalonych od siebie mniej więcej kilkadziesiąt kilometrów na sporej wysokości. Co mnie zdziwiło, obiekty stały w miejscu pulsując białym (prawdopodobnie białym) światłem z bardzo dużą częstotliwością. Jeden z obiektów nieznacznie się poruszał raz w górę raz w dół, nie przypominało to żadnego znanego mi obiektu lub ciała niebieskiego. Świadkiem była również moja mama, którą akurat...

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Dziennik Pokładowy

Piątek, 4 maja 2018 | Dawno nie pisałem do Dziennika Pokładowego, choć obiecałem sobie, że będę to czynił częściej niż kiedyś. I znowu chcę słowa dotrzymać, choć teraz muszę opisać historię z… białym piórkiem.

czytaj dalej

FILM FN

KRZYSZTOF JACKOWSKI o sobie i darze jasnowidzenia - najnowszy materiał 21 maja 2018

archiwum filmów

Informacje z Hydepark "N"25 sierpnia :: Dowód na to, że żyjemy w hologramie? Nauka dochodzi do coraz bardziej zaskakujących wniosków na temat natury naszej rzeczywistości. Czy jest możliwe, że świat to hologram?: viewtopic.php?f=33&t=5532
25 sierpnia :: Paradoks bilardowy - podróże w czasie Dyskusja na temat hipotez dotyczących podróży w czasie od trochę innej strony. Możliwe, czy nie? Oto jest pytanie: viewtopic.php?f=53&t=5626
2 listopada :: Cybernetyka, SI i etyka maszyn - do czego zaprowadzi nas przyszłość? Dyskusja o kierunku rozwoju świata i możliwych scenariuszach. Sztuczna inteligencja, technologie i wynalazki, które zaważą na naszym gatunku: viewtopic.php?f=28&t=4291

wejdź na forum i dołącz do dyskusji

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.