Dziś jest:
Czwartek, 8 grudnia 2022

Człowiek ma ogromną moc. Medytacja i wewnętrzna siła zwielokrotniają tę moc. Nie zmierzy jej ani nauka, ani żaden przyrząd. Nie ogarnie jej wielkości także ludzki umysł.
/Liao Sifu, chiński mistrz Nei Kungu/

Komentarze: 8
Wyświetleń: 14243x | Ocen: 17

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Śr, 4 paź 2017 07:27   
Autor: FN, źródło: FN   

MAŁE DZIECI WIDZĄ WIĘCEJ – DUCHY I OBRAZY Z PRZESZŁOŚCI I PRZYSZŁOŚCI

Kilka dni temu do Fundacji Nautilus (w bardzo szczególny sposób – przez „znajomych znajomych”) dotarła rodzina, która rozpaczliwie poszukiwała pomocy. Chodziło o ich 4-letniego synka, który widzi „osoby, których przecież nie ma, bo ich nie widzimy!”. Spotkaliśmy się z tą rodziną.


Już po 5 minutach rozmowy było jasne – ich synek ma rzadki dar. Urodził się z możliwością widzenia duchów i rzeczy niewidzialnych dla osób dorosłych. Zachował po prostu te umiejętności, które posiadał „w tamtym świecie” przed przybyciem na „nasz świat”. Z wiedzy zgromadzonej przez FN wynika, że ten dar zniknie w wieku 5-7 lat. Przyjdzie szkoła, rówieśnicy, nowe emocje i nagle „niewidzialni-widzialni” ludzie znikną. Przynajmniej tak jest w przeważającej większości tych przypadków, które mieliśmy okazję badać.

Są szczególne sytuacje, kiedy „dar widzenia duchów” pozostaje. I tak powstają „ludzie media”, którzy potem w dorosłym życiu czasami mogą pomagać duchom w przechodzeniu z naszego świata do „świata światła”. Tacy ludzie są na wagę złota!

Niestety czasami duchy wykorzystują małe dzieci, które mają dar „widzenia pozazmysłowego”. Kiedy dostrzegą, że takie dziecko „ich widzi” potrafią pojawiać się w domu takiego dziecka regularnie, czym budzą popłoch domowników. Także znamy takie sytuacje. Rodzice czekają wtedy z utęsknieniem momentu, kiedy ich syn czy córka „stracą dar”, gdyż ciągłe opowieści o „smutnym panu, który znowu przyszedł do mojego pokoju” nie należą do przyjemnych. I wtedy przeważnie pojawiamy się my i pomagamy takim ludziom – ale to na marginesie.

Dlaczego dzisiaj piszemy o sprawie „dzieci widzących duchy”? Dostaliśmy na naszą pocztę fascynującą historię, którą natychmiast przedstawiamy w serwisie.


From: [dane do wiad. FN]

Sent: Tuesday, October 3, 2017 6:19 PM

To: nautilus <nautilus@nautilus.org.pl>

Subject: zatajona prawda????

 

Witam serdecznie,

 

Z zamiarem opisania tej historii nosiłam się już przez jakiś czas. Dotyczy ona mojego jedenastoletniego teraz syna, który, jako małe dziecko widywał duchy osób zmarłych, widział aurę ludzi, różne zdarzenia z przeszłości.

Pewnie ma to po mnie, gdyż sama od dzieciństwa miewałam wizje przeszłości i przyszłości, choć trudno było zgadnąć, czy to właśnie przeszłość, czy przyszłość. Jak tylko mogłam weryfikowałam swoje wizje, ku totalnemu zdziwieniu osób, którzy nazywali mnie potem czarownicą.....

A potem chcieli wiedzieć więcej i więcej. Było to bardzo obciążające, więc pewnego razu powiedziałam: "Dość. Już nie widzę nic". Ale nikt nie musi wiedzieć, że jest inaczej..... :)

Historyjka w załączeniu.

 

Zatajona prawda o spalonej Synagodze w Grodzisku Wielkopolskim?

 Mieszkałam kiedyś w pięknym miasteczku znajdującym się około 50 km na południowy zachód od Poznania, w Grodzisku Wielkopolskim. Grodzisk jest wyjątkowym miejscem. Spacerując po nim, można wyczuć atmosferę dawnych lat, jak i mieć wrażenie, że jest się w jakimś holenderskim, czy belgijskim misteczku.

Teraz podam kilka faktów historycznych, które okażą się istotne dla całej historii……

Jak mówią źródła historyczne Grodzisk stał się atrakcyjnym miejscem dla społeczności żydowskiej, która zaczęła napływać do Grodziska już od 15 wieku. W roku 1834 naliczono w mieście 1700 osób pochodzenia żydowskiego. Powstała nawet dzielnica żydowska mieszcząca się w najlepszej części miasta, jako, że Żydzi byli ludźmi majętnymi, czerpiąc spore zyski ze swoich geszeftów, co nie zawsze wiązało się z aprobatą rdzennych mieszkańców Grodziska.

W Grodzisku została zbudowana drewniana Synagoga, która w czasie pożaru miasta w 1761 roku została prawie doszczętnie zniszczona, by ostatecznie zawalić się w roku 1800. Synagoga stała przy dzisiejszym Placu Wiosny Ludów.


Plac Wiosny Ludów w Grodzisku Wlkp. Źródło: Wikipedia

Moja historia wiąże się z dziwnym zachowaniem, a potem tajemniczymi słowami mojego synka, który jako dziecko w spacerówce popadał w skrajne przerażenie, zawsze, gdy przechodząc od deptaku ulicą Żydowską docieraliśmy właśnie do Placu Wiosny Ludów. Mój syn machał rękoma, wił się w wózku, jakby chciał się schować, uciec szybko i już nigdy na to miejsce nie wracać.

Gdy tylko zaczął mówić pierwsze słowa, zawsze w tym samym miejscu przy placu krzyczał swoje„NIE CHCEM!”, „BOJEM SIĘ!”. Zaczęło mnie to coraz bardziej zastanawiać, ale skóra zjeżyła mi się, gdy jako 2-latek stanął jak wryty, właśnie w tym samym miejscu, co zwykle i zapatrzony w jedno miejsce i opowiadał, co widzi. Widział palący się NIBY kościół. A w nim pełno ludzi. Nie mogą wyjść. Są zamknięci. Krzyczą. Palą się. Jakaś kobieta w futrze patrzy na niego i błaga o pomoc. Pytał mnie: „Mama widzisz to?” Nie widziałam. Był na mnie zły i roztrzęsiony. Zaczęłam mu zadawać pytania, ale nie odpowiadał, tylko chciał jak najszybciej stamtąd uciec. Minęło kilka miesięcy. Jak tylko znajdowaliśmy się w pobliżu tego miejsca, patrzył dziwnym wzrokiem w to samo jedno miejsce…. Potem, w miarę jak rósł, jego dziwne reakcje zniknęły.

Próbowałam wypytywać osoby, które znały historię miasta lepiej niż ja, czy to możliwe, żeby ówcześni rdzenni mieszkańcy miasta zamknęli Żydów w Synagodze i podpalili ją, aby przejąć część ich majątku? Nikt nie znał odpowiedzi. Ciekawi mnie też, kiedy dokładnie, w jakim miesiącu był ten wielki pożar miasta, w którym jakoby sama spłonęła synagoga. Chciałam potwierdzenia, czy było to zimą, to tłumaczyłoby kobietę w futrze.

A może lepiej, żeby pewne fakty zostały tajemnicą na zawsze…

Autor: czytelniczka serwisu FN

Komentarze: 8
Wyświetleń: 14243x | Ocen: 17

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Śr, 4 paź 2017 07:27   
Autor: FN, źródło: FN   


Komentarze (8)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.

Sob, 7 paź 2017 20:57 | ocena: -12

dziad_Jag | Gość

Małe dziecko nie odróżnia fantazji od rzeczywistości, a jeśli rodzice słabo się nim zajmują, wymyśla sobie nieistniejących przyjaciół. Weźcie to może pod uwagę, zanim zaczniecie się dopatrywać wszędzie duchów.

Sob, 7 paź 2017 17:52 | ocena: + 4

Perski krol | Gość

Cos w tym jest jak bylem maly mialem epizod z dziwnymi wizjami . Bardzo nieprzyjemne doswiadczenia . Jakby cykliczne 'wyrywanie' 'wychodzenie' z ciala i wizje dziwnych bytow czy czegos . Tez widywalem w domu poruszajace sie cienie .oba przypadki w nocy . Te wychodzenia z ciala byly bardziej transami a widzenie cieni przechodzacych na zywo. Na szczescie skonczylo sie to:) ale na pewno istnieje jakas rzeczywistosc ktorej widac. Wiadomo moje subiektywne zdanie bo mialem takie doswiadczenie. Jestem sceptykiem co do takich zjawisk ale pomimo ze bylo to dawno ciezko to racjonalnie wytlumaczyc . Nie byl to senny paraliz itd bo mialem tez takie zjawisko i bylo to cos zupelnie innego. Ciekawe

Śr, 4 paź 2017 18:32 | ocena: -18

vasyl czyszyn | Gość

Niech podeśle numery totolotka na następną kumulację. Wszystkim będzie lżej.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Śr, 4 paź 2017 23:44 | ocena: -6

dziad_Jag | Gość

@vasyl czyszyn, Masz recht! Jestem za! jak ktoś się uważa za jasnowidza, to najprostszy sposób udowodnienia zjawiska. Chociaż...Wiele lat temu, w epoce TotoLotka, odbywały się w TV losowania. Osobiście nigdy nie grałem, ale bawiłem się w typowanie liczb przy losowaniu. Oczywiście z mizernym efektem. Aż pewnego razu...! Maszyna wylosowała wszystkie typowane przeze mnie liczby! I to w tej kolejności jak typowałem. Gdybym zagrał miałbym milion w kieszeni. jak to wyjaśnić? Prekognicja? Telekineza? (Zaznaczam, ze losowania odbywały się "na żywo"). Przypadek? Nie mam absolutnie żadnych zdolności proroczych.

Śr, 4 paź 2017 16:45 | ocena: + 2

andrzej | Gość

moj maly syn teraz ma 3 lata od poczatku jak zaczol mowi mowi ze w domu jest "gruby pan"

czasem zamyka drzwi zeby nie wszedl "gruby pan"

jak ma pozbierac zabawki to mowi ze to nie on tylko "gruby pan" porozwalal

pierwszy syn (12 lat ) nigdy nie mial takiej fantazji

Śr, 4 paź 2017 14:38 | ocena: + 1

Michał | Gość

Autorko listu Czyli nadal widzisz przyszłość lub przeszłość? Jak to dokładnie wygląda? Widzisz obrazy czy czujesz co się może stać?

Śr, 4 paź 2017 14:23 | ocena: + 10

stevan | Gość

Interesująca sprawa. Ja jako dziecko, może 3 letnie, też widziałem raz dziady, ale matka powiedziała, że w gorączce bredzę (i chyba tak było). Pamiętam to- główka brodatego dziada, biała, jakby świecąca, ale tylko do szyi, odrobina tułowia już się rozmywała- coś mówił do mnie, ale głosu nie słyszałem. Matka przeniosła mnie w inny kąt pokoju, ale to coś też tam poszło i coś do mnie mówiło.
Parę lat temu, dziecko za mną coś zauważyło- mówi- tam, tam. Obejrzałem się, ale nic nie widziałem. Wyczułem tylko jakąś negatywną energię. Mówię do tego- odejdź, widzę cię, odejdź. Ale dalej jakiś czas czułem tę energię.
Świat jest pełen dziwów.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Sob, 7 paź 2017 09:18 | brak oceny

dogon | Gość

@stevan, @stevan, Może... choroba szamańska.
(Każdy szaman zanim się nim stanie przechodzi traumatyczne przeżycie najczęściej jest to choroba - inicjacja. Tylko jak mówią przekazy z takiego wyboru tamtej strony nie da się zrezygnować - zdrowiejąc zostaje się szamanem, w przypadku odrzucenia daru/obciążenia ....nie zdrowieje się.
Są natomiast rzadkie (lub bardzo rzadkie) przypadki gdy po takiej inicjacji człowiek zdrowieje i zdolności zostają i jest takim uśpionym szamanem. Wiadomość z wypowiedzi filmowych i książkowych różnych szamanów - nie jestem szamanem proszę potraktować to jako wiadomości z drugiej ręki)
Pozdrawiam

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

Fundacja NAUTILUS - jedyna w Polsce oficjalnie działająca organizacja pozarządowa zajmująca się zjawiskami niewyjaśnionymi ******* www.nautilus.org.pl ******** Adres korespondencyjny: Fundacja NAUTILUS, skr. 221, 00-950 Warszawa 1.

UFO24

więcej na: emilcin.com

Pt, 16 wrz 2022 19:45 | 20.07.2022 w środę około godz. 22.00 wyszedłem na ogród przez domem i zauważyłem świetlny punkt jasny obiekt przypominający samolot lecący w nocy.Obiekt przelatywał bezpośrednio nad moim domemw zupełnej ciszy nie wydając żadnych dźwięków.Zacząłem ten obiekt obserwować i wydawało mi się że zauważył mnie że jego obserwuję . Obiekt świetlny próbował zawrócić w przeciwległym kierunkujak znajdował się bezpośrednio nad moim domem.Na pewno nie był to samolot ponieważ...

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Dziennik Pokładowy

Niedziela, 18 września 2022 | Mamy najciekawszy moment w historii ludzkości– powiedzmy – ostatniego tysiąca lat. Czeka nas całkowita zmiana naszego sposobu życia. I przyszedł czas płacenia rachunku życia ponad stan. Łatwiej to wszystko znieść, kiedy spojrzy się na rzeczywistość wokół jak na przepiękną mandalę z piasku tworzoną przez tybetańskich mnichów. Jest piękna także dlatego, że na końcu znika...

czytaj dalej

FILM FN

NIEZWYKŁE LOSY PILOTÓW (II WŚ)

archiwum filmów

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.