Dziś jest:
Środa, 18 października 2017

Szczęście występuje gdy to, co myślisz, to co mówisz i to co robisz jest w harmonii.
Mahatma Gandhii

Komentarze: 19
Wyświetleń: 5098x | Ocen: 9

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Śr, 11 paź 2017 10:10   
Autor: FN, źródło: FN   

SKAN TYSIĄCLETNIEJ FIGURY BUDDY OKAZAŁ SIĘ SENSACJĄ

W holenderskim muzeum w Amersfoot znajduje się statua Buddy. Jej wiek oceniono na ok. tysiąca lat, gdyż powstała na przełomie XI i XII wieku. Figurę postanowiono przeskanować. Okazało się, że wewnątrz posągu są szczątki buddyjskiego mnicha ze znanej chińskiej szkoły medytacji. Jego imię to Liuquan.

 

 

Niezwykłe okazało się to, że wewnątrz statui jest całkowicie zmumifikowane ciało mnicha.


 

 

 

Dziękujemy wszystkim naszym czytelnikom za listy, e-maile i wiadomości przesyłane na wiele różnych sposobów (twitter, facebook, wewnętrzny system komunikacji serwisu itp.) Ta istna lawina informacji dzięki wieloletniemu doświadczeniu i bardzo sprytnym rozwiązaniom trafia do naszej Bazy Danych, która od kilku tygodni jest całkowicie zmieniana. Oczywiście tego nie zauważycie w serwisie (poza np. takimi publikacjami jak ostatnia w dziale XXI PIĘTRO), ale dla nas to absolutny przełom. Będzie prościej, przejrzyściej, logiczniej. Jeśli ilość przeróżnych informacji gromadzonych od 25 lat przekroczyła dawno 100 tysięcy (!), to tylko z pomocą najnowszych rozwiązań informatycznych możemy zapanować nad takim zbiorem. Ale jest coraz lepiej!


Komentarze: 19
Wyświetleń: 5098x | Ocen: 9

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Śr, 11 paź 2017 10:10   
Autor: FN, źródło: FN   


Komentarze (19)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.

Czw, 12 paź 2017 15:15 | ocena: + 1

logic | Gość

Może kiedyś wróci do tego ciała i je odbuduje. Jakiś czas temu przyszło mi do głowy że zwykła materia i energia jest połączona z ciemną materią i energią. Tzn. każdy atom zwykłej materii i każdy kwant zwykłej energii posiada odpowiedniki w ciemnej materii i energii z którym jest związany. Ciemna materia i energia to sfera ducha jak byśmy to nazwali, wiec istoty bardzo zaawansowane mogą odbudować swoje matrialne ciało wyłącznie siłą woli.

Rozwiń odpowiedzi (3) Dziękujemy za ocenę.

Czw, 12 paź 2017 15:59 | brak oceny

George | Gość

@logic, w jakim niby celu? Albo już się gdzieś tam dobrze ustawił albo cyklicznie wraca do nowych ciał.

Rozwiń odpowiedzi (1) Dziękujemy za ocenę.

Czw, 12 paź 2017 16:00 | brak oceny

logic | Gość

@George, Może żeby ludzi zainspirować ? ale to nie teraz jak bedą gotowi.

Rozwiń odpowiedzi (1) Dziękujemy za ocenę.

Czw, 12 paź 2017 16:43 | ocena: + 2

George | Gość

@logic, może i masz rację. Mnie osobiście zainspirowało coś innego. Otóż trafiłem na film, na którym demonstruje się materializację. Nie wydaje mi się, żeby wykonawczyni chodziło o popis cyrkowy ale właśnie od inspirację, tzn. demonstrację, że rzeczywistość nie jest taka jaką postrzegają nasze oczy.
https://www.youtube.com/watch?v=tfrQwmI2-VQ&t=2112s

Rozwiń odpowiedzi (2) Dziękujemy za ocenę.

Czw, 12 paź 2017 21:27 | ocena: -1

brodacz | Załogant

@George, a nie zastanowiło cię dlaczego ta babka tak sepleni?

Rozwiń odpowiedzi (1) Dziękujemy za ocenę.

Czw, 12 paź 2017 22:04 | ocena: + 1

George | Gość

@brodacz, zastanawia mnie dlaczego jej angielski robi na Tobie większe wrażenie niż wypluwanie diamentów. Czy pomimo jej seplenienia cokolwiek zrozumiałeś z jej prelekcji? Jej angielski jest w porządku, obawiam się, że niektórzy jednak nie dorośli do tematu, skupiając się na takich pierdołkach jak wymowa.

Rozwiń odpowiedzi (1) Dziękujemy za ocenę.

Pt, 13 paź 2017 10:58 | brak oceny

dziad_Jag | Gość

@George, Ma rację! Gdyby ta pani wypluwała prawdziwe diamenty, to byłaby już najbogatszą kobietą na świecie. Nie rozumiem Ciebie! Piszesz takie mądre posty, a za chwilę wierzysz w głupoty.

Rozwiń odpowiedzi (1) Dziękujemy za ocenę.

Pt, 13 paź 2017 11:48 | ocena: + 1

George | Gość

@dziad_Jag, a po co jej diamenty skoro wygląda na szczęśliwą? Jeśli sam ich pożądasz to nie oznacza jeszcze, że wszyscy pozostali mają obowiązek czuć to samo. Czy naprawdę uważasz, że absolutnie wszyscy muszą być opętani bogactwem? Poza tym nie chodzi o prawdziwe/nieprawdziwe i czy je drukuje w żołądku czy gardle, tylko sam fakt. Poza tym, wkleiłem ten link jako ciekawostkę i nie mam zamiaru zajmować w tej sprawie żadnego stanowiska.

Dziękujemy za ocenę.

Czw, 12 paź 2017 22:02 | ocena: + 2

promagna | Załogant

@George,

Ciekawy ten film. Zastanawia mnie tylko jedna sprawa. O ile perły tworzą się naturalnie w macicy perłowej, to brylanty są diamentami szlifowanymi przez jubilerów.

Jest jeszcze dziewczynka, która z oczu wyciąga kryształki diamentów, czyli surowe nieoszlifowane kamienie.

https://www.cda.pl/video/26066f

Rozwiń odpowiedzi (2) Dziękujemy za ocenę.

Czw, 12 paź 2017 22:22 | ocena: + 1

George | Gość

@promagna, wiem tyle co Ty. Po prostu dzielę się tą ciekawostką. Szlifowane diamenty czyli brylanty pewnie wizualizowała, nie ważne jak się nazywają. Gdyby medytowała na złote zęby też by je pewnie wypluła (ciekawe czy z prawdziwego złota i jakiej próby). Nie mam pojęcia z czego są te perły ale jeśli jest tego świadoma to pewnie zbiera do kupy odpowiednie atomy i co tam jeszcze tworzące strukturę masy perłowej. Wydaje mi się, że nie jest tu ważna materializacja samych klejnotów lecz dzielenie się wiedzą jak to wszystko współdziała (energia, świadomość, umysł, empatia). Uważam, że sam przekaz jest ważniejszy niż demonstracja. Jak już wcześniej wspominałem z narażeniem życia, warto posłuchać (za darmo) innych, zamiast się pakować w instytuty badawcze, akceleratory itp. (na koszt społeczeństwa oczywiście). Tak czy siak ciekawa sprawa.

Rozwiń odpowiedzi (1) Dziękujemy za ocenę.

Pt, 13 paź 2017 00:27 | ocena: + 1

promagna | Załogant

@George,

Wiesz czym jest ta technologia? Ludzkie ciała tych osób są wyposażone w dodatkowe implanty biologiczne. My nazywamy to obecnie drukarkami 3D. Ludzie, którzy przejawiają ten fenomen nawet nie wiedzą, dlaczego to mają. Same urządzenia mogą być częścią, którychś z gruczołów wewnątrz organizmu. Z pewnością są dwa elementy. Pierwszy jest bezpośrednio podłączony do centralnego układu nerwowego cieniutkim kabelkiem (mikrotubuliną), a drugim kabelkiem podłączony jest do nanodrukarki 3D. Wejscia na błonach wewnętrznych do tych urządzeń mogą być zasklepiane w mięśniach twarzy, w tkankach gardła, w oczodole, czy koło języczka na podniebieniu lub pod językiem. Badanie endoskopowe i RTG nie wykryje tego, bo to są miękkie tkankowe elementy tych urządzeń. Tylko USG, czy rezonans magnetyczny może to wykryć, ale i z tym, uważam może być problem.

Ja już dość dawno kapnąłem się, że to nie jest efekt boskości, tylko nanotechnologii cywilizacji, która nas kontroluje z jakiegoś powodu. Większość ludzi nazywa ich bogami, awatarami itd. Przy okazji omawiania wielkiego wybuchu napisałem @brodaczowi, co wiem i sądzę na ten temat.

Czw, 5 paź 2017 10:41
https://www.nautilus.org.pl/artykuly,3402.html?showCommentId=110092#comment_id110092#comments

Aby to urządzenie funkcjonowało jak maszyna w człowieku, jego rodzice obowiązkowo muszą być przygotowani do tego procesu. Opiszę to najprościej, jak można. Rodzicom bez ich wiedzy implementuje się w ich ciałach implanty, które są podłączone do mózgu. Z tego poziomu wysyłane są informacje (udoskonalony program kodu DNA) do narządów rozrodczych. Oocyty i plemniki mają odmienne dwa programy zmienionego kodu genetycznego dla komórki macierzystej. Podczas zapłodnienia cały proces jest już automatycznie sterowany przez ten nowy podwójny program. Rodzi się dziecko z udoskonalonym biologicznie ciałem nawet nie wiedząc, że ma jakieś inne właściwości. Po kilku latach zaczyna się włączać program główny. Jedni ludzie materializują diamenty, drudzy brylanty i perły, awatarzy jak Sai Baba tworzył pierścienie, kamienie szlachetne, lingamy, złoto, ale są również ludzie, którzy produkują jakieś nitki, jak w chorobie Morgellonów. Ci ludzie mają różne wersje oprogramowania nanodrukarki 3D. Jeden program tworzy tylko diamenty, a inny tworzy wszystko o czym pomyśli człowiek. Albo nawet nie może tego myślami opanować.

Wersje tych programów są implantowane najpierw w zwierzętach niższych gatunków, niż człowiek. Dlatego co jakiś czas słychać w mediach, że czupakabra wyssała całą krew ze stada owiec, czy drobiu. We krwi zwierząt robi się eksperymenty z nowymi wersjami nanomaszyn molekularnych.

Dziękujemy za ocenę.

Czw, 12 paź 2017 22:27 | ocena: + 1

George | Gość

@promagna, o wspomniane dziewczynce było swojego czasu głośno. Wydaje mi się, że takich przypadków materializacji jest więcej. Niektórzy się z tym nie wychylają mając ku temu swoje powody.

Dziękujemy za ocenę.

Pt, 13 paź 2017 10:51 | brak oceny

dziad_Jag | Gość

@logic, Będzie wesoło jak się odrodzi w środku figury...He, he!

Dziękujemy za ocenę.

Pt, 13 paź 2017 11:08 | brak oceny

dziad_Jag | Gość

@logic, Ciemna materia sferą ducha...Ale pojechałeś po bandzie. Nikt nie potrafi odbudować ciała ludzkiego. Utrzymasz kontrolę mentalną nad miliardami cząsteczek organicznych? I to jednocześnie? Spróbuj stworzyć mentalnie chociażby zwykły cukier... Mózg Ci uszami wycieknie z wysiłku! A te rozmaite cudotwórce plujące czy płaczące diamentami to cyrkowe sztuczki i nic więcej!

Dziękujemy za ocenę.

Czw, 12 paź 2017 10:05 | ocena: + 1

brodacz | Załogant

Gwoli wyjaśnienia, to nie posąg Buddy lecz figura mnicha. Budda zawsze miał nakrycie głowy. W ten sposób łatwo odróżnić która figura kogo przedstawia. Oczywiście w tym względzie również nastąpił rozłam, i dziś Buddyzm zachodnioazjatycki uznaje figury Buddy "łysego", ale to raczej z braku laku...

Rozwiń odpowiedzi (1) Dziękujemy za ocenę.

Czw, 12 paź 2017 11:33 | brak oceny

George | Gość

@brodacz, słuszna uwaga. Wszelkie wizerunki i figury buddy jako symbolu oświeconego umysłu reprezentują jego cechy. Np. długie małżowiny uszne to symbol cierpliwości (tolerancji), konkretny układ dłoni, czyli mudry (jest ich ileś tam) jeszcze coś innego, szaty i jego kolor oraz ew. atrybuty w dłoniach - każdy z tych szczegółów reprezentuje konkretną cechę. Drobne półkule na głowie to nie fryz lecz ślimaki (symbol) które go ochładzają. Budda ma zawsze odkryte prawe ramię. Tych symboli jest bodajże kilkadziesiąt (choć mogę się mylić). Nasz łysy mnich ma ew. jedynie długie uszy a jego układ dłoni całkowicie go dyskwalifikuje jako buddę. Choć miał i pewnie nadal ma niewątpliwie zasługi jako wspaniały nauczyciel i być może jest w jakimś stopniu oświecony, nie jest buddą. Siedzenie w tzw. lotosie również o niczym nie świadczy. Dlatego uważam, że po ostatniej jego medytacji, pozostawiono go w pozycji lotosu a później zmumifikowano nie zmieniając pozycji ciała. Pozostaje kwestia zabezpieczenia zewnętrznego i odtworzenia rysów twarzy. Prawdopodobnie posąg jest gliniany a na jego powierzchni poprzyklejano cieniutkie plastry złota (dostępne i specjalnie niedrogie nawet dzisiaj), choć nie wykluczam że to co widzimy to jakaś specjalna farba.

Dziękujemy za ocenę.

Śr, 11 paź 2017 13:24 | ocena: + 1

Januszek | Załogant

W tym kręgu kulturowym to żadna sensacja.

Dziękujemy za ocenę.

Śr, 11 paź 2017 11:45 | ocena: + 10

dziad_Jag | Gość

W Tybecie inkarnowanych opatów po śmierci gotowano w maśle i po pokryciu mumii złotą blachą i i drogimi kamieniami sadzano w swoistej galerii. Widocznie ten zwyczaj dotarł także do Chin. Rzeczony Liu Quan musiał być jakąś "szychą" jeśli zrobiono z niego posąg!

Rozwiń odpowiedzi (1) Dziękujemy za ocenę.

Śr, 11 paź 2017 20:39 | ocena: + 2

George | Gość

@dziad_Jag, wkrótce dotrze i do Polski. Pierwszego kandytata już byśmy mieli.

Dziękujemy za ocenę.

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Nick / imię i nazwisko

Email

Treść komentarza:

Zabezpieczenie przeciw-spamowe

Ilość UFO na obrazie
* Publikując komentarz oświadczasz, iż zapoznałeś się oraz akceptujesz regulamin naszej strony.

szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

Projekt FN 'Atlas Chmur' - kolejne zdjęcia trafiły do projektu. Prezentujemy je w dziale PROJEKTY FN w naszej KAJUCIE ZAŁOGI  ... wystarczy się zalogować i kliknąć na ikonkę KAJUTA ZAŁOGI ... zapraszamy! ..

UFO24

więcej na: emilcin.com

Wczoraj, 07:14 | 9 czerwca 2017 kamera ustawiona w okolicach wulkanu Yellowstone zarejestrowała przelot ciekawego obiektu UFO. Film z tego wydarzenia właśnie pojawił się w serwisie youtube.com - film jest do obejrzenia w dziale ŚWIAT w naszym ufologicznym serwisie www.emilcin.com ... ... ...

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Dziennik Pokładowy

Wtorek, 19 września 2017 | Wiele osób myśli, że tak ‘będzie zawsze’. Co roku będą nowe modele samochodów, linie lotnicze będą otwierały nowe połączenia do egzotycznych miejsc, deweloperzy będą stawiali coraz to nowe domy na ostatnich wolnych terenach wokół miast, a życie ludzi przyszłości będzie przypominało to nasze, obecne życie. Ale dramatycznie się mylą – na naszych oczach właśnie kończy się krótki i bezwzględny okres w...

czytaj dalej

FILM FN

DEZYDERATA - ten tekst pomógł wielu ludziom znaleźć spokój ducha...

archiwum filmów

Informacje z Hydepark "N"25 sierpnia :: Dowód na to, że żyjemy w hologramie? Nauka dochodzi do coraz bardziej zaskakujących wniosków na temat natury naszej rzeczywistości. Czy jest możliwe, że świat to hologram?: viewtopic.php?f=33&t=5532
25 sierpnia :: Paradoks bilardowy - podróże w czasie Dyskusja na temat hipotez dotyczących podróży w czasie od trochę innej strony. Możliwe, czy nie? Oto jest pytanie: viewtopic.php?f=53&t=5626
2 listopada :: Cybernetyka, SI i etyka maszyn - do czego zaprowadzi nas przyszłość? Dyskusja o kierunku rozwoju świata i możliwych scenariuszach. Sztuczna inteligencja, technologie i wynalazki, które zaważą na naszym gatunku: viewtopic.php?f=28&t=4291

wejdź na forum i dołącz do dyskusji

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.