Dziś jest:
Piątek, 15 grudnia 2017

Kiedy byłem mały, zawsze chciałem dojść na koniec świata. Ryszard Riedel 

Komentarze: 28
Wyświetleń: 5771x | Ocen: 16

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Śr, 29 lis 2017 10:41   
Autor: FN, źródło: The Daily Mail   

ŚLAD PO POPRZEDNIM ŻYCIU

Jeden z naszych znajomych jest tzw. Świadkiem Jehowa. Jego poglądy na świat? Jasne. Proste. Opisane w biblii. Reinkarnacja? Podszepty szatana i oczywiście bzdura! Karma i przeznaczenie wynikające z naszych poprzednich dobrych i złych uczynków? Bzdura! Jest jedno życie, po śmierci jesteśmy w stanie „uśpienia”, aż zbudzą nas trąby zapowiadające przyjście Chrystusa i wtedy wszyscy będą sobie żyli w niebie. Babcie, prababcie, dzieci i wnukowie – razem i szczęśliwie, tak jak „obiecał Pan”.

A jednak nawet temu człowiekowi zdarzyło się coś, czego wyjaśnić nie potrafi. Ma on klasyczny tzw. ślad po poprzednim życiu. Kiedy pierwszy raz wylądował w Rzymie, to od razu „perfekcyjnie znał całe miasto”.


Rozpoznawał domy i ulice, które widział „pierwszy raz w życiu”. Bez problemu dotarł do dzielnicy i domu, który „znał jak własny”. Stał przed nim i oczom nie wierzył… Jako małe dziecko mówił rodzicom, że on kiedyś „żył w kraju, gdzie było cieplej niż w Polsce”. Od czasu do czasu dorzucał także słowa po włosku.

I oczywiście pytanie: czy przez myśl mu przeszło, że kiedyś w poprzednim wcieleniu żył we Włoszech? Oczywiście, że nie! Na pytanie jak to tłumaczy uśmiechnął się i szybko zmienił temat.

Tymczasem zdarzają się dzieci w sposób olśniewający, czy wręcz paraliżujący wykazujące się talentem czy wiedzą o „jakieś dziedzinie życia”. Ludzie zakładający, że dusze dzieci „nigdy wcześniej nie żyły na ziemi” oczywiście komentują to rubasznym śmiechem, że „są zdolne do tego czy tamtego i tyle”. Tymczasem my znakomicie wiemy, że może być w tym coś więcej niż tylko „fenomenalne uzdolnienia dzieci”. Przykład z ostatnich godzin, który zauważyła nasza czytelniczka.

Od: [dane do wiad. FN]

Ostatnio w mediach natrafiłam na taki filmik:

http://deser.gazeta.pl/deser/7,111858,22707967,stewardesa-zabrala-5-latka-do-kokpitu-gdy-zaczal-mowic.html#Czolka3Img2

Ja obejrzałam to nagranie (z nota bene bardzo sympatycznym chłopczykiem) także na youtube to do głowy przyszło mi to samo co wielu komentującym.

Pozdrawiam :)

P.S. Bardzo lubię Was czytać, interesują mnie wszystkie aspekty o których piszecie. Nie przestawajcie!

 

Dziękujemy za miłe słowa i zapewniamy Panią, że my „dopiero zaczynamy przygodę i zaledwie się zaczęliśmy rozpędzać”, więc może być Pani spokojna o pokład okrętu Nautilus. ;)

Poniżej historia opisana w tym artykule.


Adam ma zaledwie 5 lat, a swoją wiedzą zadziwił wykwalifikowanych pilotów. Po jego wizycie w kokpicie już wiemy, kim zapewne zostanie w przyszłości.

 

 

Mały Adam Mohammed Amer podczas lotu do Abu Zabi opowiedział jednej ze stewardes o swojej miłości do samolotów. Kobieta postanowiła zrobić chłopcu wyjątkowy prezent i po wylądowaniu na lotnisku zaprowadziła go do kokpitu. Tam maluch zadziwił nie tylko ją. W osłupienie wprawił nawet zawodowych pilotów.

 

Adam doskonale wiedział, do czego służą poszczególne przyciski. Z przejęciem opowiadał o tym, jak działają i są zbudowane samoloty. Kiedy zauroczony chłopcem kapitan spytał, kim ten chciałby zostać w przyszłości, malec bez wahania stwierdził: kapitanem, tak jak Ty.

 

Kapitan Samer Yakhlef nie tylko sfilmował zachowanie pięciolatka w samolocie, ale też przygotował dla niego wspaniałą niespodziankę. Chłopiec dostał niebywałą okazję by usiąść za sterami symulatora lotów. Oczywiście doskonale wiedział, jak sterować maszyną:

 

Jak podaje Daily Mail, chłopiec w przyszłości chciałby zostać kapitanem samolotu, a w swoje podróże zabierać będzie... nauczycielkę angielskiego. Adam chciałby pokazać jej Londyn i polecieć do Ameryki oraz na oba bieguny.

 


Historia bardzo ciekawa, choć nie wiemy, czy ktoś zapytał tego chłopca o to, czy „pamięta swoje poprzednie wcielenie jako pilota”. Znając życie pewnie tak jest, choć rodzina zaskoczona słowami chłopca może je starannie pomijać zwłaszcza, kiedy ich religia potępia reinkarnację w czambuł.

W naszym archiwum mamy historię dziecka, które w poprzednim wcieleniu było pilotem. Ale nie samolotu pasażerskiego, ale myśliwca – naprawdę obowiązkowa sprawa dla wszystkich, których interesuje reinkarnacja.


Na koniec polecamy obejrzenie jednego odcinka ze znakomitej serii „Moje Poprzednie Wcielenie”, którą oczywiście całą mamy zarchiwizowaną w naszej Bazie FN. Na potrzeby tej publikacji w serwisie vimeo.com prezentujemy jeden wybrany odcinek.

 

Komentarze: 28
Wyświetleń: 5771x | Ocen: 16

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Śr, 29 lis 2017 10:41   
Autor: FN, źródło: The Daily Mail   


Komentarze (28)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.
1 2

Pon, 4 gru 2017 17:20 | ocena: + 3

Sad | Gość

Ale nie wiem, skąd założenie, że to z "poprzedniego życia". W wywiadzie jego ojciec powiedział, że syn interesuje się samolotami po prostu i ma trochę wiedzy o nich, bo lubi czytać o lotnictwie. Więc nie wiadomo.
Ale można się zastanawiać, czy takie dość mocne zainteresowanie nie jest właśnie śladem reinkarnacji. Syn mojego znajomego od najmłodszych lat interesował się wyłącznie maszynami budowlanymi. Na widok koparki czy zwykłej betoniarki świeciły mu się oczy. I tylko takie zabawki akceptował. Ale nikt nie przywiązywał do tego wagi. Gdy miał kilka lat rodzice pojechali z nim do znajomych na południe Polski. Po drodze mijali jedną z dzielnic Krakowa, nagle chłopak powiedział z tylnego siedzenia: "Tato, ja tu mieszkałem". Mój znajomy myślał, że syn fantazjuje, więc pyta ze śmiechem "A kiedy niby?". A chłopak na to: "No jak byłem dorosły. Tam jest taka ulica, która idzie w dół, potem zakręt i dwa domy obok siebie." No to zjechali z trasy i okazało się, że wszystko się zgadza. Syn mu jeszcze powiedział, że codziennie chodził tędy do pracy na budowie, miał płaszcz, kapelusz i teczkę. Później mój znajomy próbował wyciągnąć od syna coś więcej, ale ten z biegiem czasu nie pamiętał nawet tego, co wtedy powiedział.

Dziękujemy za ocenę.

Pon, 4 gru 2017 17:16 | ocena: -5

Janek | Gość

Mały Mohammed jest już uczony pilotażu, a w przyszłości będzie rozwalał wieżowce?

Dziękujemy za ocenę.

Nie, 3 gru 2017 22:20 | ocena: + 2

Ddd | Gość

https://wiadomosci.wp.pl/w-poprzednim-zyciu-mieszkalem-w-paryzu-i-bylem-malarzem-marek-suski-jakiego-nie-znacie-6193993786534017a

"Czasem się śmieję, że w poprzednim życiu mieszkałem w Paryżu i byłem malarzem" - zdradził poseł Marek Suski :-)

Dziękujemy za ocenę.

Pt, 1 gru 2017 06:18 | ocena: + 5

Heratt | Gość

Na łamach Fundacji Nautilus pojawiła się pewnego razu teza jakoby Lech Wałęsa był inkarnacją Józefa Piłsudzkiego. Zatem czy Jarosław Kaczyński móże być inkarnacją Romana Dmowskiego? Obaj wężowie stanu nienawidzą siebie i zwalczają.

Czy wszechwiedząca Fundacja mogłaby zbadać ten wątek?

Dziękujemy za ocenę.

Czw, 30 lis 2017 23:43 | brak oceny

Wiedzący | Gość

Ogłupienie narodu jest wprost proporcjonalnie do jego religijność. Kiedy nasi stwórcy już nas zaprojektowali przekazali nam też instrukcję obsługi naszych bioelektronicznych układów. Instrukcja ta gwarantuje nam prawidłowe działanie naszego organizmu a co najważniejsze mózgu czyli głównego procesora. Każde odstępstwo od ww instrukcji sprawia że układ zaczyna zawodzić czytaj chorować a nieprawidłowo zasilany procesor czyli mózg zaczyna kierować się wiarą zamiast wiedzą. To wiara jest przyczyną wszelkiego zła...W technice każdy inżynier do każdego urządzenia które zaprojektuje ,,daje"instrukcję obsługi, oni też nam ją dali. Polak opublikował tą instrukcję nazywa się dr Jan Kwaśniewski książka nosi tytuł Dieta optymalna. Proszę się nie zrażać słowem dieta. Książka jest szokująca....

Dziękujemy za ocenę.

Czw, 30 lis 2017 18:13 | ocena: + 2

Iceman | Załogant

Jak reinkarnacja istnieje i jest faktem,to jest źle wykonana przez Stwórcę.Popatrzmy na zachowanie ludzi.Na przestrzeni ostatnich lat nic się nie zmieniło w ich zachowaniach.Powiem więcej jest jeszcze gorzej.

Rozwiń odpowiedzi (3) Dziękujemy za ocenę.

Czw, 30 lis 2017 21:59 | ocena: + 5

Elfka | Gość

@Iceman, to nie Bóg nawalił tylko ludzie,ludzie mają wolną wolę i on to szanuje.

Dziękujemy za ocenę.

Czw, 30 lis 2017 22:01 | brak oceny

George | Gość

@Iceman, tu masz wyjaśnienia.
https://m.youtube.com/watch?v=qVBVS0okn0Y

Dziękujemy za ocenę.

Pt, 1 gru 2017 11:30 | ocena: + 2

ironfan | Załogant

@Iceman,
Nie jest problemem wadliwość reinkarnacji tylko fakt, ze ludzie w nią nie wierzą i nie biorą pod uwagę w swoim życiu. Gdybyśmy mieli tą wiedzę od początku wbijaną do bańki zamiast paciorków to nasze decyzje mniej lub więcej byłyby podejmowane przez pryzmat poprzedniego a przede wszystkim kolejnego życia.

Rozwiń odpowiedzi (1) Dziękujemy za ocenę.

Pt, 1 gru 2017 15:42 | ocena: -1

George | Gość

@ironfan, bardzo słusznie. W naszej tradycji wygodniej jest wyspowiadać się i dalej grzeszyć niż brać odpowiedzialność za swoje czyny.

Dziękujemy za ocenę.

Czw, 30 lis 2017 08:03 | ocena: + 10

Realysta | Gość

Nie chce podważać reinkarnacji gdyż sam w nią wierze ale obawiam się, ze to tutaj to ckliwa i wyreżyserowana reklama lini lotniczych.

Rozwiń odpowiedzi (1) Dziękujemy za ocenę.

Czw, 30 lis 2017 12:15 | brak oceny

George | Gość

@Realysta, których linii lotniczych? Zwykle reklamuję się konkretną a nie wszystkie. Ale zgadzam się, że zdrowo jest mieć wątpliwości. Chłopiec, możliwe że zachował pamięć z poprzedniej inkarnacji ale co powiedzieć o 4 latce biegle władającej 7 językami, łącznie z czytaniem? Inkarnacja poliglotki? No i ten akcent. Osobiście uważam, że to może być poszlaka w sprawie ale z dowodem byłbym ostrożny.
https://www.youtube.com/watch?v=28wj5yjdWsc
https://www.youtube.com/watch?v=2AYbNvArCnc

Dziękujemy za ocenę.

Czw, 30 lis 2017 07:41 | ocena: + 9

Rimobul | Załogant

Super historia, kolejna z wielu potwierdzająca jedyną "logikę" w naszym pomylonym świecie. Oczywiście "pragmatycy" tj. jak wspomniany w artykule Świadek Jehowy czy np. ultra katolicy (jak moi dwaj Przyjaciele) nigdy w takie "bzdury" przecież nie wiedzą. Heh, jeden z moich Przyjaciół omija ten temat jak "diabeł święconej wody" w ogóle go nie podejmując a drugi Przyjaciel dostaje tzw. "głupawki". Nie polemizuje tylko "ośmiesza", oczywiście tylko z jego punktu widzenia. Wiedzy w tej materii naturalnie nie ma żadnej ale ośmiesza bo... po prostu ośmiesza. Ot tak. Wracając do meritum reinkarnacja jest jak wspomniałem jedyną "logiką" w tym co nas otacza bo przecież wizja chrześcijańska "BOGA" tj. Kreacji jak nazywa to wg mojej oceny bardzo słusznie DOWÓDZTWO NASZEGO OKRĘTU - to osiemdziesięcioletni staruszek, postawny mężczyzna z siwą brodą i... w koszuli nocnej i sandałach. Haha! Zawsze się zastanawiałem czy "BÓG" w tej koszuli nocnej na pod spodem majtki czy też sirdol mu zwisa swobodnie:) Oczywiście proszę o wybaczenie tych co może to razić, jednakowoż drodzy Chrześcijanie a nade wszystko dobrzy polscy wyznawcy wiary rzymsko-katolickiej, szczególnie Ci co leżycie co niedzielę w kościołach swoich a sąsiada zamordowalibyście za to, że ma ciup lepszy samochód czy lepszy telewizor... jesteście zwyczajnie w takiej wizji "BOGA" a właściwie owej Kreacji śmiesznie zabawni. Ot moja taka mała dygresja. Bowiem czemu niby "Bóg" jest biały, stary i... w nocnej koszuli i sandałach? Co? Czemu to nie super lasencja w szpilka i dużymi cycuszkami? Haha:) Prawda, ze tak samo głupie? Ech... do roboty trza wracać. Pozdrawiam Załogę NAUTILUSA!

Dziękujemy za ocenę.

Śr, 29 lis 2017 19:24 | ocena: + 1

Albert | Gość

"wal" Trzeba mieć ptasią wiedze żeby to tak skomentować.

Rozwiń odpowiedzi (1) Dziękujemy za ocenę.

Czw, 30 lis 2017 10:09 | ocena: -2

qqq | Gość

@Albert, trzeba miec ptasi mózg żeby wierzyć w takie bredniejakreinkarnacja...

Rozwiń odpowiedzi (1) Dziękujemy za ocenę.

Czw, 30 lis 2017 10:39 | ocena: + 3

czytelnik | Gość

@qqq, Czemu od razu piszesz o ptasim mózgu. Ja tez uważam ze teoria o reinkarnacji jest najbardziej prawdopodobna wśród wielu teorii filozoficzno - religijnych. W przeciwieństwie do dowództwa Okrętu Nautilus ciągle uważam jedynie ze ta teoria jest wysoce prawdopodobna a nie pewna jak grawitacja , niemniej jeżeli uważasz ze reinkarnacja jest ,, fałszywa ,, to przedstaw rzeczowe argumenty przeciw , a nie obrażaj innych

Rozwiń odpowiedzi (1) Dziękujemy za ocenę.

Czw, 30 lis 2017 11:13 | brak oceny

qqq | Gość

@czytelnik, pierszy i na razie jedyny argunemt to taki że jeszcze nikt nie udowodnił ze reinkarnacja jest prawdziwa...a opowieści ludzi że cos pamiętaja to żaden dowód a większośc to zbiegi okoliczności lub zwykła fantazja...

Rozwiń odpowiedzi (2) Dziękujemy za ocenę.

Czw, 30 lis 2017 14:39 | ocena: + 1

czytelnik | Gość

@qqq, Zalezy co dla ciebie jest niepodważalnym dowodem. I czy w ogóle sa 100 proc dowody. Wezmy grawitacje , - jak skoczysz z paru metrow to sie potluczesz , Newton potem Eintsein opisali grawitacje w rownaniach matematycznych . Ostatnio odkryto fale grawitacyjne. Czy wiec dowód na istnienie grawitacji jest 100 procentowy. Wydaje sie ze tak , ale wedlug niektorych naukowcow wcale nie . - bo jesli wszystko co nas otacza , w tym i my sami to jedynie projekcja bardzo zawansowanego komputera [ a tak uwaza np Musk i wielu wspolczesnych fizykow teoretykow ] to i grawitacja nie istnieje. Jest tylko jej projekcja stwarzajaca wrazenie dzialania grawitacji. Podobnie z reinkarnacja .Istnieje bardzo duzo relacji potwierdzajacych istnienie tego zjawiska. Oczywiscie 100 proc dowod jest niemozliwy ale prawdopodobienstwo istnienia zjawiska jest wysokie. Podobno w Ameryce jest miasto Nowy Jork ale ja w nim nigdy nie bylem Teoretycznie moglbym uznac ze nie istnieje to miasto a to co opowiadaja inni , co jest opisane w atlasach geograficznych to jedynie czyjes fantazje i konfabulacje. Podobnie ze szczepionkami Istnieja miliardy ludzi uratowanych dzieki szczepieniom. Wystarczy pojsc na starszy cmentarz zeby zobaczyc ile dzieci umieralo gdy tych szczepionek nie bylo . A mimo to istnieje spora grupa ludzi mowiacych ze szczepionki to mistyfikacja i bardziej one szkodza jak pomagaja. Analiza statystyczna pozwala latwo obalic takie tezy Podobnie z reinkarnacja . Liczne udokumentowane lepiej lub gorzej zeznania wielu ludzi na calym swiecie pozwalaja domniemywac ze zjawisko moze byc realne ale dowodu na 100 proc nie ma Tak jak na wszystkie zjawiska wkolo nas.

Rozwiń odpowiedzi (1) Dziękujemy za ocenę.

Czw, 30 lis 2017 20:20 | brak oceny

George | Gość

@czytelnik, jeśli założymy, że wszystko czego doznajemy jest projekcją, to logicznym się wydaje, że nie ma czego udowadniać. Istnienia projekcji też nie udowodniono. Załóżmy na chwilę, że grawitacja nie istnieje (to iluzja) a my spadamy do ciemnej dziury w chodniku i lądujemy w szpitalu ze złamanym kikutem, to czy nasz ból też jest projekcją? I czy twierdzenie, że wszystko jest iluzją czy jak kto woli projekcją zwalnia nas od odpowiedzialności za postępowanie? Logiczną zasadność istnienia reinkarnacji wyłożył australijski mnich na filmie który wraz z Koolem polecamy. Z filmu możemy się dowiedzieć dlaczego nie istnienie reinkarnacji jest nielogiczne. Nie czepiam się ale gdybyśmy z uwagą obejrzeli film o którym wspominam nie mielibyśmy tu wieloletnich, cyklicznie powtarzanych dysput typu to bzdury, reinkarnacja istnieje, nie istnieje i tak bez końca. Podejrzewam, że mało kogo tutaj stać na poświęcenie pół godziny na zapoznaniu się z argumentami wspomnianego mnicha, który w dostępny i logiczny tłumaczy jak to wszystko działa. Tak więc wcale bym się nie zdziwił, że w tym wątku nadal będą się pojawiać głupie komentarze. Zresztą takie same od lat. Ciekawostką jest wyjaśnienie, gdzie leży źródło niechęci w akceptacji reinkarnacji. Odpowiedź - w wydarzeniach z poprzedniego życia a konkretnie w lęku. Drugą ciekawostką jest możliwość projektowania swojej przyszłości. Bardzo ciekawe.

Dziękujemy za ocenę.

Czw, 7 gru 2017 10:20 | brak oceny

George | Gość

@qqq, udowodnij że jest nieprawdziwa.

Dziękujemy za ocenę.

Śr, 29 lis 2017 18:05 | ocena: + 2

Kooler | Gość

Wyklad o reinkarnacji https://m.youtube.com/watch?v=qVBVS0okn0Y

Dziękujemy za ocenę.

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

STRONA
1 2
* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Nick / imię i nazwisko

Email

Treść komentarza:

Zabezpieczenie przeciw-spamowe

Ilość UFO na obrazie
* Publikując komentarz oświadczasz, iż zapoznałeś się oraz akceptujesz regulamin naszej strony.

szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

Z POCZTY DO FN ... Witam. Odnośnie artykułu 'SKY WRITING' to inne ,ale znaki pisane na niebie były widoczne i nad Polską. Było to ok. 1972-75r. Na pewno były widoczne na Lubelszczyźnie,na pewno w niedzielę i było to opisane w poniedziałkowym dzienniku (Sztandar Ludu lub podobny tytuł). W tytule artykułu było coś o 'kryształkach lodu' które utworzyły takie znaki. Nie mogę odszukać w archiwach tego artykułu. Na pewno było też zdjęcie tego zjawiska. Może Fundacja ma większe możliwości poszukiwawcze...

UFO24

więcej na: emilcin.com

Dziś, 02:48 | Witam serdecznie załogę NAUTILUSA!  Dzisiaj [13 grudnia 2017 - przyp. FN] w południe zaobserwowałam dziwny obiekt na niebie. Było gdzieś około godziny 13- tej. Patrząc przez okno w kuchni dostrzegłam na niebie białą kule. Z początku pomyślałam, że to balon albo jakaś planeta. Jednak nie mógł być to balon, gdyż nic pod kulą nie wisiało. Kula poruszała się powoli jednak z czasem zaczęła się zmniejszać aż stała się świecącym punktem na niebie. A zjawisko było obserwowane jakieś 14 km od Opola...

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Dziennik Pokładowy

Poniedziałek, 13 listopada 2017 | Ludzie chyba nie dostrzegli mocy tekstu o zdjęciach w Emilcinie, które zostały wykonane 5 listopada 2017. Ot, kolejny tekst w serwisie FN… o czym tu mówić? Ale to błąd.

czytaj dalej

FILM FN

Informacje z Hydepark "N"25 sierpnia :: Dowód na to, że żyjemy w hologramie? Nauka dochodzi do coraz bardziej zaskakujących wniosków na temat natury naszej rzeczywistości. Czy jest możliwe, że świat to hologram?: viewtopic.php?f=33&t=5532
25 sierpnia :: Paradoks bilardowy - podróże w czasie Dyskusja na temat hipotez dotyczących podróży w czasie od trochę innej strony. Możliwe, czy nie? Oto jest pytanie: viewtopic.php?f=53&t=5626
2 listopada :: Cybernetyka, SI i etyka maszyn - do czego zaprowadzi nas przyszłość? Dyskusja o kierunku rozwoju świata i możliwych scenariuszach. Sztuczna inteligencja, technologie i wynalazki, które zaważą na naszym gatunku: viewtopic.php?f=28&t=4291

wejdź na forum i dołącz do dyskusji

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.