Dziś jest:
Niedziela, 29 listopada 2020

Prawdziwa podróż odkrywcza nie polega na szukaniu nowych lądów, lecz na nowym spojrzeniu.
/Marcel Proust/

Komentarze: 24
Wyświetleń: 11593x | Ocen: 17

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Śr, 29 lis 2017 10:41   
Autor: FN, źródło: The Daily Mail   

ŚLAD PO POPRZEDNIM ŻYCIU

Jeden z naszych znajomych jest tzw. Świadkiem Jehowa. Jego poglądy na świat? Jasne. Proste. Opisane w biblii. Reinkarnacja? Podszepty szatana i oczywiście bzdura! Karma i przeznaczenie wynikające z naszych poprzednich dobrych i złych uczynków? Bzdura! Jest jedno życie, po śmierci jesteśmy w stanie „uśpienia”, aż zbudzą nas trąby zapowiadające przyjście Chrystusa i wtedy wszyscy będą sobie żyli w niebie. Babcie, prababcie, dzieci i wnukowie – razem i szczęśliwie, tak jak „obiecał Pan”.

A jednak nawet temu człowiekowi zdarzyło się coś, czego wyjaśnić nie potrafi. Ma on klasyczny tzw. ślad po poprzednim życiu. Kiedy pierwszy raz wylądował w Rzymie, to od razu „perfekcyjnie znał całe miasto”.


Rozpoznawał domy i ulice, które widział „pierwszy raz w życiu”. Bez problemu dotarł do dzielnicy i domu, który „znał jak własny”. Stał przed nim i oczom nie wierzył… Jako małe dziecko mówił rodzicom, że on kiedyś „żył w kraju, gdzie było cieplej niż w Polsce”. Od czasu do czasu dorzucał także słowa po włosku.

I oczywiście pytanie: czy przez myśl mu przeszło, że kiedyś w poprzednim wcieleniu żył we Włoszech? Oczywiście, że nie! Na pytanie jak to tłumaczy uśmiechnął się i szybko zmienił temat.

Tymczasem zdarzają się dzieci w sposób olśniewający, czy wręcz paraliżujący wykazujące się talentem czy wiedzą o „jakieś dziedzinie życia”. Ludzie zakładający, że dusze dzieci „nigdy wcześniej nie żyły na ziemi” oczywiście komentują to rubasznym śmiechem, że „są zdolne do tego czy tamtego i tyle”. Tymczasem my znakomicie wiemy, że może być w tym coś więcej niż tylko „fenomenalne uzdolnienia dzieci”. Przykład z ostatnich godzin, który zauważyła nasza czytelniczka.

Od: [dane do wiad. FN]

Ostatnio w mediach natrafiłam na taki filmik:

http://deser.gazeta.pl/deser/7,111858,22707967,stewardesa-zabrala-5-latka-do-kokpitu-gdy-zaczal-mowic.html#Czolka3Img2

Ja obejrzałam to nagranie (z nota bene bardzo sympatycznym chłopczykiem) także na youtube to do głowy przyszło mi to samo co wielu komentującym.

Pozdrawiam :)

P.S. Bardzo lubię Was czytać, interesują mnie wszystkie aspekty o których piszecie. Nie przestawajcie!

 

Dziękujemy za miłe słowa i zapewniamy Panią, że my „dopiero zaczynamy przygodę i zaledwie się zaczęliśmy rozpędzać”, więc może być Pani spokojna o pokład okrętu Nautilus. ;)

Poniżej historia opisana w tym artykule.


Adam ma zaledwie 5 lat, a swoją wiedzą zadziwił wykwalifikowanych pilotów. Po jego wizycie w kokpicie już wiemy, kim zapewne zostanie w przyszłości.

 

 

Mały Adam Mohammed Amer podczas lotu do Abu Zabi opowiedział jednej ze stewardes o swojej miłości do samolotów. Kobieta postanowiła zrobić chłopcu wyjątkowy prezent i po wylądowaniu na lotnisku zaprowadziła go do kokpitu. Tam maluch zadziwił nie tylko ją. W osłupienie wprawił nawet zawodowych pilotów.

 

Adam doskonale wiedział, do czego służą poszczególne przyciski. Z przejęciem opowiadał o tym, jak działają i są zbudowane samoloty. Kiedy zauroczony chłopcem kapitan spytał, kim ten chciałby zostać w przyszłości, malec bez wahania stwierdził: kapitanem, tak jak Ty.

 

Kapitan Samer Yakhlef nie tylko sfilmował zachowanie pięciolatka w samolocie, ale też przygotował dla niego wspaniałą niespodziankę. Chłopiec dostał niebywałą okazję by usiąść za sterami symulatora lotów. Oczywiście doskonale wiedział, jak sterować maszyną:

 

Jak podaje Daily Mail, chłopiec w przyszłości chciałby zostać kapitanem samolotu, a w swoje podróże zabierać będzie... nauczycielkę angielskiego. Adam chciałby pokazać jej Londyn i polecieć do Ameryki oraz na oba bieguny.

 


Historia bardzo ciekawa, choć nie wiemy, czy ktoś zapytał tego chłopca o to, czy „pamięta swoje poprzednie wcielenie jako pilota”. Znając życie pewnie tak jest, choć rodzina zaskoczona słowami chłopca może je starannie pomijać zwłaszcza, kiedy ich religia potępia reinkarnację w czambuł.

W naszym archiwum mamy historię dziecka, które w poprzednim wcieleniu było pilotem. Ale nie samolotu pasażerskiego, ale myśliwca – naprawdę obowiązkowa sprawa dla wszystkich, których interesuje reinkarnacja.


Na koniec polecamy obejrzenie jednego odcinka ze znakomitej serii „Moje Poprzednie Wcielenie”, którą oczywiście całą mamy zarchiwizowaną w naszej Bazie FN. Na potrzeby tej publikacji w serwisie vimeo.com prezentujemy jeden wybrany odcinek.

 

Komentarze: 24
Wyświetleń: 11593x | Ocen: 17

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Śr, 29 lis 2017 10:41   
Autor: FN, źródło: The Daily Mail   


Komentarze (24)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.
1 2

Pon, 4 gru 2017 17:20 | ocena: + 4

Sad | Gość

Ale nie wiem, skąd założenie, że to z "poprzedniego życia". W wywiadzie jego ojciec powiedział, że syn interesuje się samolotami po prostu i ma trochę wiedzy o nich, bo lubi czytać o lotnictwie. Więc nie wiadomo.
Ale można się zastanawiać, czy takie dość mocne zainteresowanie nie jest właśnie śladem reinkarnacji. Syn mojego znajomego od najmłodszych lat interesował się wyłącznie maszynami budowlanymi. Na widok koparki czy zwykłej betoniarki świeciły mu się oczy. I tylko takie zabawki akceptował. Ale nikt nie przywiązywał do tego wagi. Gdy miał kilka lat rodzice pojechali z nim do znajomych na południe Polski. Po drodze mijali jedną z dzielnic Krakowa, nagle chłopak powiedział z tylnego siedzenia: "Tato, ja tu mieszkałem". Mój znajomy myślał, że syn fantazjuje, więc pyta ze śmiechem "A kiedy niby?". A chłopak na to: "No jak byłem dorosły. Tam jest taka ulica, która idzie w dół, potem zakręt i dwa domy obok siebie." No to zjechali z trasy i okazało się, że wszystko się zgadza. Syn mu jeszcze powiedział, że codziennie chodził tędy do pracy na budowie, miał płaszcz, kapelusz i teczkę. Później mój znajomy próbował wyciągnąć od syna coś więcej, ale ten z biegiem czasu nie pamiętał nawet tego, co wtedy powiedział.

Pon, 4 gru 2017 17:16 | ocena: -6

Janek | Gość

Mały Mohammed jest już uczony pilotażu, a w przyszłości będzie rozwalał wieżowce?

Nie, 3 gru 2017 22:20 | ocena: + 3

Ddd | Gość

https://wiadomosci.wp.pl/w-poprzednim-zyciu-mieszkalem-w-paryzu-i-bylem-malarzem-marek-suski-jakiego-nie-znacie-6193993786534017a

"Czasem się śmieję, że w poprzednim życiu mieszkałem w Paryżu i byłem malarzem" - zdradził poseł Marek Suski :-)

Pt, 1 gru 2017 06:18 | ocena: + 5

Heratt | Gość

Na łamach Fundacji Nautilus pojawiła się pewnego razu teza jakoby Lech Wałęsa był inkarnacją Józefa Piłsudzkiego. Zatem czy Jarosław Kaczyński móże być inkarnacją Romana Dmowskiego? Obaj wężowie stanu nienawidzą siebie i zwalczają.

Czy wszechwiedząca Fundacja mogłaby zbadać ten wątek?

Czw, 30 lis 2017 23:43 | brak oceny

Wiedzący | Gość

Ogłupienie narodu jest wprost proporcjonalnie do jego religijność. Kiedy nasi stwórcy już nas zaprojektowali przekazali nam też instrukcję obsługi naszych bioelektronicznych układów. Instrukcja ta gwarantuje nam prawidłowe działanie naszego organizmu a co najważniejsze mózgu czyli głównego procesora. Każde odstępstwo od ww instrukcji sprawia że układ zaczyna zawodzić czytaj chorować a nieprawidłowo zasilany procesor czyli mózg zaczyna kierować się wiarą zamiast wiedzą. To wiara jest przyczyną wszelkiego zła...W technice każdy inżynier do każdego urządzenia które zaprojektuje ,,daje"instrukcję obsługi, oni też nam ją dali. Polak opublikował tą instrukcję nazywa się dr Jan Kwaśniewski książka nosi tytuł Dieta optymalna. Proszę się nie zrażać słowem dieta. Książka jest szokująca....

Czw, 30 lis 2017 08:03 | ocena: + 10

Realysta | Gość

Nie chce podważać reinkarnacji gdyż sam w nią wierze ale obawiam się, ze to tutaj to ckliwa i wyreżyserowana reklama lini lotniczych.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Czw, 30 lis 2017 12:15 | brak oceny

George | Gość

@Realysta, których linii lotniczych? Zwykle reklamuję się konkretną a nie wszystkie. Ale zgadzam się, że zdrowo jest mieć wątpliwości. Chłopiec, możliwe że zachował pamięć z poprzedniej inkarnacji ale co powiedzieć o 4 latce biegle władającej 7 językami, łącznie z czytaniem? Inkarnacja poliglotki? No i ten akcent. Osobiście uważam, że to może być poszlaka w sprawie ale z dowodem byłbym ostrożny.
https://www.youtube.com/watch?v=28wj5yjdWsc
https://www.youtube.com/watch?v=2AYbNvArCnc

Czw, 30 lis 2017 07:41 | ocena: + 10

Rimobul | Załogant

Super historia, kolejna z wielu potwierdzająca jedyną "logikę" w naszym pomylonym świecie. Oczywiście "pragmatycy" tj. jak wspomniany w artykule Świadek Jehowy czy np. ultra katolicy (jak moi dwaj Przyjaciele) nigdy w takie "bzdury" przecież nie wiedzą. Heh, jeden z moich Przyjaciół omija ten temat jak "diabeł święconej wody" w ogóle go nie podejmując a drugi Przyjaciel dostaje tzw. "głupawki". Nie polemizuje tylko "ośmiesza", oczywiście tylko z jego punktu widzenia. Wiedzy w tej materii naturalnie nie ma żadnej ale ośmiesza bo... po prostu ośmiesza. Ot tak. Wracając do meritum reinkarnacja jest jak wspomniałem jedyną "logiką" w tym co nas otacza bo przecież wizja chrześcijańska "BOGA" tj. Kreacji jak nazywa to wg mojej oceny bardzo słusznie DOWÓDZTWO NASZEGO OKRĘTU - to osiemdziesięcioletni staruszek, postawny mężczyzna z siwą brodą i... w koszuli nocnej i sandałach. Haha! Zawsze się zastanawiałem czy "BÓG" w tej koszuli nocnej na pod spodem majtki czy też sirdol mu zwisa swobodnie:) Oczywiście proszę o wybaczenie tych co może to razić, jednakowoż drodzy Chrześcijanie a nade wszystko dobrzy polscy wyznawcy wiary rzymsko-katolickiej, szczególnie Ci co leżycie co niedzielę w kościołach swoich a sąsiada zamordowalibyście za to, że ma ciup lepszy samochód czy lepszy telewizor... jesteście zwyczajnie w takiej wizji "BOGA" a właściwie owej Kreacji śmiesznie zabawni. Ot moja taka mała dygresja. Bowiem czemu niby "Bóg" jest biały, stary i... w nocnej koszuli i sandałach? Co? Czemu to nie super lasencja w szpilka i dużymi cycuszkami? Haha:) Prawda, ze tak samo głupie? Ech... do roboty trza wracać. Pozdrawiam Załogę NAUTILUSA!

Śr, 29 lis 2017 19:24 | ocena: + 1

Albert | Gość

"wal" Trzeba mieć ptasią wiedze żeby to tak skomentować.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Czw, 30 lis 2017 10:09 | ocena: -2

qqq | Gość

@Albert, trzeba miec ptasi mózg żeby wierzyć w takie bredniejakreinkarnacja...

Rozwiń odpowiedzi (1)

Czw, 30 lis 2017 10:39 | ocena: + 3

czytelnik | Gość

@qqq, Czemu od razu piszesz o ptasim mózgu. Ja tez uważam ze teoria o reinkarnacji jest najbardziej prawdopodobna wśród wielu teorii filozoficzno - religijnych. W przeciwieństwie do dowództwa Okrętu Nautilus ciągle uważam jedynie ze ta teoria jest wysoce prawdopodobna a nie pewna jak grawitacja , niemniej jeżeli uważasz ze reinkarnacja jest ,, fałszywa ,, to przedstaw rzeczowe argumenty przeciw , a nie obrażaj innych

Rozwiń odpowiedzi (1)

Czw, 30 lis 2017 11:13 | brak oceny

qqq | Gość

@czytelnik, pierszy i na razie jedyny argunemt to taki że jeszcze nikt nie udowodnił ze reinkarnacja jest prawdziwa...a opowieści ludzi że cos pamiętaja to żaden dowód a większośc to zbiegi okoliczności lub zwykła fantazja...

Rozwiń odpowiedzi (2)

Czw, 30 lis 2017 14:39 | ocena: + 1

czytelnik | Gość

@qqq, Zalezy co dla ciebie jest niepodważalnym dowodem. I czy w ogóle sa 100 proc dowody. Wezmy grawitacje , - jak skoczysz z paru metrow to sie potluczesz , Newton potem Eintsein opisali grawitacje w rownaniach matematycznych . Ostatnio odkryto fale grawitacyjne. Czy wiec dowód na istnienie grawitacji jest 100 procentowy. Wydaje sie ze tak , ale wedlug niektorych naukowcow wcale nie . - bo jesli wszystko co nas otacza , w tym i my sami to jedynie projekcja bardzo zawansowanego komputera [ a tak uwaza np Musk i wielu wspolczesnych fizykow teoretykow ] to i grawitacja nie istnieje. Jest tylko jej projekcja stwarzajaca wrazenie dzialania grawitacji. Podobnie z reinkarnacja .Istnieje bardzo duzo relacji potwierdzajacych istnienie tego zjawiska. Oczywiscie 100 proc dowod jest niemozliwy ale prawdopodobienstwo istnienia zjawiska jest wysokie. Podobno w Ameryce jest miasto Nowy Jork ale ja w nim nigdy nie bylem Teoretycznie moglbym uznac ze nie istnieje to miasto a to co opowiadaja inni , co jest opisane w atlasach geograficznych to jedynie czyjes fantazje i konfabulacje. Podobnie ze szczepionkami Istnieja miliardy ludzi uratowanych dzieki szczepieniom. Wystarczy pojsc na starszy cmentarz zeby zobaczyc ile dzieci umieralo gdy tych szczepionek nie bylo . A mimo to istnieje spora grupa ludzi mowiacych ze szczepionki to mistyfikacja i bardziej one szkodza jak pomagaja. Analiza statystyczna pozwala latwo obalic takie tezy Podobnie z reinkarnacja . Liczne udokumentowane lepiej lub gorzej zeznania wielu ludzi na calym swiecie pozwalaja domniemywac ze zjawisko moze byc realne ale dowodu na 100 proc nie ma Tak jak na wszystkie zjawiska wkolo nas.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Czw, 30 lis 2017 20:20 | brak oceny

George | Gość

@czytelnik, jeśli założymy, że wszystko czego doznajemy jest projekcją, to logicznym się wydaje, że nie ma czego udowadniać. Istnienia projekcji też nie udowodniono. Załóżmy na chwilę, że grawitacja nie istnieje (to iluzja) a my spadamy do ciemnej dziury w chodniku i lądujemy w szpitalu ze złamanym kikutem, to czy nasz ból też jest projekcją? I czy twierdzenie, że wszystko jest iluzją czy jak kto woli projekcją zwalnia nas od odpowiedzialności za postępowanie? Logiczną zasadność istnienia reinkarnacji wyłożył australijski mnich na filmie który wraz z Koolem polecamy. Z filmu możemy się dowiedzieć dlaczego nie istnienie reinkarnacji jest nielogiczne. Nie czepiam się ale gdybyśmy z uwagą obejrzeli film o którym wspominam nie mielibyśmy tu wieloletnich, cyklicznie powtarzanych dysput typu to bzdury, reinkarnacja istnieje, nie istnieje i tak bez końca. Podejrzewam, że mało kogo tutaj stać na poświęcenie pół godziny na zapoznaniu się z argumentami wspomnianego mnicha, który w dostępny i logiczny tłumaczy jak to wszystko działa. Tak więc wcale bym się nie zdziwił, że w tym wątku nadal będą się pojawiać głupie komentarze. Zresztą takie same od lat. Ciekawostką jest wyjaśnienie, gdzie leży źródło niechęci w akceptacji reinkarnacji. Odpowiedź - w wydarzeniach z poprzedniego życia a konkretnie w lęku. Drugą ciekawostką jest możliwość projektowania swojej przyszłości. Bardzo ciekawe.

Czw, 7 gru 2017 10:20 | brak oceny

George | Gość

@qqq, udowodnij że jest nieprawdziwa.

Śr, 29 lis 2017 18:05 | ocena: + 2

Kooler | Gość

Śr, 29 lis 2017 16:58 | ocena: + 15

najsampierw | Załogant

Chłopczyk wymiata. :) Kiedyś zastanawiałem się, dlaczego są dzieci które pamiętają więcej. Teraz wiem, że to celowe dzialanie "Siły Wyższej". Ma to pokazać nam, jak wiele osób jest w błędzie. To jest prawdziwy cud. Ten chłopczyk i to, że zbieg okoliczności pozwolił mu zasiąść za sterami tego samolotu, a ktoś to jeszcze nagrał, wrzucił na YouTube i tysiące ludzi mogło to zobaczyć. Niebywałe. :)

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

STRONA
1 2
* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

Słynny brytyjski naukowiec Stephen Hawking (zm. w 2018) twierdził, że data zakończenia kalendarza Majów (czyli słynny rok 2012) opiera się na błędnych obliczeniach: - 'Pod wieloma względami Majowie wyprzedzali swój czas, ale w pewnych kwestiach przekalkulowali. W tym przypadku popełnili błąd polegający na podwójnym liczeniu dni, na które przypadały święta, co oznacza, że ich kalendarz nie zakończy się jeszcze przez kolejne osiem lat. Ludzie powinni naprawdę martwić się o rok 2020, czyli prawdziwy...

UFO24

więcej na: emilcin.com

Czw, 26 lis 2020 03:00 | Witam, 23.11.2020 nad Białołęką na wysokości osiedla Regaty był widoczny bardzo duży obiekt tuż nad chmurami. Obiekt widziała moja partnerka oraz jeszcze jeden sąsiad podczas spaceru z psami.Jak na razie odnalazłem jeszcze jedną osobę która widziała ten obiekt 15 min później już szybko lecący. Wstępnie oceniamy że obiekt mógł mieć kilkaset metrów długości. Był bardzo dużyProszę popytajcie czy ktoś na Białołęce 23.11.2020 koło godziny 23.15 czegoś nie widział.

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Dziennik Pokładowy

Czwartek, 15 października 2020 | Koronawirus kryje w sobie wiele tajemnic i ukrytych przed nawet najlepszymi laboratoriami na świecie niespodzianek, które właśnie wywracają znany nam świat do góry nogami. Proces wielkiej przemiany zaczął się śmiesznie, wręcz zabawnie – ot, jakiś śmieszny wirus z Chin, co to zabija tylko starców, a resztę traktuje „bezobjawowo”. Ale to nie jest takie proste.

czytaj dalej

FILM FN

KORONAWIRUS - bestialskie polowania i zjadanie dzikich zwierząt kluczem do zrozumienia tajemnicy pandemii koronawirusa

archiwum filmów

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.