Dziś jest:
Poniedziałek, 19 lutego 2018

"Nie ma geniuszu bez odrobiny szaleństwa" Arystoteles

Komentarze: 24
Wyświetleń: 2883x | Ocen: 4

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Pt, 9 luty 2018 11:02   
Autor: FN, źródło: FN   

W CIĄGU 24 GODZIN RÓŻNI ŚWIADKOWIE WIDZIELI DWUKROTNIE PRAWDOPODOBNIE TE SAME OBIEKTY

Wszystko zaczęło się od wiadomości, która została wysłana do redakcji Fundacji Nautilus późnym wieczorem 6 lutego 2018. Wiadomość pojawiła się w naszym okienku UFO24 (w serwisie nautilus.org.pl), a dotyczyła bardzo ciekawej obserwacji nad miejscowością Unisław. To duża wieś gminna w Polsce położona w województwie kujawsko-pomorskim, w powiecie chełmińskim, w gminie Unisław.


[…] witam dzisiaj o godzinie 18;45 gdy wyszedłem z domu zauważyłem przelot kilku kul pomarańczowych. Poruszały się w kierunku południowo-wschodnim. Podczas przelotu podlatywały do siebie, gasły, a nawet odniosłem wrażenie, ze wlatują jedna w drugą, by po chwili pojawić się w innym miejscu Obserwacja trwała ok minuty. Po około 10 minutach gdy wracałem do domu znowu je widziałem w tym samym kierunku, ale były już dalej. Mieszkam w Unisławiu woj. Kujawsko pomorskie […]

 

Z naszej Bazy FN zadzwoniliśmy do świadka i odbyliśmy z nim krótką rozmowę.

 

Wydawało się, że na tym ta historia się zakończy, ale kolejny etap miał miejsce 7 lutego 2018 (czyli dzień później) w Gnieźnie, które jest oddalone od Unisławia o ok. 80 km). Poniżej relacja świadka.

 

 środa 07.02.2018

7 lutego 2018 wieczorem, ok. Godz. 19.30 wyszedłem ze sklepu, mieszczącego się w pasażu handlowym na os. Jagiellońskim w Gnieźnie, kierując się ku skrzyżowaniu ulic Gdańskiej, Winiary i Biskupińskiej. Niemal natychmiast zauważyłem dziwne światła, nieco ponad dachami bloków sąsiedniego osiedla Kazimierza Wielkiego – kompleks budynków parafialnych i blok numer 25. Próbowałem wyjąć aparat, który pechowo miałem na dnie torby. W międzyczasie przemieściłem się w stronę ul. Gdańskiej, kontynuując obserwację. Na poniższej mapce pokazuję moje położenie i przemieszczanie się podczas obserwacji (kolor czerwony) oraz przybliżony kierunek obserwacji (kolor żółty)


Światła miały kolor żółto – pomarańczowy. Przypominały nieco kolorem światła uliczne, jednak kolor ich był minimalnie bardziej intensywny. Były one dość duże – pozornej wielkości porównywalnej do widzianych z pewnego oddalenia rac. Były one co najmniej 10- czy nawet 15- krotnie większe i znacznie jaśniejsze od najlepiej widocznych planet.

Światła przygasały i pojawiały się w równych odstępach czasu i w dokładnie tych samych miejscach. Od wyżej położonego światła oddzielało się kolejne, dokładnie tej samej wielkości, które oddalało się w kierunku północnym i za każdym razem gasło w tym samym miejscu. Zapalanie się i gaśnięcie świateł odbywało się „delikatnie” – jakby przez bardzo szybkie, ale obserwowalne rozjaśnianie i ściemnianie. Wszystko to odbywało się bardzo regularnie, w ok. 10 – 15 sekundowych odstępach. Pomimo, że nie udało się wykonać zdjęcia czy nagrania – gdy wreszcie wydobyłem aparat zjawisko ustało – postarałem się odtworzyć obserwację na zdjęciach:

Zdjęcie nr. 1 wykonane z okolic przystanku autobusowego Gdańska III – nieco na północ od skrzyżowania wspomnianego w relacji.

 


Zdjęcie nr 2 wykonane przy skrzyżowaniu, ukazujące obszar pojawienia się obiektu w szerszej perspektywie.


Opis: punkty oznaczone „A” i „B” to światła nieruchome, pulsujące. Punkt oznaczony „C” to światło, które oddzielało się od punktu „B” i przelatywało kawałek według wskazania strzałki.

Światła nie migotały podczas palenia się – co w połączeniu z faktem, że wszystko odbywało się z dużą precyzją czasową i z „dokładnością matematyczną” w tych samych miejscach, wyklucza możliwość, by były to „chińskie lampiony” lub też jakiekolwiek efekty pirotechniczne.

Całość obserwacji trwała ok. 2 minut. Obserwacja odbywała się w doskonałych warunkach atmosferycznych. Bezchmurne niebo, bardzo dobra widoczność i brak wiatru lub tylko lekkie podmuchy. W bezpośredniej bliskości nie zauważyłem innych ludzi.

W ciągu kilkudziesięciu kolejnych minut, gdy starałem się obserwować niebo w tym obszarze, obiekty nie pojawiły się ponownie.

(imię i nazwisko do wiad. Fundacji)Obie relacje są bardzo ciekawe, gdyż świadkowie widzieli prawdopodobnie te same obiekty UFO, choć jedno zdarzenie od drugiego dzieliły 24 godziny i 80 kilometrów. Jednak kolory kul, opis świadków ich poruszania się po niebie – to wszystko pokazuje, że mamy do czynienia z tzw. kilkudniową, cykliczną obserwacją UFO.

Zacznijmy od tego, że była to tzw. nocna obserwacja, w przypadku której nie ma ani zdjęć, ani filmów. Musimy opierać się tylko i wyłącznie na relacji świadków, ale z dużym prawdopodobieństwem możemy wykluczyć drony i z pewnością skreślić z „listy podejrzanych” chińskie lampiony. Zachowanie się tych kul jest typowe dla zjawiska Niezidentyfikowanych Obiektów Latających. Potrafią one zatrzymywać się w miejscu, gwałtownie przyspieszać, wykonywać dziwne ewolucje na niebie, a nawet – jak było w przypadku obserwacji nad Unisławem – UFO jest w stanie się łączyć w jeden obiekt lub dzielić w kilka, które potem poruszają się niezależnie.

Co jest najbardziej ciekawe? To fakt, że dwie relacje bardzo podobnych (jeśli nie identycznych) UFO zostały dokonane w ciągu 24 godzin w dwóch miejscowościach (Unisław i Gniezno) oddalonych od siebie zaledwie o 80 kilometrów. Każdy, kto zajmuje się tym zjawiskiem dobrze wie, że tutaj nie istnieje słowo „przypadek”. Wzmożona aktywność UFO w tamtym rejonie ma na pewno jakąś przyczynę, której nie poznamy.

Warto jednak wystosować apel do mieszkańców województwa Kujawsko-Pomorskiego – warto uważnie obserwować niebo, gdyż skoro UFO pojawiło się minimum dwukrotnie (być może świadków obserwacji jest więcej, ale się do nas nie zgłosili) w ciągu zaledwie 24 godzin, to jest szansa, że pojawi się ponownie. Jeśli ktoś zauważy UFO – czekamy na pokładzie okrętu Nautilus na każdy sygnał i relację.

Załączona mapa miejsca:

[zobacz więcej wydarzeń na mapie XFiles]

Komentarze: 24
Wyświetleń: 2883x | Ocen: 4

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Pt, 9 luty 2018 11:02   
Autor: FN, źródło: FN   


Komentarze (24)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.
1 2

Pon, 12 luty 2018 11:39 | ocena: + 2

Margot7 | Gość

Ostatnio odwiedzila mnie kolezanka, ktorej z piec lat nie widzialam. Mieszka bardzo daleko odemnie.
W Polsce kiedys mieszkala gdzies w regionie Wroclawia.
Siedzialysmy opowiadajac rozne historie z pieknych czasow mlodosci w Polsce.
Wtracilam delikatnie cos na temat UFO, badajc czy jej nie wystrasze bo wiecie jak czasami ludzie na to reaguja.
Byla zainteresowana wiec poopowiadalam troche.
W zupelnie normalny sposob bez wiekszych emocji kolezanka zaczela mi opowiadac:
" Jak bylam mala i jezdzilisy na wies do babci , to zupelnie normalna rzecza bylo widywanie UFO. Ludzie ciagle o tym mowili, ze ten widzial to tam a tamtem tam...Ludzie byli przyzwyczajeni do widywania ufo glownie gdzies w polach czy lasach"
Tak mnie ta wypowiedz zamurowala, ze nie wiem do teraz co myslec o tym. Faktycznie i u mnie w dziecinstwie cos sie dzialo, nie moge teraz sobie tego przypomniec, ale dowiem sie chocby nie wiem co!
Kolezanka byla zdziwiona, ze ja tak sie zachwycam zupelnie normalnym zjawiskiem :-D
Dodam , ze ona sie tym nie interesuje, opowiedziala to jak zwykla historie z dziecinstwa.

Dziękujemy za ocenę.

Nie, 11 luty 2018 22:53 | ocena: + 2

Oxi | Gość

Dokładnie 6 lutego o godz. 19.04 sprawdziłem w telefonie kiedy odbierałem moje dziecko od koleżanki, dzwoniłem do domu do żony z samochodu czy widzi nad miastem lecącą żółtą-pomarańczową kulę ,leciała powoli - kierunek ze wschodu na poludniowy zachód, ale ona nie widziała. Czyli moglo to być za miastem. Miejsce obserwacji Woj.Pomorskie,Człuchów

Dziękujemy za ocenę.

Nie, 11 luty 2018 19:36 | brak oceny

Christi | Gość

to może dodam swoje pięć groszy .przez wiele lat widuję na niebie tzw.nocne światła,wychodziłam na dwór i czekałam jakiś czas .pojawiały się na niebie i robiły pewnego rodzaju przedstawienie.Przeprowadziłam znimi kilka eksperymentów a szczegóły przesłałam ufologom.zapewne to zjawisko jest dość popularne,ale jetem ciekawa kto jeszcze je widuje.może ktos też widuje je tak jak ja?proszę o odpwiedz.

Rozwiń odpowiedzi (1) Dziękujemy za ocenę.

Śr, 14 luty 2018 18:10 | brak oceny

Waldemar Aleksander | Gość

@Christi, a jakie to były eksperymenty??
Może napiszesz coś więcej na ten temat??
To bardzo ciekawe...

Rozwiń odpowiedzi (1) Dziękujemy za ocenę.

Czw, 15 luty 2018 19:12 | ocena: -2

Christi | Gość

@Waldemar Aleksander, niestety nie miały charakteru seksualnego więc nie były dla ciebie ciekawe.

Dziękujemy za ocenę.

Sob, 10 luty 2018 23:35 | brak oceny

Newmayer | Gość

Ciekawe jest to, że niedaleko znajduje się też Wylatowo. Być może jest tam jakieś miejsce, które przyciąga UFO.
Sam byłem świadkiem obserwacji. W sumie nigdy czegoś takiego nie widziałem. Około dwóch lat temu jadąć samochodem na trasie nr 10 z Torunia do Warszawy, na wysokości miejscowości Lipno zaobserwowałem na wysokości chmur (a były dość nisko tego dnia) białą kulę, która przelatywała z chmury do chmury. Dość wolnym ale jednocześnie równym tempem. Obiekt był bardzo dobrze widoczny i z całą pewnością mogłem wykluczyć, że to dron czy samolot, to była biała kula. Obserwacja trwała około 30 sekund po czym obiekt na stałe zniknął w chmurach.
Spotkałem na YouTube podobne filmy z takimi kulami i ta była identyczna.

Dziękujemy za ocenę.

Sob, 10 luty 2018 20:57 | ocena: + 1

Onestwo | Załogant

Nie mam czasu ale odnośnie ostatniego art. Nautilusa przeglądają​c youtube https://you​tu.be/qcjQUG​rTXlg minuta 28.20_28.30 chyba Warszawa popatrzcie proszę coś przelecialł​o z taką prędkością , że spadłem z krzesła.... Kapitan prosił aby mieć otwarte oczy, nie mam i nie znam programów do spowalniani​a filmów a jest to niesamowite​

Rozwiń odpowiedzi (1) Dziękujemy za ocenę.

Wt, 13 luty 2018 19:08 | brak oceny

Grzegorz | Gość

@Onestwo, 404 not found

Rozwiń odpowiedzi (1) Dziękujemy za ocenę.

Śr, 14 luty 2018 17:40 | brak oceny

Onestwo | Załogant

@Grzegorz, Aleksander Jabłonowski Biczowanie Polski. Wklejcie link z youtube proszę.

Dziękujemy za ocenę.

Sob, 10 luty 2018 14:22 | brak oceny

mrc | Gość

Ok. 12 lat temu widziałem podobne obiekty bezpośrednio nade mną na wysokości, jak szacuję, ok. 150m. Było ich 4 lub 5. Była godzina ok. północy. Obiekty świeciły jasnym "złotym" światłem, poruszały się w kierunku zachodnim, lecz dodatkowo wykonywały ruchy względem siebie (przypominało to ruch lecących owadów lub np. kilku much latających wokół żyrandola). Miejsce obserwacji warszawski Ursynów. Co ciekawe obiekty leciały w stronę Lotniska Chopina (Okęcie) tym samym korytarzem powietrznym co samoloty rejsowe podchodzące do lądowania nad blokiem w którym mieszkałem (podczas remontu jednego pasa na lotnisku, samoloty podchodziły do lądowania często od strony Ursynowa). Wiem, że trudno w to uwierzyć ale ja wiem, że po prostu to widziałem. Pamiętam, że jeszcze przetarłem oczy żeby sprawdzić czy nie mam żadnych przewidzeń. Obiekty obserwowałem przez ok. 10 sekund do momentu aż zniknęły w pomarańczowej łunie od latarni miejskich.

Dziękujemy za ocenę.

Sob, 10 luty 2018 10:08 | ocena: + 1

Barcol84 | Załogant

Tez mieszkam pod Gnieznem, jakieś 5 km od Winiar, jak na razie brak obserwacji....

Dziękujemy za ocenę.

Pt, 9 luty 2018 23:00 | ocena: + 5

majomir | Załogant

początek
nie wiem czy to było w poniedziałek 5 czy wtorek 6 ale wracając około 19.00 widziałem przelot jasnego pomarańczowego światła porównał bym go do tego nad winiarami.Mieszkam pod Gnieznem i jeżeli wziąć pierwszą mapkę i zrobić linie od góry małych literek w słowie Poznań do spodu liter CZERWONEGO napisu słowa Gniezno jest to kierunek z zachodu na wschód to była by linia przelotu tego światła.Mam dookoła las i bardzo mało lamp .Mieszkam tu dwa lata do Ławicy w Poznaniu w lini prostej około 50 km.Śmiało mogę zapewnić że nie był to samolot a w otoczeniu lasów widać niebo i gwiazdy samoloty jak na dłoni ,ale to leciało nisko trudno stwierdzić czy było to 30-50 metrów bo nie ma jak na Winiarach wierzajiii.Nie napisał bym nic bo niby światelko ale w histori z winiar jest coś co sprawiło że ja opowiedziałem swoją .TO nad Gurówkiem świeciło jak raca

Rozwiń odpowiedzi (1) Dziękujemy za ocenę.

Sob, 10 luty 2018 01:09 | brak oceny

Obserwator | Gość

@majomir, Świetna relacja! Czy mógłbym prosić o kontakt? Chętnie bym się spotkał. Proszę napisać do Fundacji, oni mi przekażą dane kontaktowe. Jestem autorem relacji z Gniezna.

Dziękujemy za ocenę.

Pt, 9 luty 2018 22:44 | ocena: + 6

majomir | Załogant

dziwne ,ale od początku mój brat opowiedział mi że widział nad terenem Gniezno chyba to coś co widział autor artykułu z Winiar.opowiedział mi że około 17,30 18.00 30 dni temu widział kilka światełek idąc do sklepu dziwnie się zachowywały jak wracał też były opisywał to że wirowały po okręgu względem siebie ale nie był to wirnik helikoptera bo zwiększały i zmniejszały promień orbity względem siebie a czasem jak mówi nawzajem się zjadały by po chwili wypluć jeden drugiego tak to opisał .Nigdy nie widział,pewnie nie wierzył nie potrafi tego wyjaśnić.Skwitowałem to że pewnie Amerykańce z Powidza testują drony ale braszka twierdzi że widział jak światełko wpadało jedno w drugie koniec,

Rozwiń odpowiedzi (2) Dziękujemy za ocenę.

Sob, 10 luty 2018 01:04 | ocena: -1

Obserwator | Gość

@majomir, Kiedy to było?

Dziękujemy za ocenę.

Sob, 10 luty 2018 21:46 | brak oceny

Obserwator | Gość

@majomir, aha, ućkło mi, że przed miesiącem. :D

Dziękujemy za ocenę.

Pt, 9 luty 2018 22:17 | ocena: + 3

jot | Gość

Gniezno jest w województwie wielkopolskim około 67-70 km od Poznania. Podobne obiekty były widziane w Poznaniu kilka lat temu chyba w 2010 i w 2012

Dziękujemy za ocenę.

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

STRONA
1 2
* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Nick / imię i nazwisko

Email

Treść komentarza:

Zabezpieczenie przeciw-spamowe

Ilość UFO na obrazie
* Publikując komentarz oświadczasz, iż zapoznałeś się oraz akceptujesz regulamin naszej strony.

szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

[...] Droga redakcjo, Od jakiegoś czasu staram się napisać do Was tego meila. Drugiej doby poprzedzajacej katastrofę rosyjskiego samolotu pasażerskiego miałam sen. Stałam w moim mieszkaniu(a widok mam an polankę przed blokiem) i przez okno dostrzegam nisko lecacy ogromny samolot pasażerski,leci tak nad budynkami,że wiem,że zaraz się rozbije. Nagle znajduję się na polanie i widzę jak z kabiny pilotów uchodzi czarny dym Jestem przerażona bo wiem,że za moment nastapi katastrofa i wszyscy zgina. ...

UFO24

więcej na: emilcin.com

Wczoraj, 23:21 | [...] Też byłam świadkiem który zaobserwował dziwne bardzo intensywne światła które płynnie się zapalały i gasły. Widziałam je ok tydzień temu jadąc na wiadukcie w Jankowie Dolnym/Lulkowo (tutaj dokładnej daty nie pamiętam). Tydzień temu to właściwie widziałam te światła poraz drugi. Pierwszy raz widziałam takie światła które kilkukrotnie się pojawiły na niebie jak wracałam z pracy między Wrześnią a Żydowem koło Gniezna dnia 13.12.2017 roku ok godz 18. Wtedy próbowałam nagrać film. Na nim niestety...

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Brak zainteresowanych Załogantów.

Dziennik Pokładowy

Niedziela, 14 stycznia 2018 | Brawo "my"! Kolejny sukces w „nadrabianiu zaległości” – znowu serwisy FN są aktualne, a poczta całkowicie czysta, czyli wszystkie e-maile i listy doczekały się odpowiedzi. Cała maszyneria Fundacji Nautilus wymaga absolutnej precyzji i ciężkiej, systematycznej pracy. I nie znosi błędów! Odpuścisz sobie na kilka dni? Natychmiast powstaje zator, który trzeba usuwać tygodniami.

czytaj dalej

FILM FN

UFO I TAJEMNICE TRZECIEJ RZESZY - film z Arhiwum FN

archiwum filmów

Informacje z Hydepark "N"25 sierpnia :: Dowód na to, że żyjemy w hologramie? Nauka dochodzi do coraz bardziej zaskakujących wniosków na temat natury naszej rzeczywistości. Czy jest możliwe, że świat to hologram?: viewtopic.php?f=33&t=5532
25 sierpnia :: Paradoks bilardowy - podróże w czasie Dyskusja na temat hipotez dotyczących podróży w czasie od trochę innej strony. Możliwe, czy nie? Oto jest pytanie: viewtopic.php?f=53&t=5626
2 listopada :: Cybernetyka, SI i etyka maszyn - do czego zaprowadzi nas przyszłość? Dyskusja o kierunku rozwoju świata i możliwych scenariuszach. Sztuczna inteligencja, technologie i wynalazki, które zaważą na naszym gatunku: viewtopic.php?f=28&t=4291

wejdź na forum i dołącz do dyskusji

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.