Dziś jest:
Piątek, 22 czerwca 2018

"Myślę, więc jestem" Kartezjusz

Komentarze: 7
Wyświetleń: 4868x | Ocen: 21

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Śr, 21 luty 2018 12:04   
Autor: FN, źródło: FN   

DZIECI, KTÓRE PRZEŻYŁY WŁASNĄ ŚMIERĆ

Co może przekonać ludzi do tego, że mają dusze? Jeśli czytasz te słowa, to odwiedzasz pokład okrętu Nautilus i dobrze wiesz, że otaczająca nasz rzeczywistość to wierzchołek góry lodowej. Z pewnością wiesz, że jesteśmy istotami nieśmiertelnymi, które „na chwilę” zamieszkują ciało, które codziennie oglądasz w lustrze. Kiedy ciało się starzeje i wreszcie zamiera, nieśmiertelna dusza je opuszcza i posiadając twoją osobowość, pamięć i świadomość udaje się w dalszą podróż.


Jednak większość otaczających nas ludzi w to nie wierzy! Co ich może przekonać? Fundacja Nautilus postawiła sobie za cel wiele lat temu obudzenie z materialistycznego snu możliwie największej liczby osób. Zauważyliśmy, że bardzo duże wrażenie na „wątpiących, którzy zamieniają się w wiedzących” robią przypadki tzw. śmierci klinicznej. Ludzie pamiętają, jak opuszczają własne ciała i nagle widzą siebie „z góry”, ale oni naprawdę są tym czymś, co obserwuje obojętnie leżące ciało materialne.

Ile mamy tych relacji?

Tysiące może nie, ale na pewno setki. Niektóre są bardzo wiarygodne i w zasadzie pozbawiają złudzeń, że może to są jakieś „majaki umierającego mózgu”. Mamy takie relacje, kiedy ludzie w postaci ciała astralnego zajrzeli do swoich bliskich, którzy w czasie ich śmierci klinicznej coś tam robili lub o czymś rozmawiali w swoich domach. Po przebudzeniu ze stanu śmierci i powrocie do życia tacy ludzie dokładnie zdawali relację z tego, co mogli usłyszeć i zobaczyć w czasie, kiedy byli „poza ciałem materialnym”. Ich relacje robią tak wstrząsające wrażenie na bliskich i przyjaciołach (których odwiedzili w postaci astralnej), że śmiało może to być uznawane za 100 procentowy dowód na to, że człowiek jest tak naprawdę nieśmiertelnym duchem zamieszkującym ciało materialne.


Dzieci – relacje sprzed wielu lat

Odrębną grupę stanowią dzieci, które miały okazję przeżyć śmierć kliniczną. Przeważnie milczą o tym, co widziały i przeżyły. Szybko przestają o tym mówić kiedy zorientują się, że inni (rodzina, rówieśnicy itp.) kpią z ich opisów „bycia poza ciałem”. Mamy jednak pokaźny zbiór takich historii.

Na pokład okrętu Nautilus trafiła właśnie kolejna z nich. E-mail był bardzo prosty, krótki i zwięzły.

From: [dane do wiad. FN]
Sent: Wednesday, February 21, 2018 7:48 AM
To: nautilus@nautilus.org.pl
Subject: PRZEŻYŁEM ŚMIERĆ W WIEKU 5 LAT

PROSZĘ ZADZWONIĆ OPOWIEM [dane do wiad. FN] POZDR

Autor e-maila podał telefon.

Zadzwoniliśmy z naszej Bazy FN. Krótki zapis rozmowy poniżej.

Komentarze: 7
Wyświetleń: 4868x | Ocen: 21

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Śr, 21 luty 2018 12:04   
Autor: FN, źródło: FN   


Komentarze (7)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.

Pt, 23 luty 2018 08:56 | brak oceny

Stały czytelnik | Gość

Nie wiem czym tu się tak ekscytować, jestem mniej więcej w tym samym wieku co bohater nagrania. Pamiętam że miałem 4-5 lat, nie pamiętam jak wszedłem na drzewo, pamiętam że już wtedy widziałem siebie jakby z boku, wiedziałem że ta gałąź jest sucha, jednak dalej szedłem, pamiętam jak się złamała, ale nie pamiętam upadku. Nagle zobaczyłem siebie z góry z kupa dzieciaków wokół mnie próbujących mnie "obudzić". Spadłem z ok trzech metrów na plecy na bruk. Ostatnia rzeczą jaką pamiętam z tego zdarzenia to potworny ból w klatce piersiowej gdy wziolem pierwszy oddech po powrocie do ciała i to że nic mi się nie stało.
Na marginesie dodam tylko że mam trzeci stopień w Reiki, określany jako mistrz, zaawansowany w SRT (spiritual response therapy) i , w mojej ocenie miałem ciekawsze doświadczenia niż oglądanie siebie z góry na potwierdzenie wędrówki dusz.

Pozdrawiam wszystkich serdecznie.

Czw, 22 luty 2018 08:55 | ocena: -12

czujne_oko | Gość

Śmierć po obcięciu 2 palców? Jeżeli już to Pan zemdlał na widok krwi. Druga sprawa to kopnął Pan w tą siekierkę czy jak? Po trzecie to wątpię w to, że 45 lat temu bawiono się w przyszywanie palców stóp, skoro nawet dziś są z tym problemy nawet jeśli chodzi o dłonie.

Śr, 21 luty 2018 16:54 | ocena: + 5

Rimobul | Załogant

Super przekaz, nie tylko ze względu na treść ale i formę tj. w sumie nie trzeba być wielkim psychologiem, śledczym czy ekspertem policyjnym by dostrzec, że ten człowiek to przeżył. Bowiem opowiada to tak zwyczajnie, po prostu jak było w rzeczywistości. Nie koloryzuje, nie ubarwia. Jest to dla niego zupełną oczywistością. Poza tym wywarło jak widać na dziś 50letnim mężczyźnie "rysę" w jego osobowości, że o tym mówi i pamięta. Oczywiście pewne szczegóły uciekły ale trudno się dziwić jeśli minęło od tego momentu ponad 45 lat! Paradoksem jest to, że w naszym wspaniałym i bogobojnym narodzie tak chętnie określającym się mianem katolickiego tego typu wiedza jest w zasadzie... nieznana. Określenie reinkarnacja albo wywołuje minę szympansa patrzącego na wystrzeliwaną rakietę kosmiczną albo reakcje w stylu "że chce ci się takimi głupotami zajmować". Mój najlepszy Przyjaciel (jeden z dwóch) jako przepraszam za takie określenie "fundamentalista rzymsko-katolicki" gdy czasem poruszę temat choćby mimochodem o reinkarnacji uśmiecha się z pogardą i kwituje w stylu "przestałbyś się zajmować głupotami" albo równie "mądrym" zbyciem... Cóż. Dogmaty "ryją beret" to oczywista oczywistość i niestety jeszcze przed nami wiele czasu, który musi upłynąć by ludzie (99% tzw. "normalnych" ludzi mam na myśli co wolny czas poświęcają na promocjach a marketach i oglądaniu KLANU tudzież równie wartościowych seriali względnie teletruniejów) zaczęło przyjmować to co dla mnie i jak mi się zdaje jak również znamienitej większości Załogi naszego okrętu jest naturalne. Pozdrawiam serdecznie całą Załogę Okrętu!

Rozwiń odpowiedzi (1)

Czw, 22 luty 2018 21:31 | ocena: -2

czujne_oko | Gość

@Rimobul, "Super przekaz, nie tylko ze względu na treść ale i formę tj. w sumie nie trzeba być wielkim psychologiem, śledczym czy ekspertem policyjnym by dostrzec, że ten człowiek to przeżył." Słabym śledczym byś był.

Śr, 21 luty 2018 16:45 | ocena: + 8

etrebil | Załogant

Akurat koleżanka z pracy poleciły mi film Randalla Wallace'a "Niebo istnieje naprawdę" oparty na faktach. Właśnie go obejrzałem. Zbiegło się to z publikacją komentowanego artykułu na łamach FN. Zdjęcie chłopca jest kadrem z tego filmu. Niesamowity zbieg okoliczności.

Rozwiń odpowiedzi (2)

Czw, 22 luty 2018 22:13 | brak oceny

Pineska | Załogant

@etrebil, Czytałam książkę...polecam wszystkim .Film widziałam.,Lubię czytać więc wybiorę książkę.

Sob, 24 luty 2018 12:20 | ocena: -1

Barcol84 | Załogant

@etrebil, nie wiem o co tu chodzi, ale ja tez zauważyłem pewne powiązania z artykułami jakie pojawiają sie na stronie FN a tym co sie dzieje w moim życiu.
Czy jest wiecej takich osób???

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
szukaj:  

Najbliższy czat z FN

Ostatnie miesiące przyniosły falę fantastycznie ciekawych informacji związanych ze zjawiskiem UFO z terenu Polski. Kilka z nich zaprezentujemy w LIVE-STREAM z pokładu okrętu Nautilus. Rejs rozpocznie się już 2 lipca o godzinie 20.00 Zapraszamy!

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

Z POCZTY DO FN ...[...] Ja również kilka lat (4?) temu widziałem lecący spodek. Był dzień, słonecznie, trochę chmurek, popołudnie, lato. Dokładnie nad moim domem na wysokości około kilometra leciało piękne typowe UFO. Kolor trudny do opisania. Srebrny wpadający jakby w biel. Widział to także mój ojciec. Obiekt poruszał się spokojnie. Przemieszczał się z niewielką prędkością. Wielkość, średnicę określam na kilkadziesiąt metrów. W miejscu gdzie stoi teraz mój dom było kiedyś pole. Kilka lat temu...

UFO24

więcej na: emilcin.com

Wt, 19 cze 2018 08:02 | Na razie zgłosił się do nas jeden świadek tego zdarzenia - mieszkanka miejscowości Świecie. Był 16 czerwca 2018 roku, godzina-  jak ocenia świadek - 23.15, kiedy nagle na niebie zauważyła grupę dziwnych dziesięciu obiektów o złotej barwie, która tworzyła na niebie formację w kształcie łuku. Czekamy na kolejnych świadków! Więcej na temat obserwacji w dziale RELACJE w serwisie ufologicznym FN, czyli www.emilcin.com  .... .... .... .... ...

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Dziennik Pokładowy

Niedziela, 3 czerwca 2018 | Ostatnio mój znajomy zapytał mnie, jakie mam hobby. Po chwili namysłu odpowiedziałem, że pasjonuje mnie znajdowanie odpowiedzi na najważniejsze pytania, jakie może sobie postawić kiedykolwiek człowiek. Kolega pokręcił tylko głową z niedowierzaniem i był bardzo zdziwiony, jak można tak „tracić czas na bzdury”…

czytaj dalej

FILM FN

OBSERWACJA UFO NAD MIEJSCOWOŚCIĄ ŚWIECIE - 16 czerwca 2018, godzina 23:15

archiwum filmów

Informacje z Hydepark "N"25 sierpnia :: Dowód na to, że żyjemy w hologramie? Nauka dochodzi do coraz bardziej zaskakujących wniosków na temat natury naszej rzeczywistości. Czy jest możliwe, że świat to hologram?: viewtopic.php?f=33&t=5532
25 sierpnia :: Paradoks bilardowy - podróże w czasie Dyskusja na temat hipotez dotyczących podróży w czasie od trochę innej strony. Możliwe, czy nie? Oto jest pytanie: viewtopic.php?f=53&t=5626
2 listopada :: Cybernetyka, SI i etyka maszyn - do czego zaprowadzi nas przyszłość? Dyskusja o kierunku rozwoju świata i możliwych scenariuszach. Sztuczna inteligencja, technologie i wynalazki, które zaważą na naszym gatunku: viewtopic.php?f=28&t=4291

wejdź na forum i dołącz do dyskusji

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.