Dziś jest:
Wtorek, 20 sierpnia 2019

Według ankiety przeprowadzonej przez 'Washington Post' 25% Amerykanów uważa, że istoty z innych planet żyją w tej chwili na ziemi.
/Amerykański fizyk i ufolog Stanton Friedman/

Komentarze: 7
Wyświetleń: 6505x | Ocen: 8

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Sob, 24 luty 2018 20:22   
Autor: FN, źródło: FN   

MOTHMAN, CZYLI TAJEMNICA CZŁOWIEKA-ĆMY


Mothman czyli człowiek-ćma to człekokształtna istota, która pojawiła się po raz pierwszy w USA w Wirginii Zachodniej. Najczęściej widywano ją w okolicach rzeki Ohio River oraz w Point Pleasant - miała ponad 2 metry wzrostu, jasno świecące na czerwono oczy i potrafiła się błyskawicznie poruszać w powietrzu przy użyciu skrzydeł.

Wedle legend jej pojawieniu się towarzyszy nieszczęście i pojawia się niczym zapowiedź tragedii. O tym od samego początku mówiono w USA, ale z czasem kolejne relacje potwierdzały tę zaskakującą tezę. Jeśli Motham był widziany na moście (szczycie przęsła), wkrótce most ulegał zawaleniu, a wraz z nim ginęły dziesiątki osób. Czasami udawało się nawet wykonać fotografie temu dziwnemu stworowi (zdjęcie poniżej).


Inne zdjęcie pokazuje tego dziwnego stwora w powietrzu.


Najwcześniejsze spotkanie z człowiekiem-ćmą pochodzi z 1961 roku i miało miejsce w okolicach rzeki Ohio River. Pewna kobieta, która jechała samochodem, nagle zauważyła wychodzącego na drogę człowieka. Natychmiast zwolniła, a wówczas tajemnicza postać rozwinęła potężne skrzydła i odleciała. Przerażona kobieta długo nikomu nie mówiła o tym dziwnym spotkaniu.

Podobne spotkanie z Mothmanem przeżył siedmioletni chłopiec, który w obecności rodziców zaklinał się, że widział człowieka-ćmę - jego relację potwierdziła mieszkająca w sąsiedztwie rzeki żona miejscowego lekarza.

Pewnego dnia nad jej domem przeleciała dziwna istota, z pewnością większa od przeciętnego człowieka i przypominająca motyla lub mola. Poniżej grafika pokazująca, jak najczęściej jest opisywany Mothman.


 

 

Z czasem doniesienia o spotkaniach z człowiekiem-ćmą pojawiały się w innych częściach świata. Widziano go m.in. w Rosji w latach 90., na Dalekim Wschodzie i Syberii. Widywali go leśnicy, myśliwi, geolodzy, piloci, a nawet zwykli turyści.

Kolejne relacje ze świata potwierdzały zaskakującą tezę, że przybycie Mothmana zwiastuje nieszczęście. Sprawdziło się to idealnie w 1967 roku, kiedy to po tym, jak na niebie czarną postać z czerwonym oczami ujrzało kilka osób, kilka dni później załamał się solidny most. Zginęło wówczas 46 osób.

Relacje z Rosji mówiły, że dziwna istota przypominająca gigantyczną ćmę pojawiła się na krótko przed katastrofą elektrowni jądrowej w Czarnobylu.


Podobnie było w Meksyku. Trzęsienie ziemi w Puebla – i o magnitudzie 7,1 stopnia w skali Richtera, które nastąpiło 19 września 2017 w Meksyku wcześniej poprzedziło pojawienie się Mothmana. Jego epicentrum znajdowało się w stanie Puebla, 115 kilometrów na południowy wschód od stołecznego miasta Meksyku. Skutki wstrząsów były odczuwalne także w stolicy oraz w stanach Morelos i Guerrero.

W wyniku tego trzęsienia ziem, zginęło ok. 370 osób. Zniszczenia zanotowano m.in. w dzielnicy Roma w mieście Meksyk, a także w miastach Cuernavaca i Cholula. Na skutek wstrząsów doszło do zawalenia się bloków mieszkalnych, supermarketu, szkoły, a także do pożarów. W kilku miejscach najbardziej dotkniętych kataklizmem pojawili się świadkowie opowiadający o "dziwnym skrzydlatym stworze podobnym do ćmy". Motham był widziany na 48 godzin przed trzęsieniem ziemi.


Istnieje kilka hipotez dotyczących człowieka-ćmy. Jedna z nich głosi, że ma ona związek ze zjawiskiem UFO. Inna bardzo popularna teoria mówi, że jest to demon, który nie ma materialnego ciała, a jedynie jest z energii duchowej. Mothman zapowiada nieszczęścia, wypadki i katastrofy.

Tylko dla porządku przypomnijmy, że kryptozoolodzy uważają, że Mothman jest rodzajem olbrzymiej sowy lub puchacza, lub przedstawicielem niezwykle rzadkiego gatunku żurawia kanadyjskiego.

Inni uważają, że człowiek-ćma jest wynikiem tajnych eksperymentów rządowych prowadzonych na ludziach lub efektem przeprowadzania tajemniczych badań dotyczących panowania nad ludzkim mózgiem i wywołujących u ludzi halucynacje. Zagadka człowieka-ćmy jest o tyle ciekawa, że istnieją wiarygodni świadkowi, którzy potwierdzają jego istnienie! Tacy ludzie pojawiają się w różnych częściach świata, a ich relacje są zgodne w najdrobniejszych szczegółach.

Zapraszamy do wzięcia udziału w naszej ECHO-SONDZIE. Pytanie: CZYM TWOIM ZDANIEM JEST MOTHAM, CZYLI CZŁOWIEK-ĆMA?

https://www.nautilus.org.pl/echosonda,427,czym-jest-motham-czyli-czlowiek-cma.html

Poniżej materiał z naszego Archiwum Wideo FN specjalnie umieszczony w sieci na potrzeby tej publikacji.


Komentarze: 7
Wyświetleń: 6505x | Ocen: 8

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Sob, 24 luty 2018 20:22   
Autor: FN, źródło: FN   


Komentarze (7)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.

Śr, 28 luty 2018 15:04 | ocena: + 6

ras | Gość

O tym zjawisku opowiada świetny film z Richardem Gere "The Mothman Prophecies" (polski tytuł "Przepowiednia").

Nie, 25 luty 2018 21:01 | brak oceny

Gabi | Gość

Kilkaset ciekawych filmów dokumentalnych o mothmanie na youtube można znaleźć. Chyba paranormal witness albo monsters and mysyeries.

Nie, 25 luty 2018 16:51 | ocena: -2

reddragon33 | Gość

Jeszcze jedna ciekawa sprawa... Mothman był widziany 11 września 2001 roku w Nowym Yorku https://www.youtube.com/watch?v=Xk7A8TISpjU

Tego dnia nastąpiły największe ataki terrorystyczne w historii świata.
Tego samego dnia zespół Slayer miał premierę nowej płyty "God Hates Us All", czyli "Bóg nienawidzi nas wszystkich". Płyta była nagrywana pewnie kilka lat i akurat tego samego dnia gdy weszła do sprzedaży doszło do ataków.

Fragmenty tekstu z piosenki Disciple z tej płyty:

Bóg nienawidzi nas wszystkich
Wiesz że to prawda, Bóg nienawidzi tego miejsca
Wiesz że to prawda, On nienawidzi tej rasy

Zabójstwo-samobójstwo
Nienawiść uzdrawia, wypróbuj jej czasem
Dążyć do pokoju działaniami wojennymi
Dla piękna śmierci, które wszyscy ubóstwiamy
Dlatego że nie mam wiary, która mnie rozprasza
Wiem, czemu twoje modlitwy pozostaną bez odpowiedzi

Pesymista, terrorysta, namierza kolejny cel -
Globalny chaos karmiący się histerią
Podciął ci gardło, rozpruł żyły, strzelił w plecy - uczciwa gra
Narkomania, samookaleczanie, szukanie kolejnego haju
Brzmi to jakby piekło było w ciągłej rozbudowie
Czekam na dzień, w którym cały kurwa świat zdechnie

Nie, 25 luty 2018 16:28 | ocena: + 2

reddragon33 | Gość

Nie wiem, czy przypadkiem nie można tego łączyć z aniołem śmierci znanym jako Azrael w judaizmie oraz Malak Al-Mawt w islamie.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Azrael

Rozwiń odpowiedzi (1)

Pon, 26 luty 2018 00:02 | brak oceny

Aaron | Gość

@reddragon33, I jeszcze grecki Thanatos

Nie, 25 luty 2018 13:23 | ocena: + 3

George | Gość

Może nie tyle zapowiada nieszczęście co ostrzega. Jedna ze współczesnych wersji opisuje te stworzenia jako strażników strzegących podziemnych tuneli prowadzących do podziemnego świata. Al Bielek, jeśli odrzucić hipotezę o jego fanaberiach twierdził, że efektem tajnych, militarnych programów (nielegalna kontynuacja eksperymentu Filadelfia) dotyczących manipulowanie z przestrzenią została ona zniekształcona i podziurawiona. Twierdził, że próby naprawienia błędów powodowały dalszą destrukcję. I to właśnie przez te szczeliny czy dziury przedostają się do naszego świata obce naszym umysłom stwory. Istnieją przecieki mówiące o tym, że uprzywilejowana grupa szykuje się do ewakuacji z naszej planety zostawiając pozostałych na pastwę
losu. Technologia ufo, finansowana z potężnych czarnych budżetów wyprzedza podobno naszą współczesną o kilkaset a nawet kilka tysięcy lat tą z którą mamy współcześnie do czynienia. Informacje Ala Bieleka
https://www.google.fr/search?safe=active&ei=BaOSWqmGMYncUYfao3A&q=al+bielek+wywiad&oq=al+bielek+wywiad&gs_l=psy-ab.1.0.35i39k1.1079541.1083120.0.1085092.13.13.0.0.0.0.131.1286.9j4.13.0....0...1c.1.64.psy-ab..0.13.1281...0j0i22i30k1j0i67k1j0i20i263k1j0i13k1.0.Td9AD-pEjwg

są podobne do tych które przekazuje Phil Schneider - https://www.google.fr/search?q=phil+shneider+wywiad&oq=phil+shneider+wywiad&aqs=chrome..69i57j0.11158j0j8&sourceid=chrome&ie=UTF-8.
Nie mam pojęcia czym jest mothman, ale mam takie przeczucie, to wszystko to klocki lego, które złożone do kupy mogą nam uświadomić, że uznawane za bzdurne teorie, mogą się okazać skrywaną przed nami szokującą prawdę. Łącznie z cywilizacją wewnątrz naszego globu. Jak dotąd Mothman nie przegryzł jeszcze nikomu krtani, myślę więc że nie należy go traktować jak wroga a raczej dyskretnego kolegę.

Sob, 24 luty 2018 22:55 | ocena: + 5

promagna | Załogant

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

Uwaga ... na końcu tekstu o ponownym przyjściu Jezusa i Prema Sai dodaliśmy mały 'up-date' .. zapraszamy do lektury! ...

UFO24

więcej na: emilcin.com

Wczoraj, 07:37 | W dniu 18 sierpnia o godz. 13:17 ok. 1 km od lotniska Strachowice przez przednią szybę samochodu zauważyłem białą kulę lecąca wolno na wysokości ok. 300m.  Kula leciała ne tej wysokości z prędkością ok. 1m/sek przez około minutę po czym gwałtownie zwiększyła wysokość.W tym momencie sięgnąłem po smartfon, wyszedłem z samochodu i zrobiłem 4 zdjęcia. Czwartego nie załączam, bo na nim nie widać obiektu który zniknął za chmurami. 

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Brak zainteresowanych Załogantów.

Dziennik Pokładowy

Czwartek, 25 lipca 2019 | 22 lipca 2019 roku odszedł w stronę światła Marek Rymuszko. Twórca i pomysłodawca miesięcznika ‘Nieznany Świat’, który przebudził miliony ludzi ze snu i sprawił, że dostrzegli inny, nieznany świat. Ale odszedł przede wszystkim bliski mi człowiek, którego brak odczuwać będę do końca mojej ziemskiej wędrówki.

czytaj dalej

FILM FN

UFO NAD MŁAWĄ - 15 sierpnia 2019

archiwum filmów

Informacje z Hydepark "N"25 sierpnia :: Dowód na to, że żyjemy w hologramie? Nauka dochodzi do coraz bardziej zaskakujących wniosków na temat natury naszej rzeczywistości. Czy jest możliwe, że świat to hologram?: viewtopic.php?f=33&t=5532
25 sierpnia :: Paradoks bilardowy - podróże w czasie Dyskusja na temat hipotez dotyczących podróży w czasie od trochę innej strony. Możliwe, czy nie? Oto jest pytanie: viewtopic.php?f=53&t=5626
2 listopada :: Cybernetyka, SI i etyka maszyn - do czego zaprowadzi nas przyszłość? Dyskusja o kierunku rozwoju świata i możliwych scenariuszach. Sztuczna inteligencja, technologie i wynalazki, które zaważą na naszym gatunku: viewtopic.php?f=28&t=4291

wejdź na forum i dołącz do dyskusji

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.