Dziś jest:
Sobota, 29 stycznia 2022

Przyjdzie moment, że widzę po części opustoszałą Polskę. Jest to makabryczna wizja, bo ja jej kompletnie nie rozumiem.
jasnowidz Krzysztof Jackowski o najbliższej przyszłości, 27 stycznia 2022

Komentarze: 1
Wyświetleń: 8372x | Ocen: 17

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Sob, 27 paź 2018 11:31   
Autor: FN, źródło: FN   

PROJEKT KONTAKT – MAMY OGROMNĄ PROŚBĘ DO CZYTELNIKÓW SERWISU FNJak pewnie wiecie w ramach Fundacji Nautilus funkcjonuje kilka ważnych projektów, z których każdy jest trochę odrębnym bytem. Jednymi z najciekawszych są PROJEKT KONTAKT i projekt OTWARTE NIEBO – oba skoncentrowane na śledzeniu wszystkiego, co jest związane z obecnością Niezidentyfikowanych Obiektów Latających (UFO) na Ziemi.

Wiemy o nich cały czas niewiele, zbieramy ślady, porównujemy informacje zebrane w Polsce i na całym świecie, ale wyłania się z tego co zebraliśmy dość spójny i logiczny obraz. Ostatnio do projektu KONTAKT trafiła historia, która rozgrywa się w południowej Polsce. Jest tam rodzina, której trzecie pokolenie (dokładnie tak!) jest obserwowane przez UFO.

Członkowie tej rodziny przeżywają regularnie tzw. abductions, czyli uprowadzenia przez UFO. Oczywiście mają wykasowywaną pamięć jak zawsze dzieje się to w takich przypadkach, ale dzięki szczęśliwemu zbiegowi okoliczności jeden z członków tej rodziny zorientował się, że jego syn ma to samo co on, a wcześniej jego ojciec: sny o dziwnych spotkaniach z istotami o dużych głowach w jasnych pomieszczeniach. Był także jeden wspólny element: po takim śnie czasami następnego dnia na swoim ciele mieli ślady w identycznym miejscu. Napisał do nas, a my pokierowaliśmy nim w ustalaniu faktów i teraz nie mamy cienia wątpliwości: to tak zwane „uprowadzenia na przestrzeni wielu lat”. Niezwykłe, bo obejmuje już trzy pokolenia jednej rodziny.

Ten człowiek jest mocno przerażony i boi się o to, co stanie się z jego synem. Jesteśmy z nim w stałym kontakcie i staramy się go uspokoić, że obcy nie przekraczają pewnej granicy, która jest związana z uszkodzeniami ciała, uszczerbku na zdrowiu itp.

Uprowadzenia powodują duży stres i dyskomfort, ale na szczęście obcy wykasowują pamięć ludzi, których uprowadzają. Czynią tak po to, aby oni właśnie nie ulegali panice i lękom. Czasami jednak ludziom samoczynnie odblokowują się takie wspomnienia i wtedy… jest poważny kłopot.

Ten konkretny przypadek z południowej Polski jest poruszający z wielu powodów, ale jednym z najważniejszych jest to, że jest tam wielu niezależnych świadków. Oprócz tej rodziny ich niezwykłe relacje potwierdzają sąsiedzi, którzy także widzieli nad domem tej rodziny bardzo osobliwy obiekt w kształcie dysku. Szkoda, że nikt nie zgadza się na wypowiedzi o tej sprawie, ale przynajmniej możemy my cała sprawę dokładnie udokumentować. Tego typu historie stanowią kopalnię wiedzy dla PROJEKTU KONTAKT, który precyzyjnie zajmuje się ustalaniem strategii obcych przybywających na Ziemię.

Z naszego Archiwum Wideo postanowiliśmy zaprezentować jeden z odcinków serii dokumentalnej z serii SEKRETY KOSMITÓW. Jest tam bardzo dobrze zaprezentowana historia rodziny Reedów. Dokumentacja tej historii była przedstawiona w Las Vegas na spotkaniu MUFON, w którym uczestniczyliśmy. 

Mathew Reed to człowiek twardo stąpający po ziemi, który zajmuje się ściganiem najbardziej groźnych przestępców. Tacy ludzie nie są skorzy do opowiadania „bajeczek”.


I to właśnie on opowiedział o jednym z najbardziej niezwykłych przypadków „uprowadzeń całych rodzin przez UFO”, o jakim kiedykolwiek słyszeliśmy. Okazuje się, że na pokład UFO był zabierany wielokrotnie razem ze swoim bratem.Poniżej przedstawiamy odcinek serii dokumentalnej poświęconej rodzinie Reedów. Pochodzi ona z naszego archiwum wideo FN.

 


Drodzy czytelnicy serwisów Fundacji Nautilus,

Mamy na koniec apel, a raczej ogromną prośbę. Od kilku tygodni badamy historię związaną z UFO, która wiąże się z nagraniem dwóch filmów, na których widać taki właśnie obiekt. Filmy zostały rozesłane po świecie do naszych kolegów, którzy zajmują się badaniem zjawiska Niezidentyfikowanych Obiektów Latających. Ich ekspertyzy są nieprawdopodobnie ciekawe, choć film był nagrywany w domu przez szybę. Ale inna sprawa jest bardziej istotna.

W trakcie całego wydarzenia (czyli pojawienia się UFO przed domem rodziny świadków) w telewizji jest program o UFO, który jest słyszany jako dźwięk z telewizora. Jest on nieczytelny, potężnie zaszumiony, ale udało nam się odczytać pojedyńcze zdania. Oto one:


...znajdują się wszędzie i...

[...] jednocześnie odwiedzają naszą planetę [...]

...podobnie jak w przypadku Roswell w  Rendlesham znajduje się amerykańska baza wojskowa

[...] żołnierze udali się na patrol, żeby sprawdzić źródło dziwnych świateł [....]


...podobnie jak w przypadku Roswell w lesie Rendlesham znajduje się amerykańska baza wojskowa

[...] wyglądał tak, jakby opierał się na trzech nogach i unosił się tuż nad ziemią [...]

Jest to program w jednej ze stacji tematycznych, z polskim lektorem, w którym pojawia się wątek związany z Rendlesham. Byliśmy pewni, że w naszym Archiwum Wideo mamy wszystkie odcinki serii dokumentalnych o UFO, w których pojawia się ten wątek. Niestety okazało się, że w żadnym z nich nie padają słowa, które słychać akurat w tym odcinku, który był w telewizji podczas nagrania tych niezwykłych filmów z UFO. Musimy dokładnie ustalić, jaki to był program i dlatego zwracamy się do wszystkich z ogromną prośbą:

Jeśli przypominacie sobie o programie telewizyjnych z polskim lektorem, który był o zjawisku UFO i w którym pojawił się wątek związany z incydentem w Rendlesham i w którym padają zdania np. […] wyglądał tak, jakby opierał się na trzech nogach i unosił się tuż nad ziemią […]  - prosimy o pilny kontakt! Nasz adres: nautilus@nautilus.org.pl

 

Uwaga czytelnicy, którzy chcą nam pomóc w znalezienie tego programu. Mamy duży odzew na nasz apel i tutaj na końcu tekstu będzie prowadzony up-date tego, co pojawia się w korespondencji, a także jaki jest etap naszych poszukiwań. Musimy jedną rzecz wyjaśnić: nie chodzi o program, w którym "coś o tym było", ale program, w którym padają DOKŁADNIE TE SAME SŁOWA I ZDANIA, KTÓRE SŁYCHAĆ W TLE MATERIAŁÓW WIDEO NAGRANYCH W DOMU PRZEZ ŚWIADKÓW OBSERWACJI UFO.

Musimy jedną rzecz wyjaśnić: jesteśmy pewni, że Fundacja Nautilus ma największy zbiór nagrań wideo programów o zjawisku UFO, które były emitowane przez stacje tematyczne w Polsce. Nasz dział monitorowania mediów działa naprawdę świetnie i wszystkie serie nagrywamy i następnie są one zamieniane w pliki wideo, a potem umieszczone na naszych twardych dyskach. Programów, w których pojawia się wątek o Rendlesham mamy kilka, ale uważnie je obejrzeliśmy i w żadnym nie pojawia się np.  zdanie [...] wyglądał tak, jakby opierał się na trzech nogach i unosił się tuż nad ziemią [...]

Był moment, kiedy byliśmy pewni, że wszystkie cytaty pochodzą z filmu "SEKRETY KOSMITÓW", ale po uważnym obejrzeniu odcinka poświęconego Rendlesham okazało się, ze absolutnie nie! Poniżej ten odcinek.

Oglądaliśmy także starsze rzeczy sprzed lat, w tym do pierwszego materiału o Incydencie z Rendlesham, który pochodzi z telewizji DISCOVERY z 1997 roku, kiedy już działał nasz monitoring. Poniżej materiał z naszego archiwum.

i jeszcze jeden

 

Uwaga! Poniżej będziemy prezentować efekty naszych poszukiwań i odpowiedzi na e-maile.

From: [...]
Sent: Saturday, October 27, 2018 11:23 AM
To: nautilus@nautilus.org.pl
Subject: Poszukiwany program

 

Witam, 

Jesli to b. pilne i pomoże ta infornacja,  to  mogł być jeden z odcinkow w emitowanym na antenie Focus tv cyklu

https://www.telemagazyn.pl/serial/ufo-odtajnione-akta-702531/s1/odc3/ ( tutaj podaję przykładowy materiał).

Odcinek, o ktorym Panstwo mowicie byl wyswietlany kilkukrotnie. Pozdrawiam. BK

 

Poniżej nasza odpowiedź:

Witamy
Otóż nie  – to nie był ten program.
To jest ten sam lektor, ale w tym odcinku nie padają takie słowa!
Znamy ten odcinek na pamięć:

Proszę uważnie posłuchać… tam nie ma tych słów!
Pozdrawiamy i pięknie dziękujemy za pomoc
FN

Ta wiadomość została wysłana przez Fundację Nautilus.
Copyright © 1999-2018 FN. Wszelkie prawa zastrzeżone.

 Czekamy na wszelkie informacje w tej sprawie. To sprawa najwyższej wagi - możecie nam wierzyć... szczegóły podamy wtedy, jak dokładnie udokumentujemy kilka aspektów tej historii.

 

From: [dane do wiad. FN]
Sent: Saturday, October 27, 2018 12:39 PM
To: nautilus@nautilus.org.pl
Subject: Poszukiwany program

 

Z tego co pamiętam to był ten program, może z tej serii. Ale pamiętam gościa na dachu i szokujące słowa. Nie mogę znaleźć polskiej wersji a mój angielski jest za słaby.

Pozdrawiam.

[dane do wiad. FN]


Dziękujemy.

Podobnych programów jest kilka (z tym lektorem ok. 3), ale TO MUSZĄ BYĆ TE SAME SŁOWA

https://www.nautilus.org.pl/artykuly,3584,projekt-kontakt--mamy-ogromna-prosbe-do-czytelnikow-serwisu-.html

proszę nam wierzyć – sprawa jest bezprecedensowa

Pzdr

FN

 

From: Leszek [dane do wiad. FN]
Sent: Saturday, October 27, 2018 12:08 PM
To: nautilus@nautilus.org.pl
Subject: las Rendlesham

 

Witam

znalazłem materiał o ufo w lesie Rendlesham, słowa które państwo cytują nie są identyczne jak w materiale znalezionym przeze mnie natomiast opis pasuje do zjawiska

oto link do materiału: https://www.youtube.com/watch?v=LNfTBhGVYqo ps. proszę włączyć od 18:05

pozdrawiam całą załogę

Panie Leszku,

Dziękujemy, ale… to muszę być te same słowa.

Te same, nie inne!

Mamy 7 filmów o Rendlesham z polskim loektorem (dokładnie mówić Marek Lenek czyta listę dialogową) które były w stacjach tematycznych na terenie Polski przez ostatnie 15 lat, ale to nie jest ten film.

Proszę uważnie przeczytać tekst o tej sprawie, który ukazał się w serwisie FN

 https://www.nautilus.org.pl/artykuly,3584,projekt-kontakt--mamy-ogromna-prosbe-do-czytelnikow-serwisu-.html

 

-----Original Message-----
From: [dane do wiad. FN]
Sent: Saturday, October 27, 2018 8:48 PM
To: nautilus@nautilus.org.pl
Subject: Rendlesham

 

Witam

 

Odnośnie apelu

https://nautilus.org.pl/artykuly,3584,projekt-kontakt--mamy-ogromna-prosbe-do-czytelnikow-serwisu-.html

to mógłbyć fragment programu na stacji H2 "Łowcy UFO" lub stacji History "Hangar 18"

 

Pozdrawiam

 

Mamy jedną z serii programu HANGAR 1, który był emitowany w H2. Nasi koledzy już obejrzeli odcinki, posiadanej przez nas serii, ale nigdzie tam nie znaleźli poszukiwanych przez nas słów np. [...] wyglądał tak, jakby opierał się na trzech nogach i unosił się tuż nad ziemią [...]

Być może jest to w innej serii, której nie posiadamy (podobno było ich kilka). Ale zapiszemy sobie to i będziemy ten trop sprawdzać.

 

 

From: [dane do wiad. FN]
Sent: Saturday, October 27, 2018 8:01 PM
To: nautilus@nautilus.org.pl
Subject: Projekt kontakt - wasz apel

 

Dobry wieczór,

 

W trakcie czytania tekstu błysnęła mi spontaniczna wizja, że tego odcinka ( słowa którego słychać w tle ) w rzeczywistości nie ma.  To co słychać z telewizora w tle pochodzi z innej możliwej czasoprzestrzeni, że świata równoległego, tożsamego z naszym, ale w nieco zmienionej formie z nieco innymi zdarzeniami.

Obserwowane przez świadka UFO miało wpływ na zakłócenia między światami. Mogło być to tez z ich strony celowe działanie.

Nie będę oczywiście sie upierać, ale takie spontaniczne wizje najczęściej są trafne, mam na to dużo potwierdzeń z życia, dlatego postanowiłam napisać.

 

Pozdrawiam

załogantka Mayanka


 Napiszemy tak: idzie Pani w bardzo dobrym kierunku! Nie możemy zdradzić na razie szczegółów tego wydarzenia, ale praktycznie jesteśmy pewni, że obiekt UFO nie tylko przejął kontrolę nad dzieckiem, które w transie nagrywało Niezidentyfikowany Obiekt Latający (dzieciak nic nie pamięta, a jego słowa wypowiadane w trakcie filmu nagrywanego aparatem foto świadczą, że był w innym stanie świadomości), ale także telewizor w pokoju nie mógł nadawać tego programu. Ta rodzina nie miała bowiem kablówki, a jedynie zwykłe stacje naziemne (Polsat. TVP1, TVP2, TVN i lokalną TVP Wrocław). Poza tym telewizor był... ale proszę wybaczyć, że na razie nie ujawnimy szczegółów. Ale brawo - idzie Pani w dobrym kierunku, choć mamy lekko inne podejrzenia co do wyjaśnienia zagadki. Ale naprawdę jesteśmy pod wrażeniem Pani słów.

Witam,

 No tak, nie napisałam wszystkiego co poczułam przy czytaniu tekstu na stronie FN.  Tekst  czytałam dosłownie kilka minut po jego ukazaniu się i miałam nieodpartą ochotę od razu odpowiedzieć, lecz nie było to możliwe. A później napisałam tylko b.skrótowo.  Dodatkowym słowem kluczem jaki brzmi mi w głowie jest tzw. "Efekt Mandeli". Oczywiście wiem co kryje się pod tą nazwą ,lecz na chwilę obecną nie umiem wyjaśnić jaki to może mieć związek ze sprawą.

Pewnie taki, że tzw.Efekt Mandeli jest ubocznym skutkiem tego, że Obcy manipulują dowolnie naszą czasoprzestrzenią a wielu  zwyczajnych ludzi to już w jakiś sposób zaczyna widzieć różnice , ponieważ bariera między światami , jak od dawna twierdzę zaciera się coraz bardziej.  Zdanie " wygląda jakby stał na trzech nogach i unosił się nad ziemią" jest opisem istoty jaka pojawiła się świadkowi.

Była ona jednak tylko hologramem. Hologramem istoty , która jak świadkowi się wydawało "wyszła" z telewizora" !!!

 Rzeczywiście niezwykłe ! Bardzo niezwykłe !  Wychodzi mi na to, że Obcy nawiązali kontakt z tą rodziną za pomocą odbiornika telewizyjnego.  Ni stąd ni zowąd Świadek / uczestnik spotkania III st. w trakcie oglądania w TV jakiegoś zwykłego programu stanął oko w oko z hologramem istoty z innego wymiaru.

Pozostaje pytanie skąd się wzięło to nagranie, które Państwo prezentują na stronie ?  Sądzę, że było tak, że w obserwacji brały udział co najmniej dwie osoby . Jedna stała przy oknie i nagrywała obiekt UFO jaki zmaterializował sie przed domem , a druga oglądała TV i wtedy z tego odbiornika "coś" wyszło. Ten hologram "obcego" , który wyglądał jakby unosił się nad ziemią i stał niby na trzech nogach.

Brzmi to może dość idiotycznie, ale taka właśnie wizja mi błysnęła.

 Dodam, jeszcze coś. Proszę zapytać tę rodzinę, czy nie mieli kiedyś podobnych kontaktów, ale poprzez fale radiowe ? Przekazy przez radio. Osoby z wcześniejszych pokoleń mogły doświadczać kontaktów lub odbierać informacje drogą radiową.

 Pozdrawiam z alpejskiego Bludenz gdzie pada dzisiaj śnieg :-)

Mayanka

 

Idzie Pani w dobrym kierunku, bardzo dobrym...

 

 

From: [dane do wiad. FN]
Sent: Saturday, October 27, 2018 7:13 PM
To: nautilus@nautilus.org.pl
Subject: Poszukiwany program

 

Dzień dobry,

 Rozwiązanie jest proste. Ten sam lektor był tym programie na 2 różnych kanałach. Jednak dla każdej stacji tłumaczenie robił ktoś inny, stąd różnice...

 BC

 

Nie wydaje nam się, aby było to możliwe. Po pierwsze nie ma takiej praktyki, że dany serial jest emitowany równocześnie w dwóch stacjach, gdyż przeważnie (a mamy kolegów lektorów także w naszym zespole FN) jest licencja na emisję i przeważnie ten sam lektor jest potem wykorzystywany przez kolejną stację. Poza tym są granice w tłumaczeniu. Tekst [...] wyglądał tak, jakby opierał się na trzech nogach i unosił się tuż nad ziemią [...] trudno przetłumaczyć np. jako "trzy wgłębienia w ziemi", a taki tekst pada w odcinku "TAJNE AKTA UFO".

 

 

From: [dane do wiad. FN]
Sent: Saturday, October 27, 2018 7:00 PM
To: nautilus@nautilus.org.pl
Subject: Program TV

 

Wydaje mi się, że program którego szukacie to któryś z odcinków "Alien hunters", nie powiem dokładniej który, mogę jedynie podpowiedzieć, że ostatnio puszczają to na kanale history 2

ps.

Nie "Alien hunters" tylko "UFO hunters"

Dziękujemy za wiadomość. Tej serii nie znamy i jej nie wyłapał nasz monitoring. Może być kłopot z jej ściągnięciem, ale spróbujemy.

 

From: [dane do wiad. FN]
Sent: Saturday, October 27, 2018 6:25 PM
To: nautilus@nautilus.org.pl
Subject: ?

 

Też dostaliście przekaz w nagraniu jak kiedyś dawno dawno temu w tym nagraniu?

https://www.youtube.com/watch?v=dg0KGW-bGJY

 

Od FN:

Dziękujemy za wiadomość. Nie znamy tej sprawy i słyszymy o niej po raz pierwszy, ale zapewniamy już teraz, że ta polska historia jest nie tylko ciekawsza, ale i bardziej wiarygodna. Kiedy ujawnimy szczegóły, to naprawdę wiele osób po prostu wbije w ziemię, tak jak to się stało z nami. Prosimy jeszcze o chwilę cierpliwości.

 

-----Original Message-----
From: [dane do wiad. FN]
Sent: Saturday, October 27, 2018 5:24 PM
To: nautilus@nautilus.org.pl
Subject: Program o ufo

 

Witam, wydaje mi się że jest to jeden z odcinków na kanale H2 z Vectry seria starożytni kosmici

 Pozdrawiam

 

...znajdują się wszędzie i...

 [...] jednocześnie odwiedzają naszą planetę [...]

 ...podobnie jak w przypadku Roswell w  Rendlesham znajduje się amerykańska baza wojskowa

 [...] żołnierze udali się na patrol, żeby sprawdzić źródło dziwnych świateł [....]

 ...podobnie jak w przypadku Roswell w lesie Rendlesham znajduje się

amerykańska baza wojskowa

 [...] wyglądał tak, jakby opierał się na trzech nogach i unosił się tuż

nad ziemią [...]

 

OD FN

Dziękujemy za wiadomość. Trochę liczyliśmy na to, że ktoś z naszych czytelników napisze inaczej. Nie "wydaje mi się, że..." ale "Taki tekst pada w odcinku 8-mym serii 6-sztej, bo mam go nagranego, sprawdziłem i dokładnie takie słowa padają". Założenie "wydaje mi się, że..." jest zwodnicze, bo my też byliśmy pewni, że takie słowa padają np. w odcinku SEKRETÓW KOSMITÓW o Rendlesham. I myliliśmy się. Ale tak, jak najbardziej - nasi koledzy z projektu KONTAKT już się biorą za sprawdzanie serii STAROŻYTNYCH KOSMITÓW, ale nie jesteśmy pewni, że mamy wszystkie (w naszym archiwum są bodaj cztery serie - w sumie ponad 60 odcinków). Dziękujemy za ten trop - też o tym myśleliśmy. Ale jedna uwaga - lektor czytający STAROŻYTNYCH KOSMITÓW ma bardzo charakterystyczny głos i styl czytania i naszym zdaniem to nie jest ten sam lektor, który czyta te teksty w materiale, który zaprezentowaliśmy.

From: [dane do wiad. FN]
Sent: Saturday, October 27, 2018 4:25 PM
To: nautilus@nautilus.org.pl
Subject: Las Rendlesham

 

Film o który prosicie to prawdopodobnie -
"UFO odtajnione akta 2: czerwony alarm"
Emitowany był na stacji Focus, dostepny na you tube
Proszę potwierdzić jeśli się przydałem.
Pozdrawiam.

 

Dziękujemy. Sprawdziliśmy - to nie jest ten film!

 

From: [dane do wiad. FN]
Sent: Saturday, October 27, 2018 4:18 PM
To: nautilus@nautilus.org.pl
Subject: Poszukiwany program

 

Być może jest to program z cyklu: Amerykańska Księga Tajemnic - serial dokumentalny z 2015 roku, emitowany na antenie Nowa TV, na przykład dzisiaj, czyli w sobotę, 27 X 2018, a właściwie już w niedzielę, bo o godzinie: 0:30. Pamiętam, że jeden z odcinków opowiadał o UFO.

Lub ewentualnie: Nasa - archiwum tajemnic, emitowany do zeszłego tygodnia na antenie Metro o godzinie 17, ale to wydaje mi się mniej prawdopodobne.

 

Dziękujemy za wiadomość. Jeśli chodzi o serię NASA - ARCHIWUM TAJEMNIC, to mamy wszystkie odcinki zgrane. Zostały sprawdzone i nic tam nie ma o Rendlesham. Natomiast ta AMERYKAŃSKA KSIĘGA TAJEMNIC - słyszymy o tym po raz pierwszy i dopisujemy do naszych poszukiwań. I teraz pytanie: czy ktoś zgrał tę serię na nagrywarkę? Bo niestety nasza sekcja monitorowania mediów zupełnie pominęła telewizję NOVA. I to był chyba błąd.

 

From: [dane do wiad. FN]
Sent: Saturday, October 27, 2018 12:51 PM
To: nautilus@nautilus.org.pl
Subject: Incydent w lesie Rendlesham

 

  Dzień dobry,

 W związku z Waszym zapytaniem odnośnie programu o incydencie w lesie Rendlesham na YT, mogę z całą pewnością stwierdzić, że został on wyemitowany na kanale H2, w programie "Hangar nr 1". Miałam ten program nagrany na swoim dekoderze (bez możliwości zgrania). Jednak go usunęłam.

Pozdrawiam, [...]

 

Dziękujemy - już sprawdzamy. Na razie w tym, co sprawdziliśmy - nie ma tego.

 

From: [dane do wiad. FN]
Sent: Saturday, October 27, 2018 1:57 PM
To: nautilus@nautilus.org.pl
Subject: Prośba o ustalenie programu

 

Witam, słucham filmów Zalwita na youtube i pamiętam, że w którymś z filmów mówił o wydarzeniach w Rendlesham. Niestety nie potrafię wskazać w którym, najlepiej skontaktować się z Zalwitem. Pozdrawiam [...]

 

Dziękujemy za wiadomość. Mamy jednak ważną i ciekawą informację - jesteśmy w tej sprawie w absolutnym kontakcie ze wspomnianym przez Panią autorem bloga. Jeden z odcinków jego bloga - poniżej.

 

 

From: [dane do wiad. FN]
Sent: Sunday, October 28, 2018 12:04 AM
To: nautilus@nautilus.org.pl
Subject: A propos historii chłopca i ufo

 

Dzień dobry,

 

Z przedstawioną historią chłopca, który nakręcił UFO, a w telewizorze w tym samym czasie leciał program o UFO skojarzyła mi się zupełnie inna historia. 10-12 lat temu rozmawiałem z pewną osobą z Poznania, która w pewnym momencie wspomniała, że była na jakimś spotkaniu miłośników zjawiska UFO (chyba jakiś nieformalny klub to był w Poznaniu). Odbywały się tam z tego co zrozumiałem regularne spotkania. Tego dnia puszczano film o Plejadianach. Twierdziła ona zupełnie poważnie, że jedna postać z tego filmu pojawiła się później w oknie/ czy też była widziana tuż po seansie lub w jego trakcie. Nie pamiętam już dokładnie.

 

Wiem, jak to brzmi. Dlatego nie ciągnąłem tego tematu uznając, że zadziałała po prostu bogata wyobraźnia. 

 

Do Państwa pisałem już kiedyś w sprawie dziwnych zdjęć wykonanych w Emilcinie.

pozdrawiam Redakcję

(do wiad.FN)

OD FN

Dziękujemy za wiadomość. Nie znaliśmy tego incydentu - bardzo dziękujemy za wiadomość. Jesteśmy jednak dziwnie pewni, że ta historia.... przebije wszystko, co kiedykolwiek pojawiło się w temacie Niezidentyfikowanych Obiektów Latających. Musimy jednak w sposób jednoznaczny ustalić kilka rzeczy, zanim będziemy w stanie opublikować coś więcej. Jedną z tych rzeczy jest informacja - Z JAKIEGO DOKŁADNIE PROGRAMU POCHODZĄ TE SŁOWA. To jest tak ważne, że słów brakuje. Jest jasne, że to, co jest na ścieżce dźwiękowej tych filmów z UFO nie jest przypadkowe. To jest wiadomość, ale... zaczekajmy na to, aż dowiemy się więcej.

 

 

From: [dane do wiad. FN]
Sent: Sunday, October 28, 2018 12:40 AM
To: nautilus@nautilus.org.pl
Subject: Rendelsham - program

 

Szanowni Państwo,

 

Apropos nagrania z kamery - czy nie lepiej spróbować podejść do sprawy z troche innej strony?

Na pewno w kamerze zapisana jest data i czas wykonania nagrania, czy nie prościej przejrzeć wszystkie dostępne programy TV w tym czasie, aby sprawdzić co to byl za program? 

Np tu https://www.telemagazyn.pl/stacje/ jest możliwośc wyboru stacji i daty do kilku miesięcy wstecz.


Pozdrawiam
[dane do wiad. FN]


OD FN

Dawno to zrobiliśmy. ;)

Tego dnia nic takiego nie było emitowane, ale… napiszemy Panu więcej. Rodzina, która przeżyła najbardziej niezwykłe CEIII w historii chyba naszej planety miała telewizor bez dostępu do sieci kablowej i bez satelity. A więc mieli tylko programy: POLSAT, TVN, TVP1, TVP2 i regionalna WROCŁAW TVP.

Czy musimy pisać, dlaczego ustalenie sprawy „jaki to program” jest tak ważne? Dziękujemy za wiadomość. Doceniamy to.

From: [dane do wiad. FN]
Sent: Sunday, October 28, 2018 6:15 AM
To: Fundacja Nautilus <nautilus@nautilus.org.pl>
Subject: Poszukiwany program

 

Dzień dobry,

 

Jeśli ta rodzina nie ma kanałów kablówki, to sprawa jest bardzo ciekawa. Proszę jednak pamiętać, że tv Nowa i Fokus są dostępne "z powietrza", a tam programy o UFO są emitowane stosunkowo często. Temat UFO  w tych konkretnych bazach poruszany był w ogromie programów o tej tematyce. 

 Bardzo ciekawy problem i trzeba go zbadać :)

 [dane do wiad. FN]

 OD FN:

Jest jeszcze ciekawiej.

Incydent miał miejsce w sierpniu 2014, kiedy jeszcze nie było telewizji NOVA, ale akurat ta rodzina miała w czasie pojawienia się obiektu UFO za oknem (który to obiekt zresztą przejął pełną kontrolę nad dzieckiem, które całość manifestacji UFO nagrało mówiąc w transie bardzo jasny przekaz) – ta rodzina posiadała tylko podstawowe programy telewizji publicznej oraz TVN i Polsat, które odbierała za pomocą zwykłej anteny. Zapewnili nas, że nigdy nie widzieli żadnego programu o UFO w swoim domu itp. – ich wiarygodność jest najwyższej próby. Byliśmy u nich w domu.

Obiekt UFO przejął kontrolę nad telewizorem – to już wiemy – ale pytanie: skąd wziął ten program, skoro my go nie mamy zgranego w archiwum??! A proszę nam wierzyć – akurat o Rendlesham mamy wszystko ze wszystkich kanałów tematycznych.

Proszę śledzić wydarzenia związane z tą sprawą w naszym serwisie – to nie jest kolejna sprawa związana z UFO. To coś tak potężnego, że nawet nam trudno jest to wszystko ogarnąć umysłem.

Pozdrawiamy

FN

 

From:[dane do wiad. FN]
Sent: Sunday, October 28, 2018 8:42 AM
To: nautilus@nautilus.org.pl
Subject: Poszukiwany program

 

witam

 

poszukuja państwo programu który został przed chwila wyemitowany na kanale history

starozytni kosmici 

sezon10 odcinek 2

bylo to o tyle dla mnie dziwne ze zaraz po emisji tego odcinka wszedłem na państwa stronę (nigdy mi się to przedtem nie zdarzało) 

i przeczytałem tekst o poszukiwanym programie ....

Dziwne...

 

pozdrawiam

A.

 

Szanowni czytelnicy,

Dziękujemy za bardzo szeroki odzew na nasz apel. Sprawa jest bezprecedensowa i trudna, ale wspólnie może uda nam się ustalić dokładnie, w jakim programie padły te konkretne słowa. Jak już zauważyliście nie zależy nam na programie "podobnym", ale dokładnie takim, w którym można usłyszeć zdanie: ...] wyglądał tak, jakby opierał się na trzech nogach i unosił się tuż nad ziemią [...]

Już wiemy, że takim programem na pewno nie był odcinek z serii STAROŻYTNI KOSMICI seria 10 odc. 2

Jest wiele tropów, wiele sugestii, które mają nasi czytelnicy. Sprawa jest trudna, gdyż my nie mamy tyle czasu, żeby w 100 procentach zaangażować się w poszukiwania. Trochę liczymy na czytelników i mamy nadzieję, że otrzymamy e-maila: "Tak, mam to! Te słowa padły w odcinku X serii Y i mam to nagrane na moją nagrywarkę!"

Szukajcie. Nagrywajcie, jeśli możecie. Informujcie nas o tym.

Sprawa ustalenia programu, z którego padły te słowa, ma znaczenie podstawowe dla udowodnienia nieprawdopodobnej tezy, którą podejrzewamy, ale jeszcze nie mamy odwagi sformułować. W każdym razie dziękujemy za pomoc i prosimy o więcej. FN


From: [dane do wiad. FN]
Sent: Sunday, October 28, 2018 9:47 PM
To: nautilus@nautilus.org.pl
Subject: poszukiwany program

 

Witam,

 

Czy zwócili Państwo uwagę na to, że to kluczowe zdanie: “wyglądał tak, jakby opierał się na trzech nogach i unosił się tuż nad ziemią” brzmi mało logicznie? No bo jeśli “opierał się na trzech nogach” to nie mógł się unosić, a jeżeli “unosił się tuż nad ziemią” to jak mógł opierać się na trzech nogach? Być może kluczem do rozwiązania zagadki byłoby rozszyfrowanie większej ilości słów, może nawet całości przekazu.

 

Pozdrawiam

Mariusz

Szanowny Panie Mariuszu,

Dziękujemy za wiadomość. Owszem, ktoś już zwrócił na to uwagę, choć mamy podejrzenie, że tekst brzmi trochę inaczej:

wyglądał tak, jakby opierał się na trzech nogach i tułów unosił się tuż nad ziemią”

 

O tym, czy to słowo „tułów” jest czy go nie ma przekonamy się wkrótce, bo jeden z naszych kolegów z projektu kontakt wydzieli ścieżkę dźwiękową z filmów (są dwa), usunie dźwięk wydawany przez UFO, usunie szumy, a pozostawi tylko ścieżkę dźwiękową z telewizora (prawdop

Komentarze: 1
Wyświetleń: 8372x | Ocen: 17

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Sob, 27 paź 2018 11:31   
Autor: FN, źródło: FN   


Komentarze (1)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.

Sob, 10 lis 2018 06:16 | brak oceny

Seba | Gość

[...] wyglądał tak, jakby opierał się na trzech nogach, albo unosił się tuż nad ziemią [...]

25 minuta i 54 sekunda

https://www.youtube.com/watch?v=_opxVaJyN3g

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

Z POCZTY DO FN, 26 stycznia: [...] Od lipca 2020 roku rozpoczęła  się I część Apokalipsy. Kościół Katolicki na świecie będzie pomału wygasał. Duch Święty będzie działał na niektórych fałszywych kapłanów, żeby ich ośmieszyć. Przekonacie się o tym w najbliższym czasie. Jest to spowodowane złym postępowaniem duchownych. Za kilka lat duchowni będą mordowani na wielka skalę. Niezależnie czy są osobami prawymi czy fałszywymi. Często wychodzę z ciała i widzę wielki haos. Proszę przygotować...

UFO24

więcej na: emilcin.com

Pon, 10 sty 2022 04:17 | Witam 19:30 Szydłowiec koło Radomia zauważyłem koło 10 obiektow które skupiały sie koło księżyca poźniej 3 z nich poruszały sie w kwadratach tak jakby skanowały obszary podczas gdy inne obiekty zastygły w miejscu udajac gwiazdy,gdy te 3 obiekty skonczyły wszystkie na raz kierowały się razem na Radom,cała obserwacja trwała ponad 30 min

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Dziennik Pokładowy

Niedziela, 23 stycznia 2022 | Śmierć Lecha Chacińskiego zamyka ważną epokę w dziejach badania UFO w Polsce, także Fundacji Nautilus. To był człowiek, na którym zawsze mogłem polegać. Nie bał się zabierać głosu w sprawie tego, co przeżył. Wiadomość o jego odejściu przyjąłem ze smutkiem. Zrozumiałem, że pustki powstałej po jego odejściu nie da się niczym wypełnić.

czytaj dalej

FILM FN

Piosenka ta nosi tytuł ナニヤドヤラ co wymawia się Na-Ni-Ja-Do-Ja-Ra. Sylaby odpowiadają japońskim znakom fonetycznego alfabetu zwanego “katakana”. Na-Ni-Ja znaczy “jestem synem TJehooby”

archiwum filmów

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.