Dziś jest:
Wtorek, 12 listopada 2019

Kiedy w ziemię uderzy asteroida? Może jutro, może za tydzień, a może dopiero za sto lat. Najwyższy czas rozpocząć przygotowywania na powitanie kosmicznego gościa, bo i tak już się spóźnia na przyjęcie.
/Astronom Mike Reynolds, USA/

Komentarze: 12
Wyświetleń: 29881x | Ocen: 6

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 4/5


Śr, 20 sty 2010 13:29   
Autor: FN, źródło: FN, Daily Telegraph   

Hipnoza potrafi być niebezpieczna!

 

Chcecie definicję hipnozy? Proszę bardzo.

 Hipnoza to stan psychiczny częściowego wyłączenia świadomości, pomiędzy snem a jawą, charakteryzujący się wzmożoną podatnością na sugestię. Termin hipnoza pochodzi od greckiego słowa hypnos, czyli sen.

 

Ta definicja banalizuje hipnozę sprowadzając ją jedynie do takiej ot ciekawostki związanej z „częściowym wyłączeniem świadomości”. Sprawa jest jednak o wiele bardziej intrygująca. Ekipa FN wielokrotnie uczestniczyła w seansach hipnozy przeprowadzanej przez bardzo uzdolnionych hipnotyzerów z Rosji (ich umiejętności są szokujące).

 

Widzieliśmy rzeczy, w które trudno nam jest uwierzyć nawet wiele lat po takich seansach. Ludzie wykonywali najdziwaczniejsze polecenia hipnotyzera. Jego słowa były niczym rozkaz, a dotyczyło to nawet tych, którym wydawało się wcześniej, że „ich takie tam bzdury nie dotyczą”. Nie wierzcie w opowieści, że „hipnoza to banał i medycyna już to wyjaśniła”, bo naprawdę nie wyjaśniła niczego. Hipnoza pokazuje także, jak niebezpieczne potrafią być techniki hipnotyczne wyłączające świadomość całym grupom ludzi.

 

Oto jeden z wielu przykładów tego, jak można wprowadzić grupę ludzi w stan, w którym będą wykonywały polecenia hipnotyzera. Film został zarejestrowany w USA, a grupa ludzi dostała polecenie „jazdy samochodem”. Oto efekt:

 

Z szerokiej palety filmów zbiorowej hipnozy i tak wybraliśmy jeden z bardziej "delikatnych", gdyż na niektórych jest przekroczona granica, która oddziela seans hipnotyczny od poszargania ludzkiej godności.

 

O hipnozie piszemy od czasu do czasu, choć cały czas to niezwykłe zjawisko nas fascynuje. Warto jednak pamiętać, jak bardzo jest niebezpieczne zwłaszcza wtedy, kiedy ktoś stosuje hipnozę jako „zabawę”. Oto przykład „z naszej poczty”:

 

To: nautilus@nautilus.org.pl

Subject: Działanie na ciała innych ludzi 

                                                                 Witam!

 

     Mam nadzieję, iż nie zajmę zbyt dużo cennego czasu. Pisząc ten list chciałbym coś dowiedzieć się o moim doświadczeniu i móc je zweryfikować.

Oto i moja historia. Zdarzyła się ona 2 lata temu podczas kolonii w Łebie. Miałem wtedy 14 lat. Była to normalna kolonia. Ale 2 dni przed jej zakończeniem, albo dzień (już nie pamiętam), koledzy zaczęli pokazywać na sobie jakieś sztuczki. Otóż pewna osoba z koloni z Połańca zaczęła robić taki, że tak to ujmę „bajer” że wpływała na ciała innych.

     Mówiąc jaśniej. Całość polegała na tym, iż stawał przed osobą, kazał się jej odprężyć, uspokoić, kręcił jej rękami, w ruch nożyc ileś razy, potem obchodził osobę i tak zdaje się 3 razy. Następnie swoimi rękami, dłońmi wskazywał rękom drugiej osoby, żeby szły ku górze. O dziwo, one podnosiły się!

     W związku z tym wszystkim sami zaczęliśmy tak próbować, z różnymi częściami ciała - nogi, ręce. Wszystko grało. Potem wpadłem na pomysł, aby w ogóle nie kręcić niczym tylko, dotknąć to miejsce. Na końcu doszedłem do tego, iż wcale nie trzeba było dotykać. Wtedy poszły w ruch prawie wszystkie części ciała.

 

     Różne osoby, różnie reagowały na to. Na mnie i jeszcze na jednej osobie nic nie działało, ale sami potrafiliśmy działać. Jak dla mnie, zależało to, czy na kogoś działa to, czy nie, od jakiejś wewnętrznej siły. Można by to porównać do poziomu "charyzmy" czy siły duszy, czy umysłu.

    (...)

Nawet można było obudzić człowieka takim czymś. Działało to na wszystkie praktycznie mięśnie.

          Osoby te, na których te sztuczki były przeprowadzane, mówiły, że czuły jak gdyby uścisk np. na nadgarstku, w przypadku podnoszenia ręki. Można było to stosować nawet tak, iż można było podnieść komuś (przykładowo jak siedział) ręce, nogi, i obrócić głowę.

     (...)

 

     Zdaję sobie sprawy, iż posiadanie takich rozbudowanych umiejętności oddziaływania na innych jest niebezpieczne

Serdecznie pozdrawiam

Krzysztof

      

 

I na koniec ciekawostka, która dotyczy zagrożenia związanego z tzw. autohipnozą. Niezwykły wypadek wydarzył się londyńskiemu „połykaczowi mieczy”. Helmut Kichmeier na co dzień pracuje w cyrku i w czasie swoich pokazów stosuje autohipnozę, aby zmusić swoje ciało do efektownych pokazów. Był jednak moment, kiedy nagle owa „potężna siła” wymknęła mu się spod kontroli.

 

Tekst z "Daily Telegraph" przedrukowany w dzienniku „Rzeczpospolita”

 

Gdy żona znalazła go, stał przed lustrem, wyglądał jak zombie. Próbowała pytać, co się stało, ale nie reagował

 

Helmut KichmeierHelmut Kichmeier /na zdjęciu obok/, cyrkowiec z Londynu znany również jako Hannibal Helmurto, ćwiczył wprowadzanie się w trans.

 

Trening miał mu pomóc w nowym pokazie połykania mieczy. Pechowy artysta zahipnotyzował się o 10 rano i pozostał w tym stanie przez kolejne 5 godzin. Wtedy odnalazła go żona. Początkowo wpadła w panikę, ale szybko po zwężonych źrenicach męża rozpoznała stan hipnozy.

 

Na szczęście odnalazła otwartą książkę o hipnozie oraz list od doktora Robertsa, mentora Hannibala Helmurto. Zadzwoniła do niego z prośbą o pomoc. Roberts, mówiąc do Kichmeiera przez telefon, powoli przywrócił pechowca rzeczywistości.

 

Od tej pory artysta ma zgodę na ćwiczenia tylko pod czujnym okiem żony, która zna słowo klucz wyprowadzające go z transu.

 

Wiceprezes polskiego Towarzystwa Hipnozy Terapeutycznej i Badań nad Hipnozą dr Jerzy Korzewski przestrzega przed samodzielnymi próbami nauki autohipnozy. – Są ludzie bardzo na to podatni, a mogą o tym nie wiedzieć.

 

Ponadto niektóre techniki, na przykład oddechowe, stosowane przy medytacji w jodze, mogą być niebezpieczne. Zalecana jest opieka specjalisty. Zahipnotyzowany nowicjusz może natrafić na wiele pułapek – wyjaśnia ekspert.

 

 

 

Na koniec jeszcze Piotr Jaskulski z FN o swoich doświadczeniach z hipnozą.

 

 

Komentarze: 12
Wyświetleń: 29881x | Ocen: 6

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 4/5


Śr, 20 sty 2010 13:29   
Autor: FN, źródło: FN, Daily Telegraph   


Komentarze (12)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.
1 2

Sob, 16 cze 2012 13:30 | brak oceny

Marek | Gość

Moja dziewczyna będąc w grupie przyjaciół spotkała faceta z którym z przez jakiś czas rozmawiała. Spotkała go w tej grupie dwa razy w odstępie jednego tygodnia. Po drugim spotkaniu zadzwoniła że mnie za wszystko przeprasza. Nie wiedziałem o co jej chodzi, kiedy się spotkaliśmy z wielkim płaczem stwierdziła że musimy się rozstać bo ona nie chce mnie oszukiwać bo kogoś poznała.Jest to bardzo dziwne bo jesteśmy raze kilka lat i mieliśmy poważne plany na przyszłość. W zasadzie z nikim si,e nie spotyka ciągle płacze bardzo schudła i tyko mówi że ciągle walczy ze sobą ponieważ chce pozostać ze mną. Może ktoś mi poradzi jak jej pomóc

Sob, 23 sty 2010 01:23 | brak oceny

| Gość

Jeśli chodzi o list tego dzieciaka z kolonii to ta tzw. hipnoza, której był świadkiem to ruchy ideometryczne, są to ruchy podświadome, jeśli komuś się zasugeruje, że będzie podnosił rękę to podświadomie to jego podświadomośc tak zareaguje, że to zrobi, to samo zjawisko odpowiedzialne jest za tablie ouija i różne wachadełka, podświadomie porusza się ręką co wprawia w ruch wachadełko, cudów ni ma. A jeśli chodzi o tego połykacza mieczy, to powiększone źrenice wskazują raczej na jakieś środki psychoaktywne.

Czw, 21 sty 2010 18:27 | brak oceny

| Gość

Hipnoza to efekt wpływu zorganizowanej radiacji myślowej Pola{M]. Wpływ myśli grupowej jest na ogół większy niż pojedyńczej jednostki ale nie zawsze. Szerzej ;Robert A Monroe ,,Najdalsza Podróż,,

Czw, 21 sty 2010 17:24 | brak oceny

| Gość

A to dziwne zachowanie moherów?.

Czw, 21 sty 2010 16:34 | brak oceny

| Gość

ja się chyba wybiorę do hipnotyzera i wtedy wam opowiem coś w tym musi być skoro odwiedza ich tyle ludzi i nie slyszy się o oszustwach

Czw, 21 sty 2010 10:36 | brak oceny

| Gość

a te wszystkie reklamy, czyż nie jest to czysta hipnoza... tak samo z makijażem, wmówiono nam, że kobieta jest dziwna gdy go nie ma

Czw, 21 sty 2010 00:00 | ocena: + 1

| Gość

czy ktoś zrozumiał list od krzysztofa???

Śr, 20 sty 2010 22:02 | brak oceny

| Gość

Tak poza tematem ;p takie małe znalezisko http://demotywatory.pl/785267/Najwazniejsza-rzecz-na-swiecie .

Śr, 20 sty 2010 18:16 | ocena: + 1

| Gość

Jako przyklad jak niebezpieczna może być hipnoza można przedstawić system sprzedaży odkurzaczy Rainbow . Przychodzi sprzedawca do domu ,robi tzw. prezentację, hipnotyzuje rodzinę i oni kupują ten odkurzacz za kosmiczne pieniądze. Na drugi dzień dochodzą do siebie ale jest już za póżno. To powinno być karane. Można też wspomnieć o bajerowaniu kobiet a które to bardzo są na to bajerowanie podatne.

Śr, 20 sty 2010 17:48 | brak oceny

mamoru007 | Załogant

Tytul artykulu mowi prawde. Hipnoza wywodzi sie z mesmeryzmu, na ktorego temat wizjonerka Katarzyna Emmerich taki miala nadzor:

"blogoslawiona zakonnica potepila stanowczo mesmeryzm i spirytyzm, zwac je sztuczkami i mamidlami szatanskimi" (str. 19 jej ksiegi opisujacej jej wizje starozytnosci).

Jesli ktos z was chce sie naprawde zdziwic prawdziwymi wizjami, niech przeczyta to:

http://pasja.wg.emmerich.fm.interia.pl/zycie_jezusa20b.htm

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

STRONA
1 2
* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
szukaj:  

Najbliższy czat z FN

Zapraszamy do najnowszego Live-Czatu FN! Przedstawimy najnowsze informacje w sprawie kilku wybranych naszych projektów, a także postaramy się odpowiedzieć na wybrane pytania naszych sympatyków. Do usłyszenia 1 grudnia o godz. 10.00 rano !

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

Z POCZTY DO FN: [...] Dzień dobry. Chcę krótko by nie marnować Waszego cennego czasu. UFO widziałem 2x w życiu, więc jest to dla mnie kwestia wiedzy czy raczej niewiedzy na ten temat. Pomijając osobisty wymiar tych przeżyć, a jestem osobą głęboko wierzącą to bardzo bym sobie życzył,aby Ludzie związani z badaniem UFO przekierowali swoje działania bardziej w stronę energii dzięki której pojazdy Obcych się poruszają. Moim skromnym zdaniem tylko wprowadzenie czystej energii może uchronić Ziemię i...

UFO24

więcej na: emilcin.com

Pt, 8 lis 2019 08:51 | [wiadomość dostaliśmy 7 listopada 2019] godzina około 17;20 przedmieście Jarocina dwa białe światła na niebie działo się coś może co mogło by to wytłumaczyć ? 4 świadków punkty znikły w dosłownie jednej chwili masakra proszę o kontakt co to mogło być może dostaliście podobne zgłoszenie ??

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Brak zainteresowanych Załogantów.

Dziennik Pokładowy

Środa, 2 października 2019 |  Jeden z moich znajomych powiedział, że czytając serwis Fundacji Nautilus wiele lat temu doznał czegoś, co nazwał ‘przebudzeniem’. To był jeden tekst, który zmienił całe jego życie, gdyż przed tym tekstem nie brał pod uwagę, że istnieje reinkarnacja, a po jego lekturze już był pewien, że wędrówka dusz jest prawdą.  Podobnie było z naszą drogą do filozofii Zen.

czytaj dalej

FILM FN

BLOGER O UFO WITOLD ZALECKI O ZŁOŻONOŚCI 'ŚWIATA OBCYCH ISTOT PRZYBYWAJĄCYCH NA ZIEMIĘ W POJAZDACH UFO'

archiwum filmów

Informacje z Hydepark "N"25 sierpnia :: Dowód na to, że żyjemy w hologramie? Nauka dochodzi do coraz bardziej zaskakujących wniosków na temat natury naszej rzeczywistości. Czy jest możliwe, że świat to hologram?: viewtopic.php?f=33&t=5532
25 sierpnia :: Paradoks bilardowy - podróże w czasie Dyskusja na temat hipotez dotyczących podróży w czasie od trochę innej strony. Możliwe, czy nie? Oto jest pytanie: viewtopic.php?f=53&t=5626
2 listopada :: Cybernetyka, SI i etyka maszyn - do czego zaprowadzi nas przyszłość? Dyskusja o kierunku rozwoju świata i możliwych scenariuszach. Sztuczna inteligencja, technologie i wynalazki, które zaważą na naszym gatunku: viewtopic.php?f=28&t=4291

wejdź na forum i dołącz do dyskusji

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.