Dziś jest:
Wtorek, 24 maja 2022

Komentarze: 22
Wyświetleń: 43743x | Ocen: 4

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Pt, 22 sty 2010 17:24   
Autor: FN, źródło: FN   

Powrót FN na Wyspy Salomona

Dwukrotnie już na naszych stronach zamieszczaliśmy informacje dotyczące dziwnych i jak dotąd niezbadanych zjawisk i bytów na Wyspach Salomona - "Smoczych Węży", "gigantów" oraz "małych ludzi", zwanych Kakamora.  Nasz oficer Wojtek Bobilewicz, specjalizujący się w tajemnicach i zagadkach z odległych stron świata, opisywał zagadkowe światła, widywane przez miejscowych mieszkańców jednej z wysp, na której znajduje się tzw. Góra Smocza. Kiedy dotarł w pobliże tej góry, sam zobaczył takie światła (historia ta była przez nas opisywana i jest w naszym archiwum). Pojawił się tam wtedy także wątek tzw. gigantów, Kakamora i śladów świadczących o tym, że w tym miejscu naszego globu takie istoty są widywane przez tubylców.

 

Warto jednak podkreślić, że tajemniczość Wysp Salomona nie polega wyłącznie na niezwykłych manifestacjach, lecz także na dziwnych, starożytnych budowlach, których pochodzenia, wieku i przeznaczenia nikt do końca nie zna, a które znajdują się na wyspie Malaita.  

 

 

 

W świetle innych publikacji (szczególnie warto polecić książkę innego naszego oficera Nautilusa Igora Witkowskiego  "Oś świata", strony 97-116 w najnowszym wydaniu tej książki) - okazać się może, iż legendy o budowlach wzniesionych  przez gigantów mają swoje uzasadnienie i potwierdzenie nie tylko w satelitarnych obrazach, lecz także w powtarzanych na niemal wszystkich wyspach Pacyfiku przekazach o rasie BIAŁYCH GIGANTÓW, istniejącej tysiąclecia temu.

 

Ruiny te widać zresztą dość dobrze na obrazach satelitarnych w programie Google Earth.

 

 

A zatem niezależnie od tego, czy na Guadalcanal, Malaicie i Makirze istnieją jakieś hominoidy, czy też nie - prawdopodobnie te i inne pacyficzne lądy zamieszkiwali niegdyś biali ludzie o wzroście znacznie przekraczającym wzrost współczesnych Melanezyjczyków czy Polinezyjczyków, czyli od 200 cm wzwyż!  Być może to ONI właśnie, a nie "włochate stwory", są budowniczymi dziwnej cywilizacji Ramo, o której mówi Marius Boirayon w książce „Solomon Islands Mysteries”. Wspomina on także o tej sprawie w korespondencji:

Chciałbym także zwrócić Państwa uwagę na fakt, że po różnych częściach wyspy Malaita porozrzucane są pozostałości zagubionej cywilizacji rasy gigantów.  Nie bez powodu używam słowa "cywilizacja".  Wokół wzgórza położonego niedaleko Góry Mala w interiorze Malaity Północnej wije się spiralnie mur, wzniesiony z idealnie dopasowanych olbrzymich bloków kamienia [i znowu narzuca się analogia z tematyką przedstawioną w książce I. Witkowskiego - W. Bobilewicz].  Ścieżka wiedzie do spłaszczonego obszaru na wierzchołku góry, na którym kolejny olbrzymi mur wydziela następny, położony wyżej płaski obszar, mieszczący kamienny ołtarz.  Nieco dalej znajduje się miejsce pochówku, przykryte idealnie płaskim kamiennym głazem o wymiarach ok. 550 cm x 185 cm x 30 cm.  Ludzie z buszu, zamieszkujący nieco dalej mówią, iż pochowany tu został bardzo wysoki rangą Ramo.

  Na kamiennym, złożonym z bloków murze wyryte są także hieroglificzne inskrypcje.  Mniej więcej dziesięć lat temu, gdy mieszkańcy wyspy przeprowadzali wycinkę dżungli, aby odsłonić ten obszar, odnaleźli ceramikę i inne przedmioty.  Rejon, w którym odkuto owe kamienne bloki znajduje się wiele kilometrów dalej, poza łańcuchem górskim, na zachodnim wybrzeżu niedaleko morza.  Nawiasem mówiąc miejscowi mieszkańcy zazdrośnie strzegą tego miejsca, niemniej dla pragnących zobaczyć owe mury nie powinno to stanowić problemu, choć musi zostać załatwione przy pomocy odpowiednich napiwków.  Zaleca się wynajęcie helikoptera. Opowiedziałem o tym kilku osobom, lecz - tak jak w przypadku wszystkiego innego - z tego czy innego powodu nikt mi nie wierzy.  Cóż, budowle owe są tam od kilku tysięcy lat, więc pewnie jeszcze kilka tysięcy lat postoją.

W każdym razie dla zainteresowanych podaję dane.  Okrągła struktura na środku obrazu, z chmurą nieco po lewej stronie, to pozostałości po Ramo.  Ma średnicę około 190 metrów.  Koordynaty to: 8 stopni 41 minut 06,88 sekund szerokości południowej.  160 stopni 45 minut 43,42 sekundy długości wschodniej.  Na miłość boską!  Czy ktoś mógłby coś zorganizować i dowiedzieć się, o co w tym wszystkim chodzi?  Ja nie jestem w stanie tego zrobić!  Będziecie potrzebować helikoptera!  Pamiętajcie, obecne, międzynarodowe siły pod przywództwem Australii nie będą chciały was tam wpuścić.  Powodzenia...

A tak przy okazji.  W ciągu ostatniej dekady, w kilka lat po odkryciu ruin właściciele tych ziem, jak mi opowiadają, wycinali dżunglę, odsłaniając budowle w nadziei, że jakaś istota z nieba, do której te struktury należą, zobaczy ją z góry.  Otaczają to miejsce wielką czcią i kojarzą ją z cywilizacją Ramo.  Ponoć w latach 90-tych XX wieku strażnicy owego sekretnego miejsca wyobrazili sobie, że miejsce to może być ważne dla chrześcijaństwa i ze wszystkich krajów wybrali - co dziwne - delegację z Izraela, by sprawdziła ona ruiny.  Delegacja wyjechała, stwierdzając, że nie mają one nic wspólnego z chrześcijaństwem.  Chciałbym się dowiedzieć, dlaczego wówczas nie powiedzieli reszcie świata co tam odnaleźli i kim w istocie byli ci ludzie?

Tyle Marius Boyraion.  Dodać wypada, że - tak jak domniemane owłosione istoty, zamieszkujące interior trzech wysp i podobnie jak dziwne latające obiekty/światła - także i ten aspekt tajemnic Salomonów wymaga dogłębnego zbadania.  I to nie z pokładu helikoptera (co mogłoby jedynie ułatwić lokalizację obiektu, nie mówiąc już o POTĘŻNYCH kosztach związanych z jego wynajęciem), lecz z bliska, co wymaga po pierwsze sporych nakładów finansowych, przeznaczonych - rzecz ujmując dosadnie - na spore łapówki dla miejscowych mieszkańców, po drugie zaś - "potu, krwi i łez", czyli ogromnego wysiłku fizycznego, niezbędnego, by przedzierając się przez chaszcze w dżungli wspinać się po obślizgłych, stromych zboczach.  Potencjalna "nagroda" za ów trud i wysiłek - "odkrycie", czy potwierdzenie istnienia, pradawnych budowli w samym centrum dżungli wśród "prymitywnego" ludu - jest chyba jednak tego warta.I jeszcze apel, który nasz oficer kieruje do czytelników FN. Wszyscy, którzy chcą się włączyć w pomoc w organizacji drugiej wyprawy FN na Wyspy Salomona proszeni są o przysyłanie e-maila na adres:

 

w.bobilewicz@nautilus.org.pl

 

Wojtek Bobilewicz prosi także o kontakt naszego czytelnika, który pod jednym z tekstów o Wyspach Salomona pozostawił swój komentarz, a który mieszka w Japonii i myśli o zorganizowaniu na Salomony wyprawy/ekspedycji. Prosimy o kontakt na powyższy adres e-mail.

I jeszcze relacja naszego oficera w formie materiału wideo, nagranego w Bazie FN. Wojtek Bobilewicz dokładnie opisuje, co widział na Wyspach Salomona.

 

 

Według Wojtka Bobilewicza tylko ponowna wyprawa na Wyspy, możliwie jak najbardziej profesjonalnie zorganizowana ekspedycja pozwoli być może określić, co tak naprawdę kryje się za dziwnymi światłami, gigantami i "małymi ludźmi": obcy przybysze i hominoidy, czy też oszustwa, działalność człowieka, siły przyrody i/lub po prostu nieznane (a może znane) nauce zwierzęta.  Kwestię tę rozstrzygnąć może tylko bezpośrednia obserwacja z możliwie jak najmniejszej odległości oraz nagrania i pomiary, a do tego potrzebna jest ekspedycja FN. I dlatego już teraz uruchamiamy taki projekt Fundacji.

 

 

I jeszcze jedna sprawa: mieliśmy okazję wysłuchać świadka niezwykłej obserwacji UFO. Jest to właściciel warszawskiej firmy, który podróżował samolotem nad Oceanem Indyjskim. W pewnym momencie dostrzegł pod skrzydłem samolotu niezwykły kształt, który przypominał „odwrócony spodek do góry dnem”. Zamieszczona obok grafika pokazuje tę sytuację. Mamy jeszcze jedną prośbę do naszych czytelników. Na pokładzie Nautilusa powstaje tekst „Obserwacje z pokładów samolotów”. Jeżeli ktoś z Państwa sam miał okazję zobaczyć niezwykły obiekt przez okno samolotu lub zna taką osobę, prosimy o kontakt z naszym pokładem:

 

nautilus@nautilus.org.pl

 

 

Komentarze: 22
Wyświetleń: 43743x | Ocen: 4

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Pt, 22 sty 2010 17:24   
Autor: FN, źródło: FN   


Komentarze (22)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.
1 2 3

Wt, 21 wrz 2010 19:40 | brak oceny

Anubis | Gość

Istnienie małych ludzi zostało potwierdzone przez ekspedycję amerykańska która w owych jaskiniach znalazła kilka wyjątkowo małych szkieletów.
Pomyłką jest to ze giganci są kanibalami.
opowieści tubylców mówią o małych ludziach którzy w nocy rabowali ich domy i zagrody zdarzyło się również porwanie kilku niemowląt. Swego czasu doprowadziło to nawet do zabicia przez tubylców kilku "małych" podczas próby przepędzenie ich z wioski. Od tej pory częstotliwość rabunków i porwań o wiele spadła

Śr, 27 sty 2010 15:40 | brak oceny

| Gość

Czyli wygląda na to że Szaraki na wyspach salomona wydobywają kryształy do czegoś im potrzebne. Może do napędu. A wytłumaczeniem na ich agresję w tych rejonach jest to że tam mają swoją placówkę więc chronią ją. W innych częściach świata raczej nie spalają nikogo na popiół, jednak im bliżej do ich baz tym bardziej stają się agresywni. Może te niewyjaśnione dziury na świecie o których Jackowski mówił że wkładają byliny to nie tylko byliny ale jednoczśnie odwierty mające na celu lokalizację złóż kryształów które wydobywają na wyspach salomona. Kiedyś gdzieś ktoś pisał o tym że gdzieś w himalajach są podobnie często jak na wyspach salomona obserwowane obiekty niezidentyfikowane, tak więc zapewne w himalajach także mają swoją placówkę.
Ciekawe czy jest więcej takich placówek na Ziemi.
Możliwe że jeśli Szaraki wyczerpią złoża tych kryształów nic nie pozostawiając po sobie to w pewnym momencie kiedyś ludzkość utknie technologicznie w miejscu, ponieważ nie będzie miała dostępu do tychże kryształów które np. mogłyby zasilić statki kosmiczne w przyszłości.

Pon, 25 sty 2010 13:17 | brak oceny

| Gość

odganiał dzikie świnie? wykorzystali was

Nie, 24 sty 2010 18:13 | brak oceny

| Gość

Nie, 24 sty 2010 18:12 | brak oceny

| Gość

Witam
Male sprostowanie do materialu filmowego. Panie Wojtku 'Kanibalizm to praktyka zjadania osobników własnego gatunku'!

Nie, 24 sty 2010 17:33 | brak oceny

| Gość

Przecież to może być jakiś rodzaj zwierzęcia jeszcze nie odkrytego: rodzaj latającej ryby, węża...dlaczego od razu UFO? :)

Nie, 24 sty 2010 17:17 | brak oceny

| Gość

Nie pozostaje nic innego tylko czekać na wyniki waszej wyprawy... oby się udało ją zorganizować i zbadać te sprawę... życzę szczęścia.

Nie, 24 sty 2010 17:14 | ocena: + 2

| Gość

Przydałyby się konkrety: czego Fundacja oczekuje od Załogantów: finansowania wyprawy, pomocy w przygotowaniu, a może jest w stanie zgodzić się na towarzystwo innych Załogantów?

Sama chętnie dołączyłabym do ekspedycji, gdyby było wiadomo ile taka podróż kosztuje i ile miałaby potrwać :)

Pozdrowienia!

Nie, 24 sty 2010 15:24 | ocena: + 2

| Gość

Cejrowskiego trzeba nakłonić na tę podróż - zaprawiony w dżungli, a przy okazji może uwierzy w coś więcej, niż to co do tej pory widział...

Sob, 23 sty 2010 23:00 | ocena: -1

| Gość

Jakimś cudm jestem na Ziemi dziękuje BOGU przepraszam za pisownie .Panie Wojtku B proszę o natychmiastowy ..natychmiastowy kamuflaż . Zna pan zasady hipnozy kto nim podlega kto z nich kożysta kto je stosuje .Natychmiast proszę je zastosowac ..,.,.,.,.,.,Na tych wyspach jest inna zupełnie INNA GRAWITACJA JEDYNA FORMA ARCHIWIZACJI TO CHYBA NIE KAMERA TYLKO DRUGA OSOBA NASTĘPNYM RAZEM PROSZĘ O WIĘCEJ CISZY .....LOBUZY PANOSZĄ SIĘ JUŻ W MOLEKUŁACH .............NASZ UKŁAD SŁONECZNY JEST NA PERYFERJACH GALAKTYKI STANOWI ATRAKCJĘ DLA PRZEPRASZAM GÓWNA GALAKTYCZNEGO TA SZUMOWINA MA APETYT NA NASZĄ NIEBIESKĄ PLANETĘ . TLEN WE WSZECHŚWIECIE JEST TRUCIZNĄ A MY MAMY GO DUŻO CHWAŁA .WSZYSTKIM SERCOM ....

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

STRONA
1 2 3
* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

Fundacja NAUTILUS - jedyna w Polsce oficjalnie działająca organizacja pozarządowa zajmująca się zjawiskami niewyjaśnionymi ******* www.nautilus.org.pl ******** Adres korespondencyjny: Fundacja NAUTILUS, skr. 221, 00-950 Warszawa 1.

UFO24

więcej na: emilcin.com

Wt, 3 maj 2022 08:44 | [...] 2 maja 2022 na zachodnich obrzeżach miasta Olsztyn miedzy godzina 20 a 21 widziane były na niebie świetliste obiekty w kształcie kuli. Na niebie pojawiło sie co najniej dziesięć lub więcej obiektów kulistych. Pierwszy obiekt był nieco większy. Wszystkie obiekty poruszały sie dokładnie w jednej linii i połączone były jakby nitka światła. poruszały sie z zachodu na wschód. kolor światła biały. Wielkość obiektów: pierwszy obiekt. Wszystkie obiekty jarzyły mocnym zimnym światłem. [...]

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Brak zainteresowanych Załogantów.

Dziennik Pokładowy

Poniedziałek, 18 kwietnia 2022 | Zawsze trochę się śmiałem, kiedy ktoś wspominał o „czasach ostatecznych”, no bo jak? Czy kilka lat temu ktokolwiek sobie wyobrażał, że przyjdzie zaraza, a tuż po niej wielka, światowa wojna? Czy w dobie wszechobecnych sklepów za każdym rogiem ulicy przez myśl komukolwiek przyszło, że będzie apokaliptyczny brak wszystkiego i może nadejść wszechobecny głód? Dzisiaj, czyli 17 kwietnia 2022 ze zdumieniem...

czytaj dalej

FILM FN

PRZESŁUCHANIE W KONGRESIE USA W SPRAWIE UFO - maj 2022

archiwum filmów

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.