Dziś jest:
Środa, 28 czerwca 2017

"Zjawisko lub przedmiot może być czasami zbyt blisko, by je dostrzec." G. K. Chesterton

Komentarze: 15
Wyświetleń: 27972x | Ocen: 4

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Wt, 29 mar 2011 02:41   
Autor: FN, źródło: FN   

Polski 'incydent w Emilcinie' trafi do światowej listy 10 najważniejszych historii związanych z fenomenem UFO.

Wróciliśmy do Polski po podróży po Nowym Meksyku w Stanach Zjednoczonych, chyba jednej z najbardziej intensywnych w historii FN.

Nawiązaliśmy kontakty w USA, dzięki którym będziemy mogli uruchomić wiele międzynarodowych projektów, w tym także jeden sztandarowy związany z Emilcinem. W jednej z naszych relacji wspominaliśmy o tym, że poznaliśmy plany budowy potężnego centrum badania zjawiska Niezidentyfikowanych Obiektów Latających.

Rzeczywiście rozmach przedsięwzięcia jest ogromny i nie ma być to bynajmniej tylko atrakcja turystyczna, ale władze Roswell podeszły do tego bardzo poważnie. Będzie potężna sekcja badawcza ze stałym personelem zbierającym informacje o UFO. Prace nad centrum tylko na chwilę wyhamował kryzys, który niestety dotknął także budżet Nowego Meksyku, ale już wiemy, że wkrótce znowu inwestycja ruszy ponownie.

 

Oto, jak będzie wyglądał kompleks przeznaczony tylko dla badaczy UFO (muzeum dla turystów będzie w innym budynku).

 

 

Jednym z celów wyjazdu do Roswell ekipy FN było poznanie ludzi, z którymi możemy realizować nasze projekty związane z Emilcinem. Chcemy, aby jednym z punktów nowego muzeum UFO była inscenizacja związana z wydarzeniem w Emilcinie. Wykonana zostanie w Polsce, a następnie przetransportowana do USA. Sprawa jak się okazało ma ogromne szanse na realizację i dzięki temu Emilcin stanie się jednym z 10 najsłynniejszych miejsc związanych z UFO na świecie.

To będzie absolutna pierwsza liga, gdyż ta historia na to zasługuje.

Wiele osób mylnie uważa, że incydent w Roswell z 1947 roku polegał na tym, że właśnie w pobliżu tego urokliwego teksańskiego miasteczka spadł latający spodek. Stało się to na terenie należącym do niejakiego Fostera na całkowitym odludziu.

Dojechać można tam tylko samochodami terenowymi i przez bezdroża trzeba przejechać ok. 150 kilometrów! Do Roswell zostały przewiezione szczątki pojazdu, gdyż tam są tereny Bazy Wojskowej, w której zresztą jedliśmy… obiad.

W każdym razie na miejscu „katastrofy z 1947 roku” jest pamiątkowy obelisk ustawiony tam we wrześniu 2002 roku przez kanał telewizyjny SciFi.

 

 

 

 

 

Wiele osób pyta nas o incydent w miejscowości Aurora. Napiszemy o tym oddzielny tekst, ale byliśmy na miejscowym cmentarzu, gdzie miała być pochowana obca istota.

 

 

Jest kilka wątków związanych z tą historią. Warto przypomnieć, że 17 kwietnia 1897 roku miało dojść do niezwykłego incydentu w miejscowości Aurora w stanie Teksas (USA). W wyniku uderzenia obiektu UFO w ziemię znaleziono ciało obcej istoty, które zostało… pochowane przez pastora miejscowej społeczności. Jeden z nich mówi o tym, że pomnik został rozebrany przez wojsko, a zawartość grobu dyskretnie usunięta. Natrafiliśmy jednak na zaskakującą hipotezę związaną z historią opowiadaną przez jedną z rodzin w Aurorze. W 1897 roku powstała sieć dróg, lecz w planach nie uwzględniono Aurory. Według naszego informatora miejscowa społeczność za wszelką cenę chciała uczynić ich mieścinę sławną, aby uwzględniły ich plany budowy drogi… Ta hipoteza ma jednak swoje słabe punkty, o czym napisze tekst jeden z naszych „oficerów”.

 

 

Kolejnym punktem naszego projektu "Otwarte Niebo" będzie cały cykl eksperymentów w Meksyku na terenie kompleksu piramid w Teotihuacán. Meksyk jest w ogóle w tej chwili liderem na świecie, jeśli chodzi o materiały UFO, o czym zapewniali nas nasi amerykańscy koledzy. Być może skoordynujemy spotkanie kilku międzynarodowych ekip w Teotihuacán, ale to dopiero przed nami. Na razie cały czas żyjemy tym, co przeżyliśmy w Nowym Meksyku. Przejechaliśmy autostradami Teksasu 3 tysiące kilometrów!

To jest rzeczywiście chyba jedna z najbardziej romantycznych przygód, jakie można sobie wyobrazić we współczesnym, tak bardzo zbanalizowanym świecie. A więc wynajęcie samochodu i przemierzanie bezkresnych terenów w USA po najlepszych autostradach na świecie. Mieliśmy być okazję w kilku miejscach znanych z amerykańskich „filmów drogi”, ale przede wszystkim najbardziej uderzająca była jakaś „magiczna moc”, która bije z każdego skrawka ziemi Nowego Meksyku… Przez długie godziny zdarzało nam się mijać pojedyncze samochody. Cały czas słuchaliśmy klasycznych rockowych „kawałków”, które emitują znakomicie słyszalne (nawet pośrodku pustyni) stacje radiowe. Był jednak moment buntu i w naszym aucie zabrzmiał z Ipada podłączonego do sprzętu audio do bólu polski utwór „Dziwny jest ten świat”, który w sposób naprawdę galaktyczny zaśpiewał Czesław Niemen… Wspominając te chwile spędzone w podróży do „świtowego centrum UFO” zmontowaliśmy krótki materiał zawierające dosłownie kilka „fleszy z podróży”. Do Roswell wrócimy szybciej, niż ktokolwiek z nas myślał… ale o tym następnym razem. A teraz ów krótki materiał, choć łza się w oku kręci na samo wspomnienie tamtych chwil, rozmów, przeżyć... ;)

 

Komentarze: 15
Wyświetleń: 27972x | Ocen: 4

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Wt, 29 mar 2011 02:41   
Autor: FN, źródło: FN   


Komentarze (15)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.
1 2

Nie, 3 kwi 2011 19:00 | brak oceny

grambler | Gość

http://www.koscielec.pl/areatr3b.htm#TR - 3B

Dziękujemy za ocenę.

Sob, 2 kwi 2011 12:25 | brak oceny

Area 51 | Załogant

Wspaniale, że macie takie super wspomnienia!!! Tak, to na pewno była niezapomniana podróż! ;)

Dziękujemy za ocenę.

Pt, 1 kwi 2011 18:47 | brak oceny

Hemh | Załogant

OFFTOPIC ALE WARTO :)
A TERAZ UWAGA BARDZO WAZNE!! polecam zainteresowac sie AYAHUASCA, DMT oraz obejzec film Kymatica
http://www.kciuk.pl/Kymatica-Napisy-PL-18-a48414

http://www.kciuk.pl/DMT-Molekula-Duszy-15-napisy-pl-a48415


http://www.kciuk.pl/Halucynogenna-Szyszynka-DMT-The-Spirit-Molecule-dokument-a48416


http://www.kciuk.pl/Joe-Rogan-DMT-zmienia-wszystko-a48421

napewno nie pozalujesz i nie stracisz swojego czasu :) Tylko dla ludzi inteligentnych.

Dziękujemy za ocenę.

Pt, 1 kwi 2011 07:54 | brak oceny

Kris | Gość

A Zdany na którym miejscu?

Dziękujemy za ocenę.

Śr, 30 mar 2011 22:41 | brak oceny

elohim | Gość

Witam wszystkich nawiedzonych.
Moja wzmianka nie ma nic wspólnego z tematem ale opowiem wam jedna historię która naszła mi do głowy.Wiem że ktoś napisał mi ostatnio że powinienem napisać jeden długi list i może NAUTI go wydrukuje ale opowiadania z życia sa jak temat do kawału jak naleci to sobie przypominasz.A więc miałem kolegę który mieszkał u mnie w klatce.Kiedyś była taka cholerna moda na cachanie kleju z worków.Była u nas taka grupka na osiedlu która całe wakacje przesiadywała na łąkach i uprawiali ten proceder.Pamiętam jak dziś że ten mój kolega powiedział kiedyś do mnie że musi z tym skończyć.Zdziwiłem się bo zawsze jak chciałem ich od tego odciągnąć to nie miałem na to żadnego wpływu.Opowiedział mi że widział BOGA i on do niego przemówił i powiedział że jak nie skończy to go do siebie zabierze.Fakt że skończył ale niestety po niedługim czasie zmarli jego rodzice,jedno po drugim.I tak się składa że kumple zostawili worki z klejem ale przerzucili się na wódke.A że nie było gdzie chlać to obrali sobie chatę wolną od rodziców -domek mojego kolegi.Niestety doprowadziło to do totalnego upadku moralnego mojego kolegi.Kiedy byłem za granica przed powrotem do polski rozmawiałem z żoną że wezmiemy go do pracy aby odciągnąć go od tych ŚMIECI. SPÓZNIŁEM SIĘ 2 CHOLERNE TYGODNIE UMARŁ ! CZY NIE MOGŁEM WRÓCIC WCZESNIEJ ! MOGŁEM ALE WŁAŚCICIEL PROSIŁ MNIE ABYM DAŁ MU CZAS NA ZNALEZIENIE DRUGIEGO PRACOWNIKA ! Co za cholerny świat ! Teraz przypominam sobie jak mówił o BOGU.Może naprawdę go zabrał ! Tak jak mu mówił.Brakuje MI GO ! Pierwszy raz jak poszedłem na cmentarz do niego pamietam jak dzisiaj cały cmentarz był zasypany śniegiem że nie można było grobów zobaczyć.Poszedłem na środek cmentarza i powiedziałem głośno po imieniu do niego ................. GDZIE LEŻYSZ.Pamiętałem tylko że w tym rejonie leżał jego ojciec.Spojrzałem w prawo,pomyślałem ze to nie tutaj ,przeszedłem dalej parę kroków i znalazłem na krzyżu wystawało tylko jego nazwisko a wszystko było zasypane śniegiem nawet jego imię .Nie wiem czy dał mi znak ale dziwnie się poczułem.Pozdrawiam.

Dziękujemy za ocenę.

Śr, 30 mar 2011 12:09 | brak oceny

Poszuiwacz UFO. | Gość

Ja wczoraj widzialem 2 latajace spodki jak stalem wieczorem na balkonie.
Byla godz. 20.05 i nad moja glowa przez balkon pietro wyzej wylecialy 2 niewielkiej wielkosc spodki.
Towarzyszyla temu wielka awantura.
Sasiad u gory wrocil znowu bez wyplaty.

Dziękujemy za ocenę.

Śr, 30 mar 2011 12:09 | brak oceny

Poszuiwacz UFO. | Gość

Ja wczoraj widzialem 2 latajace spodki jak stalem wieczorem na balkonie.
Byla godz. 20.05 i nad moja glowa przez balkon pietro wyzej wylecialy 2 niewielkiej wielkosc spodki.
Towarzyszyla temu wielka awantura.
Sasiad u gory wrocil znowu bez wyplaty.

Dziękujemy za ocenę.

Śr, 30 mar 2011 10:55 | brak oceny

|

Ta autostrada do Roswell ,niczym czarna biedroneczka, a może beczka ,która po drodze rozsiewa białe kropeczki. Faktycznie dziwny jest ten świat ale jaki piekny, jaki fascynujący. Ile w nim jeszcze tajemniczych dróg do odkrycia..
Ten świat nie przestanie mnie zadziwiać, ludzie także!
Interesujący ten krótki filmik....
Ciekawe jak wygląda wyżej przedstawiony kompleks do badań UFO z czterech stron świata.
Pozdrawim podróżników,jak widać zadowolonych i szczęśliwych

Dziękujemy za ocenę.

Wt, 29 mar 2011 18:49 | brak oceny

Weteran | Załogant

Patrząc na projekt kompleksu badawczego UFO muszę przyznać - śmiała wizja będąca przejawem futuryzmu w architekturze, prezentuje się znakomicie i podkreśla niezwykłość tego miejsca. Tylko w takim kraju jak USA możliwe jest stworzenie tego typu ośrodka badawczego...w Polsce nikt nie przeznaczyłby złotówki na taką abstrakcję jak centrum badań nad UFO, chyba że prywatny inwestor. To kwestia mentalności społecznej - w USA do spraw takich jak ta podchodzi się zupełnie inaczej niż w Polsce gdzie każdy publicznie wyrażający podobne poglądy jest delikatnie mówiąc - ekscentrykiem. Sam fakt pustek w dziale "Znani o Nieznanym" świadczy o strachu przed ośmieszeniem w naszym kraju, którego konsekwencją jest utrata prestiżu w społeczeństwie. UFO to temat tabu, tylko fora o podobnej tematyce dają możliwość swobodnego wyrażania opinii i opisywania historii o podobnych przypadkach...ale i tu znajdą się malkontenci trywializujący sprawę. Abstrahując do kwestii mentalności, fascynują mnie konstrukcje taka jak w prezentowanym projekcie, kiedyś takie wizje staną się rzeczywistością http://3.bp.blogspot.com/_CaoIcsWZxl0/TRIsnpGU8_I/AAAAAAAASvI/MZG0BQHwqrg/s1600/marina_bay_sands1.jpeg ,co zresztą widać w linku http://abduzeedo.com/super-incredible-marina-bay-sands .Linki polecam fanom architektury w śmiałym wydaniu/ tutaj projekty: http://www.budowle.pl/page,najwyzsze-projekty.html .Pozdrawiam

Dziękujemy za ocenę.

Wt, 29 mar 2011 16:58 | brak oceny

Wielebny | Gość

Latające spodki nad Czarnobylem

"Zobaczyliśmy płynącą powoli po niebie ognistą kulę. Miała średnicę 6-8 metrów. Włączyliśmy detektory, które wskazały 3000 milirentgenów na godzinę. Nagle z kuli wystrzeliły dwa jasne promienie koloru malinowego. Skierowane były one na blok czwarty. Obiekt znajdował się w odległości ok. 300 metrów od reaktora. Wszystko to trwało jakieś 3 minuty".

Co robił latający spodek nad elektrownią w Czarnobylu w noc, kiedy doszło do tragedii? Dlaczego jeszcze długi czas po wybuchu w skażonej strefie wielokrotnie obserwowano UFO? Wreszcie, czy

Dziękujemy za ocenę.

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

STRONA
1 2
* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Nick / imię i nazwisko

Email

Treść komentarza:

Zabezpieczenie przeciw-spamowe

Ilość UFO na obrazie
* Publikując komentarz oświadczasz, iż zapoznałeś się oraz akceptujesz regulamin naszej strony.

szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

To jedno z największych odkryć w historii astronomii. Teleskop Keplera namierzył 219 planet pozasłonecznych, w tym 10 skalistych podobnych do Ziemi. Położone są w gwiazdozbiorze Łabędzia. O wszystkim poinformował w poniedziałek Mario Perez, jeden z naukowców biorących udział w poszukiwaniach w Centrum Badawczym imienia Josepha Amesa w Kalifornii.

UFO24

więcej na: emilcin.com

Dziś, 09:10 | W dniu 24 czerwca 2017 r. około godziny 3:35 w nocy (ale było już jasno), w Centrum Warszawy, na niebie pomiędzy Pałacem Kultury, a domami centrum czytelnik serwisu FN obserwował przelot niezwykłej kuli. Szukamy innych świadków tego przelotu! Zapraszamy do działu RELACJE w serwisie www.emilcin.com

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Brak zainteresowanych Załogantów.

Dziennik Pokładowy

Wtorek, 16 maja 2017 | Wczoraj zadzwonił do mnie Krzysztof Jackowski. Długo rozmawialiśmy o historii śmierci Magdaleny Żuk w Egipcie. Jasnowidz podzielił się ze mną swoimi obserwacjami w tej sprawie i był zaskoczony, że wcześniej doszedłem do tych samych wniosków.

czytaj dalej

FILM FN

Patron Śmierci

archiwum filmów

Informacje z Hydepark "N"2 listopada :: Hipoteza symulacji - czy żyjemy w Matrixie? Naukowe i filozoficzne argumenty na temat możliwości życia w symulowanej rzeczywistości. Czy to możliwe i co na ten temat twierdzą naukowcy? Dyskusja na ten temat na forum Hydepark: viewtopic.php?f=33&t=4621
2 listopada :: Cybernetyka, SI i etyka maszyn - do czego zaprowadzi nas przyszłość? Dyskusja o kierunku rozwoju świata i możliwych scenariuszach. Sztuczna inteligencja, technologie i wynalazki, które zaważą na naszym gatunku: viewtopic.php?f=28&t=4291
9 maja :: Czy liczby to "boski" kod Wszechświata? Czy matematyka to coś więcej, niż może się nam wydawać? Dyskutujemy o tajemnicach liczb, zagadkach, paradoksach, tajemnicach matematyki oraz o...informatyce. Zapraszamy: viewtopic.php?p=62550#p62550

wejdź na forum i dołącz do dyskusji

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.