Dziś jest:
Czwartek, 6 października 2022

Bóg śpi w kamieniu, oddycha w roślinie, śni w zwierzęciu i budzi się w człowieku.
/porzekadło starohinduskie/

Komentarze: 32
Wyświetleń: 44335x | Ocen: 29

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Nie, 7 sie 2011 00:09   
Autor: FN, źródło: http://www.dailymail.co.uk   

Czy legendy o podziemnym świecie 'Agharty' okażą się prawdziwe?

Od wieków w Europie pojawiały się legendy o podziemnym świecie zwanym Aghartą. Miała to być mityczna kraina według podań położona we wnętrzu Ziemi, będąca siedzibą podziemnego państwa zamieszkiwanego przez wysoko zorganizowaną cywilizację, która miała schronić się w podziemiach uciekając przed kataklizmami. Cywilizacja ta pod różnymi względami ma przewyższać poziom cywilizacyjny ludzi zamieszkujących powierzchnię Ziemi, do czego miałoby się przyczynić opanowanie przez nią kosmicznej energii o nazwie - Vril.

Ma być krainą wiecznego szczęścia i urodzaju, w której mają mieszkać duchowi przywódcy świata. Wejścia do jej wnętrza mają znajdować się w różnych miejscach na świecie, między innymi w Tybecie i na Biegunie Północnym. Jeszcze w latach 30. XX wieku nikt nie traktował poważnie tej teorii. Zaciekawiła ona jednak Hitlera, który wysłał do Tybetu grupę badawczą z zadaniem znalezienia wejścia. Grupa dotarła do Lhasy stolicy Tybetu. Wejścia szukano w pałacu Potala, siedzibie Dalajlamy. Poszukiwania jednak skończyły się porażką.

 

Tymczasem ostatnie wydanie dziennika "The Daily Mail" przyniosło zaskakującą informację o sieci tuneli pod Europą, która łączy Szkocję aż z Turcją. W tekście pojawia się nazwisko niemieckiego badacza i archeologa Dr Heinricha Kuscha, który potwierdził informację o sekretnym systemie tuneli. Opisał go w książce "Sekrety Podziemnych Drzwi do Innego Świata". Jego zdaniem system tuneli powstał co najmniej przez 12 tysiącami lat. Nie wiadomo, kto go zbudował i jak. Tunele mają szerokość pozwalającą na poruszanie się dorosłych ludzi, ale czasami zdarzają się specjalne pomieszczenia służące do odpoczynku, kiedy podróż jest długa.Informacje brzmią fantastycznie, ale "The Daily Mail" opublikował nawet zdjęcia tych tuneli.

 

 

 

Powstało kilka teorii wyjaśniających sieć tuneli. Miały stanowić ochronę przed drapieżnikami dla przemieszczających się na duże odległości ludzi. Przy wejściach do tuneli często budowano kaplice, które miały być rodzajem znaków informacyjnych dla tych, którzy szukają wejścia do podziemnego świata. Naukowcy zakładają, że było to związane ze strachem chrześcijan przed spuścizną ludów pogańskich. W niektórych kaplicach znaleziono pisma opisujące podziemne korytarze jako "wrota do zaświatów".

 

Informacja brzmi zbyt fantastycznie, aby potraktować ją poważnie. Wybudowanie takich tuneli w czasach Neolitu było oczywiście poza zasięgiem tamtejszych ludzi, a raczej w ich budowę musieliby włączyć się "władcy zaawansowanych technologii". W historii FN i badania historii z Polski raz jeden pojawił się wątek tuneli. W 1995 roku ekipa Nautilusa dokumentowała przypadek spotkania z UFO mieszkańca Mławy.

Człowiek był już w podeszłym wieku i zmarł kilka lat później (był zresztą bardzo znanym bioenergoterapeutą o rzeczywiście wielkich sukcesach w pomaganiu ludziom).

Opowiadał, że podczas spotkania z obcymi miał pokazane... wejście do jednego z podziemnych tuneli, których sieć znajduje się pod Europą! Nagranie z całej rozmowy z tym człowiekiem znajduje się w Archiwum FN, choć znaleźć je nie byłoby takie proste, ale na pewno jest. Przypomniała nam się ta historia w związku z publikacją w "The Daily mail".

Człowiek ten wykonał nawet mapę Polski z zaznaczeniem wejścia do jednego z tych tuneli, które jest na terenie naszego kraju. Wtedy sprawa wydała nam się tak fantastyczna, że nie potraktowaliśmy jej poważnie. Teraz postaramy się odnależć zarówno tamto nagranie, jak i... mapę, która gdzieś powinna być w Archiwum Bazy FN. 

Komentarze: 32
Wyświetleń: 44335x | Ocen: 29

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Nie, 7 sie 2011 00:09   
Autor: FN, źródło: http://www.dailymail.co.uk   


Komentarze (32)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.
1 2 3 4

Nie, 7 sie 2011 21:31 | brak oceny

George | Gość

Troche dziwne ze taka informacje opublikowal tylko The Daily Mail, straszna szmata dla bezmozgich plotkarzy. Nawet papier taki jakis socjalistyczny, nie mowiac o koszmarnych zdjeciach, nacpanych i antykoncepcyjnie rozneglizowanych uczestnikach imprez. Krzywe nogi na polmetrowych szpilkach, tluste zady z podwinietymi sukienkami i widocznym przedzialkiem, makijaze w stylu wampira. Brr.. strasznie niesmaczne to wszystko. A w kazdym absolutnie numerze niezawodna Jordan. I taka informacja ukazuje sie wlasnie tutaj. Kto mi wytlumaczy dlaczego tzw powazne wydawnictwa stronia od takiej tematyki? Zamieszcznie zdjec w The Daily Mail umniejsza wg mnie wiarygodnosc zjawiska.

Nie, 7 sie 2011 21:19 | brak oceny

George | Gość

Osobiscie nie mieszalbym tych tuneli z Agharta. To sa wg mnie calkiem oddzielne tematy. A do Agharty wg mnie nie mozna sie dostac w sposob czysto fizyczny przez tunel. Z tego co pamietam z relacji pewnego lamy, ostatnia czesc drogi pokonuje sie droga powietrzna i bynajmniej nie na lotni czy helikopterem. Poza tym, jesli rzeczywiscie na bigunach znajduja sie wejscia do swiata wewnetrznego, to moim zdaniem ciagle nie jest to Arghata (Szambala). Wyglada na to ze sprawy sie maja ciekawiej niz nam sie wydaje. Ale co tam tunele, Szambala, ocean slodkiej wody na wyciagniecie reka, wolna energia. Codzienna kielbasa z piwem wazniejsza.

Nie, 7 sie 2011 18:30 | brak oceny

Adolf | Gość

Ja również przyłączam się do prośby o publikację teorii pana Pająka.

Nie, 7 sie 2011 15:58 | brak oceny

Chchot Chomika | Gość

Mam inną teorię. Tunele powstały w czasach kolonizacji planety przez obcych. Z czasem powstali homo sapiens i wyparli miejscowych homo neandertalis.

Nie, 7 sie 2011 14:54 | brak oceny

H.R. | Gość

Nie dziwi mnie to, co podał Daily, ale dziwi mnie to, że o tym nie wiecie. Sieć podziemnych tuneli jest na całym świecie. W Europie i na każdym kontynencie. Mało tego. Na wyspach Brytyjskich odkryto swojego czasu tunel na zach. wybrzeżu prowadzący w kierunku zachodnim pod Atlantykiem. Niestety, tunel szybko się kończył zawałem pod dnem morskim . Pod Polską również istnieje sieć takich połączeń. Jest połączenie Babiej Góry z Orawskim Podzamokiem, oraz przekazy ludzi, którzy wchodzili do "Lodowej Jaskini", z której były podziemne połączenia nie tylko na Słowację, ale i do Krakowa. To tylko malutki przykład na temat tuneli znajdujących się pod Polską. Podziemny kompleks Riese, wybudowany przez II Rzeszę, powstał w oparciu o istniejące już od wielu tysięcy lat podziemne korytarze. Niemcy zaadaptowali te podziemia i rozbudowali. To samo odnosi się do "bunkra Malachit" na terenie dawnego DDR. To również, jak kompleks Riese, prehistoryczne podziemia wyremontowane i wyposażone za czasów III Rzeszy, a używane po wojnie jako główny schron atomowy władz centralnych DDR. Na terenie zachodnich Niemiec istnieje wiele takich podziemnych kompleksów zaadaptowanych przez Hitlera na podziemne kompleksy przemysłowe. Mało kto zwraca uwagę na uderzające podobieństwo niektórych, tzw. grobowców w Dolinie Królów w Egipcie. "Grobowców", których budowę, nie wiadomo czemu, przypisuje się starożytnym Egipcjanom, podczas gdy widać uderzające podobieństwo do niektórych, podziemnych kompleksów III Rzeszy. Czyli do podziemi mających nie wiadomo ile tysięcy lat. To są niewątpliwie, naprawdę ciekawe i intrygujące tematy. Nie wiadomo dlaczego jednak wolicie zajmować się taką tanią tandetą dla niedorozwiniętych, jaką zamieszczacie w stylu: zdjęcie piłki w locie prezentowane przez Was, jako AUTENTYCZNE UFO, albo idiotyczne dziury w polskim kartoflisku.

Nie, 7 sie 2011 13:39 | brak oceny

Cosmic Hussar | Gość

Może nie chodzi o to, że tunele ciągną się od Szkocji po Turcję niejako połączone jak drogi ale że od Szkocji po Turcję występują takie kilkusetmetrowe tunele, co już miałoby jakiś sens.

Nie, 7 sie 2011 13:04 | brak oceny

Smith | Gość

Po raz kolejny apeluję do FN:
Opublikujcie pisma Jana Pająka!
Przedstawione powyżej zdjęcie (tunel w kształcie trójkąta) w 100% pasuje do teorii wypalania tuneli za pomocą tzw. magnokraft'ów (czyli pojazdów UFO). Poczytajcie a sami się przekonacie!

Nie, 7 sie 2011 11:09 | brak oceny

Przebudzony | Gość

Wejście znajduje się na babiej górze od strony słowackiej na wysokości około 1/3.

Nie, 7 sie 2011 10:41 | brak oceny

Janek84 | Załogant

Jeżeli Rzymianie mogli wybudować katakumby pod Paryżem to i te korytarze mogą być prawdziwe, choć jako grotołaz wątpię czy rozciągają się pod całą Europą. Jest szereg zjawisk geologicznych które mogłyby spowodować zapadnięcie się takowych.
Ale jeżeli choć ułamek przetrwał to ja się piszę na taką wyprawę. Hej.

Nie, 7 sie 2011 02:40 | brak oceny

Rick | Gość

Atrykuł ciekawy bo orginalny. Czegoś takiego jeszcze nie słyszałem, tunele pod całą Europą.
Uwierzę jak znadziecie tą mapę i wejście do tych tuneli. Narazie pełno jest wejść do tuneli na Górnym Sląsku. Nawet ludzie codziennie tam schodzą i ciężko pracują na kawałek chleba.

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

STRONA
1 2 3 4
* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

Dziś Swiatowy Dzień Zwierząt – święto obchodzone corocznie 4 października w dzień wspominania w Kościele powszechnym św. Franciszka z Asyżu, patrona zwierząt, ekologów i ekologii. Św. Franciszek w stosunku do człowieka i przyrody wyrzekł się chęci dominacji oraz wyznawał ideę braterstwa wszystkich stworzeń.

UFO24

więcej na: emilcin.com

Pt, 16 wrz 2022 19:45 | 20.07.2022 w środę około godz. 22.00 wyszedłem na ogród przez domem i zauważyłem świetlny punkt jasny obiekt przypominający samolot lecący w nocy.Obiekt przelatywał bezpośrednio nad moim domemw zupełnej ciszy nie wydając żadnych dźwięków.Zacząłem ten obiekt obserwować i wydawało mi się że zauważył mnie że jego obserwuję . Obiekt świetlny próbował zawrócić w przeciwległym kierunkujak znajdował się bezpośrednio nad moim domem.Na pewno nie był to samolot ponieważ...

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Dziennik Pokładowy

Niedziela, 18 września 2022 | Mamy najciekawszy moment w historii ludzkości– powiedzmy – ostatniego tysiąca lat. Czeka nas całkowita zmiana naszego sposobu życia. I przyszedł czas płacenia rachunku życia ponad stan. Łatwiej to wszystko znieść, kiedy spojrzy się na rzeczywistość wokół jak na przepiękną mandalę z piasku tworzoną przez tybetańskich mnichów. Jest piękna także dlatego, że na końcu znika...

czytaj dalej

FILM FN

KONGRES USA O MATERIAŁACH ZWIĄZANYCH Z UFO

archiwum filmów

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.