Dziś jest:
Niedziela, 19 listopada 2017

The phenomenon of UFOs does exist, and it must be treated seriously. M. Gorbaczow
/tłum. Fenomen UFO istnieje i powinien być traktowany poważnie/

Komentarze: 18
Wyświetleń: 26222x | Ocen: 5

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Czw, 22 gru 2011 14:50   
Autor: FN, źródło: FN   

Co takiego jest w tym małym skupisku gwiazd w gwiazdozbiorze Byka?

Patrzyliście kiedyś na rozgwieżdżone nocą niebo? Szansa, że zwróciliście uwagę akurat ten mały kawałek nieba są praktycznie zerowe. Najlepiej spróbować je dostrzec ok. 23.00 pomiędzy październikiem a marcem, gdyż są wtedy najłatwiej widoczne. Ale i tak trzeba wiedzieć, jak patrzeć. Trzeba wyobrazić sobie linię łączącą trzy gwiazdy konstelacji Oriona przez gwiazdę Alebaran i na końcu tej linii będzie mała rozmyta mgiełka. To są właśnie słynne Plejady zwane wśród astronomów gromadą M45.

Plejady znajdują się w gwiazdozbiorze Byka w odległości ponad czterystu lat świetlnych od Ziemi. Ta gromada gwiazd jest bardzo młoda, gdyż liczy sobie „zaledwie” 100 milionów lat (specjaliści od ewolucji podkreślają, że jest to zbyt mało, aby mogło tam się wykształcić jakiekolwiek inteligentne życie). A jednak mają coś, co wyróżnia ich spośród „wszystkich innych”. W 1911 roku William Olcott w książce „Star Lore of All Ages” napisał:

„Żadna znana astronomii grupa gwiazd nie wzbudziła dotychczas tak powszechnego zainteresowania, jak niewielkie skupisko słabo widocznych gwiazd zwanych przez nas „Plejadami”. Przez wszystkie stulecia historii tego świata podziwiano je i uważnie obserwowano. Na ich cześć wznoszono ogromne świątynie. Potężne narody oddawały im cześć, a ludzie w oddalonych od siebie zakątkach Ziemi od wschodów i zachodów tych leżących blisko siebie sześciu gwiazd uzależnili swoje rolnictwo oraz handel.

Ta mała gromada, nieśmiało błyskająca podczas jesiennych nocy na wschodnim nieboskłonie, łączy ze sobą różne ludzkie rasy bardziej niż jakiekolwiek inne więzy natury. Nic więc dziwnego, że budzi ona uniwersalny lęk i podziw, że właśnie pośród jej słońc człowiek spodziewał się znaleźć środek wszechświata.”

Mówiąc o Plejadach trzeba wspomnieć o legendach ludów zamieszkujących tereny Peru w epoce preinkaskiej. Mówiły one wyraźnie, że to właśnie na Plejadach mieszkali Bogowie, którzy odwiedzali Ziemię.

Chińczycy w roku 2357 p.n.e. zapisali, że z Plejad na Ziemię przybyła „mądrość”. Podobne elementy znajdziemy w starożytnym Egipcie, gdzie pod kątem ustawienia Plejad na niebie zostało zrobione południowe wejście do Wielkiej Piramidy (pierwszego dnia wiosny widać właśnie z tego wejścia tę konstelację). Indianie Hopi wskazują bez chwili namysłu tę „małą mgiełkę na niebie” jako miejsce, skąd przybyli przodkowie ludzi. Jeszcze ciekawie się robi, kiedy sięgniemy po opowieści plemienia Navajów.

Mówią oni nie tylko, że z Plejad na Ziemię przybywali „mądrzy w latających statkach”, ale że... czynią to cały czas!

Podczas pobytu w Polsce na spotkaniu z FN Erich von Daniken przypomniał także mało znany fakt dotyczący tego, co utrzymują mieszkańcy Samoa na południowym Pacyfiku. Twierdzą oni, że na Ziemię w specjalnym pojazdach przybywają „krewni ludzi”, którzy zamieszkują cudowny świat w układzie Plejad. Istoty te nazywają „ludźmi z gwiazd”.

Tego typu przykłady można by mnożyć w nieskończoność. Faktem jest, że warto jest na niebie znaleźć tę „małą gwiezdną mgiełkę” i poważnie zadumać się na tym, że to właśnie to miejsce jest „centralnym słońcem” religii, kalendarzy, mitów, tradycji i symboli dawnych wieków naszej cywilizacji.

 

 

 Ta publikacja o Plejadach jest doskonałą okazją do zaproszenia wszystkich chętnych do dyskusji w naszym HYDE-PARK-u FN na temat człowieka, który od kilkudziesięciu lat twierdzi, że jest w kontakcie z cywilizacją z Plejad. Jego przypadek jest uważany za najbardziej kontrowersyjny w historii światowej ufologii. Kilku naszych kolegów z pokładu Nautilusa było u tego człowieka, mają własne zdanie na ten temat, chętnie dyskutują o tym przypadku podczas spotkań w Bazie FN.

Oczywiście mówimy o słynnym łączniku ze Szwajcarii Billym Meierze. Czy jest najbardziej genialnym oszustem na świecie, który zmarnował kawał swojego życia żeby nabrać "kilku badaczy UFO"? Wiedza o nim jest bowiem dość elitarna i praktycznie ogranicza się do bardzo wąskiej grupy ludzi interesujących się tematem UFO. Czy dla nich warto było robić tak potężne, wieloletnie przedstawienie z udziałem świadków, filmów, zdjęć czy śladów? Trudno w to uwierzyć. Z drugiej strony sceptycy podnoszą także ważkie argumenty "przeciw". Fascynujący temat, akurat na dyskusję w HYDE PARK-u FN, czyli naszej wersji forum. Tym razem właśnie tam umieszczamy najnowszy wykład o przypadku Billego Meiera, który polecamy. Porusza on wiele aspektów tej historii, które nie były znane nawet naszym kolegom, którzy śledzą historię Meiera niezwykle uważnie. Co zrobić, aby obejrzeć film? Wystarczy kliknąć link poniżej.

ZAPRASZAMY DO HYDEPARK FN - KLIKNIJ NA LINK, ABY WEJŚĆ NA POKŁAD!

Komentarze: 18
Wyświetleń: 26222x | Ocen: 5

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Czw, 22 gru 2011 14:50   
Autor: FN, źródło: FN   


Komentarze (18)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.
1 2

Czw, 26 sty 2012 05:14 | brak oceny

Santorim | Gość

"Chińczycy w roku 2357 p.n.e. zapisali (...)"

Mam dla Was przykrą wiadomość - zostaliście koszmarnie przez kogoś wkręceni. NAJSTARSZE zabytki pisma chińskiego (głównie formuły wróżebne) datują się na 1200 r. p.n.e., nie są znane jakiekolwiek sensowne teksty chińskie SPRZED tej daty. Przykro mi, ale człowiek, który to pisał, jest hochsztaplerem. Zanim zaczniecie wysysać z palca wasze newsy, sprawdźcie może elementarne fakty. Nie trzeba nawet książek, Wikipedia wystarczy.

Dziękujemy za ocenę.

Nie, 25 gru 2011 19:13 | brak oceny

sputnik262 | Załogant

Witajcie ja mi się objawił Ojciec Pio i chciał mnie uzdrowić ale pod czas dalszego objawienia Ojca Pio mówi mi że szukamy źle teleskopami radioteleskopami miejsca zamieszkałych Cywilizacji po prostu musimy skierować na te skupisko silnych gwizd zwanymi właśnie Plejad tam są Cywilizację również uduchowieni Plejad i są też podobni do nas czyli ludzi dużo cywilizacji tak mi mówił św Ojciec Pio proszę mnie zrozumieć ja nie biorę narkotyków żadnych Halucynogeny leków bardzo proszę o wyrozumiałość pozdrawiam Piotrek z Krakowa a ojciec Pio mi się objawił 3 razy w tym zapach świętości trwał około 3 godziny ale ja myślałem że to sen ale okazało się że to nie sen do wiedziałem się na drugi dzień od znajomej która zajmuję się objawieniami ona ta osoba mi powiedziała że miałem prawdziwe objawienie św Ojca Pio sorry za błędy pozdrawiam Piotrek z Krakowa

Dziękujemy za ocenę.

Nie, 25 gru 2011 11:36 | brak oceny

Area 51 | Załogant

Plejady są zbyt młode by mogły tam powstać układy planetarne i rozwinąć się życie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Dlatego jest wokół nich ta niebieskawa mgiełka!!! To jeszcze kosmiczne dzieciaki!!! ;)

Dziękujemy za ocenę.

Sob, 24 gru 2011 12:37 | brak oceny

buszmen | Gość

witam wszystkich ostatnio ogladalem film SEXMISJA i na poczatku ktorys z bohaterow patrzac na telewizor powiedzial ONI BEDA CHCIELI ZEBYS TO OGLADAL wydaje mi sie ze telewizja i jej metody psychotronicznej odcinaja nas od innej swiadomosci

Dziękujemy za ocenę.

Pt, 23 gru 2011 17:17 | brak oceny

Ada | Gość

Bardzo ciekawe znajdziecie ilustracje w formie tapet na pulpit komputera na temat obserwacji UFO, roku 2012 i inne na blogu o adresie http://blogowiskopl.blogspot.com/
Zobaczcie sami.

Dziękujemy za ocenę.

Pt, 23 gru 2011 16:10 | brak oceny

grambler | Gość

Nie ma sensu czegokolwiek negowac ani przy czyms z uporem maniaka obstawac jak na razie to nawet podroz na ksiezyc to ogromne wyzwanie,i astronomiczne koszty,a Plejady haha:))

Dziękujemy za ocenę.

Pt, 23 gru 2011 13:35 | brak oceny

Cosmic Hussar | Gość

Co takiego jest w tym małym skupisku gwiazd? Niczego nie ma. Ludzie zawsze obserwowali niebo i zauważali miejsca szczególne, tak jak my dzisiaj i zauważyli Oriona i Plejady, co oczywiste. Nie rozumieli praw natury i powszechnie uważali zjawiska naturalne za działalność Bogów. Szukając miejsca dla tych bogów, rozważając ich istnienie i tworząc religie wokół tych bogów wskazali na te szczególne miejsca na niebie. Piramidy w Gizie są tego przykładem. Napiszę tak, że gdyby ktoś wskazał "nudny" fragment nieba, z którego mają przybywać Kosmiczni Husarze to warto byłoby chwilę się nad zatrzymać ale kiedy przybywają oni z Oriona albo z Plejad to jest to na pewno ludowa legenda. Co nie wyklucza, że tacy Husarze są w kosmosie. Ale im bardziej w kulturze coś jest logiczne i powiązane z odległą przeszłością tym bardziej jest to nieprawdopodobne. Poza tym ludzie wierzą w wiele absurdalnych rzeczy, taką mają naturę, i lubią filozofować, wyjaśniać świat na różne nawet dziwne sposoby, więc tworzenie owych legend nie stanowi dla nich żadnego problemu.

Dziękujemy za ocenę.

Pt, 23 gru 2011 11:59 | brak oceny

lothar | Załogant

Strasznie musiało im się nudzić, żeby pokonać taką odległość jak 400 l.y. Mało tego, dalej przylatują. Chyba, żeby popatrzeć jak niszczymy tą planetę.

Dziękujemy za ocenę.

Pt, 23 gru 2011 11:49 | brak oceny

Lester | Gość

I nie Alebaran, tylko Aldebaran :D:D hahaha

Dziękujemy za ocenę.

Pt, 23 gru 2011 11:36 | brak oceny

Uber Alles | Gość

Billy Meier do wiarygodnych osób nie należy. Jak chociażby sprawa ze słynnymi kosmitkami. Najpierw były to kosmitki, potem jednak ktoś dopatrzył się wokalistek jakiegoś zespołu. Meier zmienił wtedy zdanie i okazało się, że to jednak nie kosmitki, ale wyglądały podobnie.
Przygody Billyego Meiera z kosmitami są całkiem romantyczne, ale jest on tyle wart ile taki jeden manipulator, którego nazwiska nie pamiętam, wyciągający od naiwnych kasę i budujący bunkry na 2012r.

Dziękujemy za ocenę.

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

STRONA
1 2
* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Nick / imię i nazwisko

Email

Treść komentarza:

Zabezpieczenie przeciw-spamowe

Ilość UFO na obrazie
* Publikując komentarz oświadczasz, iż zapoznałeś się oraz akceptujesz regulamin naszej strony.

szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

 Jaką Wigilię i święta Bożego Narodzenia widzi jasnowidz Krzysztof Jackowski? 'Ja mam wrażenie, że zima będzie kapryśna może być okresowo bardzo ciepła, ale momentami będzie bardzo zimna. Z całą pewnością będzie to jednak aura, która będzie dużo zimniejsza od poprzednich zim. Wydaje mi się, że w tym roku święta Bożego Narodzenia będą białe'

UFO24

więcej na: emilcin.com

Wczoraj, 23:39 | 17 listopada 2017 był obserwowany obiekt UFO, który miał kształt walca - według świadka UFO emanowało jasnym, silnym światłem. Obiekt był widzialny nad autostradą A2 w okolicy miejscowości Jordanów. Czekamy na świadków, którzy także widzieli ten obiekt. Więcej w serwisie www.emilcin.com

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Dziennik Pokładowy

Poniedziałek, 13 listopada 2017 | Ludzie chyba nie dostrzegli mocy tekstu o zdjęciach w Emilcinie, które zostały wykonane 5 listopada 2017. Ot, kolejny tekst w serwisie FN… o czym tu mówić? Ale to błąd.

czytaj dalej

FILM FN

TRÓJKĄTNE UFO O ŚREDNICY 60 METRÓW TRZY RAZY PRZELATUJE NAD TYM SAMYM ŚWIADKIEM - historia z 2006 roku

archiwum filmów

Informacje z Hydepark "N"25 sierpnia :: Dowód na to, że żyjemy w hologramie? Nauka dochodzi do coraz bardziej zaskakujących wniosków na temat natury naszej rzeczywistości. Czy jest możliwe, że świat to hologram?: viewtopic.php?f=33&t=5532
25 sierpnia :: Paradoks bilardowy - podróże w czasie Dyskusja na temat hipotez dotyczących podróży w czasie od trochę innej strony. Możliwe, czy nie? Oto jest pytanie: viewtopic.php?f=53&t=5626
2 listopada :: Cybernetyka, SI i etyka maszyn - do czego zaprowadzi nas przyszłość? Dyskusja o kierunku rozwoju świata i możliwych scenariuszach. Sztuczna inteligencja, technologie i wynalazki, które zaważą na naszym gatunku: viewtopic.php?f=28&t=4291

wejdź na forum i dołącz do dyskusji

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.