Dziś jest:
Niedziela, 19 listopada 2017

The phenomenon of UFOs does exist, and it must be treated seriously. M. Gorbaczow
/tłum. Fenomen UFO istnieje i powinien być traktowany poważnie/

Komentarze: 275
Wyświetleń: 61290x | Ocen: 2

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Pon, 12 mar 2012 08:25   
Autor: FN, źródło: The Daily Mail, PAP/EPA   

Ciąg dalszy zamieszania z grobem Jezusa Chrystusa.

James Cameron na planie filmu

W Jerozolimie odkryto katakumby z I wieku n.e., w których ma znajdować się grób Jezusa Chrystusa. Archeolog James Tabor na łamach The Daily Mail ujawnił, że w katakumbach odkryto gliniane pojemniki na kości z napisem "Boski Jehowa Wstań! Wstań!".

Miejsce znalezienia rzekomego grobu Jezusa Chrystusa oddalone jest o 60 m od grobowca "rodziny Jezusa", odkrytego w 1980 r. To tam mają spoczywać Maria Magdalena i Józef - donosi w najnowszej publikacji brytyjski dziennik "The Daily Mail". Jest to jednak ciąg dalszy zamieszania, które spowodował słynny twórca filmu „Titanic”.

W 2007 roku słynny reżyser James Cameron pokazał światu trumny, które według niego należą do matki Marii oraz Marii Magdaleny. Reżyser stworzył dokument "The Last Tomb of Jesus", w którym postawił tezę, iż Chrystus został pochowany, negując tym samym jego zmartwychwstanie.

 

W odkrytym grobowcu, oprócz trumny z Jezusem, jest też druga, a na niej rysunek ryby z człowiekiem w środku. To nawiązanie do przypowieści o Jonaszu i wielorybie. Tabor wskazuje, że ta symbolika, w początkach chrześcijaństwa, wiązała się z mitem o zmartwychwstaniu Jezusa.

 

 

 

 

Autorzy filmu "Zaginiony grób Jezusa" izraelskiego reżysera Simchy Jacobovici przekonują, że Jezus Chrystus miał syna z Marią Magdaleną i wszyscy troje zostali pochowani w Jerozolimie – tak wynika z kontrowersyjnego dokumentu. Wyprodukował go James Cameron, twórca "Titanica". Twórcy dokumentu powołują się na odkrycia archeologiczne, które ich zdaniem są oparte o mocne podstawy naukowe.

Jako przykład Simcha Jacobovici, izraelski badacz starożytności i filmowiec podaje gwoździe, którymi został przybity do krzyża Chrystus. Dowody na autentyczność relikwii przedstawia w swoim najnowszym filmie "The Nails of the Cross" ("Gwoździe krzyża"). Gwoździe zostały znalezione w jednym z izraelskich grobowców, według Jacobovici należącym do arcykapłana Kajfasza, który wydał Jezusa Rzymianom na śmierć. Są zakrzywione na końcach, tak, aby nie dało ich się usunąć, mają też szerokie, talerzowate główki.

 

 

 Simcha Jacobovici ze znalezionymi gwoździami, fot. REUTERS

Chodzi o ustalenia grupy naukowców z Uniwersytetu Północnej Karoliny (USA). Dzięki zdalnie sterowanemu wysięgnikowi zaopatrzonemu w kamerę badacze pod kierunkiem dr Jamesa Tabora dostali się do małej nagrobnej groty. Obraz przekazany z jej wnętrza jest niezwykły.

 Kamera pokazała urny, tzw. ossuaria, ozdobione chrześcijańskimi motywami oraz napis, który można przetłumaczyć jako: Boski Jahwe, powstań, powstań!  Takiego napisu nie miała żadna z 2000 chrześcijańskich urn odnalezionych do tej pory w Izraelu.

 Jerozolimskie ossuaria pochodzą na pewno sprzed 70 r. n.e.  Po zdławieniu powstania Żydów w tym właśnie roku, okupujący ówczesną Palestynę Rzymianie zakazali takich pochówków.

Znaczenie odkrycia podkreśla fakt, że grota znajduje się na terenie, który należał do Józefa z Arymatei. To właśnie on – jak podaje Pismo Święte – użyczył własnego grobowca na złożenie ciała Jezusa po ukrzyżowaniu. Ponadto w latach 80-tych ub. wieku zaledwie 60 metrów od groty odkryto inną jaskinię zawierającą urny z imionami ludzi uważanych za rodzinę Jezusa.

 – Nasz zespół popadł w rodzaj ekstatycznego niedowierzania, ale dowody znajdowały się tuż przed naszymi oczami – mówi zaskoczony  dr James Tabor.

  Z filmu dokumentalnego pokazanego w kanale Discovery wynika, że Jezus miał z Marią Magdaleną syna Judę. W latach 80. XX wieku w Talpiot, miejscowości leżącej w sąsiedztwie Jerozolimy odnaleziono 10 urn z wyrytymi na nich napisami i właśnie na podstawie tych odkryć wyreżyserowano film.

 Zdaniem Camerona, badania i analiza DNA dowiodły, że odnalezione groby to rzeczywiście miejsce pochówku Jezusa i jego najbliższej rodziny. Na sarkofagach miały się znaleźć napisy z imionami Mateusza, Marii Magdaleny, Jezusa, Marii – matki Jezusa, Józefa – brata Jezusa i Judy, syna Chrystusa. Zgodnie z religią chrześcijańską, ciało Jezusa zostało pochowane w miejscu, gdzie stoi Bazylika Grobu Świętego w Jerozolimie. Wielu naukowców protestuje przeciwko rewelacjom twórcy "Titanica". Archeolodzy uważają, że groby należały do rodziny żydowskiej o imionach bardzo podobnych do tych z rodziny Jezusa. Takie imiona były kiedyś bardzo popularne. Izraelski archeolog Amos Kloner, jeden z pierwszych ekspertów, który widział groby odkryte w latach 80. nie wierzy w teorię twórców dokumentu. – Oni chcą tylko na tym zarobić – powiedział. Sensacje o związku Jezusa z Marią Magdaleną pojawiły się już m.in. w głośnej powieści Dana Browna "Kod da Vinci". Autor napisał o tym, że wzięli oni ślub i mieli dzieci.

 

 

Życie Jezusa zawiera w sobie kilka zagadek. Wystarczy zadać jedno, proste pytanie: co się działo z Jezusem Chrystusem w ciągu 18 lat jego młodzieńczego życia? Gdzie był, co robił, zanim w wieku lat 30 objawił się jako prorok?  Teksty Nowego Testamentu, opisujące życie Jezusa, opowiadają o dwóch jego okresach: od narodzin do ukończenia lat 12 oraz od chwili, gdy pojawił się w Judei w wieku lat 30, do jego śmierci trzy lata później. Przez kilka wieków badacze Ewangelii albo pomijali osiemnastoletni okres jego życia, uznając, że skoro nikt nie podał na ten temat żadnych informacji, to były one nieistotne (byłoby to dziwne, skoro Jezus już w wieku 12 lat zadziwił mędrców uczonymi wywodami w świątyni), albo rozkładali ręce bezradnie, uważając, że nigdy się nie dowiemy, co wtedy robił i gdzie był. Wiele wskazuje jednak na to, że owe „zagubione 18 lat” Jezusa spędził w Indiach, gdzie odwiedzając świątynie doskonalił się jednocześnie pozostawiał po swoim pobycie wyraźne ślady. Pisaliśmy o tym wielokrotnie, że jego osoba jest znakomicie znana w Indiach i Tybecie, gdzie mówi się o „Issie”, gdyż tak nazywany miał być Jezus.

Grób Jezusa to także temat, który rozbudza wyobraźnię. Ten pokazany w dzienniku „The Daily Mail” jest kolejnym, który ma być „tym prawdziwym”. Podobno dr James Tabor obiecuje przedstawienie nowych dowodów w tej sprawie już latem tego roku.

Komentarze: 275
Wyświetleń: 61290x | Ocen: 2

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Pon, 12 mar 2012 08:25   
Autor: FN, źródło: The Daily Mail, PAP/EPA   


Komentarze (275)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.
1 2 3 4 28

Czw, 23 sty 2014 22:26 | brak oceny

Magdalena | Gość

ODKRYCIE ARCHEOLOGICZNE

WSKAZÓWKI BERENGERA SAUNIERE I HENRIEGO BOUDETA
TWORZĄ PLAN DROGI DO GROBU I SKARBU.
http://www.andrzejstruski.com/articles_276_WSKAZOWKI-BERENGERA-SAUNIERE-I-HENRIEGO-BOUDETA--TWORZA-PLAN-DROGI-DO-GROBU-I-SKARBU.html

Dziękujemy za ocenę.

Śr, 6 lis 2013 09:32 | brak oceny

pol | Gość

Jezu, dziękuję Ci, że umarłeś na krzyżu za moje grzechy. Proszę, byś mi przebaczył i abyś teraz wszedł w moje życie. Dziękuję, że oferujesz mi swoją przyjaźń

Dziękujemy za ocenę.

Śr, 6 lis 2013 09:30 | brak oceny

wader | Gość

ale bzdura! W tych czasach imię Jezus było dosyc popularne a samo odkrycie grobu innej rodziny o niczym kompletnie nie swaiadczy...tym bardziej ze grób marii Magdaleny jak wiemy jest w zupełnie innym miejscu! Głupoty kompletne...Cammeron oszalał!

Dziękujemy za ocenę.

Pt, 19 paź 2012 09:07 | brak oceny

Roky | Gość

Pon, 2 lip 2012 06:53 | brak oceny

Czlo - wiek | Gość

Bardzo ciekawy i niezwykle interesujący artykuł. Dziękuję..., Hm. A tak nawiasem...co niektórzy..., z poniższych postów..., tudzież komentarzy...,pracowici aktywiści... niech poczytają mądrości, Richarda Dawkinsa i Marcelego Kołodziejskiego..., pt; Nauka dementuje oszustwa,..., gdzie dusza to bzdet... i choroba umysłu... ,niech wydatkują na to swą energię... Bo kiedyś może być już za późno... gdy powstanie nowa wyjałowiona i wyprana z czucia, subtelności, empatii, delikatności..., czytania między wierszami..., intuicji, cywilizacja ludzkich biorobotów. New Age to ostatnie być może ruszenie ku poszukiwaniu duchowości na całej planecie. Gdy i to skosicie w swoim braku rozwagi (jak zwykle )Panowie... nie będzie już miłości, szacunku oraz mowy o duszy... Razem też z duszą istoty ludzkiej, razem z Ziemią... i jej naturą... Umrze coś ważnego... O czym wspomina już na samym wstępie swej książki Richard Dawkinson pt. Bóg Urojony,... Na samym początku tej książki..., hm, cytuję... Czy nie starczy,że ogród jest piękny ? Czy muszą w nim jeszcze mieszkać wróżki ? Hm...? Kochani... Szanujmy się nawzajem i doceniajmy... Bowiem..., gdy tak niezauważalnie... , ciemną nocą... zagubienia, oraz poplątania... Gdy kosiarze dusz... przychodzą... nie ma już żartów...

Dziękujemy za ocenę.

Wt, 22 maj 2012 12:47 | brak oceny

H@nys | Gość

Wrogiem nr 1 judaizmu jest osoba Jezusa. Nie dziwi więc zmasowany atak światowego żydostwa na tę osobę. I tu pamiętac należy, że zarówno Daniel Brown jak i James Cameron to Izraelici z pochodzenia.

Niemniej decyduje tutaj pieniądz, gruby pieniądz strumieniem płynący z Nowego Jorku, konkretnie ze "światowej rady żydów", która chętnie opłaca wszelką "twórczość" uderzającą w Jezusa i szerzej w chrześcijaństwo. Zwróćcie choćby uwagę na to, że od kilku lat w amerykańskich filmach nie ma już chrztu, ślubu, mszy świętej, ale za to są jom kippur i bar micwa a związek małżeński koniecznie u stóp rabina.

Dziękujemy za ocenę.

Czw, 17 maj 2012 09:59 | brak oceny

Serge | Gość

Osoby o pro-New Age'owskim nastawieniu niech nie szerzą propagandy lucyferiańskiej...lepiej przemyślcie znaczenie słów Wielka Wstecznica...mówi wam to coś?
Tu sąwartościowe wpisy, czerpcie ze źródła prawdy zamiast z przesiąkniętego podszeptami węża starodawnego - kotła piekielnego.
http://czytelnia.chrzescijanin.pl/ksiazki/obj/obj_10.htm
Jeszcze podziękujecie za ten link...opamietajcie się bo czas jest bliski. Amen

Dziękujemy za ocenę.

Nie, 13 maj 2012 21:46 | brak oceny

a Jedi Knight | Gość

New Age jest postindustrialnym odpowiednikiem dawnej kolonizacji przemysłowej:pod pretekstem tworzenia świadomości powszechnej(a jakże!),planetarnej czy też globalnej(,,global village''),dokonuje się swoistej kolonizacji światopoglądów wschodnich,zwłaszzca na potrzeby Zachodu,aby o zgrozo móc rzekomo przełamać jego kryzys duchowy.Przykładowo kalifornijski Instytut Studiów Integralnych proponuje np.takie przedmioty wykładów,jak sztuka szamańska,uzdrawianie rytualne i nauka uzdrawiania,żywienie a rozwój duchowy,nie mówiąc już o tak,,zwyczajnych''zajęciach,jak joga,techniki oddychania,medytacja transcendentalna czy kontakt z,,przewodnikami duchowymi'',takimi jak np.tajemniczy Lazaris,niematerialny osobnik,porozumiewający się z wyznawcami za pośrednictwem channelingu,specjalnej techniki spirytystycznej...?!Njpełniejszą charakterystykę Ery Wodnika przedstawił zaangażowany w New Age francuski astrolog Alain:,,Epoka Wodnika jest fazą demistyfikacji wszystkiego,ale również odmowy narzucania nam czegokolwiek,Bóg umarł czy raczej umarło wyobrażenie jednego Boga,który tylko raz,w niejasnych okolicznościach,pojawił się w określonym kraju już to jako jedyny Bóg,już to jako jedyny Syn Boży,który wcielił się w ciało człowieka(Jezusa z Nazaretu).(...)Wodnik - to oczywiście nieposłuszeństwo,anarchia,rewolucja.Oznacza on koniec bogów z drugiej ręki,koniec mistrzów,guru,kapłanów,ojców i matek,i jeszcze wielu innych.Chodzi o to,żeby samemu osiągnąć mistrzostwo,korzystać z tej boskiej energii,jaka jest wszędzie dostępna.(...)Epoka Wodnika przeżyje bezpośredni związek między jażnią człowieka w wszechświatem czy energią kosmiczną.człowiek epoki Wodnika ma rozwinięte poczucie sprawiedliwości.Nie będzie w niej juz żadnych uprzywilejowanych,wszyscy bowiem siedzimy w tej samej łodzi płynącej nurtem Wodnika.Przeminie mistyczna elita w Królestwie Bożym.Pewne tajemnice nie będą własnością fanatycznej mniejszości(...)W epoce Wodnika życie erotyczne,które w epoce Ryb było negowane i mało cenione w imię represyjnego ideału dziewiczości i obowiązku czystości,zdobędzie duże znaczenie(...)Dzięki swej intuicji i wrodzonej mądrości kobieta posiada niezwykły potencjał,w epoce Wodnika zrówna się z mężczyzną pod względem filozoficznym,a nawet go przewyższy(...)Struktury rodzinne i małżeńskie nie przetrwają długo,bo dla Wodnika istotna jest wolność i twórczość''...?!No cóż,komentarz wydaje się byc zbędny...,,wolność jako dowolność''...,,róbta co chceta''...?!Takie ,,wybitne''i,,zacne'',np.kobiety jak panie Magdalena Środa,Kazimiera Szczuka czy Manulela Gretkowska...byłyby z pewnością usatysfakcjonowane i spełnione...już są...?!Mądremu dość.Pozdrawiam wszystkich serdecznie!C.d.n.

Dziękujemy za ocenę.

Nie, 13 maj 2012 12:58 | brak oceny

tami | Gość

wg. "Fundacji Nautilus : " życie Jezusa zawiera w sobie kilka zagadek ...."
Zapoznajcie się z channelingiem z Najwyższą Inteligencją - "Jedyną Planetą Ziemia " - Phyllis Schlemmer - i nie będzie zagadek .

Dziękujemy za ocenę.

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

STRONA
1 2 3 4 28
* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Nick / imię i nazwisko

Email

Treść komentarza:

Zabezpieczenie przeciw-spamowe

Ilość UFO na obrazie
* Publikując komentarz oświadczasz, iż zapoznałeś się oraz akceptujesz regulamin naszej strony.

szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

 Jaką Wigilię i święta Bożego Narodzenia widzi jasnowidz Krzysztof Jackowski? 'Ja mam wrażenie, że zima będzie kapryśna może być okresowo bardzo ciepła, ale momentami będzie bardzo zimna. Z całą pewnością będzie to jednak aura, która będzie dużo zimniejsza od poprzednich zim. Wydaje mi się, że w tym roku święta Bożego Narodzenia będą białe'

UFO24

więcej na: emilcin.com

Wczoraj, 23:39 | 17 listopada 2017 był obserwowany obiekt UFO, który miał kształt walca - według świadka UFO emanowało jasnym, silnym światłem. Obiekt był widzialny nad autostradą A2 w okolicy miejscowości Jordanów. Czekamy na świadków, którzy także widzieli ten obiekt. Więcej w serwisie www.emilcin.com

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Dziennik Pokładowy

Poniedziałek, 13 listopada 2017 | Ludzie chyba nie dostrzegli mocy tekstu o zdjęciach w Emilcinie, które zostały wykonane 5 listopada 2017. Ot, kolejny tekst w serwisie FN… o czym tu mówić? Ale to błąd.

czytaj dalej

FILM FN

TRÓJKĄTNE UFO O ŚREDNICY 60 METRÓW TRZY RAZY PRZELATUJE NAD TYM SAMYM ŚWIADKIEM - historia z 2006 roku

archiwum filmów

Informacje z Hydepark "N"25 sierpnia :: Dowód na to, że żyjemy w hologramie? Nauka dochodzi do coraz bardziej zaskakujących wniosków na temat natury naszej rzeczywistości. Czy jest możliwe, że świat to hologram?: viewtopic.php?f=33&t=5532
25 sierpnia :: Paradoks bilardowy - podróże w czasie Dyskusja na temat hipotez dotyczących podróży w czasie od trochę innej strony. Możliwe, czy nie? Oto jest pytanie: viewtopic.php?f=53&t=5626
2 listopada :: Cybernetyka, SI i etyka maszyn - do czego zaprowadzi nas przyszłość? Dyskusja o kierunku rozwoju świata i możliwych scenariuszach. Sztuczna inteligencja, technologie i wynalazki, które zaważą na naszym gatunku: viewtopic.php?f=28&t=4291

wejdź na forum i dołącz do dyskusji

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.